Autor Wątek: Liga Wiedźmina  (Przeczytany 1862 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Klimek

  • Wiadomości: 275
Liga Wiedźmina
« dnia: Listopad 11, 2013, 20:00:55 pm »
Liga Wiedźmina


Długi czas oczekiwania dobiegł końca! Przepraszam wszystkich za to, że tak zmitrężyłem ze startem, ale przez ostatni tydzień miałem bardzo mało czasu (czasem zaczyna mi już brakować szkoły). Mam nadzieję, że ta zwłoka nie odebrała wam chęci ani zapału do walki o sławę i chwałę oraz do wykazania się swoją wiedzą o świecie Wiedźmina. Od dnia dzisiejszego aż do końca roku 2013 zapraszam wszystkich uczestników na kanał #arena i pokazania swoich umiejętności szermierczych w zupełnie nowych warunkach niż dotychczas. Umiejętności zawodników to wielka niewiadoma, gdyż to pierwszy taki turniej z wiedzy o innym uniwersum niż Gothic.

Z fartem, wilku!


Lista uczestników

- Strażnik miejski Klimek
- Mistrz Ognia Testoviron
- Rzemieślnik Tidas
- Rekrut Surmolex
- Poszukiwacz Endaron
- Obywatel wardasz
- Poszukiwacz Morean
- Akolita Cerasis
- Wtajemniczony Paladyn Łowca
- Nowicjusz Zinzangur
- Wtajemniczona Barneyek


wardasz: +3 punkty, +1 walka, +1 zwycięstwo, +6 punktów dodatnich
Endaron: +1 walka, +1 porażka
/W7



Rozpiska walk i wyników
(click to show/hide)

Rozszerzona rozpiska walk i wyników
(click to show/hide)



Ranking sędziów

1. Testoviron - 10 walk
2. Klimek - 8 walk
3. wardasz - 2 walki
4. Cerasis - 1 walka

Regulamin

1. Organizatorem Ligi Wiedźmina jest Królewski Strażnik Miejski Klimek
2. Uczestnikiem Ligi Wiedźmina może zostać każdy członek Świętego Przymierza.
3. Liga Wiedźmina polega na tym samym, co pojedynki na wiedzę z Gothica, z tą różnicą, że tym razem sędzia będzie zadawał walczącym gladiatorom pytania z gier Wiedźmin 1  i Wiedźmin 2, a także z książek o przygodach Wiedźmina autorstwa Andrzeja Sapkowskiego.
4. Kategoria "książki" to kategoria dobrowolna. Przed rozpoczęciem walki sędzia zobowiązany jest zapytać walczących, czy życzą sobie oni otrzymywać pytania z tej kategorii. Jeśli któryś z nich odmówi, sędzia nie może zadawać pytania z książek.
5. Podczas pojedynków sędzia będzie zadawał pytania z trzech kategorii: Wiedźmin 1 (W1), Wiedźmin 2 (W2), oraz Książki.
6. Do kategorii pytań sędziowie mogą dołączać różne podkategorie, np. "cytaty", "dokończ cytat", "zacytuj postać" "połącz w pary" i tak dalej.
7. Kanałem, na którym będą się toczyć pojedynki w ramach Ligi Wiedźmina, będzie #arena. Obecność na kanale jest równoznaczna ze zgodą na stoczenie pojedynku w przypadku, gdy uczestnik zostanie wyzwany przez innego wojownika.
8. Uczestnicy będą walczyć ze sobą w systemie każdy z każdym, bez rewanżu.
9. Uczestnikami Ligi Wiedźmina będą tylko te osoby, które wcześniej się do niego zgłoszą. Od chwili oficjalnego ogłoszenia startu Ligi nie będzie możliwości dołączania nowych uczestników.
10. Uczestnik wpisany na listę zobowiązuje się do stoczenia wszystkich możliwych pojedynków.
11. Sędzią pojedynku będzie mogła być dowolna osoba spośród listy uczestników.
12. Loga z zakończonej walki obowiązuje się wykonać sędzia danego pojedynku oraz wysłać go organizatorowi Klimkowi przy pomocy Prywatnej Wiadomości.
13. W tym temacie posty może zamieszczać tylko organizator. Wszelkie pytania i dyskusje proszę kierować do tematu z sondą.


