Autor Wątek: Crusader Kings 2  (Przeczytany 104737 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #225 dnia: Sierpień 11, 2015, 11:15:02 am »
to akurat możesz sprawdzić bez kupowania horselordsów - rozbudowa mapy oraz poprawki były w patchu który wyszedł razem z dodatkiem (który cdprojektRED pewno nazwałby darmowym DLC "JAKOŚĆ ŻYCIA"). Jeśli kupisz, odblokuje ci się tylko możliwość gry z nową mechaniką stepów.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #226 dnia: Sierpień 11, 2015, 23:12:53 pm »
Posiada ktoś ten dodatek z koczownikami, bo bym sobie sprawił takowy, ale nie wiem czy warto? Także ciekawią mnie opinie n/t rozgrywki, a do tego czy poprawili płynność gry.
Kupiłem, ale przyznam, że jeszcze nie miałem czasu się zagłębić bardziej niż godzina-półtorej. Póki co wydaje się trochę niezbalansowany - hordy zaczynają żałośnie słabe, ale szybko nabierają rozpędu niczym kula śnieżna i rozpier... wszystko na swojej drodze.

Co do performance'u, to hula mi ładnie, ale przyznam, że już od czasu Way of Life gra śmiga mi bez zarzutu. Z dziwnymi wyjątkami kiedy nie śmiga, ale wtedy pomaga restart gry.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #227 dnia: Sierpień 14, 2015, 10:48:34 am »
Dobra kupiłem, zrobiłem kilka dobrych h i wniosek jest jeden, albo rozpierdzielisz hordy w pierwszych 20 latach gry, albo rozjadą mapę. Nie dość, ze liczba wojsk rośnie im w niesamowitym tempie, to jeszcze jak rozwalisz im armię, ale zostawisz nawet kilku ludków to i tak regenerują się po 300-600 na miecha, trochę lipa. U mnie dla przykładu Alanowie doszli już pod Jerozolime, a Khazarowie pod Finlandię.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #228 dnia: Wrzesień 07, 2015, 22:56:57 pm »
No dobre, pobawiłem się chwilę na półwyspie Iberyjskim. Wreszcie poszło mi nieźle gdzieś poza Polską.

Taka tam Kastylia

Ale muszę przyznać, że walka z Arabami jest dość zabawna. Przez większość rozgrywki tłukłem ich wszystkich jak leciało wzywając bazylion sojuszników do każdej wojny, a jakiś czas temu rozpoczęli Dżihad o Andaluzję. Jako, że przez jakiś pierwszy rok przypłynęło do mnie chyba ze 2 tysiące wrogów, to załadowałem swoje 10k na statki i wciąż żyjąc w błogiej nieświadomości popłynąłem do Fatymidów. JAKIEŻ ZASKOCZENIE, gdy wpadłem na 15 tysięcy ich wojska i dostałem największy łomot w dziejach :D A potem połowa islamskiego świata zaczęła przysyłać do mojej bezbronnej ojczyzny stacki po 4-5k woja. Od Papieża dostałem 200 złota za walkę z niewiernymi, a potem wycyganiłem od niego jeszcze 500, wziąłem pożyczkę od Żydów a potem ich wygnałem (czego się nie robi dla bandy Saksonów), przyłączyła się do mnie Francja, Zakon Joannitów, Galicia i Leon, wynająłem chyba z 6 tys. najemników a i tak dostałem łomot w dwóch bitwach. Dopiero potem jakoś z pomocą kolejnych najemników i Templariuszy, których przez długi czas nie mogłem wynająć bo Polacy się bawili w wojnę o Prusy, zdołałem wypchnąć Arabów. No i co dalej? Zachęcony sukcesem, znowu płynę do Fatymidów. Na szczęście tym razem, jak zobaczyłem 12 tysięcy wrogów to byłem mądrzejszy i zapakowałem się z powrotem do domu.

I faktycznie, jak wcześniej sobie włączyłem z Horse Lords i pograłem trochę w Irlandii próbując ją zjednoczyć, to hordy z dalekiego wschodu rozjechały pół Europy w drobny mak. Więc jako Kastylia sobie odpuściłem granie z tym dodatkiem, pewnie w tym momencie nomadowie tłukliby się już o Paryż :P

Tak btw, to moje państewko wygląda wam na 80% Hiszpanii?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2015, 23:30:42 pm wysłana przez Dollan »

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #229 dnia: Wrzesień 08, 2015, 18:57:01 pm »
Podbijam sam siebie, bo jest okazja :D

Chyba właśnie byłem świadkiem najgenialniejszej akcji w CK2 ever. Zmarł sobie mój król Sancho Święty, a władzę przejęła jego niepełnoletnia córka (najstarszy Esteban poszedł do klasztoru, a młodszy Rodrigo do Templariuszy i tam mu się zginęło). Dostała jakiegoś regenta, którego w życiu na oczy nie widziałem, ale najwyraźniej był jednym z moich wasali-burmistrzów. Dziewczyna miała 13 lat, więc myślę sobie że spoko, nie będzie trzeba długo czekać.

Kilka miesięcy po objęciu władzy, regent wysłał ją na dach, by czyściła kupy po gołębiach. Podobno miało to kształtować jej charakter. Kilka razy się zachwiała, ale generalnie dała radę. Potem regent wysłał ją na jakieś spotkanie z poddanymi, tyle że jak jej powóz wjechał głęboko w las to eskorta gdzieś zniknęła. Kilka godzin później królowa wróciła do zamku, cudem unikając po drodze zasadzki bandytów. Następnie przejeżdżała sobie powozem nad przepaścią, aż w pewnym momencie odpadło koło i cały interes runął w dół. Królowa wyskoczyła w ostatniej chwili, a woźnica, który wyskoczył jeszcze wcześniej zdawał się być dość poirytowany. Później, dziewczyna przechadzała się po zamkowym dziedzińcu i o mało co nie została rozgnieciona przez spadającego z murów, grubego strażnika. Co ciekawe, na murach z których ten strażnik spadł, zobaczyła swojego regenta, który drżącym głosem zapytał, czy nic się jej nie stało. A na koniec regent wpadł do jej komnaty w środku nocy ze sztyletem, i w ostatniej chwili powstrzymali go gwardziści.

I na deser ostatni krzyk rozpaczy mojego regenta - "Dlaczego po prostu nie umrzesz?!" xD
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2015, 18:58:40 pm wysłana przez Dollan »

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #230 dnia: Wrzesień 08, 2015, 19:05:10 pm »
Nieźle, tyle grania, a jeszcze czegoś takiego nie miałem  :o

Co do samej gry to moim zdaniem tytuł jest już chyba wyeksploatowany i przydałby się nowy tytuł zamiast kolejnego DLC.

BTW Jak chcesz sprawdzić czy masz juz procenty na cesarstwo, to klikasz na byle jakie księstwo, zaznaczasz "de jure" i na gorze pojawia ci się ikonka cesarstwa, w którego skład wchodzi dane księstwo. Następnie najeżdżasz na "create" pojawiają ci się warunki do utworzenia takowego w tym ilość prowincji, które musisz posiadać plus %jaki z tego masz.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2015, 19:12:35 pm wysłana przez Arim »

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #231 dnia: Wrzesień 08, 2015, 19:17:38 pm »
Najlepiej byłoby, gdyby Paradox w końcu doprowadził do porządku rozgrywkę w Victorii II, bo CK2 i EU4 wypieścili już chyba do granic możliwości (ew. przyjąłbym z otwartymi ramionami DLC pozwalające na granie zakonami rycerskimi). W Victorii parę rzeczy kuleje, ale nie wypuszczają patchy żeby poprawić chociażby ten czasem dość szalony przypływ infamii za zjadanie jakichś murzyńskich krajów na końcu świata, którymi normalnie chyba nikt by się na poważnie nie przejął.

Chociaż w sumie to robią nowy tytuł - Stellaris.
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=93383

Cytuj
pojawiają ci się warunki do utworzenia takowego w tym ilość prowincji
Damn, tyle razy tak sprawdzałem czego mi brakuje do utworzenia księstwa, a nie pomyślałem, że mogę to samo zrobić z cesarstwem :D No ale nic, dzięki za odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2015, 19:19:14 pm wysłana przez Dollan »

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #232 dnia: Wrzesień 08, 2015, 19:20:32 pm »
ta, też nie widziałem, ale genialne :D Pewno Groogy skryptował, on ma takie wejścia :D

Anyway jesze kilka rzeczy można by wcisnąć, np grywalne zakony rycerskie. Niestety jednak pewno nam wcisną Chiny.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #233 dnia: Wrzesień 08, 2015, 19:27:12 pm »
Cytuj
Anyway jesze kilka rzeczy można by wcisnąć, np grywalne zakony rycerskie. Niestety jednak pewno nam wcisną Chiny.

Przede wszystkim przydałoby sie poprawić dyplomację i ekonomię. O ile wszelkie sojusze dynastyczne, jak i konsekwencje "dziedzczne" tychże są zrobione bardzo dobrze, to brak jakichkolwiek sojuszy strategicznych. Fajne byłoby porozumienie przeciwko wspólnemu wrogowi, czy jakieś umowy handlowe. Do tego bardziej rozbudowane opcje portów jak i eksploatacji surowców, ktore powinny być charakterystyczne dla lokalizacji dane prowincji. Bardziej bym się ucieszył z czegoś takiego niż kolejnego poszerzenia mapy, tym bardziej, jak bedzie tak amrne jak Hordy.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #234 dnia: Wrzesień 08, 2015, 19:45:37 pm »
umowy handlowe byłyby tak średnio "w epoce", już prędzej jakaś adaptacja koalicji z EU4.

Dyplomacji to by się przede wszystkim przydał powrót do okolic patcha 1.1, kiedy faktycznie działala, a nie jak teraz, tu nie, bo nie ta religia, tu nie, bo kultura mu się nie podoba, japierdl.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #235 dnia: Wrzesień 19, 2015, 12:52:31 pm »
Po długaśnej przerwie postanowiłem wrócić do CK II. Zacząłem w Irlandii po jakimś czasie zostając jej królem. Niestety utworzyły się ze dwie frakcje chcących moich pół braci na tronie. Prawie wygrałem, ale nagle przybyło im 1800 woja. Nie wiem skad skoro rozbiłem ich armie,a pieniędzy na najemników nie mogli mieć, bo okupowałem ich tereny. Teraz spróbuje odzyskać to co mi się należy.
 Zauważyłem tez, że się trochę zmieniło. Już nie da się ożenić czy wybrać opiekuna jednym przyciskiem, chociaż nadal można być biedakiem z jednym lennem gdzies na zadupiu i hajtnąć się z księżniczką Francji.
 Do tego mam pytanie. Czy, gdy już nie mamy żadnych Casus Belli to czy naprawdę jedynym rozwiązaniem jest fabrykowanie?       
         
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #236 dnia: Wrzesień 19, 2015, 13:05:08 pm »
Cytuj
nagle przybyło im 1800 woja
To pewnie losowy event, przez który do buntowników przyłączają się "zgraje awanturników i rzezimieszków", zazwyczaj w liczbie kilku tysięcy. Nie bardzo da się temu przeciwdziałać z tego co wiem.

Cytuj
Czy, gdy już nie mamy żadnych Casus Belli to czy naprawdę jedynym rozwiązaniem jest fabrykowanie?
Można bawić się mariażami, dzięki którym kolejne pokolenie dostanie na coś claima. Można brać udział w krucjatach i starać się tłuc jak najwięcej, żeby dostać cel wyprawy w nagrodę. Można spróbować podbić jakieś pogańskie państewko na kontynencie i stamtąd prowadzić dalszą ekspansję. A przy okazji fabrykować, ale fabrykowanie opłaca się tylko jeśli masz dobrego kanclerza i jest w stanie zdobyć ci claima na całe księstwo. Na pojedyncze hrabstwa szkoda pieniędzy i prestiżu. Ja np. grając teraz cesarstwem Hiszpanii miałem kanclerza z 23 punktami dyplomacji i był w stanie zdobyć mi claim na całe księstwo Tuluzy. Gorsi kanclerze chyba po prostu potrzebują więcej czasu i mają mniejsze szanse na zdobycie lepszego claima.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2015, 13:08:38 pm wysłana przez Dollan »

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #237 dnia: Wrzesień 19, 2015, 17:45:34 pm »
I znowu... Prawie wygrałem rebelie o Irlandię,a tu 6000 wojska. Mam wrażenie, że gra czasami mocno oszukuje...   
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #238 dnia: Wrzesień 19, 2015, 17:52:39 pm »
A to nie są sojusznicy po prostu?

ew faktycznie event troops, raz o dziwo nawet to ja ich dostałem a nie komp lol.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #239 dnia: Wrzesień 22, 2015, 12:50:55 pm »
Nie orientuje się ktoś, o co chodzi z tym CB Embargo?

Znaczy, wiem na czym polega, bo jako Polska użyłem go kiedyś przeciwko Szwedom i po wygranej wojnie wykopałem wpływy ich republiki kupieckiej z moich portów i prowincji nadmorskich, dając szansę mojej własnej republice na zajęcie tych rynków. Ale teraz, jak gram Hiszpanią, utworzyłem republikę kupiecką dopiero niedawno, po podbiciu Tunezji. Do tego czasu Wenecja i Pisa zdominowały praktycznie całe Morze Śródziemne, w tym większość moich portów a mimo to nie mam na nich CB. Trzeba spełniać jakieś konkretne wymagania or something?