Autor Wątek: Crusader Kings 2  (Przeczytany 104243 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #150 dnia: Wrzesień 08, 2014, 21:19:27 pm »
Ja narazie jestem totalnym n00bem więc średnio nadaję się do wspólnej gry.
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #151 dnia: Wrzesień 08, 2014, 21:27:14 pm »
well, to typowe easy to play, hard to master więc bez obaw. W sumie sam bym zagrał w multi. Nasza trójka, może atrion i drag, mogłoby być ciekawie :d

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #152 dnia: Wrzesień 08, 2014, 22:41:21 pm »
Tylko czy będziemy grać "ze sobą" czy "każde martwi się o siebie"? Nie chcę mieć problemów dyplomatycznych, bo Sent się zacznie bawić w żeniaczki :D

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #153 dnia: Wrzesień 08, 2014, 22:45:40 pm »
podejrzewam, że to i tak byłby jednorazowy event bo cięzko zgrac tyle luda ze sobą (plus gra działa jak działa), więc raczej kazdy za siebie. Zwłaszcza, ze za duzo nas na wspolprace :p moglibyśmy grać wszyscy jako duk'owie HRE lub ERE, byłoby zabawnie. więcej plotowania
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2014, 22:47:51 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #154 dnia: Wrzesień 08, 2014, 22:54:37 pm »
I kto dorwie sie do władzy ten wygrywa :D

Ale to musiałby pewnie być weekendowy dzionek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #155 dnia: Wrzesień 08, 2014, 22:56:40 pm »
tia, coś w tym stylu. Drag w ogóle proponuje by 3 było w HRE a 3 w ERE, bo w obu nie ma 6 równie potężnych duke'ów.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #156 dnia: Wrzesień 08, 2014, 22:57:13 pm »
To graj najsłabszym :D I tak dasz sobie radę :P

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #157 dnia: Wrzesień 11, 2014, 19:35:59 pm »
Ja w ten weekend raczej nie znajdę czasu.
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #158 dnia: Wrzesień 20, 2014, 12:00:55 pm »
Ostatnio postanowiłem sobie zobaczyć, z czym się tą grę je (póki co na piracie, żeby się nie okazało, że jednak jestem za głupi na takie strategie :P ). Niby jakoś idzie, gra się całkiem przyjemnie, ale byłbym wdzięczny gdyby jakaś dobra dusza mi odpowiedziała na kilka pytań.

1. W moim państwie panuje inwestytura papieska, ale mam tylko trzech biskupów (oprócz nadwornego kapelana) z czego jeden wygląda jakby zaraz miał się rozpaść. Da się jakoś poprosić papieża, żeby mianował kolejnych, zrobi to automatycznie gdy będę miał ich jeszcze mniej czy trzeba liczyć, że kiedyś mu się zachce?
2. Podbiłem sobie jakiś czas temu Podlasie i Grodno. Jedno z miast tam leżących, bodajże Sejny, jest najwyraźniej świętym miejscem Romuvy. Da się coś z tym zrobić, tzn. rozwalić w cholerę i postawić coś swojego?
3. Jeden władca może tylko raz podnieść autorytet korony, czy po prostu muszę spełnić jakieś dodatkowe wymagania?
4. Da się coś zrobić, żeby wasale tak się nie wpieniali, jak im zabiorę wojska na jakąś wyprawę? Bo nie zdążę zająć jednej prowincji a już mam -8 u każdego.
5. Da się podpisywać sojusze z innymi państwami w inny sposób, niż przez małżeństwo?
6. Czy da się jakoś szybciej nawracać dzielnice pogańskie na katolicyzm? Bo wysłałem tego mojego kapelana, żeby nawracał jedną prowincję, ale strasznie wolno mu to idzie + do nawrócenia jest jeszcze z 5 prowincji. W takim tempie to i za 50 lat nie wyplenię pogaństwa do końca.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #159 dnia: Wrzesień 20, 2014, 12:20:05 pm »
Ostatnio postanowiłem sobie zobaczyć, z czym się tą grę je (póki co na piracie, żeby się nie okazało, że jednak jestem za głupi na takie strategie :P ). Niby jakoś idzie, gra się całkiem przyjemnie, ale byłbym wdzięczny gdyby jakaś dobra dusza mi odpowiedziała na kilka pytań.
nie propagujemy tu piractwa, weź się nie chwal :x

anyway wiele zalezy od tego w jakiej wersji masz grę.

Cytuj
1. W moim państwie panuje inwestytura papieska, ale mam tylko trzech biskupów (oprócz nadwornego kapelana) z czego jeden wygląda jakby zaraz miał się rozpaść. Da się jakoś poprosić papieża, żeby mianował kolejnych, zrobi to automatycznie gdy będę miał ich jeszcze mniej czy trzeba liczyć, że kiedyś mu się zachce?
sam mianuje, bez obaw. Od czasu Sons of Abraham można go chyba poprosić nawet by mianował jakiegoś "twojego człowieka", o ile ma o tobie dobre zdanie (ale dunno jak to działa bo ostatnio grałem tylko poganami i ortodoksami).
Zawsze zostaje zmienić prawo inwestytury lub wybrać z zakładki intryg invite holy man

Cytuj
2. Podbiłem sobie jakiś czas temu Podlasie i Grodno. Jedno z miast tam leżących, bodajże Sejny, jest najwyraźniej świętym miejscem Romuvy. Da się coś z tym zrobić, tzn. rozwalić w cholerę i postawić coś swojego?
nie, to działa trochę jak punkty zwycięstwa w Hearts of Iron, takie punkty na styku cywilizacji o które trzeba się bić by wygrać, więc żeby nie było za łatwo nie da się ich niszczyć. Romuva na szczęscie jest jednak słabą religią.
Cytuj
3. Jeden władca może tylko raz podnieść autorytet korony, czy po prostu muszę spełnić jakieś dodatkowe wymagania?
nie, jeden władca tylko raz. Ale nie warto na początku zbyt wysoko, bo za dużo kar u wasali.
Cytuj
4. Da się coś zrobić, żeby wasale tak się nie wpieniali, jak im zabiorę wojska na jakąś wyprawę? Bo nie zdążę zająć jednej prowincji a już mam -8 u każdego.
Z czasem po zakończeniu wojny im mija, nie przejmuj się aż tak. Tu dasz miasto, tam zamek, tamtemu kasę i jest spokój. Anyway dlatego warto mieć dobre stosunki zanim zacznie się wojna. Albo polegać na samych retuines, najemnikach lub zakonach rycerskich. Zawsze mozna pozyczyc te 300 golda od żydów i kupic najtanszych najemników
Cytuj
5. Da się podpisywać sojusze z innymi państwami w inny sposób, niż przez małżeństwo?
nie, ale jeśli toczysz świętą wojnę (a zwłaszcza gdy się bronisz) ktoś może ci zaoferować dołączenie (i chyba sam możesz prosić, w tym papieża, ale jak mowilem dawno nie grałem)
Cytuj
6. Czy da się jakoś szybciej nawracać dzielnice pogańskie na katolicyzm? Bo wysłałem tego mojego kapelana, żeby nawracał jedną prowincję, ale strasznie wolno mu to idzie + do nawrócenia jest jeszcze z 5 prowincji. W takim tempie to i za 50 lat nie wyplenię pogaństwa do końca.
tylko kapelanem. Ale nie martw się, religia sama się rozprzestrzenia, bo twoi wasalewysyłają swoich kapelanów i tak dalej. B'sides konwersja nigdy nie była prosta :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #160 dnia: Wrzesień 20, 2014, 12:44:40 pm »
Cytuj
nie propagujemy tu piractwa, weź się nie chwal :x
Nie miałem na celu propagowanie piractwa. Grę mam zamiar wkrótce kupić, bo przypadła mi do gustu. Po prostu wolałem się upewnić, że nie wywalę pieniędzy w błoto. Jako człowiek nie posiadający jeszcze stałego źródła dochodu muszę rozważnie dobierać tytuły do nabycia.

Tak czy inaczej, dzięki za odpowiedź :)

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #161 dnia: Wrzesień 21, 2014, 14:49:15 pm »
Da sie poprosić papieża o wsparcie militarne/pieniężne gdy toczę holywar'a?
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #162 dnia: Wrzesień 21, 2014, 14:58:01 pm »
Jeśli nic nowego nie pojawiło ci się w zakładce dyplomacji z papieżem lub intrygach to nie. Zresztą nie jestem pewien czy on nie pomaga tylko przy krucjatach.

dollan - raczej chodzi o to by potem jakiś cwaniak  nie robił prawnych problemów że pozwalamy tu na propagowanie piractwa, więc na przyszłośc proszę unikać chwalenia się takimi faktami

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #163 dnia: Wrzesień 21, 2014, 22:41:45 pm »
Wystepuje w tej grze cos takiego jak zmeczenie wojsk? Po paru bitwach i oblezeniu moja trzytysieczna armia przegrala z kretesem z poltysieczna.
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #164 dnia: Wrzesień 22, 2014, 09:06:02 am »
są dwa takie współczynniki, ten czerwony pasek organizacji (zaraz po powołaniu pod broń jest zerowa, podobnie jak leci na ryj po każdej porażce, po zwycięstwie trochę się obniża) oraz wyniszczenia (acz ten po prostu wpływa na stałe zmniejszanie liczby wojsk)

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!