Autor Wątek: Sztuki/Sporty/Systemy walki  (Przeczytany 25251 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zimak

  • Wiadomości: 93
Sztuki/Sporty/Systemy walki
« dnia: Listopad 24, 2013, 19:06:07 pm »
Wątek pod dyskusję na tematy związane z różnymi stylami walki wręcz i samoobrony. Wrzuciłem wszystko do jednego wora, bo moja magiczna różdżka zeszła w lewą nogawkę, co zwiastuje brak bajzlu i rozsądek dyskutantów. Poza tym niektóre style walki mieszczą się w kilka kategorii (np. Judo, sport i sztuka). Zakładam też, że każdy rozróżnia poszczególne kategorie. Jeśli nie, wikipedia pomoże.

Pisząc "systemy walki", znane też często jako systemy wojskowe lub też systemy samoobrony, mam na myśli rzeczy w stylu Krav Magi, Combat 56 czy też BAS-3.

Wyrażanie opinii na temat skuteczności poszczególnych styli, chwalenie się co trenujecie (a wiem, że są tu tacy "AGRESYWNI BANDYCI"), dzielenie się wrażeniami po obejrzeniu walk sportowych (sam oglądam masę MMA* i boksu od kilku ładnych lat), wychwalanie ulubionych zawodników, beka z "Karate Tsunami" - to i i tym podobne zajebiście mile widziane.

Jakby co, nie wykluczamy sztuk walki, które w dużej mierze lub całkowicie zajmują się technikami z użyciem broni, takich jak Kendo lub Escrima.

Sam ostro zainteresowałem się tymi dziedzinami za dzieciaka, gdy obejrzałem kilka filmów z Bruce'm Lee w roli głównej, co nie powinno dziwić nikogo kto wie kim był i czym zajmował się ten człowiek.

* Ostrzegam przed budowaniem swojej opinii na ten temat na podstawie gal organizacji KSW, gdzie funkcjonuje tendencja do wystawiania emerytów lub kelnerów jako przeciwników dla naszych rodzimych fighterów, żeby lud cieszył się, że Polak kogoś poskładał. Pajace mający mało wspólnego ze sportami walki też występują. Chyba nie muszę mówić, że przez to często poziom walk jest bardzo gówniany.

Wrzucam też linki do Discoverowskiego serialu "Fight Quest", przedstawiającego kilka stylów, jakby kogoś z nadmiarem czasu zainteresował.






« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2013, 19:52:31 pm wysłana przez zimak »
Mistrz Miecza

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Sztuki/Sporty/Systemy walki
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 24, 2013, 19:47:31 pm »
Trenuję od kilku lat boks, głównie jako formę odstresowania się. Nie wiąże z tym żadnym planów na przyszłość, typowe hobby na zabicie wolnego czasu.

Jeżeli jesteśmy już w temacie boksu, to czy nie macie wrażenia, że poziom walk o pas mistrzowski, szczególnie w najwyższej kategorii jest coraz niższy? Co prawda zawsze wyższe kategorie z racji skutków otrzymania ciosu, były mniej otwarte, ale co teraz się wyprawia to żenada.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

zimak

  • Wiadomości: 93
Odp: Sztuki/Sporty/Systemy walki
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 24, 2013, 21:16:17 pm »
Cytat: Arim
Jeżeli jesteśmy już w temacie boksu, to czy nie macie wrażenia, że poziom walk o pas mistrzowski, szczególnie w najwyższej kategorii jest coraz niższy? Co prawda zawsze wyższe kategorie z racji skutków otrzymania ciosu, były mniej otwarte, ale co teraz się wyprawia to żenada.

Jeśli chodzi o kategorie ciężką - nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić czy to wynika z tego, że Władimir Kliczko jest nadczłowiekiem, czy to wszyscy pozostali bokserzy z tej kategorii są kiepscy. Gdy widzę sytuację gdzie Mariusz Wach wchodzi na ring z rekordem 27-0-0 i przez cały pojedynek jest workiem treningowym (nie licząc tych 10 sekund kiedy okładał przy linach oponenta), to przychylam się do tego pierwszego (+ posiadanie pasów WBO, WBA, IBF, IBO [jeśli się nie mylę] jednocześnie, no pozdro). Powietkin też nie zadziałał zbyt wiele. Z drugiej strony, porównując technikę Ukraińca do tego co potrafił Mike Tyson, nie wybija się moim zdaniem, a rekord ma lepszy co by mogło oznaczać spadek poziomu. Dużo robią też dobre warunki fizyczne.

Prawdziwą "żenadą" i tak są Polskie gale bokserskie, na które sprowadzani są afrykańscy starcy wcielający się w rolę dostarczycieli zwycięstw dla naszych zawodników (podobna sytuacja jak z tym KSW).

Dzisiejszej walki Pacquio vs Rios nie widziałem, ale z tego co widzę - Filipińczyk wygrał. To dobrze, lubię gościa i podoba mi się jego technika.
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2013, 21:19:16 pm wysłana przez zimak »
Mistrz Miecza

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Sztuki/Sporty/Systemy walki
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 25, 2013, 09:49:55 am »
Swoją przygodę ze sportami walki zacząłem gdzieś w gimbazie. Trenowałem 2-3 lata(pamięć już zawodzi) karate kyokushin. Fajny sport, jedno z niewielu karate, które nie przypomina baletu na macie, tylko porządną bitkę. Niemniej, trochę wypalenie, a trochę fakt, że przez brak uderzeń pięściami na głowę czułem, że jestem coraz lepszy w karate, ale nie potrafię się bić coraz lepiej, sprawiły, że zrezygnowałem.
Do sportów walki wróciłem w drugiej klasie technikum. Zacząłem chodzić na kick-boxing, który zresztą dość szybko potwierdził moje obawy co do braków w karate - co trening wracałem z obitą mordą, bo chociaż kopnięcia miałem obcykane, to techniki ręczne w karate są raczej marne. Chodziłem przez cały rok szkolny oraz wyjechałem na dwa obozy - w tym czasie mój boks poprawił się zdecydowanie i ogólnie moja "gra" zrobiła się bardziej kompletna. Niestety, we wrześniu przerwałem treningi bo... ukradli mi rower. Brzmi to śmiesznie, ale sekcję miałem na obrzeżach miasta i nie było tam za bardzo dojazdu komunikacją.
Dlatego w czwartej klasie zacząłem trenować jiu-jitsu. Japońskie, ale jedno z tych szkół powstałych współcześnie. Na dobrą sprawę MMA w gi(kimonach) i z judo zamiast zapasów. Nawet fajna sprawa, ale było dwóch trenerów: młody i stary. Młody był sympatyczny, prowadził dobre zajęcia i był jedną z najszybszych osób z jakimi w życiu sparowałem. Niestety stary za dużo czasu spędzał na krytykowaniu innych sportów walki, szczególnie BJJ, a za mało na szlifowaniu własnej, przestarzałej metodyki treningowej. Oprócz tego frustrowało mnie, że po roku treningów mogłem sparować bez problemu z osobami trenującymi najdłużej z całego klubu.
W związku z tym w zeszłym roku przeniosłem się do nowo otwartej sekcji MMA niedaleko mojego osiedla i jestem bardzo zadowolony. Prowadzą ją wychowankowie Pawła Nastuli, a poziom jest bardzo dobry, podobnie jak wyposażenie sali. Radzę sobie całkiem nieźle, szczególnie w stójce(jako osoba z bazą w sportach uderzanych), aczkolwiek zapasy nie są póki co moją mocną stroną, więc w "sprawl and brawl" pierwsza część potrzebuje jeszcze trochę pracy. Niemniej, myślę, że już zostanę w tej sekcji.

A co do boksu, to ponoć korupcja jest tam strasznym problemem i to głównie zabiło poziom sportowy. Bo to nie piłka nożna, gdzie gołym okiem widać, kto wygrał na podstawie ilości zdobytych bramek.

Dlatego nie boksu nie oglądam. Wolę MMA - nie wiem czy powinienem się tym chwalić, ale widziałem WSZYSTKIE gale Pride. :I

A propos - widział ktoś walkę Hendricks vs. GSP?
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Sztuki/Sporty/Systemy walki
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 25, 2013, 15:16:19 pm »
A propos - widział ktoś walkę Hendricks vs. GSP?
Ja widziałem.

Cytuj
A co do boksu, to ponoć korupcja jest tam strasznym problemem i to głównie zabiło poziom sportowy.
Nie oglądałem walki Wałujewa z Hayem, ale słyszałem, że to od niej zaczęło się poważne ustawianie walk (to był ostatni pojedynek Rosjanina w karierze). Podobno Anglik ewidentnie przegrał na punkty, ale nie wiem, ile w tym prawdy.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

MrFros

  • Wiadomości: 57
    • Zapraszam na mój kanał YT
Odp: Sztuki/Sporty/Systemy walki
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 25, 2013, 20:05:56 pm »
Ja trenowałem 3 lata karate tradycyjne mam kilka medali nawet z tamtego okresu, skończyłem mając 7 kyu (zielony pas)
Akolita Podziemia

zimak

  • Wiadomości: 93
Odp: Sztuki/Sporty/Systemy walki
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 25, 2013, 20:38:09 pm »
Cytat: dziki
Kyokushin
Cytuj
brak uderzeń pięściami na głowę
Sensei Takashi Azuma też nie był z tego powodu szczęśliwy. Być może słyszałeś o Kudo Daido Juku
Niezły HL:
https://www.youtube.com/watch?v=lyikzfnTym0

Nieźle się piorą, spodobała mi się ta dyscyplina. Chętnie zobaczyłbym ją na Igrzyskach Olimpijskich.

À propos Igrzysk, dalej podśmiewam się z niedorzecznej próby wywalenia Zapasów z programu Olimpiady.

Cytuj
Niestety stary za dużo czasu spędzał na krytykowaniu innych sportów walki, szczególnie BJJ
To się nazywa marketing i z tego co wiem jest plagą w wielu sekcjach. Swoją drogą, te pociski na BJJ musiały być zabawne. Myślałem, że nie podlega dyskusji fakt, że BJJ jest jedną z najbardziej skutecznych SW.

Cytuj
Wolę MMA - nie wiem czy powinienem się tym chwalić, ale widziałem WSZYSTKIE gale Pride. :I
Pride FC to było dla mnie coś wyjątkowego, dzięki specyficznemu klimatowi tych gal, jak też wspomnieniom z kilku walk Pawła Nastuli obejrzanych przeze mnie w telewizji, które pomimo tego, że rezultatami niekoniecznie budziły radość (i tak czapki z głów, bo do jakich zawodników wrzucili go na starcie, dobrze wiemy), to na pewno dostarczały dużo emocji. Zwłaszcza, że oglądałem je na żywo w nocy (nie pamiętam już które dokładnie).

Sam chciałem niedawno polecieć maraton z wszystkimi galami Pride. Tylko ubzdurałem sobie, że wejścia zawodników na ring nie mogą być wycięte (fakt faktem, słabo szukałem), bo niektóre piosenki wyjściowe wybitnie budowały klimat przed walką i pal licho, że słyszałem większość po kilka razy, lub tracki nie wchodziły do moich faworyzowanych gatunków muzycznych. TO na przykład powoduje u mnie ciary do tej pory.

Skoro przy Japońskich organizacjach jesteśmy - bardzo lubiłem też K-1. Za intensywność pojedynków i piękno nokautów. Moim zdaniem nie ma nic bardziej efekciarskiego niż high kick na głowę, natychmiastowe KO i wiotkie ciało 'ofiary' upadające na dechy jak ścięty jesion. W MMA niestety często zdarza się, że zawodnicy wchodzą w parter i przez większość starcia są wyjątkowo mało aktywni. Oglądanie takiej walki nie należy do najciekawszych zajęć.

A ulubieni zawodnicy MMA? Gdybym miał wymienić kilku, którzy przyszli mi do głowy jako pierwsi, to byliby to: Fedor Emalianenko (za czasów świetności w Pride + wielka skromność), Wanderlei Silva (za agresywność i zaciekłość), Vitor Belfort (gdy jeszcze był młodzieniaszkiem i zabijał szybkim boksowaniem) i Kazushi Sakuraba (za zbłaźnienie rodziny Gracie [nie to żebym coś do nich miał, ale sam styl w jaki ich rozklepał budzi uśmiech na twarzy, podobnie jak sama postać Sakuraby]).

Cytuj
A propos - widział ktoś walkę Hendricks vs. GSP?
Jak na moje oko, to 1,3 i 5 runda dla George'a. Dobrze by było, gdyby Dana White zaczął uważniej oglądać walki, bo wierutna bzdura jaką powiedział na konferencji po gali ('GSP wygrał jedną rundę', lel. Rozumiem spór o to kto i ile wygrał, ale to gruba przegina waca) spowodowała tylko narost oburzenia o rzekomej niesprawiedliwości werdyktu sędziów. Niektórzy wolą przyklaskiwać mu niż samemu myśleć i analizować, 'bo to w końcu prezydent UFC i na pewno ma rację'.

« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2013, 21:07:23 pm wysłana przez zimak »
Mistrz Miecza

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Sztuki/Sporty/Systemy walki
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 25, 2013, 22:32:26 pm »
Przez 7 lat ćwiczyłem Karate Kyokushin, ale przyszedł czas młodzieńczego buntu i zrezygnowałem, ojciec trener więc można sobie wyobrazić jak to potem było... : p O tyle szkoda, że okres kiedy na zajęcia chodziłem już raz w tygodniu zaczynał się dla mnie dość dobrze, bo zacząłem wygrywać w swojej kategorii wagowej kumite light contact.

Osobiście nigdy się nie biłem i też nie wiem jakby wpłynęło to, że w karate nie było ciosów na twarz na moją ewentualną walkę. ;p

Co do gal, turniejów - nie lubię oglądać MMA, a już szczególnie jak jest BJJ - ruchanka na parkiecie, skuteczne owszem, ale mało widowiskowe.

Kiedyś oglądałem czasem z bratem K1, często byłych zawodników KK(Filho, Hug, Teixeira) - to były fajne walki.
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Sztuki/Sporty/Systemy walki
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 26, 2013, 10:12:35 am »
Bardzo nie lubię Kliczko po walce z Góralem bodajże. Sukinsyn chciał zagłuszenia sygnału chyba RTLu (czy innej stacji niemieckiej), żebyśmy my Polacy musieli płacić ppv za obejrzenie walki. A niech się wali cholerny Ukrainiec.

Co do ulunieńca - Mirko CroCop Filipović. Ktoś wspominał o K-1 - absolutny mistrz zabójczych kicków. Przyjąć to na twarz i przeżyć to wyczyn.

A Fight Quest ssie. Wolę Human Weapon, obejrzałem wszystkie odcinki. Odcinek w którym Bill Duff zostaje znokautowany przez mistrza Taekwondo - złoto.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Sztuki/Sporty/Systemy walki
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 26, 2013, 14:15:08 pm »
Sensei Takashi Azuma też nie był z tego powodu szczęśliwy. Być może słyszałeś o Kudo Daido Juku
Niezły HL:
https://www.youtube.com/watch?v=lyikzfnTym0

Nieźle się piorą, spodobała mi się ta dyscyplina. Chętnie zobaczyłbym ją na Igrzyskach Olimpijskich.

Słyszałem, słyszałem. Ale to JJ które ja trenowałem też używało tych kasków i powiem ci, że generalnie walka w kaskach z szybą ssssssie. Ciężko w tym gównie oddychać, poza tym widziałem np. sytuację jak gość przy próbie wejścia w nogi nadział się na hak tak mocny, że pękł mu kask i rozciął policzek. Na szczęście niegroźnie, ale jednak. Poza tym słyszałem, że zawodnicy tej dyscypliny dość szybko uczą się jak uderzać w najsłabsze miejsca hełmu, co też trochę wypacza obraz walki.

Na igrzyskach chętniej zobaczyłbym pankration, który już kiedyś tam był: http://www.youtube.com/watch?v=GAaEo-rUdEc
Cytuj
À propos Igrzysk, dalej podśmiewam się z niedorzecznej próby wywalenia Zapasów z programu Olimpiady.
Tia, też tego nie ogarniam - to jest jedna z oryginalnych dyscyplin olimpijskich.
Cytuj
Sam chciałem niedawno polecieć maraton z wszystkimi galami Pride. Tylko ubzdurałem sobie, że wejścia zawodników na ring nie mogą być wycięte (fakt faktem, słabo szukałem), bo niektóre piosenki wyjściowe wybitnie budowały klimat przed walką i pal licho, że słyszałem większość po kilka razy, lub tracki nie wchodziły do moich faworyzowanych gatunków muzycznych. TO na przykład powoduje u mnie ciary do tej pory.
Szczerze mówiąc nie widziałem nigdzie na necie pełnych gal z wejściami zawodników, więc ta, też mam pociętą wersję na dysku.
Cytuj
A ulubieni zawodnicy MMA? Gdybym miał wymienić kilku, którzy przyszli mi do głowy jako pierwsi, to byliby to: Fedor Emalianenko (za czasów świetności w Pride + wielka skromność), Wanderlei Silva (za agresywność i zaciekłość), Vitor Belfort (gdy jeszcze był młodzieniaszkiem i zabijał szybkim boksowaniem) i Kazushi Sakuraba (za zbłaźnienie rodziny Gracie [nie to żebym coś do nich miał, ale sam styl w jaki ich rozklepał budzi uśmiech na twarzy, podobnie jak sama postać Sakuraby]).]A ulubieni zawodnicy MMA? Gdybym miał wymienić kilku, którzy przyszli mi do głowy jako pierwsi, to byliby to: Fedor Emalianenko (za czasów świetności w Pride + wielka skromność), Wanderlei Silva (za agresywność i zaciekłość), Vitor Belfort (gdy jeszcze był młodzieniaszkiem i zabijał szybkim boksowaniem) i Kazushi Sakuraba (za zbłaźnienie rodziny Gracie [nie to żebym coś do nich miał, ale sam styl w jaki ich rozklepał budzi uśmiech na twarzy, podobnie jak sama postać Sakuraby]).
No moim absolutnym numerem jeden jest Sakuraba - genialny wizerunek i niesamowicie kreatywny w ringu. Szkoda tylko, że właściwie jedyny dobry zawodnik z Takada Dojo. Nastula też imho niepotrzebnie tam trenował. Na drugim miejscu Akira Shoji - za niesamowitą wolę walki. Chciałbym mieć takie cojones.

Z bardziej współczesnych to na pewno Machida - mam nadzieję, że zapracuje na title shot w MW. No i ostatnio mój duży szacunek zdobywa Carlos Condit. Gdyby tylko wziął trochę lekcję obrony przed obaleniami u Silvy, to nie byłoby dla niego przeciwników w WW.
Cytuj
Jak na moje oko, to 1,3 i 5 runda dla George'a. Dobrze by było, gdyby Dana White zaczął uważniej oglądać walki, bo wierutna bzdura jaką powiedział na konferencji po gali ('GSP wygrał jedną rundę', lel. Rozumiem spór o to kto i ile wygrał, ale to gruba przegina waca) spowodowała tylko narost oburzenia o rzekomej niesprawiedliwości werdyktu sędziów. Niektórzy wolą przyklaskiwać mu niż samemu myśleć i analizować, 'bo to w końcu prezydent UFC i na pewno ma rację'.
Imho GSP przegrał pierwszą rundę - poza obaleniem nie zrobił za wiele. Hendricks był bardziej agresywny i zdominował St-Pierre'a siłowo. Strasznie chciałem by Kanadyjczyk wygrał, bo nie trawię Hendricksa i jego fanów(bo to taki drugi Sonnen, który dużo gada, chociaż title shoty dostaje w prezencie), ale wg. mnie dla niego były tylko rundy 3 i 5, więc ta - przegrał. Ogólnie zabrzmi to kontrowersyjnie, ale imho GSP powinien używać swoich zapasów tylko do utrzymywania się w stójce, bo Big Rigg poza tą lewą petardą nie ma tam nic do zaoferowania, co pokazała np. walka z Conditem. Ale niestety muszę przyznać to ludziom - GSP stracił instynkt zabójcy. Nawet w ostatniej rundzie, kiedy wygrana była pod znakiem zapytania, starał się walczyć na punkty.
A Fight Quest ssie. Wolę Human Weapon, obejrzałem wszystkie odcinki. Odcinek w którym Bill Duff zostaje znokautowany przez mistrza Taekwondo - złoto.
Ja właśnie wolę FQ. W HR głównie drażnili mnie prowadzący, którzy byli typowymi amerykańskimi douchebagami bez szacunku dla innych kultur, nawet jeśli te kopały im tyłki.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Sztuki/Sporty/Systemy walki
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 26, 2013, 14:22:03 pm »
Ja właśnie wolę FQ. W HR głównie drażnili mnie prowadzący, którzy byli typowymi amerykańskimi douchebagami bez szacunku dla innych kultur, nawet jeśli te kopały im tyłki.
Rispons.

A tak serio - Ci w FQ znowu w drugą stronę przeginali. Jakieś duchowe przemiany kurde przechodzili - spox.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Sztuki/Sporty/Systemy walki
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 09, 2013, 09:52:31 am »
Oglądał ktoś sobotnie Hunt vs. Bigfoot? MADNESS.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Sztuki/Sporty/Systemy walki
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 09, 2013, 12:18:56 pm »
Cytuj
A ulubieni zawodnicy MMA? Gdybym miał wymienić kilku, którzy przyszli mi do głowy jako pierwsi, to byliby to: Fedor Emalianenko (za czasów świetności w Pride + wielka skromność), Wanderlei Silva (za agresywność i zaciekłość), Vitor Belfort (gdy jeszcze był młodzieniaszkiem i zabijał szybkim boksowaniem) i Kazushi Sakuraba (za zbłaźnienie rodziny Gracie [nie to żebym coś do nich miał, ale sam styl w jaki ich rozklepał budzi uśmiech na twarzy, podobnie jak sama postać Sakuraby]).]
Ja bym do tego dodał jeszcze Alistaira Overeema.

Dziwię się, że nikt tu nie wspomniał jeszcze o rosyjskiej Systemie. Jak widzę video z tego, to aż wierzyć się nie chce.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

zimak

  • Wiadomości: 93
Odp: Sztuki/Sporty/Systemy walki
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 09, 2013, 21:55:31 pm »
[Miałem jakiegoś zmutowanego buga, bo post Draga pojawił mi się dopiero dzisiaj, albo parę dni temu, ale na pewno nie dzień po moim, bo sprawdzałem]

Cytat: dziki
Na igrzyskach chętniej zobaczyłbym pankration, który już kiedyś tam był: http://www.youtube.com/watch?v=GAaEo-rUdEc
Też jest w porządku. Tylko szkoda, że MMA ma więcej wspólnego z oryginalnym Pankrationem niż... współczesna wersja Pankrationu. Rozumiem powody, ale to taki lekki kuriozal.

Ten sport przypomniał mi nazwę kolejnej, dawnej japońskiej organizacji - Pancrase. I Kolejny dobry fighter - Bas Rutten, gość, po którego "liściach" nie jeden waligóra miał dość. Wrzucam jego HL właśnie z Pancrase (+ urywki z UFC):
http://www.youtube.com/watch?v=JITHsqi5Uk8

Nie wiem jak innym, ale mi się te strzały z otwartej dobrze ogląda. Tylko minus dla organizacji za Wrestlingową otoczkę, z butami do kolan na czele.
Cytuj
Z bardziej współczesnych to na pewno Machida
Ten facet pije własny mocz codziennie rano. Nie może nie być twardzielem.

Cytuj
Oglądał ktoś sobotnie Hunt vs. Bigfoot? MADNESS.
<KRWAWA ŁAŹNIA> Jednak nieprawdopodobna wymiana ciosów nie przeszkodziła zawodnikom w okazaniu sobie szacunku "przyjacielskim uściskiem" na początku ostatniej rundy - bardzo pocieszny widok. Myślałem, że Hunt odpłynie na końcu czwartej rundy, albo sędzia przerwie walkę na jego niekorzyść. Jakby ktoś nie oglądał, a chciałby (warto) - podrzucam tą walkę zanim zostanie usunięta (prawdopodobnie):
http://www.youtube.com/watch?v=flVBvmPs9ao

@Inne walki z tej gali
A jakie opinie na temat walki Krzyśka Jotko?

Cytat: xero
Dziwię się, że nikt tu nie wspomniał jeszcze o rosyjskiej Systemie. Jak widzę video z tego, to aż wierzyć się nie chce.
Też na początku otworzyłem papę z wrażenia, ale po dalszej analizie doszedłem do wniosku, że niepotrzebnie, bo Systema to delikatny fake.

Sambo to coś naprawdę godnego uwagi, jeśli chodzi o rosyjskie style walki.
Mistrz Miecza

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Sztuki/Sporty/Systemy walki
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 09, 2013, 21:56:56 pm »
Dziwię się, że nikt tu nie wspomniał jeszcze o rosyjskiej Systemie. Jak widzę video z tego, to aż wierzyć się nie chce.
I dobrze. Ruskie lubią koloryzować. Zwłaszcza, że najpopularniejszym sportem walki w rosyjskiej armii jest Sambo.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta