Autor Wątek: Crusader Kings 2  (Przeczytany 104259 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #195 dnia: Listopad 12, 2014, 17:13:47 pm »
Dobrze rozumiem, że to jest ten ustrój gdzie wszystkie tytuły przejmuje najmłodsze dziecko? Niespecjalnie, bo o ile wasale mogą nie być specjalnie zachwyceni homoseksualną, 25-letnią obecnie Agnieszką to na pewno nie zaakceptują 10-letniej Elżbiety, która nawet sama nie mogłaby rządzić i tysiąc buntów po śmierci Aldony miałbym murowane.  Z resztą, nie uśmiecha mi się czekanie kolejnych kilka lat aż władczyni dorośnie - wystarczy, że 10 lat musiała dorastać obecna królowa zanim pozbyłem się tego klechy-regenta.

A dopóki nie powołam do życia królestwa Litwy to nic nie stracę w wyniku Gavelkindu. Chyba nie ma żadnych kar za zwlekanie z uzurpowaniem tytułu, prawda?
imho wszystko lepsze niz gavelkind i elekcja. B'sides teraz można wskazywać regenta samemu rzez honorary title wiec nie jest tak źle. A jak juz dorośnie to masz spokój na dłużej.

Taaa, a później co? Ograniczenie władzy królewskiej? Wolna elekcja? Setki przywilejów? Artykuły henrykowskie? Ubezwłasnowolnienie chłopów? Marionetkowi królowie? Zdrada magnaterii? Hehe. Szlachetków trzeba trzymać krótko, coby sobie za dużo nie pozwalali. :P

Zakładnicy zawsze na propsie. :3 Jest to całkiem dobre zabezpieczenie.

Aaaa, tak gra, to dobra jest? Coś ala Total War? Lepsze gorsze? Może taka europa universalis?
europa, ta sama seria. Tylko ze przez to, że zawiadujesz dynastią, gra się zdecydowanie inaczej, lepiej.
A co do porównanie z total warami.. szczerze, wprawdzie brak mi rozbudowanej walki, ale jak po CK2 wracam do mapy/dynastii/zarządzania/polityki w TW, to wyłączam po 5 minutach, bo wszystko wydaje mi się takie.. płaskie

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #196 dnia: Listopad 12, 2014, 17:33:42 pm »
Cytuj
imho wszystko lepsze niz gavelkind i elekcja. B'sides teraz można wskazywać regenta samemu rzez honorary title wiec nie jest tak źle. A jak juz dorośnie to masz spokój na dłużej.

Co do gavelkingu to zgoda, ale elekcja jest spoko o ile zadbamy o jeden podstawowy warunek, czyli posiadamy zawsze więcej głosow niż reszta łącznie. Prościej mówiąc jak mamy krola to musi mieć więcej tytułów książęcy niż jest książąt w kraju, a najlepiej nie miec zadnych książąt w państwie, wtedy możemy sobie an dziedzica wybrać dzieciaka, ktory ma najlepsze skille.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #197 dnia: Listopad 12, 2014, 23:05:03 pm »
Pytanie na szybko - władczyni ma trzy córki i właśnie się zorientowałem, że najstarsza wyszła za jakiegoś frajera i nie jest to małżeństwo matrilinealne, czyli jeśli obejmie tron to właściwie koniec gry. Chciałem zmienić na Ultimogeniturę, ale po zmianie najstarsza wciąż była następczynią a najmłodsza oburzyła się zmianą sposobu dziedziczenia. Muszę jej nadać jakąś ziemię, żeby mogła dziedziczyć tron czy coś?

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #198 dnia: Listopad 12, 2014, 23:13:07 pm »
tbh nie wiem jak to działa w przypadku kobiet, ale możliwe że w agnatic-cognatic w pierwszej kolejności dziedziczy żonata córka, nawet jeśli są młodsze od niej. Ożeń którąś i po sprawie.

..ew jest jeszcze opcja pozbycia się frajera w bardziej bezpośredni sposób przez plotowanie ]:-> :twisted:

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #199 dnia: Listopad 12, 2014, 23:21:18 pm »
W agnatic-cognatic pewnie tak, ale ja właśnie zmieniłem na Ultimogeniturę i wciąż dziedziczy najstarsza.

Wszystkie są mężatkami, ta najstarsza z księciem Śląska, ta średnia z królem Węgier a ta najmłodsza z synem Kaisera.

