Autor Wątek: Oceń kawałek, którego słuchała osoba przed Tobą  (Przeczytany 12113 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ertix

  • Wiadomości: 637
  • Nosferatu
Oceń kawałek, którego słuchała osoba przed Tobą
« dnia: Sierpień 14, 2013, 22:12:31 pm »
Nazwa tematu mówi sama za siebie, pamiętacie ją raczej : )

A teraz krótki regulamin:
Cytuj
  • Starajcie się oceniać więcej niż jednym zdaniem, a jak jednym to rozbudowanym chociaż.
  • Nie oceniamy posta pod naszym poprzednim, chyba, że minęło 24h. Oczywiście, jak wymieniacie się z jedną osobą kawałkami, to okej, ale w innych przypadkach patrz: pierwsze zdanie.
  • Zamiast jednego utworu, wrzucamy dwa. Następna osoba wybiera jeden i ocenia go.

Lordi - The Riff
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2014, 16:14:13 pm wysłana przez Master of Gorzała »

MrFros

  • Wiadomości: 57
    • Zapraszam na mój kanał YT
Odp: Oceń kawałek, którego słuchała osoba przed Tobą
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2013, 23:02:35 pm »
Fajne
To ja puszczam to: http://www.youtube.com/watch?v=eFO0Xo9TZ54
PS. jak zrobić taki link jak ty?
Akolita Podziemia

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Oceń kawałek, którego słuchała osoba przed Tobą
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2013, 23:08:41 pm »
Ach ten Sabaton :D Utwór super jak i inne tego zespołu :D

Lordi było więc ja dam Hammerfall - Hearts on Fire

Ertix

  • Wiadomości: 637
  • Nosferatu
Odp: Oceń kawałek, którego słuchała osoba przed Tobą
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2013, 23:14:17 pm »
Zagalopowałem się pisząc ten temat na szybko, duget - właśnie tak masz nie pisać jak to zrobiłeś ; p
Wciąż aktualny link do oceny to Lordi - The Riff w pierwszym poście, rozpiszcie się trochę

PS: [ url = link ]tekst[ /url] - bez spacji

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Oceń kawałek, którego słuchała osoba przed Tobą
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 15, 2013, 00:43:48 am »
(To było "Oceń numer", nie "Oceń kawałek", ale szczegóły...)

Hearts on Fire - zbyt pałermetalowe dla mnie. Miałem swego czasu fazę na tego typu muzykę, ale mi minęła. Te głosiki są ciut za wysokie jak na mój gust. Całość jakoś tak trąci serem. Taki bardzo typowy power metal. daję 6/10

The Riff - o cholewa, metalowe jak ja nie mogę. Przezabawny tekst. Cały utwór dziwnie się urywa na końcu, co niezbyt mi się podoba. Sama muzyka... mnie osobiście nudzi cały ten metal i gra na wieśle. 7/10

chill - Space Dust Candy

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Oceń kawałek, którego słuchała osoba przed Tobą
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 15, 2013, 19:33:05 pm »
Hm, to było nawet zabawne. W porównaniu do większości j-core dość wolne, ale bardziej urozmaicone - może dlatego mnie tak nie zmęczyło. Gdyby miał odpowiedni nastrój, to istnieje minimalna szansa, że mógłbym to przesłuchać jeszcze raz z własnej, nieprzymuszonej woli. 6/10

Genesis - I can't dance (acoustic cover)
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Zręczny

  • Banned!
  • Wiadomości: 229
  • Łowca Czasu
Odp: Oceń kawałek, którego słuchała osoba przed Tobą
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 16, 2013, 12:57:40 pm »
Typowy szarpidrut, nie wiedzieć czemu zostaje w głowie (na szczęście się już go pozbyłem), wokal nie odróżnia się od innych nastoletnich wokali. 5/10

http://www.youtube.com/watch?v=jl71vUSYcL0
http://www.youtube.com/watch?v=zcpTojDyiv8
******

Ile tych postów natrzepałem...

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Oceń kawałek, którego słuchała osoba przed Tobą
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 18, 2013, 05:35:26 am »
Co to, "choose your own adventure"? Czemu podajesz dwa różne utwory bez wyjaśnienia, Diegomirze?

