Autor Wątek: Fallout 1 i 2  (Przeczytany 20572 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Fallout 1 i 2
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 04, 2014, 14:58:32 pm »
albo w biblii fallouta :P wprawdzie nazywanie tego biblią to przesada (głównie o formę mi chodzi, bo to Q&A z MCA a nie jakaś książeczka), ale sporo ciekawego info ma

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Fallout 1 i 2
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 04, 2014, 23:30:08 pm »
Ano niby jest, ale ten poradnik polecany przez kolege jest swietny po prostu ze wzgledu na styl, jakim go napisano i naprawde go polecam : )

Antybristler

  • Wiadomości: 44
  • Świat bez żółwi byłby dużo mniej żółwiowy...
Odp: Fallout 1 i 2
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 05, 2014, 12:41:34 pm »
Co prawda zniknął z neta, ale ludzie go na chomikach mają :)

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: Fallout 1 i 2
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 05, 2014, 14:19:58 pm »
Cytat: MoG
I powtarzam, Charyzma przydaje sie znikomo w Falloutach.
(...)
- ilośc towarzyszy
No i właśnie dla ilości towarzyszy warto dodać sobie troszkę punktów charyzmy, zwłaszcza jeśli gramy "gadaczem" ze słabymi skillami bojowymi.
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

Antybristler

  • Wiadomości: 44
  • Świat bez żółwi byłby dużo mniej żółwiowy...
Odp: Fallout 1 i 2
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 05, 2014, 14:24:49 pm »
W grze da się charyzmę powiększyć o 5 pkt. (2x mentaty, lustrzanki, chip i profit).
A co do ilości towarzyszy to występuje pewien błąd, dzięki któremu można zebrać wszystkich mając charyzmę nawet 2.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Fallout 1 i 2
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 05, 2014, 15:37:43 pm »
No i właśnie dla ilości towarzyszy warto dodać sobie troszkę punktów charyzmy, zwłaszcza jeśli gramy "gadaczem" ze słabymi skillami bojowymi.
To w co ty pakujesz oprócz Speech, jak grasz "gadaczem"? Barter? Przecież to się nie przydaje, bo forsy ma się jak lodu (true story, mam 10% barter i co z tego, że Vindicator kosztuje 50 klocków, jak mam broni od cholery z Maripossy do sprzedania?). Ja mam, jak pisałem, speech, small guns i unarmed otagowane i potrafie wszystko ugadać jak i zabić.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Fallout 1 i 2
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 05, 2014, 20:16:53 pm »
barter to jak wybijanie pazurów potworom w gothicu - na początku się przydaje, potem się zastanawiasz "po co ja w to w ogóle inwestowałem". Ale to problem większości gier, tak jak przewidywanie dobrego buildu. Właśnie na ten drugi problem cierpię właśnie w AoD, choć i tak dobrze, że dali wcześniej moduł walki do testów :s

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Fallout 1 i 2
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 06, 2014, 01:27:15 am »
Jeszcze w F:T zrobili tak, że cena sprzedaży naszego stuffu jest zależna od Barter, bo w F1 i 2 kosztuje tyle samo. Szkoda tylko, że był bug z hazardem i wystarczyło rzucić cały stuff od handlarza w hazard, nic nie dawać od siebie i klikac "Hazard" do skutku. Efekt? Cały stuff Twój za free.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Fallout 1 i 2
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 06, 2014, 17:44:25 pm »
A ja pamiętam, że w F1 i 2 towary były tańsze z wyższym barter.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Fallout 1 i 2
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 06, 2014, 21:12:09 pm »
No tak, towar, który TY kupujesz jest tańszy, ale cena sprzedaży NPCowi była zawsze taka sama, czyt. sprzedając Desert Eagle'a z barter 10% i barter 300% zawsze będzie kosztował handlarza 800 chipsów.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Fallout 1 i 2
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 07, 2014, 08:07:36 am »
Może i tak. Ale ze sprzedawaniem miałem inny problem zawsze. Brak kasy u NPC. Masz takie Bozary na sprzedaż i chcesz kupić jakiś lepszy pancerz. I co? Różnice cen są takie duże, że albo odpuścisz sobie resztę w kapslach, albo w ogóle nie kupisz. W F:T o ile dobrze pamiętam, to kasa była nielimitowana u NPC.

Antybristler

  • Wiadomości: 44
  • Świat bez żółwi byłby dużo mniej żółwiowy...
Odp: Fallout 1 i 2
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 07, 2014, 10:09:39 am »
No dokładnie. W dodatku kradzież wszystko psuje i znika sens handlowania. Zwłaszcza w San Francisco.

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Fallout 1 i 2
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 07, 2014, 10:48:15 am »
Nie wiem, ale to chyba była jedna z kilku wielkich bolączek Falloutów. Na początku wszystko drogie w cholerę, a potem nikt nie ma kasy żeby kupić nasz stuff.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Fallout 1 i 2
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 07, 2014, 16:57:29 pm »
To nie sprzedawaj, zostaw w bagażniku i jak będziesz chciał kupić coś droższego (np. wspomagany pancerz za 30k, albo Vindicator Miniguna za 50k) to masz na wymianę.

Bo chyba nie płacisz za wszystko chipsami. :F
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Fallout 1 i 2
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 07, 2014, 18:39:16 pm »
Gorzej jak masz same drogie rzeczy, a potrzebujesz na szybko dragi, które nie są aż tak drogie.