Autor Wątek: O grze  (Przeczytany 30313 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: O grze
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 24, 2015, 20:25:31 pm »
mustangi to w ogóle pomyłka, miał być starter a wyszło coś bliższego avengerom i 300i. Słynne podejście do balansu by RSI. Ale i tak wolę aurorę. Nawet jeśli wizualnie ciągle ją psują i nie umieją opanować jej działek, bo z tymi na skrzydłach ofc są bugi.

wyścigi - a teraz pomyśl, że 350R lata 2x szybciej niż aurora i żeby wygrać musi się wciskać w skróty w które ledwo mieści się cały statek :D

ale jak mówimy o genialnych pomysłach RSI - od 1 lutego ceny wzrastają o 25%, więc jeśli ktoś chce coś kupić lub zrobić upgrade, to powinien go zrobić do piątku. Wszystko przez to, że stwierdzili że zrobią oddział sklepu i supportu na wyspach, a ponieważ to już Unia, to obowiązuje prawo o płaceniu VATu w kraju w którym dokonuje się zakupu... tylko, że zamiast jak każdy inny sklep wliczyć sobie ten VAT we własne koszta i nie wkurwiać klientów, to stanęli okoniem i każą dokładać różnicę kupującym. Dick move Chris Roberts, dick move.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: O grze
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 25, 2015, 02:22:24 am »
Od siebie dodam, że przy obecnych kursach walut, można sporo zaoszczędzić kupując w euro. ( 1,5 zł na każde 5 dolarów=4euro)

Nie wydaje mi się, żeby opłacało się zmieniać Aurorę LN na coś droższego. Troszkę droższe statki nie są już multitaskingowe, a do jeszcze droższych musiałbym dowalić kilkaset złotych. Kupno ich zabrałoby mi jedną z ulubionych rzeczy w grze, czyli rozwój.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2015, 02:36:41 am wysłana przez Lowcap »

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: O grze
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 25, 2015, 09:27:49 am »
a to nie jest tak że płacąc przez euroPayPal najpierw ściągaja w dolarach, potem przeliczają na euro, doliczają sobie 2% marży za przewalutowanie i w efekcie wcale aż tak tanio nie jest? Bo wiem że raz kupowałem i byłem zniesmaczony.

A co do upgrade'u z LN - no fakt, od kiedy zgwałcili 300i swoimi genialnymi pomysłami na cargo to jest to wybór dośc dyskusyjny, zaś fanem avengera nigdy nie byłem (nawet mimo tego, że w środku zmieściłby mu się chyba cały pierdolony basen olimpijski).


..chyba, że zrobiłbyś "na omegę" - kupujesz kod za ~20$ i wykorzystując system upgrade'ów za dodatkowe 5$ masz np wspomnianego avengera, zysk to bodaj 35$ na czysto. Tyle co tracisz, to że omega ma tylko 3 miechy SHI

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: O grze
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 25, 2015, 15:47:08 pm »
Nie mam paypala, więc nie wiem.

Swoją drogą zauważyłem, że paczka anniversary Aurora LX ma 24 miechy ubezpieczenia, no ale nie ma dostępu do arena commandera, bo bety już jest.

Sprawdzę tę omegę, no wystarczy 5 dolców dopłacić wtedy.
EDIT: Kupić omegę za te ~20 dolców, zezłomować LN ( 45 dolców), ulepszyć omegę do avengera (-5), kupić anniversary LX (-30), zostaje 10 na ulepszenia. -5 do LN, -5 do mustanga beta.
Teraz tylko znaleźć tani kod na omegę.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2015, 16:11:57 pm wysłana przez Lowcap »

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: O grze
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 25, 2015, 16:51:52 pm »
http://allegro.pl/gra-pc-star-citizen-statek-dodatki-klucz-24-7-i5015102277.html wprawdzie widziałem tańsze (nawet za ~70zł), ale i tak się opłaca, bo będziesz prawie stówkę do przodu.

minus kodu na omegę jest tylko taki, że jak ją meltujesz (nawet po upgrade do innego statku), to dostajesz 0$, bo to "giftcode". Na marginesie, osobiście wolę aurorę, mustang beta jest jakiś taki.. no nie widzę dla niego zastosowania poza RPGowaniem.
Przy okazji paczka omegi ma kod na arenę, ale nie wiadomo co z FPS itd. Zresztą samo RSI się w tym gubi, bo 2 ata SHI to de facto tak jakby dawać LTI.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2015, 16:55:38 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: O grze
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 25, 2015, 19:30:53 pm »
Miesiąc temu kody kosztowały 20 dolców = 70 zł, teraz kosztują 30+ czyli jakieś 115-130 zł. Możliwość ulepszenia wywindowała ceny.
Zastanawiałem się długo kupić/nie kupić, do czasu jak dostałem 100 zł za robotę wykonaną tydzień temu :).

No tak, liczy się czas spędzony w grze. Jeśli się nie mylę to nawet te 2 miechy to z 2 lata gry?
1440 godzin... 4h dziennie codziennie przez rok...

Z tego co na reddicie znalazłem tylko stare alpha access daje dostęp do wszystkich modułów. Ci co go nie maja będą mogli dopłacić po 5 dolarów za każdy. Czyli 24 miesiące ubezpieczenia wychodzą mnie... 5 dolców ( jeśli dokupię wszystkie moduły).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2015, 19:59:42 pm wysłana przez Lowcap »

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: O grze
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 25, 2015, 20:03:23 pm »
może trochę, ale w polsce o tym nie wiedzą, bo po prostu sprzedają kody od grafik. Raczej po prostu się sprzedały i zostały tylko niedobitki jak ta oferta za stówkę co ci podlinkowałem.

z czasem nie wiadomo, to jestdyskutowane jak się będzie liczyło, ale chris ma świadomość że liczenie jak rzeczywisty czas to problem.

i ta, z ta alphą to prawda, ale nie wiadomo ile tych modułów w końcu ma być. Niby planetside (możliwośc zwiedzania jednego miasta) i FPS (strzelanie w 0G) jeszcze, bo potem już beta PU, ale cholera ich wie. I tak kod na omege+ upgrade do avengera to imho dobry biznes.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: O grze
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 03, 2015, 09:38:00 am »
znalezione na forum RSI, w dyskusji o tym, czy rosja powinna mieć "własne" ceny w sklepie, dostosowane do śmieciowego kursu rubla:
Cytuj
I think that a response more in keeping with Russian ingenuity would be for CIG to offer a special Asteroid Ship at a "rock bottom" low price for our Russian Star Citizens:

NEW FROM THE ORBITAL KAMEN-TRABANT SPACEWORKS IN GEOSYNCHRONOUS ORBIT OVER SIBERIA: THE ASTEROID SHIP.

IS VERY CHEAP! JUST DIG HOLE IN ASTEROID, PRESSURIZE, AND STRAP ON TWO REFURBISHED ARC DUO 400 ENGINES.

IS VERY TOUGH: MOST EFFECTIVE AT ABSORBING ENEMY FIRE.

IS VERY STEALTHY: JUST TURN OFF ENGINES AND DRIFT IN ASTEROID FIELD.

NOW FOR ONLY 45 RUBLES. THAT IS MUCH RUBBLE FOR THE RUBLE, COMRADE! TEST PILOT SQUADRON GIVE THE ASTEROID SHIP FIVE PUTINS! ALSO GOOD FOR SMUGGLING YOUR VODKA: HAS MANY POCK MARKED CRATERS! THESE SHIPS WILL GO IN AVALANCHE, SO HURRY QUICK AND ORDER YOURS NOW! OUR CUTE BLONDE BABUSHKA, OLGA, IS STANDING BY TO TAKE YOUR CALL TODAY!
pwnd :D

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: O grze
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 14, 2015, 14:44:06 pm »
dla  wszystkich backerów (czyli draga i łowcy) - do piątku WSZYSTKIE maszyny (ja iwem, jakieś 30?) dostępne za darmo by się nimi pobawić w arenie.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: O grze
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 25, 2015, 13:01:37 pm »
Czyli co, jak pisałem kiedyś - gra Pay2Win?
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: O grze
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 26, 2015, 09:13:24 am »
Czy ja wiem - wprawdzie dalej stoi tylko arena (FPS module miał być w marcu, ale nastapiła obsuwa, będzie Soon), w międzyczasie pojawiło się parę rzeczy, które bardzo mi się nie podoba (symulator zachowujący się jak space FPS który najlepiej obsługuje się... myszką; do tego bajzel z powercreepem i rolami w miarę wprowadzania kolejnych maszyn), ale ze dwa miechy temu dodali też tzw. REC dzięki czemu nie trzeba kupować maszyny by nią polatać, można ją "wypożyczyć" za niewysoką kasę, którą można zarobić w deathmatchu, team DM, wyścigach i co-opie. No i co drugi tydzień jest jakiś free-fly week gdzie nawet ta kasa nie jest potrzebna.

Póki co więc model finansowy to najmniejsze zmartwienie tej gry

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: O grze
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 29, 2015, 10:56:53 am »
wreszcie coś się ruszyło w temacie konkretnych nowości - od dzisiaj dostępny jest social module, pozwalający zwiedzić pierwszą planetę, wejść do paru sklepów (przy okazji testując mobiglasa i rozszerzoną rzeczywistość którą oferuje), pogadać z innymi graczami (na raz spawnuje się do 24), shit like that

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: O grze
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 08, 2015, 19:13:24 pm »
http://rpg-center.pl/star-citizen/co-znajde-w-tym-dziale-star-citizen-edition
jak widać sekcja wzbogaciła się o rozkładówkę na najbliższe tygodnie

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: O grze
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 03, 2015, 23:59:38 pm »
http://rpg-center.pl/star-citizen/escapist-kontra-roberts-czyli-slowo-przeciw-slowu Chris Roberts używa pieniędzy zebranych na grę do budowy swojej willi, projekt jest źle zarządzany, ludzie odchodzą, Sandi to żądna sławy mściwa dyktatorka, pracownicy są obrażani tekstami o ich włosach łonowych zaś sam projekt padnie najdalej za dwa miesiące. W roli głównej the Escapist.

-----------------

I tak już prywatnie: starałem się przedstawić sprawę możliwie obiektywnie, ale japierdl, ale ten artykuł escapistu był kupą gówna. Jak pisałem, CRowi można zarzucić, w tym przede wszystkim, że ciągle roztacza wizję citizenowych szklanych domów zamiast skupiać konkretach, przez co wszystko moze w pewnym momencie koncertowo pierdolnąć przez rozbuchanie oczekiwań, ale jak można być taką idiotką jak Lizz by cytować -ba, powtarzać to jeszcze później trzy razy, w tym w podcaście!- jako przykład złego zarządzania wydawanie pieniędzy Voice Acting z profesjonalnymi hollywoodzkimi aktorami, skoro już dwa lata temu było wiadomo że chcą to zrobić, bo obiecano to jako jeden z progów?

Albo samo ultimaum - japierdl, od kiedy escapist wychodzi drukiem ,że musza mieć deadline’y i poczekanie jednego dnia więcej na odpowiedź od chrisa wszystko by pokrzyżowało?

No i japierdl, „dowody” - jedna pani drugiej pani, ale nic na papierze, nawet udowodnić nie potrafią że te źródła były prawdziwe, bo weryfikowała je sama autorka, która już zdążyła pokazać, że dostaje ścisku waginy gdy mowa o SC.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: O grze
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 04, 2015, 20:35:32 pm »
UPDATE:
Tak jak się spodziewaliśmy, sprawa nadal jest rozwojowa. Escapist postanowił raz jeszcze poruszyć wątek Citizena, tym razem w oficjalnym podcaście. Raz jeszcze przywoływano Dereka jako wiarygodną osobę, raz jeszcze też powtórzono wszystkie zarzuty jednocześnie ignorując zdecydowaną większość oficjalnej odpowiedzi CIG. Co więcej, jak donoszą użytkownicy reddita Lizz znana jest z częstego krytycznego tweetowania na temat Citizena, zaś sam Escapist przypina wszystkim komentującym kontrowersyjne artykuły notyfikację o tym, że otrzymają specjalną odznakę związaną z grą, ale bez podania daty kiedy zostanie "przypięta" do konta - oczywiste nawiązanie do zarzutów, że tytuł ten nigdy nie doczeka się premiery. Tymczasem firma Robertsa wystosowała do redakcji oficjalne pismo z prośbą o wycofanie się z zarzutów lub przedstawienie dowodów, gdyż inaczej zostaną podjęte kroki prawne. List kończy się złośliwą uwagą, że "zgodnie z wysokimi standardami jakie sami ustawiliście" dają Escapistowi 24 godziny na ustosunkowanie się do sprawy.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!