Autor Wątek: Dzień Niepodległości 2013  (Przeczytany 11453 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Dzień Niepodległości 2013
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 15, 2013, 12:03:29 pm »
Cytuj
Uważam, że tęcze i inne symbole kojarzone dzisiaj tak a nie inaczej to nie jest właściwa rzecz do promowania.

Doprawdy nie wiem, co trzeba mieć we łbie, by tęczę kojarzyć z czymś złym, ale czyjeś chore skojarzenia to naprawdę nie mój problem :)
Skoro tak mocno się sfrustrowałaś tym postem, to można zacząć się zastanawiać... :P
Ale poważnie, powiedz, z czym innym niż Flood napisał, ta tęcza według Ciebie się kojarzy?
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Dzień Niepodległości 2013
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 15, 2013, 12:42:28 pm »
Cytuj
Doprawdy nie wiem, co trzeba mieć we łbie, by tęczę kojarzyć z czymś złym, ale czyjeś chore skojarzenia to naprawdę nie mój problem :)
Symbolika to znak czasów. Zmienia się z dekady na dekadę. Tęcza od niepamiętnych czasów była symbolem nadziei i radości i właśnie z tego powodu została wybrana przez organizacje zrzeszające homoseksualistów jako jeden z głównych symboli ruchu.

Z tego powodu kojarzy się jak się kojarzy.

Na przykładzie: Vasa, szwedzki superokręt wojenny z siedemnastego wieku wtedy był naocznym i nachalnym dowodem potęgi morskiej i bogactwa Szwecji, mógł i miał na celu budzenie strachu.
Dzisiaj wywołałby co najwyżej śmiech swoimi jarmarcznymi barwami (w oryginale różowo - złoty) i skłonnościami do przewracania się na wietrze (zatonął w porcie, podczas dziewiczego rejsu, po przepłynięciu niecałej mili).
Czasy się zmieniły, symbole też nie stoją w miejscu.

Nie twierdzę, że podpaliłbym tę tęczę własnoręcznie... Mówię tylko tyle, że nie przeszkadza mi to, że spłonęła. Kopiowanie kultury zachodu zaczynamy od d*py strony, bo od dekadencji i obrotu wirtualnym pieniądzem. To drugie wprowadziło nas w długi, a to pierwsze osłabia nasze więzi społeczne (już i tak niemal doszczętnie zniszczone półwieczem komunizmu) i kulturę.

A kultura musi byc silna. Archeologia pokazuje, że człowiek stworzył kulturę jako protezę, przedłużenie organizmu, które zastępuje mu narzędzia biologiczne w które nie został wyposażony. Nóż zamiast pazurów i ostrych kłów, odzienie zamiast futra. Kultury również podlegają prawom ewolucji, a proces znacznie przyśpiesza (osiągając tempo rozwoju technicznego). Występuje konkurencja. Wygrywają kultury skuteczniejsze. Co nie znaczy bardziej skomplikowane.

Obecnie cywilizacja Zachodu jest u kresu swoich możliwości. Osiągnęła poziom, w którym zrozumienie wszystkich elementów systemu przez jednostkę jest niemożliwe. Społeczeństwo się rozkłada ze względu na wysoki poziom tolerancji i oświecenia: ludzie ganiają za własnymi celami, a całości obrazu nie widzą i nie mają szansy zobaczyc. Przyrost naturalny jest ujemny, bo nikt nie myśli o dzieciach w kategorii przedłużania gatunku. Podjęcie każdej decyzji trwa wieki ze względu na proces decyzyjny, angażujący wiele jednostek o różnych poglądach - osiągnięcie konsensusu jest bardzo trudne, często niemożliwe, a ludnośc skłócona i zaplątana w niepotrzebnych konfliktach.

W takich warunkach Islam, jako kultura prosta, zamknięta od środka i wyjątkowo bezkompromisowa ma bardzo duże szanse na sukces.  I, jak uczy historia, prawdopodobnie zwycięży. I gdy wreszcie Islamiści przyjdą nas mordowac, to narodowe bydło, na które tak bardzo psioczycie, będzie ostatnim murem pomiędzy nami i nimi. Nie chciałabyś wpaśc w ręce muzułmanów, Barneyek, zapewniam.