EDIT - nie ma problemu, najstarsza córka zachorowała i się jej zmarło :D

EDIT 2 - właśnie sobie zobaczyłem, czy moja średnia córka (obecna następczyni tronu) ma może już jakieś dzieci z tym swoim Węgrem. I ma... dwie córki.

Jestem ciekaw, czy poza Bolesławem Śmiałym będę miał jakiegokolwiek mężczyznę na tronie :D
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2014, 23:51:11 pm wysłana przez Dollan »

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #200 dnia: Styczeń 03, 2015, 14:32:55 pm »
Ja miałem taki problem, że jak dałem ziemie księstwa jednemu, a tytuł księcia drugiemu, to i tak miałem "-" bo ten pierwszy chce tytuł mieć.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #201 dnia: Styczeń 03, 2015, 14:37:14 pm »
może miałes jeden z niższych tytułów. Trza go było dać jeszcze komu innemu, skuteczne przeciw frakcjom.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #202 dnia: Styczeń 03, 2015, 14:45:35 pm »
Pytanie na szybko - władczyni ma trzy córki i właśnie się zorientowałem, że najstarsza wyszła za jakiegoś frajera i nie jest to małżeństwo matrilinealne, czyli jeśli obejmie tron to właściwie koniec gry. Chciałem zmienić na Ultimogeniturę, ale po zmianie najstarsza wciąż była następczynią a najmłodsza oburzyła się zmianą sposobu dziedziczenia. Muszę jej nadać jakąś ziemię, żeby mogła dziedziczyć tron czy coś?
Wiem, że stary post, ale widzę, że nikt nie ogarnął. W agnatic-cognatic priorytet mają córki, które mają już synów. Potem dopiero idzie wg. prawa dziedziczenia.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #203 dnia: Styczeń 03, 2015, 14:53:11 pm »
/facepalm
racja. Oh well, tak to jest jak się gra tylko szowqinistycznymi opresyjnymi patriarchalnymi państwami.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #204 dnia: Styczeń 31, 2015, 10:00:12 am »
Grał już ktoś w "Karola Wielkiego", bo nie wiem czy warto się zaopatrzyć? Z tego co oglądałem mapki to mamy rozjebanych na pół mapy Abbasydów, dwa państwa Franków, Lombardię, Muzułmanów w Iberii i troszkę ciekawiej na wschodzie Europy. Ogólnie grę ratuje tylko zabawy pomniejszymi lordami, bądź kimś ze wschodu.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #205 dnia: Styczeń 31, 2015, 10:50:24 am »
nie wiem czy zabawniejszy nie jest way of life, któż bowiem nie chciał uwieść swojej siostry. To co mnie osobiście najbardziej jarało w karolu (tribal holdingi) i tak były w patchu. A sama data startowa.. dużo zalezy jak gra się potoczy, jednym abbasydzi implodują innym nie, podobnie jak frankowie. Na pewno jednak zabawniej gra się z karolem małymi państwami, gdy można stworzyć własne tytularne królestwo, bez farmienia prowincji de iure jakiegoś innego.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #206 dnia: Styczeń 31, 2015, 10:55:41 am »
To grales w karolka? Ja bym kupil dla samej daty i nowej mapy, ale wlasnie nie wiem czy frankowie razem z abbasydami nie rozjzdzaja mapy.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #207 dnia: Styczeń 31, 2015, 11:12:21 am »
grałem z kupionym karolkiem, ale od tej późniejszej daty startowej, bo kontynuowałem save'a. Tylko raz zacząłem karolkową kampanię, ale jakoś nie miałem do niej weny. Z tego co jednak widziałem chuj z frankami, bo są zajęci samymi sobą i (jak karolingowie w 860) dość łatwo się rozpadają, biją ze sobą i tak dalej. Trochę gorzej z abbasydami, bo dekadencja znowu jest przegięta w drugą stronę i z tego co ludzie pisali na forach mogą się albo rozpaść od razu, albo (jak w mojej kampanii 860) w 75 lat zamienić bizancjum w skonwertowaną na islam prowincję.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #208 dnia: Styczeń 31, 2015, 16:59:05 pm »
Nabylem dodatek i niestety chyba mam pecha, bo franoowie sie w10 lat zjednoczyli, podbili saksonie, bawarie i jakas jeszcze popierdolke. Umaidzi w hiszpanii stworzyli cessrstwo, a abbasydzi jada caly wschod, chyba od nowa zaczne.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!