Autor Wątek: Oceń kawałek, którego słuchała osoba przed Tobą  (Przeczytany 12111 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Murtag

  • Wiadomości: 247
Odp: Oceń kawałek, którego słuchała osoba przed Tobą
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 12, 2013, 13:27:16 pm »
Hmm ciężka sprawa. Pierwsze co się rzuca w oczy to oczywiście brak wokalu. Osobiście wolę jak w piosenkach występują słowa, chociaż w niektórych utworach ich brak pozwala skupić się na brzmieniu. W tym jednak przypadku wolałbym, żeby ktoś odwrócił swoim głosem moją uwagę od tych depresyjnych dźwięków. Co prawda o gustach się nie dyskutuje, ale skoro już umieściłeś tą piosenkę w tym temacie... jeśli kiedykolwiek będę chciał sobie podciąć żyły, to tylko gdy w tle będzie leciał ten utwór.
Niezbyt znam się na tym gatunku muzyki, więc pomimo że kawałek zupełnie nie przypadł mi do gustu, dam 4/10.

To może ja zapodam dla odmiany coś wesołego.
http://www.youtube.com/watch?v=bv_GEGT0RMw

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oceń kawałek, którego słuchała osoba przed Tobą
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 15, 2013, 20:23:17 pm »
osobiście z reggae trawię tylko Matisyahu i niektóre klasyki Marleya. Inne jakieś takie bliźniaczo podobne i depresyjne mi się wydają (a miało być wesoło, czuję się oszukany :<). Bez oceny więc.

http://www.youtube.com/watch?v=zkH3PdDZZuA dzisiejsza wkręta.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Oceń kawałek, którego słuchała osoba przed Tobą
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 11, 2013, 15:56:54 pm »
"Ten film wideo zawiera treść od partnerów CD Baby i EMI. Co najmniej jeden z nich zablokował go na mocy praw autorskich." 10/10, odsłuchałbym jeszcze raz.
Wysłuchałem zamiast twojej wersji tę edycję "Hello Goodbye". Mam nadzieję, że to to samo, bo na Bitelsach się nie znam. Ot, taki lekkostrawny utworek. Dość lekki, żywy i radosny. Miłe głosy, spokojne riffy, perkusja ginie gdzieś w tle. Jest w porządku, ale nie odsłuchałbym go po raz drugi. 6/10

Czas na więcej hipsterskiego g***a. Leci samolocik...!
Mind Tree - The Owl And The Penguin (Element4l Soundtrack)
albo
Mind Tree - The Bee And The Dragonfly (Element4l Soundtrack)

Decyduj.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2013, 19:02:24 pm wysłana przez C »

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Oceń kawałek, którego słuchała osoba przed Tobą
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 03, 2013, 22:29:33 pm »
Wybrałem dwójkę... Bo tak. Generalnie dobry utwór - taki ninja tune z naturalistycznym fetyszem. Bardzo relaksująca muzyka. Często sięgam po takie klimaty kiedy jakoś nie mogę znaleźć w sobie wewnętrznego spokoju... Akurat teraz nie mam takiej potrzeby, więc ocena będzie trochę niższa, ale i tak wysoka. 7,5/10

Była sztuka wyższa, teraz coś bardziej profanum, co mnie męczy od samego rana: http://www.youtube.com/watch?v=c2Fnet0y9Ts
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Oceń kawałek, którego słuchała osoba przed Tobą
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 30, 2013, 01:25:19 am »
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2017, 19:26:19 pm wysłana przez Fenrir »
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Endaron

  • Wiadomości: 321
  • I tyle
Odp: Oceń kawałek, którego słuchała osoba przed Tobą
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 02, 2014, 19:31:00 pm »
Musiałbym się bardziej osłuchać z tym utworem, bo na razie do m nie nie przemawia. Ogólnie początek niezły, a nawet więcej, lubię takie zmiany i przejścia. Później śpiew jakby stylizowany na fałsz, ale wiadomo, że specjalnie. Potem przerwa, solówki, i zaczyna śpiewać chłop. Tu już trochę gorzej, bo "Lalala" aż tak bardzo do mnie nie przemawia. Ale i tak dobry kawałek. Teraz tak dam 7/10. Założę się, że jak przesłucham jeszcze kilka razy to będzie z 8.
Ajron Mejden

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Oceń kawałek, którego słuchała osoba przed Tobą
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 03, 2014, 23:01:19 pm »
Step fajny, spokojny trochę jakby szeptany.  Potem przejście w szybkie tempo i styl trochę balladowy. Dałbym 9 albo, ale są tam dwie rzeczy które mi się nie do końca podobają: przejście z tego wolnego tempa na szybkie jest... tak właściwie to go niem, a jak jest to jest strasznie z dupy. Druga rzecz to wokal, nie jest zły, ale wole Bruce'a.
8/10 

Alestorm
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2014, 23:03:09 pm wysłana przez Cerasis »
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Oceń kawałek, którego słuchała osoba przed Tobą
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 18, 2014, 14:29:53 pm »
No kurde, piracki metal... Zabawne, naprawdę, tego jeszcze nie było. Ten styl jest dosyć strawny, nawet potrafię sobie wyobrazić brodatego zakapiora z zębami zniszczonymi szkorbutem informującego załogę o buntowniku na okręcie. Jeśli chodzi o muzykę, to wokal jest bardzo pasujący, utwór jest może odrobinę za szybki, ale dostatecznie żywy. Melodia niestety nie zapada w pamięć. 7/10 it's okay, przyjemne na jedno odsłuchanie.

EDIT: dobra, będzie tylko jeden utworek.

Minna, mousugu Machinae Supremacy ga kuru wa yo!
Machinae Supremacy
"INSIDIOUS"
Deus Ex Machinae (2004)
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2014, 12:12:35 pm wysłana przez C »

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Oceń kawałek, którego słuchała osoba przed Tobą
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 20, 2014, 16:14:45 pm »
Mały apdejt regulaminu. Dodałem trzeci punkt, jest pogrubiony.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Oceń kawałek, którego słuchała osoba przed Tobą
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 04, 2014, 19:21:58 pm »
Pierwszy utwór od Ciebie, który mi się podobał. Wokal dobry i pasujący. Elektroniczne dźwięki, których zazwyczaj nie lubię tutaj dobrze wpasowują się w gitarę i wokal. Solówka słaba i super mhroczny tekst. 6,5/10 

Rise Against - Hero Of War
Dropkick Murphys - Johnny, I Hardly Knew Ya
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Oceń kawałek, którego słuchała osoba przed Tobą
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 07, 2014, 13:27:41 pm »
Oceniam Rise Against.

Kojarzę ten zespół ze znacznie mocniejszymi kompozycjami (głównie z "Give it All", która jest częścią soundtacku "Flat-Outa 2"). To, że spokojne utwory nie są jego specjalnością, widać jak na dłoni. Głos wokalisty kompletnie nie pasuje do reszty (do punk rocka też nie, ale i tak nie przebija cienkich głosików znanych z metalcore'a), tekst jest zresztą w większym stopniu wykrzyczany niż śpiewany. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to wzniosła, patriotyczna/protestacyjna piosenka (porusza ważny temat zmian, jakie zachodzą w psychice żołnierzy podczas wojny), ale przy zaznajomieniu się z tekstem widać, że to tylko maska, bo jest złożona po prostu niezbyt składnie. Zmarnowany potencjał jak dla mnie. 5/10

Wrzucam jeden utwór. Sprawy się trochę zamotały, dwa utwory wrzuca się teraz w "Muzycznej Podajni".
LemON - Pizno
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Oceń kawałek, którego słuchała osoba przed Tobą
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 24, 2015, 15:49:18 pm »
Dobra trochę odkopie ten temat, bo był całkiem fajny, a przez zamieszanie z "podajnią" odszedł trochę w zapomnienie, może ruszy coś.

Strasznie wolny i smętny kawałek, czasem lubię takich posłuchać w chwilach zadumy, ale tu w połączeniu z nijakim wokalem wychodzi to bardzo średnio. Duzo bardziej podobał mi się ten kawałek LemON - Napraw.

Od siebie daję Akurat - Do prostego człowieka

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Oceń kawałek, którego słuchała osoba przed Tobą
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 24, 2015, 20:06:10 pm »
Czy ta atrakcja nie podumarła, bo powstała Muzyczna Podajnia?
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Oceń kawałek, którego słuchała osoba przed Tobą
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 24, 2015, 20:10:11 pm »
Cytuj
Czy ta atrakcja nie podumarła, bo powstała Muzyczna Podajnia?

Mniej więcej, ale uznałem, ze warto trochę odświeżyć ten temat, bo jest mniej skomplikowany i bardziej "naturalny" od podajni.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Oceń kawałek, którego słuchała osoba przed Tobą
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 24, 2015, 21:00:29 pm »
Jakieś 6-7 lat temu ostro jarałem się zarówno tym kawałkiem jak i całym Akurat. Teraz na dobrą sprawę kompletnie przeszła mi faza na polską muzykę, a do takich klimatów wracam tylko na woodstocku, albo chlejąc browca w tanich spelunach. Niemniej, kawałek jest dobry, głównie dlatego, że wokalista kompletnie owni ten tekst. 8/10

Moje ostatnie odkrycie po koncercie w Progresji*.

*Fajnie też, że w "nowym" budynku ogarnęli nagłośnienie, bo był to jeden z najgorzej nagłośnionych klubów w Wawie.
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2015, 21:06:29 pm wysłana przez dziki »
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz