Autor Wątek: Crusader Kings 2  (Przeczytany 103731 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #180 dnia: Listopad 11, 2014, 00:18:19 am »
Gra właśnie odkryła przede mną nowe, nieznane mi dotąd poziomy wredoty :D

Pierwszy król doczekał się dwóch córek będąc trzykrotnie żonatym. Zostawił państwo w miarę silne, więc pierwszy bunt zmierzający do wprowadzenia męskiego Piasta na tron został względnie szybko stłumiony (mimo, że nowa władczyni miała 6 lat gdy umarł jej ojciec). W czasie swojego panowania królowa pokonała jeszcze dwa bunty prowadzone przez męskich Piastów, znacznie rozbudowała królestwo i z dwóch małżeństw doczekała się... trzech córek, po czym umarła. I nagle nowa królowa, 17-letnia Agnieszka ma -80 u wszystkich wasali, wybucha kolejny bunt a pod komendę rebeliantów docierają 3k "awanturników i bandytów". Kończą się pieniądze na żołd dla najemników, Romuva najeżdża północ kraju i całe misternie budowane państewko złożone z Pomorza, Czech, Polski, połowy Litwy i kawałka Rusi Kijowskiej w odwłok poszło :D

Tak btw, skoro już się żalę - pewnie nie ma żadnych opcji zabezpieczenia stosunków wasali z następcą tronu? To znaczy, żeby automatycznie nie wybuchał miliard powstań, jak umrze obecny władca.

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #181 dnia: Listopad 11, 2014, 08:49:17 am »
Cytuj
Tak btw, skoro już się żalę - pewnie nie ma żadnych opcji zabezpieczenia stosunków wasali z następcą tronu? To znaczy, żeby automatycznie nie wybuchał miliard powstań, jak umrze obecny władca.

To wszystko zależy kim jest następca tronu. Logiczne, że jak będzie to 34 letni mężczyzna, książe i marszałek to zostanie inaczej przyjęty od 17-letniej panny. Niestety takie były realia.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #182 dnia: Listopad 11, 2014, 09:39:38 am »
tak żeby całkowicie zabezpieczyć to nie, ale mozna sie przygotować.
1)dac dziecko pod opieke komus z wysoką dyplomacją i dobrymi traitami, bo wysoka dyplomacja poprawia stosunki. Przy okazji opiekun z podopiecznym równiez dostają +20 do wzajemnej miłości
2)uzbierać nieco grosza by mieć na podanki
3)zostawić sobie nieco tytułów ziemskich do rozdania
4)przy rozdawaniu nowo podbitych ziem robić tak, by każdy duke miał pod sobą innego duke'a - przez to będą mieli wzajemne pretensje do ziem, czytaj nie będa się lubić, czytaj nie będą tak chętnie wstępować do jednej frakcji czy plotów
5) żądaj oddania ich pierworodnych pod opiekę, mniej wtedy pyskują a ty wyrabiasz sobie stosunki z następcą oraz dajesz mu traity które ci pasują, np broń boże ambitious
6)rozwijasz military org by miec jak najwiecejretuines. Teraz ich znerfili wprawdzie, ale i tak warto ich mieć
7) jak mowa o techowaniu, idziesz w legalism by zmniejszyć okres kary za short regin oraz inne zwiekszajace stosunki
8) w ostatecznosci, wchodzisz w laws i obniżasz te, które dotyczą wasali. Otrzymujesz boost do stosunków za dobrowolne zwiekszenie im praw kosztem korony, oprocz stalego bonusu za nizsze prawa.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #183 dnia: Listopad 11, 2014, 10:58:57 am »
Cytuj
Logiczne, że jak będzie to 34 letni mężczyzna, książe i marszałek to zostanie inaczej przyjęty od 17-letniej panny.
Która jest w dodatku okrutną, żarłoczną i gniewną homoseksualistką :D

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #184 dnia: Listopad 11, 2014, 11:53:13 am »
Która jest w dodatku okrutną, żarłoczną i gniewną homoseksualistką :D
a, w takim wypadku zabijaj takie dzieci. Choć teraz jest trudniej jak na wszystko trzeba plotować.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #185 dnia: Listopad 11, 2014, 12:44:25 pm »
Przez moment pomyślałem, że jestem w temacie o medycynie x^D


Ale wracając do gry - ograł ktoś może dwa ostatnie dodatki, dodające m.in. (a jak dla mnie to przede wszystkim) judaizm i buddyzm?
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #186 dnia: Listopad 11, 2014, 12:52:36 pm »
oba mam, ale jako buddysta ani żyd nie zaczynałem jeszcze, korzystałem raczej z dodatkowych mechanik które wprowadzono (pożycz od żyda a potem wygnaj x^D), ale zmiany i różnice wprowadzone przez obie religie nie są mi obce, a co?
//zawsze jak czegoś nie wiem to mogę odpalić na kilka godzin i pobawić się takim beta izraelem//

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #187 dnia: Listopad 11, 2014, 13:02:47 pm »
Ja grałem Żydami, ale tymi od Chazarów, dochodzą ci tylko dwa cele "Zbuduj Wielką Świątynię" i "Odtwórz Państwo Izrael". Oba są dosyć ciężkie do wypełnienia bo wiąże się do z wojną z Islamistymi, a dokładnie z Abbasydami, którzy są tam dosyć potężni.


"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #188 dnia: Listopad 11, 2014, 20:46:36 pm »
Można przeciwdziałać niebezpiecznym frakcjom inaczej niż aresztując ich członków? 
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #189 dnia: Listopad 11, 2014, 21:17:55 pm »
przekupywac ich przywilejami, większośc jeśli cię nie lubi, to z jakiegoś konkretnego powodu. Jak podbijesz im lajka tak do 80 to opuszczają frakcję. A jak podbijać to pisałem, złoto, tytuły honorowe, ziemia, dawanie pod opiekę. W dłuzszej perspektywie brac na nauki i wywoływac konflikty między poddanymi.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #190 dnia: Listopad 11, 2014, 23:16:59 pm »
Okay, postanowiłem wczytać zapis na kilka lat przed śmiercią królowej Aldony i spróbować grać dalej, ponieważ mogę. Tym razem królowa nie zachorowała i nie umarła, ale gra postanowiła mi się odwdzięczyć za robienie jej w bambuko i zorganizowała cztery chłopskie rewolty. Dukowie Wielkopolski, Pomorza i Litwy wykazali się inicjatywą i sami się nimi zajęli.

Póki co idzie ogólnie rzecz biorąc lepiej - wciąż trzymam prawie całe Pomorze i dwa hrabsta niemieckie (zdobyte niecnie w czasie ich wojny domowej) straciłem co prawda kontrolę nad Czechami (nowy Kaiser ku zdumieniu ogarnął wewnętrzne konflikty i pomimo całkowitego odłączenia się od HRE kilku księstw upomniał się o to, co cesarskie. A potem i tak zaaranżowałem małżeństwo jego syna z siostrą mojej królowej, więc się nie gniewał :D ), ale udało mi się zdobyć właściwie wszystkie tereny de iure królestwa Litwy. Co prawda prowadząc kilka wojen z małymi, jednoprowincyjnymi państewkami pogan straciłem 7 z 11 tysięcy woja, ale ostatecznie wyszedłem na swoje. I tym razem chyba lepiej poczekam, aż następna władczyni wprowadzi High Crown Authority, żeby w obu królestwach móc ustawić dziedziczenie przez najstarszego potomka.

Co ciekawe, Cumania wchłonęła Pieczyngów. Jeszcze przed tym wydarzeniem udało mi się zdobyć kawałek dawnej Rusi Kijowskiej, ale teraz jakbym chciał zająć Wołyń i Galicję żeby mieć wyrównaną granicę wschodnią to bym chyba został przytemperowany. Z całego królestwa wraz z najemnikami jestem w stanie wyciągnąć najwyżej 14-15k wojska, a Cumania pewnie tak ze trzy razy więcej, wszak zajmują z pięć razy więcej terenów niż ja. Trzeba im będzie wysłać kanclerza i marszałka, żeby trochę podburzyli ludność prawosławną (w państwie Pieczyngów praktycznie nie było islamu, choć władca był muzułmaninem) z tengryjskim okupantem - niech wiedzą, o ile lepsza byłaby okupacja katolicka.

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #191 dnia: Listopad 12, 2014, 14:39:17 pm »
Też macie problem z nagminnym crashowaniem się gry? I czy da się jakoś wspomagać swojego następcę w sytuacji, gdy większość wasali jest za innym dziedzicem?     
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2014, 15:00:45 pm wysłana przez Cerasis »
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #192 dnia: Listopad 12, 2014, 15:47:36 pm »
crashowanie to loteria. Mnie np nagle gra przestała działać pod XPkiem w ogóle "bo tak", a na 7 działa bez problemu mimo że to ten sam komp. Ale tyle co mogę podpowiedzieć z doświadczeń, to wyłącz synchro save'ów z cloudem, u mnie odpowiadało to za 90% crashy przy (auto)zapisie gry.

Dolan - a ultimogenitura ci nie podchodzi?

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #193 dnia: Listopad 12, 2014, 16:32:09 pm »
Dobrze rozumiem, że to jest ten ustrój gdzie wszystkie tytuły przejmuje najmłodsze dziecko? Niespecjalnie, bo o ile wasale mogą nie być specjalnie zachwyceni homoseksualną, 25-letnią obecnie Agnieszką to na pewno nie zaakceptują 10-letniej Elżbiety, która nawet sama nie mogłaby rządzić i tysiąc buntów po śmierci Aldony miałbym murowane.  Z resztą, nie uśmiecha mi się czekanie kolejnych kilka lat aż władczyni dorośnie - wystarczy, że 10 lat musiała dorastać obecna królowa zanim pozbyłem się tego klechy-regenta.

A dopóki nie powołam do życia królestwa Litwy to nic nie stracę w wyniku Gavelkindu. Chyba nie ma żadnych kar za zwlekanie z uzurpowaniem tytułu, prawda?

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #194 dnia: Listopad 12, 2014, 16:56:09 pm »
przekupywac ich przywilejami, większośc jeśli cię nie lubi, to z jakiegoś konkretnego powodu. Jak podbijesz im lajka tak do 80 to opuszczają frakcję. A jak podbijać to pisałem, złoto, tytuły honorowe, ziemia, dawanie pod opiekę. W dłuzszej perspektywie brac na nauki i wywoływac konflikty między poddanymi.

Taaa, a później co? Ograniczenie władzy królewskiej? Wolna elekcja? Setki przywilejów? Artykuły henrykowskie? Ubezwłasnowolnienie chłopów? Marionetkowi królowie? Zdrada magnaterii? Hehe. Szlachetków trzeba trzymać krótko, coby sobie za dużo nie pozwalali. :P

Zakładnicy zawsze na propsie. :3 Jest to całkiem dobre zabezpieczenie.

Aaaa, tak gra, to dobra jest? Coś ala Total War? Lepsze gorsze? Może taka europa universalis?
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.