Wybieram drugi kawałek, bo jest krótszy. Na początku spokojny, mętny, potem radosny. Ma sporo dziwnych wstawek dźwiękowych. Rytm jednostajny, przygrywka raczej monotonna. Generalnie utwór mógłby być żywszy. Blur kojarzy mi się z XX wiekiem, pewnie też ten utwór jest dosyć stary i takie wtedy były trendy. Usypiający średniak. 4/10

eksperymentów z Soundcloudem część druga:
Noer - Nocturnal drizzle (Freezer Remix)

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

MrFros

  • Wiadomości: 57
    • Zapraszam na mój kanał YT
Odp: Oceń kawałek, którego słuchała osoba przed Tobą
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 18, 2013, 19:14:43 pm »
Muzyka elektroniczna czy klubowa jest fajna ten utwór jest jednak na tyle spokojny że ja bym go puścił tuż po "a teraz idziemy na jednego". Typowa muzyka po prostu do słuchania, a jeśli chodzi o muzę elektroniczną znacznie bardziej wolę taką taneczną. Hmm takie 6/10
To ja dam coś dziwnego i coś co raczej nikt nie wrzuci: The Birds and The Bees
Akolita Podziemia

Zręczny

  • Banned!
  • Wiadomości: 229
  • Łowca Czasu
Odp: Oceń kawałek, którego słuchała osoba przed Tobą
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 18, 2013, 21:38:56 pm »
Krótkie, śmieszne a później wchodzą elementy techno / ruskiego disco. Tekst również zabawny, i utworek niezły.

No to łapajcie: http://www.youtube.com/watch?v=RcugyvDnqxg
******

Ile tych postów natrzepałem...

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Oceń kawałek, którego słuchała osoba przed Tobą
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 26, 2013, 13:04:40 pm »
Główny wokal ma taki nieprzyjemnie brzmiący, metaliczny pogłos. Śpiew akompaniujący w tle też nie jest zbyt ciekawy. Utworek jest na generalnie bardzo spokojny, ale ma trochę zbyt żywą perkusję jak dla mnie. Energiczne wstawki też niezbyt mi się podobają, wolałbym większą jednostajność. Doceniam elektroniczne brzęczenie w tle. Ogólnie 3/10, nie podoba mi się.

Idzie sroga zima: Stella Vanity soundtrack - Awakening of Junk Doll (Stage 1 BGM)

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Oceń kawałek, którego słuchała osoba przed Tobą
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 26, 2013, 13:24:12 pm »
Ten utwór naprawdę kojarzy się z zimą. Szkoda tylko, że jedynie przez kilkanaście pierwszych sekund. Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że to ścieżka dźwiękowa z jakiejś prostej, niezależnej, japońskiej platformówki. W sumie pasowałaby jak znalazł np. do wyższych platform Icy Tower. Ciężko mi to ocenić, ale dam 4,5/10. Nie jest to nic strasznego, ale nie podoba mi się, mimo że generalnie przepadam za soundtrackami z gier.

Martina Topley-Bird - Sandpaper Kisses
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Zręczny

  • Banned!
  • Wiadomości: 229
  • Łowca Czasu
Odp: Oceń kawałek, którego słuchała osoba przed Tobą
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 26, 2013, 13:56:41 pm »
Spokojny, leniwy rytm. Początek kojarzył mi się z odtwarzaniem gramofonu. Ogólnie utworek nadaje się na wyciszenie, albo na dobranoc. 6/10

http://www.youtube.com/watch?v=9I3CwSXhd40
******

Ile tych postów natrzepałem...

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Oceń kawałek, którego słuchała osoba przed Tobą
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 02, 2013, 22:07:21 pm »
Gee, ale to było monotonne. Mogłoby być fajnie, gdyby dalej wchodziły konkretny lead, ale bez tego mamy trwające cztery minuty intro w czterominutowym kawałku. Mielizna. 5/10

The Servant - Cells (z nagradzaną AMVką w tle)
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Oceń kawałek, którego słuchała osoba przed Tobą
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 12, 2013, 10:02:57 am »
AMVki nie obejrzałem. Wiedziałem, wiedziałem, że jeśli wrzuca to Drag, to zacznie się od gitarowego brzmienia. Bam, od zerowej sekundy podźwiękują struny. Generalnie utworek jest spokojny i dostatecznie jednostajny - tak, jak lubię. Jest zachowana pewna równowaga. Dźwięk brzmi całkiem bogato. Jest jakiś wokal, który nawet nie przeszkadza... chociaż wolałbym, by go nie było. Ogółem: może być. 6+/10

☆24EFFECTS☆ - drip of -mars-


@Niderland:
Ten utwór naprawdę kojarzy się z zimą. Szkoda tylko, że jedynie przez kilkanaście pierwszych sekund. Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że to ścieżka dźwiękowa z jakiejś prostej, niezależnej, japońskiej platformówki.
To nic, większość utworków z gier najpierw słyszy się właśnie w grach. Myślę, że pierwszy poziom Stella Vanity ma klimat całkiem zimowy, niemalże świąteczny, gdy przygrywa ten utworek, w tle stoją wielkie, agresywne kryształy kolorowanego lodu, pada deszcz (?!) a ekran zapełnia sie kolorowymi, świecącymi się jak lampki na choince pociskami.

No i niestety nie trafiłeś z prostotą. SV to bullet hell skrzyżowany z RPGowym levelowaniem i paroma prostymi mechanikami, które w połączeniu czynią grę nie taką wcale prostą. Ale tak, gierka jest japońska i niezależna.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')