Autor Wątek: Crusader Kings 2  (Przeczytany 104413 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #120 dnia: Maj 09, 2014, 22:27:54 pm »
biedne i słabo rozwinięte prowincje, do tego military organisation niemal w ogóle nie rozwinięte oraz "ulepszenie" mechaniki rise leavies, więc jak mam ..10? wasali którym na krzyż rozdaję to co podbiję, to jak tylko któryś zacznie mnie nie lubić, to nagle zamiast 2k od niego mogę wziąc tylko 700 chłopa. Ale pracuję nad tym, będzie lepiej jak podbiję mezopotamię a potem na syrię i damaszek.
Dlatego na początku warto jechać z demense o 2-3 większym niż limit.
Ja tam wolę mieć jednego potężnego i skoncentrowanego w jednej części imperium wasala, może brzmi to jak samobójstwo, ale z doświadczenia wiem, ze takiego łatwiej takiego poskromić podczas buntu niż rozjebanych po całym terytorium. Na dodatek warto mieć w zapasie te 1000 sztuk złota co by najemników ogarnąć, a przy miesięcznym dochodzi +17 to żaden problem.
Jako RE robiłem pół na pół - w sensie silni wasale, ale z kompletnie rozsypanymi po całym imperium włościami. Dzięki temu miałem levy każdego wasala tam gdzie chce, a w razie czego mogłem mu też zajmować prowincje na drugim końcu mapy niż on ma armię.
Cytuj
Co do technologii, to najlepiej rozwijać legalizm, który dodaje nam +1 prowincję do wielkości domeny :D
Tolerance też jest przydatne jak masz multi-kulti imperium, a nie chcesz bawić się w Małego Hitlera.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #121 dnia: Maj 12, 2014, 14:10:44 pm »
tak jechałem, ale się rozrosło bo zacząłem od prowincji cummanii i już trzeba było komuś to oddać. Choć i tk starałem się chwilę przetrzymać lub dawać dziedzicowi.
I dobrze jest jednak rozpraszać wasali, bo teraz jak rebelia spawnuje się jako osobne państwo to łatwiej ją rozbijać, chyba że znowu dostanie z dupy milion wojska "przypadkowych podróżników".

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #122 dnia: Maj 12, 2014, 18:38:29 pm »
Tak sobie gram i nasunęła mi się taka refleksja, szkoda że nazwy królestw i cesarstw są z góry ustalone, pomimo że i tak prawie każde cesarstwo jest zmyślone. O co mi chodzi, a no o to że np. zaczynamy księstwem Prowansji, zdobywamy X prowincji to przekształcamy jest na Królestwo Prowansji, a następnie na Cesarstwo. Bardziej klimatycznie by było, a nie 3/4 gry walczysz z HRE bym tym HRE w rezultacie zostać.
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2014, 18:42:07 pm wysłana przez Arim »

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Seksrator

  • Wiadomości: 187
  • Cham i Prostak
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #123 dnia: Maj 12, 2014, 20:41:53 pm »
Przecież możesz zmienić swój główny tytuł. Jeśli podbijesz HRE to wtedy wchodzisz w tytuły, wybierasz HRE i ustawiasz jako główny.

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #124 dnia: Maj 12, 2014, 20:46:49 pm »
Cytuj
Przecież możesz zmienić swój główny tytuł. Jeśli podbijesz HRE to wtedy wchodzisz w tytuły, wybierasz HRE i ustawiasz jako główny.

Wiem, że możesz, ale zmieniasz tylko kolejność czyli masz dla przykładu "księcia Prowansji" jako główny, a cesarza dalej. Mi o coś innego chodzi.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #125 dnia: Maj 13, 2014, 00:12:28 am »
Arim, DLC o nazwie.. gosh, wyleciało mi z głowy.. to gdzie masz fryzjera i tak dalej. W dwa kliknięcia możesz zmienić domyślne nazwy de iure na własne.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #126 dnia: Maj 14, 2014, 18:07:31 pm »
Ostatnio dla urozmaicenia próbuje rozwalić HRE od środka. Zacząłem jakimś hrabią, później zostałem księciem Dolnej Lotaryngii, a następnie królem Lotaryngii, oczywiście wszystko w granicach Cesarstwa jako wasal. Teraz na zasadzie roszczeń, małżeństw itd. zdobywam kolejne prowincje i na obecną chwilę moje królestwo sięga od Brugii po Prowansję i od Burgundii do Czech, czyli na dobrą sprawę z połowa Cesarstwa jest moja. Ogólnie mój plan zakończył bym szybciej, ale Cesarz ambitnie działa i zdobył Polskę, pól Węgier i część Francji. Tak czy siak jakbym chciał to bym ogłosił niepodległość bo wojsk mam więcej niż Cesarz, ale łatwiej podbijać jako wasal.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Lowcap

  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #127 dnia: Czerwiec 07, 2014, 11:59:59 am »
Oddam w dobre ręce DLC afrykańskie portrety jako gift steam. Ktoś nie ma i jest chętny?

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #128 dnia: Sierpień 17, 2014, 10:14:18 am »
Odświeżę troszku ten temat. Kupiłem sobie DLC Old Gods i zacząłem grę Litwą, mam już królestwo, ale chciałbym zreformować religię i tu rodzi się problem. Zdobyłem te 3 święte miasta, ale potrzeba 50% autorytetu Romuvy, a ja mam tylko 30% (po 10% na każde miasto) i nie mam pojęcia jak zwiększyć, bo chyba podbicie 2 kolejnych nie jest jedynym rozwiązaniem (są w tak dupnym miejscu, ze na obecnym etapie jest to niemożliwe). Tak więc zna ktoś może jakieś sposoby na nabicie %?

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Lowcap

  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #129 dnia: Sierpień 17, 2014, 10:54:07 am »
Wygranie wojny z niewiernymi zwiększa autorytet o kilka procent. W trybie zdobycia pojedynczej graniczącej prowincji. Masz opisane jak wybierzesz powód wojny.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #130 dnia: Sierpień 17, 2014, 11:23:51 am »
Holywarować sąsiadów i mimo wszystko spróbować zdobyć chociaż jedno brakujące święte miejsce, bo HW mają to do siebie że liczy się religia jako całość i jak twój sąsiad dostaje wpierdziel to zaniża ci wynik.

Swoją drogą, jak wrażenia po zaprezentowaniu Charlemagne? Jakby ktoś nie wiedział, nowe DLC poświęcone Karolowi Wielkiemu, skrót nowości w spoilerze
(click to show/hide)
overhaul regencji brzmi ciekawie, customowe Królestwa.. zależy jak to będzie działało w praktyce (Bo jak SI zacznie spamować 'customami' to będzie to wyglądało słabo), kronika może być ciekawą ciekawostką bo brakowało mi takiego podsumowania co kto z kim i kiedy (to co jest teraz mówi o najmniej istotnych rzeczach i cięzko się w nim odnaleźć), zabawa klimatem moze byc ciekawa, jeśli tylko wniesie coś więcej niż zmianę kolorków.
tylko ten tytułowy Karol mi nie podchodzi, już teraz jest za dużo blobów na mapie, a francja nigdy mnie nie jarała. No ale we'll see.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #131 dnia: Sierpień 17, 2014, 19:40:27 pm »
Cytuj
Holywarować sąsiadów i mimo wszystko spróbować zdobyć chociaż jedno brakujące święte miejsce, bo HW mają to do siebie że liczy się religia jako całość i jak twój sąsiad dostaje wpierdziel to zaniża ci wynik.

Podbijaniem jest ciężko natłuc te 20%, bo to 20 prowincji zdobytych po jednej i to w 20 lat, a więc niewykonalne, jeszcze jest motyw budowy świątyń chyba. Co do zdobycia 2 brakujących to jest misja niewykonalna, Arkona jest pod władania "praSzwedów", którzy mają całą Skandynawia i lada chwila zrobią cesarstwo, a to drugie ma Ruthenia, która rozjebała się na pół mapy.

Swoją droga, jak przechodzi sie na Chrześcijaństwo?

btw Indie strasznie mula grę.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Lowcap

  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #132 dnia: Sierpień 17, 2014, 21:51:09 pm »
Musi do ciebie biskup przybyć, ewentualnie jak Cię chrześcijańskie państwo zaatakuje.

Ostatnio grałem Polską, Święte Cesarstwo Rzymskie wchłonęło Bizancjum...

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #133 dnia: Sierpień 17, 2014, 23:10:40 pm »
Lowca - pewno dobre małżeństwo poszło

Arim - może się rozsypie ta ruthenia, rosyjskie księstwa mają to do siebie. Ew faktycznie budować świątynie.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Crusader Kings 2
« Odpowiedź #134 dnia: Wrzesień 06, 2014, 09:05:51 am »
Znalazłem fajny poradnik do CK2. Taki dla nowych jak ja. Po ang.

http://www.youtube.com/watch?v=MAvJJuv1hvM