Zasady punktacji

1. Zwycięzca pojedynku otrzyma 3 punkty. Walka zakończy się zwycięstwem jednego z walczących, gdy osiągnie on co najmniej 6 punktów, jednocześnie zachowując co najmniej dwupunktową przewagę nad przeciwnikiem.
2. W przypadku remisu obaj walczący otrzymują po jednym punkcie. Walka zakończy się remisem, jeśli w jej trakcie padnie wynik 7:7.
3. O kolejności w tabeli decydują następujące czynniki (od najważniejszych do mniej ważnych):
a) Ilość punktów
b) Rezultat bezpośredniego pojedynku
c) Różnica małych punktów
d) Zdobyte małe punkty


Nagrody

Nagrody dla gladiatorów
- Zwycięzca Ligi Wiedźmina otrzyma Wielkiego Plusa do awansu; dodatkowo zwycięzca może otrzymać bardzo dużego plusa, jeśli będzie miał na swoim koncie 100% zwycięstw
- Za zajęcie II i III miejsca zostaną rozdane nagrody: odpowiednio bardzo duży plus i duży plus.
- Bardzo duży plus dla najtwardszych wojowników: w przypadku utracenia w ciągu całej Ligi 10 punktów lub mniej
- Duży plus do awansu dla gladiatorów bez porażki w turnieju
- Mały plus do awansu dla każdego wojownika, który stoczy komplet walk bez oddania żadnego walkowera

Nagrody dla sędziów
W czasie turnieju będzie prowadzony osobny ranking dla sędziów, a o kolejności w nim decyduje liczba sędziowanych walk.
- Najaktywniejszy sędzia otrzyma bardzo dużego plusa do awansu
- Drugi i trzeci sędzia otrzymają odpowiednio dużego i średniego plusa do awansu.
- Dodatkowo każdy sędzia z co najmniej trzema poprowadzonymi pojedynkami na koncie otrzyma małego plusa do awansu. Ta reguła dotyczy tylko sędziów, którzy nie załapali się na podium.

Postanowienia końcowe

1. Organizator zastrzega sobie prawo do drobnych modyfikacji regulaminu w każdym momencie w przypadku jego niedopracowania.
2. Organizator zobowiązuje się poinformować każdego uczestnika o każdej modyfikacji regulaminu z wyprzedzeniem jednodniowym.
3. Wszelkie zmiany zostaną zaznaczone kolorem zielonym.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2014, 20:41:09 pm wysłana przez Testoviron »
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

Testoviron

  • Wiadomości: 169
  • ke?
Odp: Liga Wiedźmina
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2014, 21:11:25 pm »
Klimek, jak widzę, coś się opierdala. Machina sprawiedliwości idzie w ruch; gdzie, gdzie te widły

Tymczasem podsumuję na szybko, bo liga bez podsumowania nie byłaby kompletną, chociaż to i tak niewiele zmieni. Przy czym powiem od siebie, że już jakiś czas temu stało się jasnym, że nie ma co się spodziewać kokosów po czatowym biznesie, bo RPG-Centrowe wcielenie shoutboksa (yup, nic innego) wręcz musiało swym jestestwem doprowadzić do praktycznie całkowitego ograniczenia IRCowego życia wśród nie-Królewiczów </werble>, tak więc tylko pozdrawiam dużym palcem stopy wszystkich zapalonych ministrów sportu i pozostałych autorów antybiblii o królewskiej formule ligowej <ok> i wyrażę ekspresowo szczere ubolewanie nad zapiętym pod szyję konceptem niniejszego wątku, który pomimo jako-takiego ruchu w interesie jest w tej chwili po raz pierwszy od startu zabawy podbijany do góry forum. Jasnowidzem nie jestem, ale coś mi mówi, że gdyby nie to, walk byłoby więcej chociaż o kilka. </reszta werbli> CUSZ

Dodałem teraz jednego loga (wardasz - Endaron), datowanego na 24.01.14 - jeśli od tej pory w jakiś sposób odbyło się więcej walk, z których logi poszły do organizatora i tyle je widziano, czekam na kontakt.

Najlepszym gladiatorem, jedynym żyjącym uczestnikiem bez porażki na koncie, a także najaktywniejszym sedzią zostałem ja. Chwały nikt mi nie odbierze, ale plusami chętnie się podzielę, bo są mi po nic, dlatego poprzesuwam przegródki z nagrodami o tyle, o ile będę mógł, chociaż trochę mało pola mam do zasiania. Dało się dupy po całości, panowie i pani. W związku z tym kosmiczne plusy, które wykminił szanowny pan organizator podczas pisania regulaminu, będą musiały ulec małemu przytemperowaniu.

Drugie miejsce i dużego plusa do awansu (nagroda jak za pierwsze) otrzymuje Klimek. Truchło Surma niech sobie leży, następnie: trzecie miejsce i średnio-dużego plusa do awansu (nagroda jak za drugie) dostaje wardasz. Cerasis, o czym świadczy punktacja klasyfikacyjna, radził sobie gorzej od królewskiego Rekruta, ale za to był bardziej ruchliwy, dlatego pomimo czwartego miejsca wręczam mu średniego plusa.

Do mojej niedoścignionej dychy sędziowanych walk najbardziej zbliżył się Klimek, za co otrzymuje dużego plusa. Cerasisowi i wardaszowi już nic nie będę wciskał za te ochłapy, ale mogą wpisać do podań o awans, że cośtam sędziowali.

No, chyba wszystko.
does  the  crowd  understand?
is  it  east  versus  west
or  man  against  man?
generał armii królewskiej. feie.
jp2gmd