Autor Wątek: Trochę ruchu - Endomondo  (Przeczytany 4322 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MaxRyder

  • Wiadomości: 319
  • Za każdą wielką fortuną kryje się zbrodnia.
Trochę ruchu - Endomondo
« dnia: Grudzień 28, 2013, 11:27:07 am »
Możliwe, że wszyscy już słyszeli o Endomondo, ale warto jeszcze raz o nim powiedzieć. Główna zasada to motywacja do ruszenia tyłka sprzed kompa i uprawianie jakiegoś sportu. Endomondo jest portalem i aplikacją społecznościową (nie bójcie się). Możemy dodawać znajomych, robić rywalizacje, tworzyć drużyny, brać udział w konkursach itp. Jednak według mnie najbardziej motywują drużyny, gdzie grupowo można brać udział w konkursach a dodatkowo jeszcze między sobą rywalizować.Według mnie bardzo dobry sposób na wyrwanie leniwców z domu, szczególnie, że na RPG Center jest całkiem dużo osób to by mogło wyjść z tego coś konkretnego.

Co jest potrzebne aby korzystać z Endomondo?
- Konto na stronie http://www.endomondo.com , można się zarejestrować via mail, fb, g+
- Telefon z GPS (tu już chyba każdy na androidzie aka srandroidzie się nada) http://www.endomondo.com/download tutaj lista kompatybilnego sprzętu, BTW mam Nokie E6 która oficjalnie nie jest wspierana, ale udało się zainstalować aplikację z E7 i wsio pięknie działa.
- Chęć aby ruszyć tyłek sprzed monitora

http://www.endomondo.com/teams/13654478 Tutaj jest nasza drużyna, dołączajcie do niej i ruszajcie dupska sprzed monitorów :P
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2014, 13:48:14 pm wysłana przez Nederland »
"nie mogę schudnąć ;((( opierdolę se kebaba ze smuteczku" i zwały na udach i odparzona cipa nie znikają. ~zimak

MaxRyder

  • Wiadomości: 319
  • Za każdą wielką fortuną kryje się zbrodnia.
Odp: Troche ruchu - Endomondo
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 31, 2013, 13:53:30 pm »
Serio nie ruszycie dupska sprzed monitorów?
"nie mogę schudnąć ;((( opierdolę se kebaba ze smuteczku" i zwały na udach i odparzona cipa nie znikają. ~zimak

Antybristler

  • Wiadomości: 44
  • Świat bez żółwi byłby dużo mniej żółwiowy...
Odp: Troche ruchu - Endomondo
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 31, 2013, 13:57:49 pm »
Nie mam srajfona i nic na to nie poradzę :P

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Troche ruchu - Endomondo
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 31, 2013, 14:06:47 pm »
Serio nie ruszycie dupska sprzed monitorów?

Misiek, idź być Ewą Chodakowską gdzie indziej, ok?
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Troche ruchu - Endomondo
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 31, 2013, 14:09:08 pm »
Prawda jest taka, że jak ktoś będzie chciał trochę poruszać się, to zrobi to bez śledzenia przez GPS i należenia do "super hiper elitarnej grupy ruszania tyłka sprzed monitora".

Ja potrafię chodzić na spacery i nie potrzebuję do tego motywacji w postaci śledzenia wszystkich moich ruchów przez grupę osób, która zamiast sama się ruszyć, będzie sprawdzała moje postępy patrząc na to, co pokazuje sygnał mojego GPS.

Zresztą, jak ktoś będzie taki cwany, to weźmie wrzuci nadajnik GPS w auto i tyle będzie ze "zdrowego odejścia od komputera".

P.S. Skoro nie ma odzewu, to może LukST zachęciłeś ludzi i zamiast Ci tu odpisywać, właśnie gdzieś chodzą na świeżym powietrzu? :D Zresztą takie akcje najlepiej by się nadawały na czas wakacyjny, a nie w zimie. Może nie mamy wielkich mrozów obecnie, ale przyjemniej się porusza w krótkim rękawie latem, niż w kurtce zimą ;)
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Troche ruchu - Endomondo
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 31, 2013, 14:43:23 pm »
Ja regularnie "ruszam dupsko sprzed monitora", ale nie widzę powodu, by robić z tego jakieś zawody. A już zwłaszcza dlatego, że nigdy nie odczuwałem chęci posiadania czegoś, co telefonem komórkowym jest już tylko z nazwy (oh wait, pardon... Teraz to "smartfon"). Popieram co najwyżej korzystanie z aplikacji takich jak te od T-Mobile czy kiedyś Samsunga, dzięki którym pomaga się potrzebującym, pokonując kilometry piechotą, biegiem lub na rowerze.

Cytat: xilk
Może nie mamy wielkich mrozów obecnie, ale przyjemniej się porusza w krótkim rękawie latem, niż w kurtce zimą ;)
Do biegania zimą, nawet gdy dookoła śniegu w bród, kurtka nie jest potrzebna.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2013, 15:45:54 pm wysłana przez Nederland »
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Troche ruchu - Endomondo
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 31, 2013, 15:32:43 pm »
Ja się dosyć dużo ruszam, czekam teraz na śnieg żeby sobie an nartach pobiegać, ale obecnie to nawet an rowerze dałoby sie pojeździć, jakbym go nie zakonserwował na zimę. Tylko pytanie po co mi do tego aplikacje? Ogólnie to nawet nie jestem zwolennikiem smartfonów, dostałem jeden i leży w domu, a używam jakiejś 10-letniej nokii.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Troche ruchu - Endomondo
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 31, 2013, 17:06:03 pm »
W skrócie - co innego to rzucenie luźną propozycją, a co innego nachalne narzucanie swojego stylu życia. Bo tak się składa, że to drugie to dyscyplina umysłowa i nazywa się "wk**wianie indywidualistów", a za jej uprawianie nikt nie daje medali. Osobiście nie biegam (eksplodujące kolana), ale na brak ruchu nie narzekam. Za to na pewno nie będę prowadził z wirtualnymi koleżkami dzienniczka sportowego sprowadzającego się do porównywania włóczni i klepania po pleckach... i vice versa.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

MaxRyder

  • Wiadomości: 319
  • Za każdą wielką fortuną kryje się zbrodnia.
Odp: Troche ruchu - Endomondo
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 31, 2013, 18:26:00 pm »
Ok rozumiem, nie wiedziałem, że mój żartobliwy styl pisania wywoła taką gówno burzę. Jak kojarzę to na endomondo też była jakaś akcja która coś tam pomagała... Nie chce mi się z Wami kłócić, na dwóch forach zrobiliśmy drużynę w endo i nie widzę tam aby ktoś klepał kogoś po plecach, bo przebiegł dzisiaj 10 km... Jeśli Was uraziłem to przepraszam, drużynę usunąłem aby jak to nazwaliście nie było klepania po plecach.

(click to show/hide)
"nie mogę schudnąć ;((( opierdolę se kebaba ze smuteczku" i zwały na udach i odparzona cipa nie znikają. ~zimak

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Troche ruchu - Endomondo
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 01, 2014, 21:46:40 pm »
Nie zagłębiałem się do końca, ale to chyba portal adresowany do ludzi głównie uprawiających sporty kondycyjne, jak bieganie czy jazda na rowerze. Sam trenuje sporty walki, a że zawsze miałem dobrą wrodzoną wydolność, to raczej poza okazyjnym basenem nie biegam ani nic takiego. Może jak mnie kiedyś najdzie na poważniejsze zawody i będę wagę zbijał.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Troche ruchu - Endomondo
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 01, 2014, 21:49:50 pm »
Nie robisz żadnego kardio? :o To chyba podstawa każdego sportu, czy to wydolnościowego czy technicznego.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Troche ruchu - Endomondo
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 01, 2014, 21:57:56 pm »
Arim słusznie mówi. Pamiętaj, Zyzz również uważał, że ma dobrą wydolność, a w wieku 22 lat umarł na krytyczny jej brak.

Misiek, idź być Ewą Chodakowską gdzie indziej, ok?
Widzę, że celujesz w zostanie Bardzo Wielkim Kogutem Zakonu Algaroth.

To całe Endomundo to taki całkiem ciekawy pomysł, ale musiałbym sporo grzebać przy telefonie, by je zainstalować. Zresztą z telefonem nie lubię biegać, więc Edmundowi dam spokój. No i nie podoba mi się chwalenie osiągnięciami i ciężką pracą. Pewnie, że jest to chwalebne, ale wydaje mi się, że pracować winno się dla siebie, nie dla pochwał.

Do biegania zimą, nawet gdy dookoła śniegu w bród, kurtka nie jest potrzebna.
A jaki sprzęt jest potrzebny?

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Troche ruchu - Endomondo
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 01, 2014, 22:46:47 pm »
Nie robisz żadnego kardio? :o To chyba podstawa każdego sportu, czy to wydolnościowego czy technicznego.
To nie jest tak, że nie robię - po prostu to co robimy w ramach treningów mi wystarcza.
A jaki sprzęt jest potrzebny?
Buty.

EDIT:
Zresztą, o ile nie jesteś Cain Velasquez, to nawet biegając codziennie nie będziesz mieć siły na całą walkę - podstawa to wiedza jak rozporządzać swoją wytrzymałością.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2014, 22:49:06 pm wysłana przez dziki »
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Troche ruchu - Endomondo
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 01, 2014, 23:06:25 pm »
Ja biegam, jeżdżę na rowerze i leję się po mordach, a nawet nie wiem, co to są te treningi cardio, choć nazwa jest mi znana i niewykluczone, że nieświadomie je co jakiś czas "zaliczam". Źle ze mną?

Cytat: dziki
Buty.
To też, ale chodziło mi o to, że bluza, czapka i szalik w zupełności wystarczą. Przynajmniej mi, bo mi wcale nie jest wtedy zimno, a biegając w kurtce zdarzało mi się oddychać rękawami na trasach, na których normalnie prawie się nie męczę. Może to i w pewnym sensie dobrze, ale średnio mi się to podoba.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Troche ruchu - Endomondo
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 02, 2014, 19:24:01 pm »
Cardio to niepoprawna, ale powszechna nazwa treningu wytrzymałościowego. Jak bieganie właśnie.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz