Autor Wątek: Crusader Kings 2  (Przeczytany 104097 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 21, 2013, 10:02:42 am »
Mnie denerwuje to, że jak król ginie np. na wojnie, to potem przez parę lat trzeba polepszać stosunki z radą : /

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 21, 2013, 10:15:48 am »
wywal radę, zainstaluj swoją. No i zależy jak udany jest potomek.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 21, 2013, 12:09:10 pm »
Ja to mam pecha. Mój Bolesław miał radę z 100 relacji. Zginął w bitwie i jego syn miał na minusie paru ale mało. Gdy dorósł to już udało mi się podwyższyć na plus. Niestety zaraz po tym zginął w bitwie : / A jego syn czy tam brat miał ponad 50 na minusie... u każdego. Klecha z rady się zbuntował, poszedł do lochu, papież się pluł i mnie ekskomunikował : O

Peszek : |

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 21, 2013, 12:26:58 pm »
Ja tam tworze własne rady z jakiś no name'ów, którym an wstępie przyznaje jakieś ziemski tytuł, co gwarantuje mi "zielone" relacje.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 21, 2013, 14:55:42 pm »
Tylko te ziemie mogą się skończyć ;p

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 21, 2013, 15:47:33 pm »
No co ty, ja dalej mam domenę 15/11 czyli o 4 za duzo. Tych co się buntują wydziedziczam, ze tak się wyrażę i zwalnia się miejsce dla nowych.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 21, 2013, 20:09:57 pm »
A nie masz przez to deficytu? Ponoć właśnie przez posiadanie większej domeny niż limit zaczynają się straty. Poza tym inwestowanie w rozwój legalizmu zwiększa ten limit :)

A jak ktoś przysyła list z tym, że to on powinien mieć miejsce króla to od razu zbieram wojo - dzięki temu on będzie miał mniejsze :)

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 21, 2013, 20:46:53 pm »
lol, niezły czit :P na frakcje typu niepodległość też działa? :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 21, 2013, 20:57:36 pm »
Cytuj
A nie masz przez to deficytu? Ponoć właśnie przez posiadanie większej domeny niż limit zaczynają się straty.

No co ty mam na plusie 2.5k, miałem 7k, ale po ciężkiej wojnie z Królestwem Leonu mnóstwo poszło na najemników. Co ciekawe zwiększając prestiż korony do maksimum mam do dyspozycji prawie 40k woja.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 22, 2013, 01:22:32 am »
lol, niezły czit :P na frakcje typu niepodległość też działa? :P

Nie pamiętam czy ktoś chciał ogłosić u mnie niepodległość, ale raczej powinno. Dostajemy list i gra się zatrzymuje, wciskamy pauzę, dajemy że nie damy się szantażować i zbieramy wojo z całego królestwa :D Mam już autorytet na średnim więc wiesz, sporo woja :D

Jak mam niskie szanse na zamknięcie kogoś w lochu to też najpierw wojo wysyłam :D
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2013, 01:25:25 am wysłana przez MuadDib »

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 22, 2013, 09:57:23 am »
Szkoda trochę, że gra się kończy, ja bym się bawił dalej i walić poprawność historyczną :D

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 22, 2013, 10:35:41 am »
mówisz o limicie ustawionym na rok 1453? Wiesz, jest jeszczecoś takiego jak EU converter dzięki któremu ostatni save jest eksportowany do wannabe moda i możesz grać w EU4 od momentu w którym skończyłeś CK2 :d

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Lowcap

  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 22, 2013, 13:31:58 pm »
Dodatkowo w przypadku udanej inwazji azteków czy pogan mamy inny świat. Aztekowie sa rozwiniettym imperiumm amerykanskim, a poganie stanowią nowe państwo, itd.

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 22, 2013, 13:43:24 pm »
Achivki ze steama odblokowują się w jakiejś kampanii czy online tylko?

Posłałem kleryka z Rady do nawrócenia terytorium i po kilku latach nic : / to nawracanie nie jest popsute bez Old Gods czasem?

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 22, 2013, 14:21:36 pm »
mówisz o nawracaniu prowincji, czy nawróceniu państwa pogańskiego na twoją wiarę?

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!