Może trochę przeciągnąłem post i zboczyłem z tematu, ale chciałem pokazac przyczyny pewnej sympatii, którą okazuję narodowcom. Nie podzielam ich poglądów i bydlęcego zachowania, ale kiedyś będą nam potrzebni.

Barneyek

  • Wiadomości: 899
  • Niebieski Kot Klasztorny
Odp: Dzień Niepodległości 2013
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 15, 2013, 12:51:27 pm »
Ku mojemu zdumieniu, Damiano nadzwyczaj trafnie podsumował dyskusję obrazkiem.

Ręce i płetwy opadają po prostu. Tęcza to tęcza, do cholery. Rozumiem, że gdy Flood widzi tęczę po deszczu, to zasłania okna, bo go razi ten widok? A, dajmy na to, tapety do dziecięcego pokoju ozdobione wzorkiem słoneczka z tęczą są czymś absolutnie nie do przyjęcia?

O ile mi wiadomo, ta instalacja powstała dla uczczenia prezydencji Polski w Unii. Jest obiektem w przestrzeni publicznej, którego postawienie zostało zlecone przez państwową instytucję i jako taka - podlega takiej samej ochronie, jak ławka w parku albo huśtawka na placu zabaw. Jeszcze trochę, aż jakiś oszołom zacznie nawoływać do niszczenia klombów z kwiatami na jakimś rynku, bo mu się z czymś skojarzą.

Flood, jeśli naprawdę uważasz, że nie mamy innego wyboru, niż wybierać między jedną pojebaną dziczą a drugą, jeśli widzisz tylko taką alternatywę, jeśli wreszcie wierzysz, że ta "nasza" dzicz w jakikolwiek sposób stanowi ochronę przed dziczą muzułmańską, to już nie wiem, co odpowiedzieć, bo stopień abstrakcji stał się dla mnie zbyt wysoki.

« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2013, 12:58:01 pm wysłana przez Barneyek »
Milion Lat W Lochu

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Dzień Niepodległości 2013
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 15, 2013, 12:57:02 pm »
I gdy wreszcie Islamiści przyjdą nas mordowac, to narodowe bydło, na które tak bardzo psioczycie, będzie ostatnim murem pomiędzy nami i nimi. Nie chciałabyś wpaśc w ręce muzułmanów, Barneyek, zapewniam.
Jak to zwykle bywa w dyskusjach, masz rację i jej nie masz... Bo to "narodowe bydło" owszem może stanowić przedmurze naszej kultury, ale z drugiej, robi też złą markę merytorycznej dyskusji na realne problemy, jakim jest chociażby wspomniany ekspansjonizm muslimów albo etyka lekarska/naukowa. W efekcie nawet normalni ludzie mówiący o tych zagadnieniach muszą się zanurzać w bagnie, które w okół nich stworzyły różne głupie, radykalne organizacje.

Tak samo, jeśli naprawdę uważasz, że ponowne(po upadku ZSRR) poszerzanie się wpływów Rosji jest problemem, to atakowanie ich ambasady jest najgłupszą rzeczą, którą możesz robić. Czemu nie zakradniesz się do biura prezydenta i nie wywołasz im wojny? To na pewno obróci się na naszą korzyść.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Dzień Niepodległości 2013
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 15, 2013, 13:16:07 pm »
Może trochę przeciągnąłem post i zboczyłem z tematu, ale chciałem pokazac przyczyny pewnej sympatii, którą okazuję narodowcom. Nie podzielam ich poglądów i bydlęcego zachowania, ale kiedyś będą nam potrzebni.
O, mam tak samo. Z narodowcami mi nie po drodze, ale mając do wyboru ich, albo komunistów u władzy, zdecydowanie wybieram tych pierwszych.

Ku mojemu zdumieniu, Damiano nadzwyczaj trafnie podsumował dyskusję obrazkiem.
A czymże się tak zdumiałaś?


Alek ma rację - symbole się zmieniają. Mówienie, że ta tęcza, wytworzona przez człowieka, nie jest symbolem pedałów to tak samo, jakby ktoś założył koszulkę ze swastyką, a potem usilnie twierdził, że to tylko jeden z rodzajów krzyża.

Dla uczczenia prezydencji w Unii można było zrobić jakąś tablicę, lub coś, co nawiązywałoby do naszego loga z tamtego okresu. Podejrzewam, że wybranie tęczy to było celowe działanie.
Klasztor - Fechtmistrz

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Dzień Niepodległości 2013
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 15, 2013, 13:24:38 pm »
Ech, Barneyek... Nie napisałem, że MI się kojarzy, czy że zniszczyłbym wszystkie tęcze. Napisałem, że nie przeszkadza mi zniszczenie tej jednej. Nie demonizuj mnie, proszę. Nie nawołuję też do niszczenia klombów, ale jeśli to mnie nazwałaś oszołomem, to dziękuję, dosyc celnie.

Cytuj
Jak to zwykle bywa w dyskusjach, masz rację i jej nie masz... Bo to "narodowe bydło" owszem może stanowić przedmurze naszej kultury, ale z drugiej, robi też złą markę merytorycznej dyskusji na realne problemy, jakim jest chociażby wspomniany ekspansjonizm muslimów albo etyka lekarska/naukowa.
Mówiłem o kwestiach biologicznych, zewnętrznych. O czystych prawidłach funkcjonowania doboru naturalnego. Życie i istnienie jednostki, a więc i owe dyskusje, o których wspominasz, z punktu widzenia ewolucji kultury są jednym z miliona niewidzialnych czynników sukcesu. Napisałem o tym w zdaniu " Podjęcie każdej decyzji trwa wieki ze względu na proces decyzyjny, angażujący wiele jednostek o różnych poglądach"- nasz proces decyzyjny jest stworzony w oparciu o szczytne i etyczne idee, ale nie sprawdza się. A dla ewolucji etyka nie istnieje, bo ewolucja nie ogląda się na jednostki. Ewolucja promuje system, gdzie ktoś mówi Ci co masz robic, a Ty to robisz, niezależnie, czy szanowane są Twoje prawa człowieka czy nie.

Cytuj
Tak samo, jeśli naprawdę uważasz, że ponowne(po upadku ZSRR) poszerzanie się wpływów Rosji jest problemem, to atakowanie ich ambasady jest najgłupszą rzeczą, którą możesz robić. Czemu nie zakradniesz się do biura prezydenta i nie wywołasz im wojny? To na pewno obróci się na naszą korzyść.


Oczywiście. Tylko nie mówimy o ludziach kierowanych jakimiś celami i wykonującymi określone zadanie, a jedynie bezrozumnym tłumie, wyładowującym bezrozumną złośc.

Cytuj

Flood, jeśli naprawdę uważasz, że nie mamy innego wyboru, niż wybierać miedzy jedną pojebaną dziczą a drugą, jeśli widzisz tylko taką alternatywę, jeśli wreszcie wierzysz, że ta "nasza" dzicz w jakikolwiek sposób stanowi ochronę przed dziczą muzułmańską, to już nie wiem, co odpowiedzieć, bo stopień abstrakcji stał się dla mnie zbyt wysoki.
 
Och, nie twierdzę tak. Przepraszam, jeśli odżeglowałem za daleko : )

Twierdzę natomiast, że nadchodzi coś poważnego, a my na to absolutnie nie jesteśmy gotowi. Nasza kultura jest słaba, społeczeństwo skłócone, ekonomia leży w ruinach a armii praktycznie brak.

Nie patrzę na narodowców jako coś dobrego. Widzę w nich ostatnią ostoję prymitywizmu wśród oświeconego, brzydzącego się przemocą społeczeństwa. Społeczeństwa, które zaledwie kilkaset lat temu (przed wynalezieniem idei narodu w ogóle!) potrafiło zbuntowac się (z byle powodu) przeciwko władzy tak, że Książę musiał własne miasta oblegac, żeby odzyskac posłuch. Swego czasu w Szczecinie jak Barnim II bodajże zdenerwował mieszczan to mu zamek puścili z dymem.

A dzisiaj... Dzisiaj już nikt poza prymitywnymi narodowcami nie pójdzie na barykady, chocby palono, plądrowano i gwałcono. Bo po co, skoro wygodnie się siedzi.

Tylko tacy ludzie są w stanie jeszcze ruszyc tyłek i zrobic o cos dym. A pomyslec, że gdyby ludnośc Warszawy przyłączyła się do tłumu to rząd Tuska - regularnie i z lubością podkreślający jako to w du*ie ma opinię społeczeństwa - mógłby już leżec w błocie, a Donald bujac się na latarni.

Ale nic się nie stało. Lud nie zrobił nic. Zamieszki były i skończyły się, jako atak najgorszego bydła w narodzie na... Na co? Na nic. Na przystanki autobusowe i drzewka.
Nie spotkałem nigdy Polaka który powiedziałby, że dobrze jest w tym kraju. Wszystko się wali, wszyscy to wiedzą, wszyscy narzekają. Durne pieczywo podrożało w ciągu ostatnich kilku lat prawie o 100%, a ludzie nie robią nic. Marazm. A jak już, już zaczyna się coś dziac... To zero poparcia, wszyscy tylko siedzą w domach i psioczą na bydło, a rząd zwycięsko pokazuje, że obronił miasto przed zakusami dzikusów.
Takiego tłumu jak narodowcy się nie słucha i nie dyskutuje z nim, tylko używa. Tak jak Imamowie używają islamskich fanatyków.

Tak jak rząd używa naszych narodowców co roku, żeby umocnic swoją pozycję i skierowac złośc społeczeństwa w inną stronę...
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2013, 13:33:49 pm wysłana przez TheFlood »

Barneyek

  • Wiadomości: 899
  • Niebieski Kot Klasztorny
Odp: Dzień Niepodległości 2013
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 15, 2013, 14:05:10 pm »
Cytuj
A dzisiaj... Dzisiaj już nikt poza prymitywnymi narodowcami nie pójdzie na barykady, chocby palono, plądrowano i gwałcono. Bo po co, skoro wygodnie się siedzi.

Prymitywne bydło nazywające siebie narodowcami nie pójdzie na żadne barykady. Za to bardzo chętnie przyłączy się do plądrowania.

Cytuj
Nie demonizuj mnie, proszę.

Nie demonizuję Cię :) Po prostu lekko mnie zmroziła Twoja pierwsza wypowiedź - tym bardziej, że z jakichś powodów wyrobiłam sobie o Tobie wysokie mniemanie i jakoś mi to do Ciebie nie pasowało :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2013, 14:09:38 pm wysłana przez Barneyek »
Milion Lat W Lochu

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Dzień Niepodległości 2013
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 15, 2013, 14:52:52 pm »
Cytuj
Prymitywne bydło nazywające siebie narodowcami nie pójdzie na żadne barykady. Za to bardzo chętnie przyłączy się do plądrowania.
Bez nadzoru na pewno. Tak jak to się właśnie skończyło w Warszawie. Bezrozumny fanatyzm to potężna broń, ale, jak każda broń, bezużyteczna bez dłoni dzierżącej rękojeśc.

Cytuj
Nie demonizuję Cię :) Po prostu lekko mnie zmroziła Twoja pierwsza wypowiedź - tym bardziej, że z jakichś powodów wyrobiłam sobie o Tobie wysokie mniemanie i jakoś mi to do Ciebie nie pasowało :)
W takim razie przepraszam za zepsucie dobrego wrażenia i wyrażam nadzieję, że swoimi wypowiedziami tutaj nie zniszczyłem go do reszty : ) Moje poglądy w takich kwestiach rzeczywiście są dosyc nieuczesane i zapewne brzmię jakbym się identyfikował z Młodzieżą Wszechpolską.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Dzień Niepodległości 2013
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 15, 2013, 15:35:52 pm »
Rowala mnie przypisywanie MW i ONRowi takich cech jak idee wolnościowe (hue hue), wiara w wolny rynek itd. Przecież to jest banda gówniarzy, którzy protestują przeciwko pedałom i zapewne sami nie wiedzą jeszcze czemu. Chrzanienie, że oni sa ostatnią ostoją Polski przed lewicowym Tuskiem okraszam tylko pustym śmiechem, bo jedyne co o gospodarce i polityce wiedzą jest to, że PO jest lewicowe. Bo im na zjeździe ONRu powiedzieli.

Ja bym się nie zdziwił, gdyby ten cały Bosak i reszta byłą wynajęta przez Tuska dla robienia rozróby. Dlaczego? Bo żaden normalny człowiek nie będzie robił sobie reklamy robiąc burdel. Elementarna zasada w polityce, jeżeli nie masz poukładane w głowie chociaż na zewnątrz, to Cię nie wezmą. I że co, że oni protestują przeciwko takim konwenansom? A gówno prawda. Oni rozwalają wszystko, a potem ktoś dorabia im ideologię.

I potem taki ku*wa Cejrowski pajac mówi, że każdy Polak ma prawo konstytucyjne do obrzucenia ambasady rosyjskiej petardami. To widocznie ja mam konstytucyjne prawo spalenia kościołą, bo pedofilię ukrywają i chowają się za amboną? Haha. Chciałbym to zobaczyć.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Dzień Niepodległości 2013
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 15, 2013, 15:46:18 pm »
Rowala mnie przypisywanie MW i ONRowi takich cech jak idee wolnościowe (hue hue), wiara w wolny rynek itd.
A kto im to przypisuje? Przecież to konserwatywna lewica. Ich udział w rozmowach na temat wolnego ryku dyskwalifikuje już sama ideologia, czyli promowanie rodzimego kapitału (o tym, czy jest to korzystne dla kraju, czy też nie to już inna sprawa).

A nazywa się ich prawicą, bo - wielokrotnie już o tym wspominałem na forum - w naszym kraju na prawo i lewo rozdziela się ludzi pod względem stosunku do Kościoła.
Klasztor - Fechtmistrz

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Dzień Niepodległości 2013
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 15, 2013, 17:41:36 pm »
A nazywa się ich prawicą, bo - wielokrotnie już o tym wspominałem na forum - w naszym kraju na prawo i lewo rozdziela się ludzi pod względem stosunku do Kościoła.
I do pedałów.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Dzień Niepodległości 2013
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 15, 2013, 17:45:18 pm »
Jedno wynika z drugiego.
Klasztor - Fechtmistrz

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Dzień Niepodległości 2013
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 15, 2013, 18:04:25 pm »
Nie kłam. Już wszyscy przeciwnicy homoseksualizmu zapomnieli o oświadczeniu wydanym przez Watykan, że Bóg kocha również homoseksualistów, ale małżeństwa powinny być tylko heteroseksualne? Czy po prostu, jak zwykle, mamy do czynienia z wybiórczym słuchaniem Watykanu i wybiórczym czytaniem Biblii?

Bo ja zauważyłem, że KK to już nie jest monolit i ma więcej odłamów ideologicznych niż Islam. Tylko nadal utrzymuje się, że to jedność. Bo jednoczą się przy okazji księdza-pedofila. Żeby go bronić.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Dzień Niepodległości 2013
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 15, 2013, 18:10:44 pm »
Jeszcze powrócisz do wspólnoty, jak syn marnotrawny. Zobaczysz.
Klasztor - Fechtmistrz

MrFros

  • Wiadomości: 57
    • Zapraszam na mój kanał YT
Odp: Dzień Niepodległości 2013
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 17, 2013, 23:10:26 pm »
Mam dwóch kolegów którzy byli na tym całym pochodzie w Warszawie zrobili sobie nawet zdjęcie z Korwinem, i z tego co mi mówili to tak naprawdę wcale to nie było bydło rozpieprzające stolicę. W dużej większości byli to ludzie którzy do tego podchodzili w sposób emocjonalny a jak takie coś sprowokujesz to się pogniewa. Fakt między nimi było kilka debili najebanych i zajebanych ale to był mały odsetek tego pochodu, jak widać wystarczający by zrobić zamieszanie. Pamiętajmy że media żyją z sensacji więc jak mają okazję to będą nagłaśniać wszystko co złe a tego że cała masa patriotów idzie na pochód i nic nikomu nie robi nie powiedzą. W ten sposób nie skłamią a zamilczą i w oczach widzów to wygląda jak 30000 ludzi rozpieprza Warszawę.
Akolita Podziemia