Autor Wątek: Crusader Kings 2  (Przeczytany 103977 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Crusader Kings 2
« dnia: Grudzień 16, 2013, 13:15:32 pm »
Całkiem przyjemna i w miarę przystępna gra Paradoxu. Ktoś poza Sentem i Atrionem grał? Jak wrażenia?

I pochwalę się swoim obecnym imperium przy okazji. :P
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 16, 2013, 13:19:15 pm »
Na razie wdrażam się. Skomplikowane to jest. Mój jedyny dziedzic spiskował przeciwko mnie, chciał mej śmierci. Odebrałem mu tytuły i wrzuciłem do lochu :)

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 16, 2013, 13:21:15 pm »
lepiej nie odbierać, tylko kazać mu zakończyć plot. I zadbac o poprawne relacje z rodziną :<

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 16, 2013, 13:26:22 pm »
Ja pod wpływem waszych opowieści zakupiłem gierkę i jak wróce do domu to sobie pogram.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 16, 2013, 13:27:59 pm »
tbh jedyna gra EU-like w którą mogę grać bez bólu :P W przeciwieństwie do innych, jest po prostu.. czytelna. To samo EU4 bo bawiłem się demkiem, ale z tym to poczekam aż wyjdzie więcej dodatków, by kupić paczkę. I tak polecam, inaczej zdzierstwo.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 16, 2013, 13:35:03 pm »
Na razie wdrażam się. Skomplikowane to jest. Mój jedyny dziedzic spiskował przeciwko mnie, chciał mej śmierci. Odebrałem mu tytuły i wrzuciłem do lochu :)
To ciekawe, bo ja nigdy nie miałem problemu ze spiskującymi dziećmi. Raczej, że kretyni tracili ziemie, które im nadawałem.

Dobrze, że młody cesarz zapowiada się nieźle, bo jakimś cudem nie odziedziczył praktycznie żadnej negatywnej cechy po ojcu(a było co dziedziczyć).

PS: Wolne elekcje ssą i nie dajcie sobie wmówić, że jest inaczej.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 16, 2013, 14:38:27 pm »
ok, miałem wrzucić screeny
Esto perpetua! - Imperium Romanum zaraz po zakończeniu rekonkwisty  (wrzucam głównie dlatego, że napis ładniej się układa)
Esto perpetua 2 - ..i stan obecny, te dwadzieścia lat później, jak zabrałem się za "wyrównywanie" granic, gdyż oparta na Łabie i Karpatach ładniej się układa.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2013, 14:40:59 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 16, 2013, 17:14:18 pm »
Już nieważne. Posiedział kilka lat w lochu a następnie poszedł pod topór. No co?? Papież mi wybaczył! :D

Gra jest masywna. Najbardziej mnie wkurza brak kontroli nad wasalami, bo 2 takich zaczęło się tłuc ze sobą :|

Parę pytań:
1. Ile ziem zostawiacie sobie bezpośrednio i czy je w czymś specjalizujecie konkretnym?
2. Z ziem oddanych wasalom nie dostajecie kasy, nie?
3. Czy wasalskie NPC ulepszają ziemie (budynki) czy pozostają takie jakie im przekazaliście?
4. Skąd jeszcze można wziąć kasę?
5. Czy ulepszanie wojska (zadanie dla wojskowego z Rady) dzieje się pasywnie, czy mamy jakiś wpływ na to?
6. Czy ulepszanie przy pomocy członków rady dzieje się na wszystkich terenach czy tylko terenie na który ich wysyłamy? Chodzi o gospodankę, kulturę itp.
7. Jeszcze mi wyskoczyło takie coś, że jest nieprawidłowa "zabudowa" na danym terenie. Nie mam pojęcia o co biega, a samouczek ssie.
8. Komu mogę dawać ziemie, bo nie każdemu mogę ;(

Na razie tyle ;p

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 16, 2013, 18:23:51 pm »
Ja póki co gram na chama, taka rozgrywka na ogarnięcie mechaniki. Gram Barceloną i robię rekonkwistę, udało mi sie już podbić Lleidę, zobaczymy jak to się dalej rozwinie.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 16, 2013, 18:36:14 pm »
Już nieważne. Posiedział kilka lat w lochu a następnie poszedł pod topór. No co?? Papież mi wybaczył! :D

Gra jest masywna. Najbardziej mnie wkurza brak kontroli nad wasalami, bo 2 takich zaczęło się tłuc ze sobą :|
póki nie tłuką się z tobą można olać.
Zresztą jak jest high crown authority to chyba nie mogą.

Cytuj
1. Ile ziem zostawiacie sobie bezpośrednio i czy je w czymś specjalizujecie konkretnym?
tyle ile gra pozwala ;p a ja specjalizuje gospodarczo jak juz, bo miasta dają kasę i same zarabiają na swoje ulepszenia, w zamki i koscioly trza zwykle samemu inwestowac
Cytuj
2. Z ziem oddanych wasalom nie dostajecie kasy, nie?
nie pamietam, ale jest chyba jakis bonus. Aczkolwiek wiecej dostajesz jak bezpośrednio nalezy do ciebie
Cytuj
3. Czy wasalskie NPC ulepszają ziemie (budynki) czy pozostają takie jakie im przekazaliście?
tia, aczkolwiek ci twoi bezpośredni tylko miasta, bo tylko tych na to stać. Duke'owie za to ulepszają swoje bez problemu.
Cytuj
4. Skąd jeszcze można wziąć kasę?
pożyczki, wygrane bitwy i oblężenia, krucjaty (dostajemy od papieża), dobre stosunki z papiestwem (ale niewiem czy do tego nie trza miec sons of abraham), ofiarowanie zamku zakonowi rycerskiemu (tu nap ewno trza miec sons)
Cytuj
5. Czy ulepszanie wojska (zadanie dla wojskowego z Rady) dzieje się pasywnie, czy mamy jakiś wpływ na to?
zalezy czy mowisz o reserch military tech czy tej drugiej misji
Cytuj
6. Czy ulepszanie przy pomocy członków rady dzieje się na wszystkich terenach czy tylko terenie na który ich wysyłamy? Chodzi o gospodankę, kulturę itp.
jesli mowisz o reserch, to oni co jakis czas informują cię o odkryciu, ktore będzie kosztowało x-kasy, co oznacza ze dostaniesz kilkanascie pkt danej technologii
Cytuj
7. Jeszcze mi wyskoczyło takie coś, że jest nieprawidłowa "zabudowa" na danym terenie. Nie mam pojęcia o co biega, a samouczek ssie.
opisz to, bo nie rozumiem o czym mowisz :P
Cytuj
8. Komu mogę dawać ziemie, bo nie każdemu mogę ;(
czlonkom rodziny, wasalom i twoim dworzanom, nie mozesz oddawać cudzym wasalom, eunuchom i (najczesciej, bo to zalezy od praw danego kraju) kobietom

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 16, 2013, 19:55:21 pm »
Opisz mi obie formy researchowania :D

A z tą zabudową to wyszło tak, że po przejęciu terenów północnych (m.in. Gdańsk) na budynkach pojawiły się 2 znaczki skrzyżowanych mieczy. Nie wiem o co biega : /

Są kary za posiadanie zbyt wielu ziem. Dobrze jest dawać je kilku osobom tylko czy jak leci?

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 16, 2013, 20:20:08 pm »
no bo jedno daje większe oddziały ze wskazanej prowincji pprzez X-czasu, a drugie daje military pointsy za kasę. Imho na to pierwsze szkoda czasu, a pointsów by podbić retuines nigdy za mało.

krzyże oznaczają że niedawno zająłeś to miasto i ze będą w buntownniczym nastroju, po 10 latach im przechodzi.

a dawać lepiej następcy i twoim stronnikom, by zyskać ich wdzięczność

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 16, 2013, 20:34:58 pm »
Mi coś za łatwo idzie, może później mi się wszystko posypie, bo jak pisałem jest to test gra. Odzyskałem już z rak niewiernych niemal całe południe Hiszpanii i podążam dalej an zachód siejąc zniszczenie.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 16, 2013, 20:48:21 pm »
araby są słabe i podzielone, ale do czasu. Najczęściej do czasu pierwszej wojny sukcesyjnej lub ligi niepodległościowej na twoim terenie :D

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 16, 2013, 22:25:11 pm »
Jak ci powstanie Imperium Arabskie to pogadamy. :P
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz