Autor Wątek: Nabór na redaktorów  (Przeczytany 6986 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Nabór na redaktorów
« dnia: Listopad 12, 2013, 19:12:59 pm »

Niniejszym ogłaszamy nabór na redaktorów!

Kiedy robiliśmy wstępny nabór, zgłosiło się sporo osób z pomysłami na teksty. Teraz pora zobaczyć, co z tego wyszło. Żeby zostać redaktorem, potrzebujecie dwóch tekstów, które waszym zdaniem nadają się do umieszczenia na stronie.

Co to znaczy, że nadają się do umieszczenia na stronie?
  • Muszą mieć jakąś wartość merytoryczną.
  • Muszą być poprawne ortograficznie.
  • Muszą być czytelne (akapity!).
  • Muszą być opatrzone przynajmniej jedną grafiką 500x250 (do umieszczenia w zajawce) i dowolną ilością ilustracji o szerokości 500(wysokość jaka wam pasuje).

Kiedy macie już dwa takie teksty, wraz z ilustracjami wrzucacie je do paczki zip lub rar, uploadujecie na dowolny hosting (polecam speedyshare) i wysyłacie na moje PW.

Podpisano,
admin
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2013, 17:10:04 pm wysłana przez dziki »
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Nabór na redaktorów
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 14, 2013, 15:18:12 pm »
Zapomniałem wspomnieć o dwóch rzeczach:

Po pierwsze, deadline naboru ustalamy na 25 listopada, także jeśli ktoś ma ambicje, a jeszcze nic nie przygotował, to warto się brać za robotę.

Po drugie, jeśli ktoś ma pytania, to nie krępować się i pisać w tym temacie.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Nabór na redaktorów
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 15, 2013, 03:48:23 am »
Mogę zostać freelancerem? W sensie jak mnie natchnie i zmusi nuda, to napisze jakąś pierdołę?

Tak, wiem, chcecie stały skład, ale ja z terminami jestem gorszy niż wy.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Nabór na redaktorów
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 15, 2013, 09:40:52 am »
Gdybym dostawał złotówkę za każdym razem, kiedy słyszę to pytanie, to już dawno nie prowadziłbym tej strony, tylko wciągał koks z brzucha jakiejś prostytutki na Dominikanie...

Jeśli jesteś w stanie pisać przynajmniej raz w miesiącu, to warto, żebyś został redaktorem, bo będzie wygodniej kiedy sam będziesz wrzucał swoje teksty. Jeśli planujesz napisać jeden-dwa teksty w całej swojej karierze, to wtedy będzie je wrzucał jakiś koordynator, którego wyznaczymy. Oczywiście będzie napisane, że to twoje, ale prestiż nie ten sam, a i dokładanie roboty innym.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Nabór na redaktorów
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2013, 13:53:21 pm »
Gdybym dostawał złotówkę za każdym razem, kiedy słyszę to pytanie, to już dawno nie prowadziłbym tej strony, tylko wciągał koks z brzucha jakiejś prostytutki na Dominikanie...

dziki to potencjalny narkoman i dziwkarz :D

Jeśli jeszcze nie macie mnie dosyć to może tego Wastelanda 2 pociągnę..? :)

Wixu

  • Wiadomości: 142
Odp: Nabór na redaktorów
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 19, 2013, 14:36:25 pm »
dziki, jeśli byłaby możliwość pomocy, to służę. Mam na myśli jakieś konkretne rzeczy, którymi nie ma kto się zająć.

Teksty jakieś wyślę, ale o jakich mowa? Uzupełnienie działu o jakimś RPG (bronie, historia etc.) czy bardziej newsy ze świata gier?

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Nabór na redaktorów
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 19, 2013, 15:13:10 pm »
Jeśli dobrze zrozumiałem z wcześniejszej rozmowy na ten temat, większy nacisk byłby raczej na felietonowanie, niż kompilowanie wiedzy nt. danej gry/serii. Mogę się co prawda mylić, ale wydaje mi się, że wszechnice wiedzy z wielu różnych gier już istnieją (m. in. wikia) i mają się bardzo dobrze - w związku z czym w tym temacie nic nowego nie powstanie, za to prostym sposobem na machnięcie czegoś oryginalnego jest tekst opisujący własne przemyślenia lub uprawianie szeroko pojętych paraleli.

A niusy to odrębna sprawa - jak ktoś trzyma rękę na pulsie, to jak najbardziej, ale to już niech dziki się wypowie, czy jesteśmy na właściwym etapie, żeby prowadzić niusy.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Nabór na redaktorów
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 19, 2013, 16:38:45 pm »
niusy - jak portal będzie tip top, na razie jest wersja doprowadzona do stanu "da sie wrzucać teksty ale lepiej ich nie pokazywać".

"robienie kompendium" - raczej gry, które albo nie mają fansite'ów albo dopiero wyjdą, a najlepiej oba na raz. Choćby po to, by ludzie wiedzieli co to jest za gra.

oryginalne felietony - tu już z dowolnych gier, niszówki co wyjdą oraz to co od dawna jest już z nami. Tylko jak pisałem wyżej, o ile wszyscy wiedzą co to Fallout, to z Citizenem czy nawet Tormentem moze być gorzej, więc musi najpierw powstać "kompendium", bym mógł jebnąć felieton "podobieństwa i różnice między starym a nowym tormentem" albo "ile z historii antyku czerpie futurystyczny Citizen".

Generalnie chcemy robić działy pod teksty, a nie teksty pod działy. Z czego się lepiej czujecie, z tego piszcie. Jak ktoś woli tłumaczyć jakieś teksty z lore danej gry, to może tłumaczyć. Jak spisy broni i tego typu shit - niech spisuje. Jak głębsze rozkminy, np. "czy Wiedźmin 1 jest oryginalny? Porównania z sagą" proszę bardzo. Przy czym nie muszą to być koniecznie gry komputerowe, jak ktoś się lepiej czuje w tematyce PBF, to może o PBF (m. in. planujemy wrzucić te materiały z sesji co się toczą), jak bitewniaki to bitewniaki. Jesteśmy elastyczni, jakoś to dopasujemy by mialo rece i nogi.
A jeśli już kompletnie nie masz pomysłu Wix, to może jakieś zadanie znajdziemy, ale generalnie liczymy na waszą inicjatywę i pomysłowość.

Atrion - czekamy z niecierpliwością :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Nabór na redaktorów
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 19, 2013, 17:05:17 pm »
Sent dobrze prawi, od siebie dodam tylko, żebyście się zastanowili czego WAM brakuje na innych serwisach. Świetnym przykładem jest np. poradnik Xerolotha, który po lekkim zredagowaniu jak najbardziej nadawałby się na główną (za zgodą autora ofc).

Jeśli brakuje wam solucji czy poradników do jakiejś gry, to możecie oczywiście pisać, ale z tego co się orientuję, większość klasycznych RPGów ma rozbudowane kompendia chociażby na gexe.pl. Dlatego ja bym się koncentrował bardziej na specjalistycznych/oryginalnych tekstach, nie tylko w stylu "Ile razy goście z Bioware czytali Bohatera o tysiącu twarzy Campbella?", ale również "Przejście Baldur's Gate bez towarzyszy" czy "Najciekawsze fanowskie questy do Skyrima" albo coś w tym rodzaju.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Nabór na redaktorów
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 19, 2013, 17:31:18 pm »
Kiedyś miałem pomysł na "Gry/Serie po latach, czyli klasyczne gry okiem dzisiejszego gracza". Chciałem w nim opisywać klasyczne gry pod kątem dzisiejszych graczy i ich wymagań. Co mogliby odebrać jako fajny ficzer, a co byłoby upierdliwe ze względu na przestarzałą mechanikę. Chciałem zacząć od Cywilizacji 1-5 z opisem co która zawiera i czy "przeszłoby" to dzisiaj. No ale to nie RPG... : |

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Nabór na redaktorów
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 19, 2013, 17:35:36 pm »
Świetny pomysł w sumie tak swoją drogą. Już widze takiego Fremena i Draga opisujacego Buggerfalle chociażby.

A z tego co pamiętam Atrion, to chyba razem z nimi w Eye of Beholder graliśćie - możesz opisać to? A taki Fremen Betrayer at Krondor.

Damn that shit is good.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Nabór na redaktorów
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 19, 2013, 17:44:36 pm »
w sumie myśleliśmy o tym jako podcaście ("wędrówki z dinozaurami") ale póki co wersja tekstowa też by się nadała :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Nabór na redaktorów
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 19, 2013, 17:46:16 pm »
Ta, to może od razu j0GuRtem zrobimy "Rozmówki Tetryków" gdzie będziemy nagrywać jakiś szit, marudząc na najnowsze produkcje i masturbować się przy Morrowindzie. :x

Damn...
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Nabór na redaktorów
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 19, 2013, 17:54:08 pm »
Jak zrobicie to w stylu wyników z Suchara, to będzie to naprawdę dobre.
Klasztor - Fechtmistrz

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Nabór na redaktorów
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 19, 2013, 19:00:05 pm »
W Eye of the Beholder nigdy nie grałem dłużej jak 10 minut. Mam romy na amigę (superme version :D), ale nie przeszedłem nigdy. Przeszedłem za to Waxworks (dungeon crawler z motywem horrorowym i najbrutalniejszymi grafikami śmierci jakie widziałem) i Black Crypt (świetny DC na amigę). Oczywiście nie będą to teksty hejtujące ;p Tylko właśnie czy tematyka ma być opisująca pod względem dzisiejszych "standardów" czy po prostu recenzja po latach?