Autor Wątek: Crusader Kings 2  (Przeczytany 103739 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #105 dnia: Marzec 14, 2014, 20:21:16 pm »
Pytanie o mechanikę.

Rozwijam sobie jeden rodzaj wojska bo mam go dużo i widzę, że te trybiki przestały się kręcić - czy to oznacza, że żaden rodzaj wojska nie może być lepszy od pozostałego więcej niż 1 poziom?

I czy warto rozwijać inne prowincje oprócz stolicy, którą i tak dostajemy "w spadku"?

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #106 dnia: Marzec 14, 2014, 20:32:39 pm »
a przypadkiem nie masz tego wojska rozwiniętego bardziej niż reszta regionu (albo i świata)? Bo tech generalnie rozprzestrzenia się stopniowo z "centrum" na prowincję i by trybiki się kręciły może musisz mieć w pobliżu region bardziej rozwinięty niż ty.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #107 dnia: Kwiecień 19, 2014, 17:15:37 pm »
Rozwijam sobie jeden rodzaj wojska bo mam go dużo i widzę, że te trybiki przestały się kręcić - czy to oznacza, że żaden rodzaj wojska nie może być lepszy od pozostałego więcej niż 1 poziom?
Jak trybiki przestały się kręcić, to znaczy, że masz go najwyżej rozwinięty ze wszystkich sąsiadów i po prostu nie napływa technologia od nich.
Cytuj
I czy warto rozwijać inne prowincje oprócz stolicy, którą i tak dostajemy "w spadku"?
Warto, szczególnie te budynki co dają ci kasę i szybszy rozwój technologii.

Anyway, chyba pora na mały update:

W ostatnim odcinku Dora di Canossa, cesarzowa obu cesarstw pomimo wszelkich przeciwności wygrała wojnę sukcesyjną, która wybuchła po przedwczesnej śmierci jej ojca.

Od tego dnia minęło blisko 30 lat. Cesarzowa Dora, po serii spektakularnych kampanii w Afryce i Iberii, nazwana Wielką, rozbija Sułtanat Abbasydów i wasalizuje Fatymidów, tym samym unicestwiając dwie ostatnie muzułmańskie potęgi na zachodzie. Pokonani wyznawcy Mahometa odnajdują azyl dopiero na dalekim wschodzie, wśród mongolskich Ilchanidów. Potomkowie Wielkiego Chana nie wydają się jednak zagrożeniem dla Cesarstwa, wyraźnie usatysfakcjonowani możliwością łupienia rozległych stepów Tartarii i gór Persji.

Ekspansja włosko-greckiego imperium nie napotyka więcej przeszkód, w efekcie czego z czasem staje się prawdziwym Cesarstwem Rzymskim we wszystkim poza nazwą. Dora wykorzystuje ten fakt, w roku A.D. 1253 przyjmując tytuł Cesarzowej Rzymu i przenosząc stolicę z Konstantynopola na powrót do Wiecznego Miasta. Restauracja Imperium rozpoczyna okres rozkwitu i względnego pokoju w Europie, który to trwa blisko 150 lat.

Jednakże, u stóp Uralu, z dala od kwitnącej dobrobytem Europy, wielu wciąż nie zapomniało dziedzictwa Wielkiego Chana, oddając cześć tradycjom nietkniętym przez wpływy islamu ani zachodniego chrześcijaństwa...
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Seksrator

  • Wiadomości: 187
  • Cham i Prostak
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #108 dnia: Kwiecień 19, 2014, 22:02:16 pm »
Ta gra mnie kiedyś do palpitacji doprowadzi...


Wie ktoś ocb? Od ostatniej gry wymieniłem tylko zasilacz i pastę na procku.

Reinstal nie pomógł
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2014, 23:02:44 pm wysłana przez Seksrator »

Endaron

  • Wiadomości: 321
  • I tyle
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #109 dnia: Kwiecień 20, 2014, 15:23:53 pm »
Ta gra mnie kiedyś do palpitacji doprowadzi...
obrazek

Wie ktoś ocb? Od ostatniej gry wymieniłem tylko zasilacz i pastę na procku.

Reinstal nie pomógł
Haha, myślałem, że to u mnie coś wyskoczyło i klikałem kilka razy "close" :P

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #110 dnia: Kwiecień 20, 2014, 17:24:56 pm »
seks - ofc błąd dotnet frameworka (a nie CK jako takiego). wyjeb go i instaluj wszystkie pokolei.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Seksrator

  • Wiadomości: 187
  • Cham i Prostak
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #111 dnia: Kwiecień 20, 2014, 19:37:22 pm »
Skyrim przy instalacji mnie zmusił do instalacji frameworka 3.5 i nawet nie zauważyłem że pomogło :|

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #112 dnia: Kwiecień 20, 2014, 21:53:49 pm »
to chociaż tyle dobrze że się zainsttalował, bo mnie 3.5 jakoś nie chciał gdy miałem już 4.5

anyway, pod wpływem dragowych opowieści ruszyłem dalej swój serial pt. Moda na Persję. Póki co sytuacja wygląda tak

i nie powiem, kosztowało to spory ból dupy, bo najpierw odparcie z trudem ataku abbasydów z doomstackiem wielkkości 13k woja (moje to zmęczone poprzednimi kampaniami w tartarii 7k, wsparte 2k najemników na których szczęśliwie miałem kasę oraz 2k zoroastryjskiego sojusznika który wyrósł z religijnej rebelii której pomagałem wcześniej się rozwinąć oraz chroniłem później przed holy warami muslimskich sąsiadów) tylko dzięki bronieniu się w górach z w miarę dobrymi dowódcami, następnie odparcie saffaridów wspartych tulmidami (których armia idąca z egiptu szczęśliwie wpieprzyła się prosto na doomstack religijnych rebeliantow saffaridów i przegrała bitwę), następnie rozbicie ataku cummani która starała się wykorzystać sytuację a następnie wykończenie resztek saffaridów nim nadszedł kolejny stack tulmidów oraz rebelii religijnej która w międzyczasie wybuchła na moich tyłach, co łącznie zajęło tyle, że niemal wygasł mi pokój z rozbitymi najpierw abbasydami, po czym po pół roku na jako-taką regenerację moich wojsk przeszedłem do kontrofensywy atakując za pomocą holy war państewko ibbadich które wyrosło z rebelii na saffaridach gdy toczyli ze mną wojnę oraz na frakcję buntowników saffaridzkich którzy zbuntowali się przeciw szachowi z powodu crown authority - wszystko to przeplatane masakrycznym save scummingiem, crashami przy zapisie i jebaniem się save'ów z powodu nowego, zabugowanego fficzera w postaci kompresji przy save. I chociaż w wyniku tego wreszcie złamałem saffaridów i rozrosłem się o 1/3, nna horyzoncie pojawiło się widmo kolejnej wojny z abbasydami, którzy tym razem mają do dyspozycji dobre 15k wojska przeciw moim ~12k.
A i tak mam szczęścice, że jakoś w międzyczasie szczęśliwie uniezależnił się bogaty bagdad.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #113 dnia: Kwiecień 21, 2014, 08:56:47 am »
Który dlc daje możliwość gry islamistami?

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #114 dnia: Kwiecień 21, 2014, 09:39:54 am »
Sword of Islam. btw. AFAIK jak najedziesz na kraj na mapie głównej to ci się wyświetli które potrzebujesz.
A, i zapomniałem dodać czemu tak przejebane tam mam - bo gram nie kebabożercami, tylko zoroastrianami, którzy co chwila są atakowani holy warami przez wszystkich innowierczch okolicznych sąsiadów.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #115 dnia: Maj 08, 2014, 15:54:08 pm »
Kurna gram sobie na luzie Bułgarią, zdobyłem Krym, Halicz i Mołdawię, ładnie sobie miasta buduje, gospodankę rozwijam, nawet wasali mam na zielono, a tu Ilchanidzi robią mi wjazd armią 148,5k(!!!!!). Ogólnie chyba gra po ptokach już :D

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #116 dnia: Maj 08, 2014, 22:54:06 pm »
meh, zawsze mozesz być ich wasalem, odpalić frakcję elective monarchy i przejąć imperium. No i po prostu używali wolnego rynku to mają na zbrojenia, a ni wydawali na socjal jak ty.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #117 dnia: Maj 09, 2014, 06:57:26 am »
Na szczęście skończyło się tylko na stracie Krymu z 4 przyległymi prowincjami. Ogólnie najbardziej żałuję jednej 5-slotowej.

Btw. małe masz coś te wojska u tych Persów. Ja w mojej malutkiej Bułgarii mogę uciułać 17k.
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2014, 07:00:00 am wysłana przez Arim »

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #118 dnia: Maj 09, 2014, 15:45:40 pm »
biedne i słabo rozwinięte prowincje, do tego military organisation niemal w ogóle nie rozwinięte oraz "ulepszenie" mechaniki rise leavies, więc jak mam ..10? wasali którym na krzyż rozdaję to co podbiję, to jak tylko któryś zacznie mnie nie lubić, to nagle zamiast 2k od niego mogę wziąc tylko 700 chłopa. Ale pracuję nad tym, będzie lepiej jak podbiję mezopotamię a potem na syrię i damaszek.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #119 dnia: Maj 09, 2014, 18:27:45 pm »
Cytuj
wasali którym na krzyż rozdaję to co podbiję, to jak tylko któryś zacznie mnie nie lubić, to nagle zamiast 2k od niego mogę wziąc tylko 700 chłopa.

Ja tam wolę mieć jednego potężnego i skoncentrowanego w jednej części imperium wasala, może brzmi to jak samobójstwo, ale z doświadczenia wiem, ze takiego łatwiej takiego poskromić podczas buntu niż rozjebanych po całym terytorium. Na dodatek warto mieć w zapasie te 1000 sztuk złota co by najemników ogarnąć, a przy miesięcznym dochodzi +17 to żaden problem.

Co do technologii, to najlepiej rozwijać legalizm, który dodaje nam +1 prowincję do wielkości domeny :D

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie