Autor Wątek: O grze  (Przeczytany 30237 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
O grze
« dnia: Listopad 25, 2013, 12:55:09 pm »
Cytuj
Star Citizen to pierwsza w historii gra z segmentu AAA w całości ufundowana przez fanów, tworzona Chrisa Robertsa (człowiek odpowiedzialny za Wing Commandera, Freelancera, Privateera i inne legendarne tytuły), który sam określa ten projekt jako BDSSE – Best Damn Space Sim Ever. Czemu więc kosmiczny symulator wylądował jako część składowa portalu poświęconego RPGom?
czytaj więcej
Czekacie na grę? Uważacie że imersja to za mało by o niej tutaj pisać? A może chcielibyście się dowiedzieć  o niej coś więcej? W takim razie ten temat jest dla was. Nie bójcie się pytać, nie bójcie się wytykać błędów
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2015, 16:46:11 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: O grze
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 19, 2014, 22:08:34 pm »
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=fllp5o5Qkq0#t=514
DAT MINING DRONE. Serio, to dopiero koncept (mało detali, brak tekstur i tak dalej), a ja już jestem zachwycony jak jest wielki, jak animowany, w ogóle sam pomysł na wielkiego kleszcza do kopania w asteroidach. I to tylko jednostka, która jest bo jest, nie pełni jakiejś ultraistotnej roli.
Musiałem się tym podzielić ze światem

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: O grze
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2014, 22:20:24 pm »
Czuje sie dziwnie bedąc jednym z 1300+ ludzi oglądających ten filmik.

Anyway, wygląda ładnie. Zastanawiam się jakiego PCta trzeba do tej gry. Zobaczymy przy premierze.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: O grze
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 19, 2014, 22:32:04 pm »
astanawiam się jakiego PCta trzeba do tej gry.
nowego :x ale też nie ukrywają że mierzą wysoko z poziomem detali i lojalnie ostrzegają by zbierać na sprzęt (mówię, to tylko jeden dron, a w okolicach kopalni (która jest pokazana chwilę wcześniej, ale niegotowa) mierzącej kilka kilometrów długości pracuje ich kilka-kilkanaście, jeszcze wokół tego latają statki.. no nie mogę się doczekać by zobaczyć co się z tego urodzi, choćby tylko graficznie (bo umówmy się, kopalnia trzymająca w kosmosie skały na linach wygląda dziwnie, ale co by nie mówić, projekt ten jest dopieszczony :P).

I spoko, ja się czułem dziwniej, oglądając na "żywo" na twitchu razem z 3k innych

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: O grze
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 04, 2014, 12:16:43 pm »
Udostępnili moduł walki. Ktoś już testował? Sent?
Ja dopiero wieczorem będę mógł.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: O grze
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 04, 2014, 12:46:09 pm »
Właśnie się zastanawiałem czy robić newsa czy tylko tutaj posta machnąć. Tia, mam, właśnie gram, jest śmiesznie, ofc standardowo jak na razie lepiej się bawić myszką niż joyem :P Generalnie widać że to alpha, bo u mnie po tym PBR patchu gra wygląda gorzej niż przed i nawet jak ustawię detale ultra to część i tak się wyświetla w low res, ale nie jest źle, jak na mojego pokracznego składaka wygląda nieźle i co najważniejsze płynnie. Szkoda tylko, że 300i ma imho brzydsze wnętrze teraz i generalnie jego HUD nie lubi się z monitorami 5:4, hornet którego otrzymałem jako 'rekompensatę' takich problemów nie ma. Ponieważ ofc mam numer dopiero w okolicach 100k do multi dostępu nie mam, ale freeflight i vanduul swarm dają radę. Fajny jest podział tarcz na cztery strefy czy lekka kompensata przy celowaniu jesli mamy działa klasy 2, wszystko się też uroczo rozpada (ponieważ ofc gram strasznie ryzykancko i mam tendencję do pchaniasię w głupie akcje, to po jednej z fal zostałem bez skrzydła, połowy ogona (druga połowa w stanie krytycznym), pomniejszymi uszkodzeniami kadłuba i jedynym działającym ball turret jeśli chodzi o uzbrojenie, ale i on był w takim stanie że strzelał w inną stronę niż wskazywałem. Generalnie to jest fajne w tym systemie, jak coś ci odpadnie lub jest uszkodzone to to czuć. Generalnie kto nie kupił niech żałuje.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: O grze
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 05, 2014, 15:26:46 pm »
Za pierwszym uruchomieniem nie załadowały mi się niektóre elementy np. namierzanie celów itd. Za drugim już działało jak należy, no może poza katapultą. Ogólnie szlag mnie trafiał jak mi uszkodzili chłodzenie działek, byłem w stanie wystrzelić raz, dwa razy na pół minuty-minutę. Później znowu miałem kolizję mianowicie wpadłem w uścisk z vaduulem, a że to są statki skrzydła, chwilę zajęło zanim się rozdzieliliśmy i wyszliśmy z korkociągu. Oczywiście z takimi uszkodzeniami że nie wiem jakim cudem przetrwałem jeszcze kilka minut.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: O grze
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 05, 2014, 17:27:29 pm »
elementy ładują się z pewnym lagiem, starczy poczekać. Katapulta jest źle opisana, trzeba wcisnąć alt i l jednocześnie, nie któreś z dwojga. A system uszkodzeń jest całkiem zabawny, zwłaszcza jak z Scythe zostanie sam kokpit bez skrzydeł i dalej leci :d
Póki co wkurzają mnie dwie rzeczy - to że joy jest upośledzony w stosunku do myszy i dość upierdliwe zarządzanie systemami w trakcie walki gdy toczysz walkę kołową ze Scythe nie ma czasu przełączać się na ekran tarcz czy uzbrojenia by bawić się w mikrozarządzanie, dałbym to jednak na monitory kokpitu plus więcej skrótów.
A, no i nie wiem jak twoje zdanie łowca, ale imho SI jest raczej słabe, jak już ginąłem to od zderzenia z czymś, a nie z powodu obrażeń. Może mamy za dużo skrzydłowych a przeciwników zbyt mało, dunno.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: O grze
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 13, 2014, 15:45:22 pm »
Patch sporo poprawił, przeciwników trudniej ubić,  skrzydłowi cudem są w stanie coś ubić, a zginąć z ręki przeciwnika to chyba da się tylko przez kolizję. Całą 8 fale ( 7 i 6 z kilkoma rakietami jeszcze była) udało mi się w mojej aurorze zniszczyć pojedynczym działkiem... no ostatni gość poszedł na zderzenie. Ogólnie mimo że sterowanie myszką jest ułatwione to wciąż musi zostać mocno dopracowane, bo wątpię żeby aurora była aż taka parszywa w sterowaniu.
Zaraz przetestuję mojego dżoja ( genius f-17 chyba nie ma nic tańszego na rynku)
EDIT: Nie działa, ogólnie fajnie by było gdyby dało się ustalić naprawdę dowolne kombinacje sterowania np. połączenie dżoja i myszki.
EDIT2: Można przenieść broń miedzy statkami do symulatora? Np. działka z aurory LN?
EDIT3: Da się =D
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2014, 16:34:09 pm wysłana przez Lowcap »

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: O grze
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 13, 2014, 17:44:17 pm »
saitek/madkatz cyborg v.1 nie jest zły, koło 70 zł kosztował. Są jeszcze jakieś tanie manty za 40 zł, ale stwierdziłem że się szarpnę na coś porządnego.
Przeciwnicy wbrew pozorom są zabójczy, tylko skupiają się głównie na naszych skrzydłowych.
Parszywie to gra się na joyu :D Ale i tak brnę w ten masochizm, bo jednak lepiej się wczuć można.
myszą i joyem juz teraz da się jednoczesnie kierować, przed chwilą przypadkiem odblokowałem jak starałem się zmusić HUD do zarządzania energią, do tej pory mi się nie udało.
Broń AFAIK da się zmieniać, ale muszą to być mantisy, badgery lub ominsky 6, bo tylko te zaimplementowano jak na razie

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: O grze
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 14, 2014, 12:16:02 pm »
Ten genius nowy chodzi po 30 zł, kilka razy użyłem go do emulatora NES, próbowałem coś w BF3, warthunderze, w star conflicie się nie da, ale tam i tak masz świetne sterowanie myszką. Ogólnie preferuję myszę. Wspomniałem o jednoczesnym sterowaniu w celu rozbicia sterowania statkiem i działkami. Jestem leworęczny, joystick mogę używać obydwoma rękami, ale mychę tylko prawą z przyzwyczajenia.
Myślę że pewnie jeszcze z miesiąc poczekamy na otwarte multi. Jestem #244489 citizenem, szkoda że końcówka to nie 90, miałem mój rocznik w numerze.
Ogólnie gdyby w gotowej grze zostało się tylko z jednym działkiem, bez rakiet to jedyne co będzie można zrobić to uciec.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2014, 12:18:01 pm wysłana przez Lowcap »

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: O grze
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 14, 2014, 13:16:23 pm »
Ten genius nowy chodzi po 30 zł, kilka razy użyłem go do emulatora NES, próbowałem coś w BF3, warthunderze, w star conflicie się nie da, ale tam i tak masz świetne sterowanie myszką. Ogólnie preferuję myszę. Wspomniałem o jednoczesnym sterowaniu w celu rozbicia sterowania statkiem i działkami. Jestem leworęczny, joystick mogę używać obydwoma rękami, ale mychę tylko prawą z przyzwyczajenia.
no ja właśnie mam ten sam problem dlatego tylko V.1 mam zamiast jakiegoś bardziej pro z podwójną przepustnicą :P I rly, mysz i tak ma dość przewagi w SC obecnie.

Cytuj
Myślę że pewnie jeszcze z miesiąc poczekamy na otwarte multi. Jestem #244489 citizenem, szkoda że końcówka to nie 90, miałem mój rocznik w numerze.
jak nie dłużej, skoro dopiero pierwszej partii 250 najbardziej zaufanych dali.

Cytuj
Ogólnie gdyby w gotowej grze zostało się tylko z jednym działkiem, bez rakiet to jedyne co będzie można zrobić to uciec.
bo aurora jest dość specyficzna w porównaniu z 300i i Hornetem, tzn jest zwyczajnie słaba. Działka beznadziejne, szybko się przegrzewa, tylke tylko że nienajgorzej się pilotuje i ma najdokładniejszy model zniszczeń, aż się zdziwiłem ile rzeczy może odpaść (w 300i to tak naprawdę cztery na krzyż). No ale w końcu to starter.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: O grze
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 15, 2014, 14:30:47 pm »
Działka z wersji LN bulldogi są chyba też w kilku hornetach. Regenerują się o wiele szybciej od podstawowych. Do tego z tego co zauważyłem w hangarze LN ma lepszy generator mocy.
Aurora to chyba najbardziej uniwersalny statek, cargo jest, działka są no i jak wspomniałeś poleci bez skrzydeł czy połowy systemów. Hornet jest typowo bojowy, w zasadzie nic nie przewieziesz.
Osobiście lubię się bawić w ekonomię w grach, jasne pewnie kiedyś sprawie sobie horneta, ale raczej będę stawiał na ładowne konstrukcje.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: O grze
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 15, 2014, 15:13:48 pm »
1) yep, bulldogi są standardową bronią Horneta Ghosta, zaś w obecnym buildzie umieszczono je również tymczasowo w ball turret oraz nosie 300i. No i może szybciej regenerują, ale są kupą gówna imho. Jak zostałem sam z jednym bulldogiem w uszkodzonym 300i przeciw scythe z ktorego zostały same silniki to 10 minut nie mogłem go zestrzelić, bo nawet jak trafiłem to wszystko i tak zżerały tarcze
2) yep, LN ma więcej mocy, ale z drugiej ma też cztery hardpointy na działka, więc zużycie energii będzie takie samo jak nie gorsze.. o ile nie dokona się kolejnego upgrade elektrowni (bo to co jest zamontowane to taki zestaw startowy)
3) po prawdzie wszystkie są uniwersalne, zależy co im zamontujesz. W końcu nawet hornet może mieć albo ball turret albo moduł "ładowni" albo radar albo.. no własnie. Aurora jest tylko dobra o tyle, że we wszystkich tych rolach jest całkiem niezła, jak na starter oczywiście. Wcześniej podobną rolę grał 300i, póki zamiast poprawić mu aranżację wnętrza by miało więcej sensu wywalili mu czerwone poduchy ze ścian, fancy oświetlenie i kontrolki oraz uznali, że cargo w sumie nie będzie miał żadnego, bo "stylowe" wnętrze (które tbh teraz jest mniej stylowe) jest ważniejsze. A postać jak kucała po wejściu tak kuca nadal, bo luksusowy statek jest za niski /facepalm No ale mogło być gorzej, mogli posłuchać forumowych cipek i wstawić toaletę z basenem.
4) na twoim miejscu grindowałbym freelancera a potem constelation. Jak chris dalej będzie lansował, że jest to wszystkomający statek który i ładowny, i kopie i do tego szybki, to nie będzie sensu iść w nic innego w tej klasie wagowej.

A, i co do kontrolek - w sumie celowanie myszą z broni przy lataniu joyem jest zbędne, gra i tak do pewnego stopnia kompensuje gdzie strzelasz (źródło jednego z butthurtów, że klasa 1 broni w zasadzie umarła, bo wszystkie zachowują się jak klasa 2)

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: O grze
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 15, 2014, 15:37:06 pm »
Jeżeli przerobią klasę 1 na pistolety na wodę to nie umrze będzie tylko omijane.

W sumie jak scythe nie kręci się za bardzo to idzie go bulldogami rozwalić w kilkanaście sekund, jak robi uniki to nawet 5 minut. Ogólnie wydawałoby się że wewnętrzny moduł po zostawieniu reszty powinien być łatwiejszy do rozwalenia, a jest całkowicie na odwrót.