Autor Wątek: Crusader Kings 2  (Przeczytany 103728 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 17, 2013, 23:35:52 pm »
Za to mój dobrze się zapowiadający cesarz został okaleczony podczas kampanii w Egipcie. Zarówno na ciele jak i na duchu.

Ale za to cała delta Nilu jest moja, a w bitwie zginął ostatni sułtan z rodu Fatimidów - władców największego państwa powstałego po upadku imperium arabskiego.

Mam tylko nadzieję, że mój włosko-chorwacko-arabski cesarz w końcu dorobi się syna.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 18, 2013, 12:28:22 pm »
wiesz drag, zawsze coś może spotkać żonę, a młodsze są bardziej płodne..

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 18, 2013, 12:52:57 pm »
Po wczorajszej wieczorno-nocnej sesji, udało mi sie wyprzeć Arabów z Hiszpanii, podbiłem Księstwo Valencji i Królestwo Kastylii. Gorzej, że Francuzi zrobili wjazd i rozlokowali się w Całej Granadzie i Cordobie. Stanowi to niemały problem w zjednoczeni Hiszpanii i Koronie Cesarskiej. Co więcej miałem olbrzymie problemy dynastyczne i po kilku krótko panujących władcach udało mi się wyhodować porządnego króla. Co ciekawe mogę sobie rościć pretensje do Królestwa Polski oraz do Królestwo Norwegii :D

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 18, 2013, 13:24:57 pm »
Ja to jednak mam problem z odzwyczajeniem się od grania jedną postacią na siłę. Poza tym historycznie słabo się znam i tak jakoś byle jak to idzie wszystko.

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 19, 2013, 15:03:40 pm »
wiesz drag, zawsze coś może spotkać żonę, a młodsze są bardziej płodne..
Tia, ale młodsze nie mają korony Sycylii. ::)
Co ciekawe mogę sobie rościć pretensje do Królestwa Polski oraz do Królestwo Norwegii :D
Zabawne, że u mnie też w którymś momencie Polska i Norwegia miały jednego władcę.
Ja to jednak mam problem z odzwyczajeniem się od grania jedną postacią na siłę. Poza tym historycznie słabo się znam i tak jakoś byle jak to idzie wszystko.
Ja to ledwo nastawię machinę, a już chciałbym, żeby mój władca się przekręcił, żeby jego dziedzic mógł przejąć następne tereny. :P
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 19, 2013, 16:07:02 pm »
u mnie czesciej unie polsko-węgierskie :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 19, 2013, 20:33:41 pm »
Pytanie za 100pkt., skąd się biorą takie wyjebane armie u przeciwników? Mam z pół Hiszpanii i mogę wystawić 13k wojska, a Akwitania robi mi wjazd z 40k :o Prowincji ma trochę mniej niż ja, nie ogarniam tego :D

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 19, 2013, 20:42:06 pm »
częściowo pewno najemnicy, mogli też mieć sojuszników lub po prostu ludniejsze ziemie. Dużo zależy od konkretnego przypadku.
No i ten, komp jest głupi w walce, danie mu chorej przewagi liczebnej to jego jedyna szansa

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 19, 2013, 20:43:28 pm »
u mnie czesciej unie polsko-węgierskie :P
Węgry to zostały zaanektowane jeszcze przez mojego dziadka. A resztki pożarł chanat. :P
Pytanie za 100pkt., skąd się biorą takie wyjebane armie u przeciwników? Mam z pół Hiszpanii i mogę wystawić 13k wojska, a Akwitania robi mi wjazd z 40k :o Prowincji ma trochę mniej niż ja, nie ogarniam tego :D
Retinues. Jako że komp oszukuje z kasą(jak w każdej grze, bo inaczej nie miałby szans), to może sobie pozwolić na stworzenie wielkich armii jeśli tylko będzie miał dość czasu na uzupełnienie ich.

Dla mnie największym bullshitem jest, że jak wasale się buntują, to ich wojska startują z pełnym morale.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 19, 2013, 20:49:45 pm »
Cytuj
Retinues. Jako że komp oszukuje z kasą(jak w każdej grze, bo inaczej nie miałby szans), to może sobie pozwolić na stworzenie wielkich armii jeśli tylko będzie miał dość czasu na uzupełnienie ich.

Pewnie tak jest, problem w tym, ze tu walka polega na zebraniu większej ilości wojsk, to nie Total War, że dało się rozpykać nawet armię 3x większa walcząc ręcznie. Ogólnie to wykupowanie 30k najemników, którzy by kosztowali ze 2k złota, a ich utrzymanie dużo więcej na zdobycie tylko jednej prowincji jest mało racjonalne. W sumie praktycznie jest to nie do przejścia.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 19, 2013, 20:55:28 pm »
drag - na pewno z tą kasą? bo w kazdej chwili mozesz zmienic nacje wczytujac save, nie wiem czy nie da sie rowniez podejrzec ile zarabia

no i najwiekszym bullshitem są te bunty z gigaarmiami, zazwyczaj w independence league :F

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 19, 2013, 20:59:22 pm »
To u mnie bunty nigdy z 3k nie wyszły. Nawet jak mi sie całe Królestwo Kastylii zbuntowało to wystawiło armię 3.5k.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 19, 2013, 21:51:34 pm »
zalezy od panstwa, ilosci wspierających i tak dalej. Mnie wywalało bunty po 100k, co było drugim tyle ile miała moja armia i był zonk, bo ichnia spawnowała się w jednym miejscu a moja była rozpieprzona od hiszpanii po mezopotamię.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 20, 2013, 12:35:24 pm »
14 kwietnia, roku Pańskiego 1211 cesarz bizantyjski Comita z rodu di Canossa padł ofiarą skrytobójców w wieku zaledwie 49 lat. Władca ziem od Morza Północnego do Nilu podczas swoich krótkich rządów wsławił się między innymi pokonaniem kalifa Mohammeda IV, zwanego "Lwin Sercem", jego następcy kalifa Lota "Wielkiego", jak i oswobodzeniem ludu węgierskiego z niewoli tatarskiej, podbiciem całej Bohemii(ze stolicą w Pradze) i odparciem niezliczonych pogańskich najazdów.

Jako że Comita nie pozostawił męskiego potomka(jego jedyny syn umarł w wieku dziecięcym - niektórzy twierdzą, że była to kara boska za spłodzenie dziecka z siostrą przyrodnią), to Cesarstwo odziedziczyła jego córka, zaledwie trzyletnia Dora. Oczywiście nie było to w smak podległym władcom, więc ledwo młoda cesarzowa zasiadła na tronie, a dwa niezależne stronnictwa: Liga Niemiecka i Królestwo Fryzji, rozpoczęły wojnę o sukcesję. Obecnie Cesarstwo jest podzielone konfliktami, a zjednoczenie go i ukaranie zdrajców nie będzie proste.

Tym czasem na dalekim wschodzie, za wielkim jeziorem Bajkał, bezkresne stepy zaczynają szumieć od opowieści o "Chanie wśród Chanów"...
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 20, 2013, 15:55:01 pm »
Mi się wreszcie udało po wieloletnich bojach wyprzeć Królestwo Akwitanii, co gorsza odziedziczyli Królestwo Leonu i bylem otoczony ze wszystkich stron. Gdyby nie moje rozległa mariaże to byłoby bez szans, a tak dzięki 20k angielskiego woja i wsparciu Francuzów udało się ich pokonać, a nawet odzyskać Nawarrę i Księstwo Leonu.

Edit.

Wreszcie doszedłem skąd tyle woja można naciułać. Trzeba prawo tak pozmieniać, aby autorytet korony był jak największy wtedy wasale będą dawali więcej wojsk i to dużo. Normalnie tydzień grania i dalej mnie zaskakuje :|
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2013, 20:14:21 pm wysłana przez Arim »

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie