Autor Wątek: polska sztuka filmowa - co poszło nie tak?  (Przeczytany 6650 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: polska sztuka filmowa - co poszło nie tak?
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 07, 2014, 07:13:41 am »
dobre noty to miała nawet Zemsta Shitów.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: polska sztuka filmowa - co poszło nie tak?
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 07, 2014, 07:48:14 am »
Cytuj
PS. Jakie cycki/seks? Tutaj przynętą są gimboemocje i gimbopodniety, z internetowymi zajawkami i filtrem wiejącym instagramem na kilometr włącznie. Cycki to tutaj zaledwie wisienka na gównie torcie.

Film jest o gimbach, skierowany jest do gimbów, a więc siłą rzeczy musi poruszać "problemy" gimbów, zwykłe dostosowanie języka przekazu do nadawcy.

Cytuj
no i sam slogan "LEPSZY NIŻ SALA SAMOBÓJCÓW"

Mnie zawsze zastanawiał fenomen "Sali Samobójców". Dziewoja mnie skatowała, bo podobno to jakieś super dzieło jakiego w Polsce od lat nie było, no i obejrzeliśmy.  Nie wiem czy tylko ja miałem takie wrażenie, ale film opowiadał o jakimś kretynie, któremu od nadmiaru kasy rodziców się w dupie poprzewracało. Totalnie oderwany od rzeczywistości.

Cytuj
Co do Kamieni, to gendermeria trolluje konserwatywną prawicę, że pominięto wątek homoseksualny tam, bo w książce był widoczny.

Jak mają problemy bo święci harcerze laski obracali to co powiedzieć jakby pedałami ich zrobili. Dla samych reakcji i komentarzy chciałbym to w filmie zobaczyć :D

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: polska sztuka filmowa - co poszło nie tak?
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 07, 2014, 13:05:05 pm »
Cytuj
PS. Jakie cycki/seks? Tutaj przynętą są gimboemocje i gimbopodniety, z internetowymi zajawkami i filtrem wiejącym instagramem na kilometr włącznie. Cycki to tutaj zaledwie wisienka na gównie torcie.

Film jest o gimbach, skierowany jest do gimbów, a więc siłą rzeczy musi poruszać "problemy" gimbów, zwykłe dostosowanie języka przekazu do nadawcy.
Już drugi raz w tym temacie piszesz to, co ja napisałem, ale innymi słowami i tonem, jakbyś przedstawiał inne zdanie. Czuję się jak ten ksiądz w Fight Clubie, polewany szlauchem. Stop that.

@Film zbiera dobre noty - a czemu miałby zbierać złe noty? Premiery jeszcze nie było, więc nie-targetowa publiczność (a pod tym względem "znawcy" i recenzenci to biorcy idealni, jak grupa krwi AB - albo są jak blanki w Scrabblach) nie miała jeszcze okazji tego filmu zobaczyć. A widać jak na dłoni, że film jest zrobiony pod target, gimbotarget. Nikt nie mówi, że film nie odniesie sukcesu finansowego - ale ciężko mówić o jakimkolwiek innym.

Dla odmiany słyszałem ostatnio, że "Dziewczyna z Szafy" ma prawo być nazywana dobrym, polskim filmem. Ale muszę to sprawdzić. Na pewno nie było o nim głośno. A to chyba... dobry znak.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: polska sztuka filmowa - co poszło nie tak?
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 07, 2014, 15:25:19 pm »
Dla odmiany słyszałem ostatnio, że "Dziewczyna z Szafy" ma prawo być nazywana dobrym, polskim filmem. Ale muszę to sprawdzić. Na pewno nie było o nim głośno. A to chyba... dobry znak.
Przed premierą było mnóstwo trailerów przed filmami kinowymi.

Ale fakt, miałem obejrzeć też, a zapomniałem.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: polska sztuka filmowa - co poszło nie tak?
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 07, 2014, 15:38:21 pm »
No to musiało być widocznie w tym czasie, kiedy kino domowe mi wyparło kino kinowe. Tak czy inaczej, Bodo Kox to inny kaliber niż polskie hehefilmy - oczywiście za cenę bycia nazywanym "filmowcem niezależnym".

Bo zależny, to musi być zawsze od gówna, raka i pieniędzy.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: polska sztuka filmowa - co poszło nie tak?
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 07, 2014, 17:00:22 pm »
Cytat: GuRt
@Film zbiera dobre noty - a czemu miałby zbierać złe noty?
Nie wiem, czy to naprawdę taki "gimbo-film", jakim go zapowiadacie, ale trochę czasu już obserwuję Filmweb i wiem, że gdyby faktycznie był taki zły, jak wam się wydaje albo gdyby chociaż więcej osób miało o nim podobne zdanie, zostałby zmasakrowany ocenami 1/10 jeszcze na długo przed oficjalną premierą. Wielu nawet niepotrzebne obejrzenie filmu, by wystawić taką notę - "Wałęsa" i "Pokłosie" niech będą najlepszymi przykładami.

Poza tym, po samym plakacie widzę, że byle kto (jak na polskie warunki) tam nie gra, więc wstrzymam się z takim smęceniem do czasu ewentualnego pójścia na to do kina.
 
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: polska sztuka filmowa - co poszło nie tak?
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 07, 2014, 17:17:28 pm »
Nie wiem, czy to naprawdę taki "gimbo-film", jakim go zapowiadacie, ale trochę czasu już obserwuję Filmweb i wiem, że gdyby faktycznie był taki zły, jak wam się wydaje albo gdyby chociaż więcej osób miało o nim podobne zdanie, zostałby zmasakrowany ocenami 1/10 jeszcze na długo przed oficjalną premierą. Wielu nawet niepotrzebne obejrzenie filmu, by wystawić taką notę - "Wałęsa" i "Pokłosie" niech będą najlepszymi przykładami.

Poza tym, po samym plakacie widzę, że byle kto (jak na polskie warunki) tam nie gra, więc wstrzymam się z takim smęceniem do czasu ewentualnego pójścia na to do kina.
Tia, widząc w opisie trailera nazwiska ludzi związanych chociażby z filmami von Triera i Katarzyny Rosłaniec, można się spodziewać wybuchowej mieszanki. Jestem pewien, że montując taśmę w wypełnionym oparami Black Djarumów studio na pewno byli przekonani, że montują arcydzieło.

...ok, Chyra jest dobrym aktorem. Ale każdy w życiu popełnia błędy.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: polska sztuka filmowa - co poszło nie tak?
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 08, 2014, 11:01:08 am »
Nie wiem, o co ci chodzi, ale żaden z "plakatowych" aktorów nie grał ani w "Bejbi blues", ani w "Galeriankach", o filmach von Triera nie wspominając. Grali za to jakiś anonim, przypuszczam że facet wcielający się w rolę chłopaka głównej bohaterki (co mnie zresztą nie dziwi, patrząc na to, że oba filmy są dla młodzieży) i Jowita Budnik (grała jakiś epizod). Taki Topa jest za to ostatnio związany głównie z filmami Smarzowskiego, przed którym płaszczy się pół Polski. Już bardziej obawiałbym się tego, że wystąpi tam Luxuria Astaroth (ta perwersyjna małolata z teledysków Donatana).

Po prostu smęcicie dla samego smęcenia. Nie oglądaliście tego filmu i pewnie nigdy tego nie zrobicie (chyba że was dziewczyna "zmusi"), ale chyba traktujecie to jak jakiś rodzaj sportu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2014, 11:22:32 am wysłana przez Nederland »
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Skellen

  • Wiadomości: 206
Odp: polska sztuka filmowa - co poszło nie tak?
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 08, 2014, 14:27:17 pm »
Tak ap ropo nie zakłamywania rzeczywistości. Spór toczy się o nierzetelność nasz filmów historycznych, tak zwanych superprodukcji ojczyźnianych.

http://niezalezna.pl/51954-ekranizacja-kamieni-na-szaniec-budzi-niesmak

To tylko jedno zdanie w dyskusji. I nie nas, którzy gówno o tym wiemy, tylko ludzi, którzy niestety (dla niektórych) jeszcze żyją i mogą zaświadczyć o przekłamaniach, nadużyciach i konfabulacjach, niby w imię sztuki i indywidualnej interpretacji. Poetyckie.

Ci durni Rosjanie mimo swojej wiekowej niewolniczej historii nie plują nawet na swojego największego zbrodniarza Stalin, bo tak ich zaczadzili umysłowo. My zaś, mając czytelną i w miarę jasną historię musimy ulegać wpływom tych ludzi, którzy usilnie chcą upodlić naszą spuściznę, historię i dokonania.

To tak ja wśród żydów: Największym antysemitą jest sam Żyd. Tak samo największym wrogiem polaków nie jest Bismark, jak to się w przyjęło twierdzić, tylko sam polak. Ciekawe...