Autor Wątek: Crusader Kings 2  (Przeczytany 103732 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 16, 2013, 23:07:20 pm »
co na marginesie powinni poprawic, bo nagminnie się ono tworzy w kazdej rozgrywce.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 17, 2013, 05:28:46 am »
A ja nadal nie ogarniam tej gry jak trzeba. Da sie dawać ludziom tytułu typu Duke? Czy trzeba zapraszać takowych z zagranicy (co też nie zawsze działa)?

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 17, 2013, 10:33:39 am »
co na marginesie powinni poprawic, bo nagminnie się ono tworzy w kazdej rozgrywce.
Mi to się podoba, byłoby nudno, gdyby tylko gracz był w stanie zbudować imperium. Zresztą, trwało tylko jednego władcę.

Powiedziałbym wręcz, że AI jest nawet za mało agresywne w podbojach.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 17, 2013, 11:12:58 am »
1. Jak nadawać ziemie ludkom? Pisze mi, że mam za dużo prowincji i nie ma z niej kasy i nie wiem co z tym fantem zrobić :D

Nieaktualne, doszedłem sam :D
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2013, 11:21:54 am wysłana przez Arim »

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 17, 2013, 11:22:30 am »
1. Jak nadawać ziemie ludkom? Pisze mi, że mam za dużo prowincji i nie ma z niej kasy i nie wiem co z tym fantem zrobić :D
Generalnie to wchodzisz w ekran dyplomacji postaci, której chcesz dać ziemię i wybierasz "grant landed title". Aczkolwiek są co do tego zasady, których sam jeszcze nie do końca ogarniam, ale np. nie da się od razu dać wysokiego tytułu nisko urodzonemu - musisz zacząć od hrabiego i dopiero potem dawać mu wyższe.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 17, 2013, 11:36:35 am »
Prosiłbym o minutę ciszy. 19 lipca 1083 roku zmarł miłościwie nam panujący król Bolesław II Śmiały. Miał 42 lata i ostatnim wyczynem godnym zapisu jest podbicie hrabstwa Podlasia dla 15 letniego hrabiego Radosława, a następnie uczynienie z niego swego wasala. Zostawił na tym świecie żonę i 4 córki (Katarzynę lat 11, Wiolettę lat 7, Kingę lat 4 i Małgorzatę lat 2). Najstarszą Katarzynę jak i Wiolettę osobiście wychowywał. Nauczył ją odwagi, ambicji, uczciwości i pobożności.

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 17, 2013, 11:40:03 am »
Mam kolejne pytanko, czy wiecie może jak tu się odbywa dziedziczenie? Synów mam zaręczonych z królowymi Leonu i Kastylii.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 17, 2013, 13:17:26 pm »
W zakładce prawa masz sposoby dziedziczenia i wymogi jakie musisz spełnić, żeby zmienić ten sposób na inny. Patrzyłeś samouczek? : P

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 17, 2013, 13:24:04 pm »
Drag - chodzi mi raczej o brak różnorodności, bo inaczej grazamienia się w grind 'jak najszyciej posiadać imperium, bo za chwilę arabiowie założą swoje i podbiją całą mapę. Jak grając bizancjum rozbiłem imperium arabskie na wschodzie i doszedłem do egiptu, to okazało się, że tymczasem na zachodzie kalifat ummayadów zajął tereny od mauretanii do Renu :s

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 17, 2013, 13:28:14 pm »
Cytuj
Patrzyłeś samouczek? : P

Samouczki są dla słabych :D

Powoli dążę do korony królewskiej. Brakuje mi tylko 120 pieniążków, aby utworzyć takowy tytuł.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 17, 2013, 15:29:05 pm »
Już nic nie rozumiem z tego ;__;

Mogę wysuwać roszczenia de iure względem jednego hrabstwa (de iure oznacza jakieś rodowe prawa do ziem chyba) ale nie mogę wojny wypowiedzieć, bo właściciel jest postacią niezależną ;(

Mogę niby nowy tytuł nadać, ale po kliknięciu otwiera się okno a w nim nie mogę nic zrobić : /

Lowcap

  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 17, 2013, 20:15:48 pm »
Z tego co mi się wydaje to musisz wypowiedzieć wojnę seniorowi powołując się na to.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 17, 2013, 20:25:24 pm »
no i claimy trzeba fabrykować. Generalnie trzeba czytać jaki będzie skutek danej wojny. A najlepiej i tak tłuc arabów.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 17, 2013, 20:36:02 pm »
Araby to są jakieś dziki, ledwo co przetrwałem ich dżihad i to dzięki Francuzom, którym zachciało się mi pomóc i do tego zwerbowani rycerze zakonni. Ogólnie wreszcie udało mi się zdobyć koronę, księstwo Barcelony, zwie się już Królestwem Aragonii, Kastylia została zepchnięta gdzieś pod Galicję, a ja toczę ciężkie boje ze wszelkiej maści arabusami.

I teraz kolejna kwesta, mój następca tronu, jest królem Nawarry, czyli rozumiem, że jak mój król umrze to wejdę z nimi w unię personalną (taka funkcja jest tu w ogolę?).

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 17, 2013, 20:49:37 pm »
I teraz kolejna kwesta, mój następca tronu, jest królem Nawarry, czyli rozumiem, że jak mój król umrze to wejdę z nimi w unię personalną (taka funkcja jest tu w ogolę?).
yep, wszystko na to wskazuje.
I ta, są unie personalne, z różnymi rodzajami praw dla poszczególnych królestw (wiec trza uwazac, bo moze sie okazac ze po smiercii tracimy jakis tytul lub dziedziczy go inne dziecko niz bysmy chcieli)

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!