Autor Wątek: TES IV: Oblivion  (Przeczytany 9863 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
TES IV: Oblivion
« dnia: Listopad 03, 2013, 15:02:17 pm »
Temat poświęcony bla bla, wiadomo.

Czwarta część serii, brakujące ogniwo między Morrowindem a Skyrim, co w oczach zwolenników zarówno pierwszego, jak i drugiego, czyni z niego niezłe dziwadło. Mimo to jest to pozycja godna uwagi, zwłaszcza w obliczu cudów, jakimi developerzy próbują nas ostatnio uszczęśliwiać.


Zacznijmy od najważniejszego:

Czy tylko mi się wydaje, że Agent w Oblivionie ma jedno oko bardziej?
/discuss
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2013, 15:41:06 pm wysłana przez GuRt »
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Morean

  • Wiadomości: 273
  • Ocean Soul
Odp: TES IV: Oblivion
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 03, 2013, 15:21:01 pm »
A w moim przypadku Oblivion był tą częścią TES, której poświęciłem najwięcej czasu. I chociaż denerwuje cholerny level scalling, chociaż trenowanie umiejętności trwa wieki i lepiej korzystać z nauczycieli (poza takimi rzeczami jak pancerz, płatnerstwo, ostrza, czy zaklęcia np. przemiany, z których jak korzystam niemalże na każdym kroku), chociaż MQ obsysa, to jest to gra o naprawdę fajnym klimacie, ciekawych questach pobocznych i ogólnie wciągająca.
Ave Crux, Spes Unica Mea! | Et lux in tenebris lucet, et tenebrae eam non comprehenderunt.
Pracowity Sługa Beliara | Złoty Czempion ŚP | Czempion Podziemia | Tropiciel Turnieju Chowanego | FEiE

Podziemie - Poszukiwacz

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: TES IV: Oblivion
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 03, 2013, 15:55:32 pm »
Ja w ogóle przez tą grę jak do tej pory nie mogłem przebrnąć, choć się starałem (jak do tej pory dwa podejścia). Nie wiem, antyklimatyczna grafika, fabuła, mnóstow rzeczy ogólnie mnie od tej gry skutecznie odstręczało.
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: TES IV: Oblivion
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 03, 2013, 16:33:10 pm »
Obliviona przeszedłem tylko dzięki sile rozpędu po świetnym Morrowindzie. Gra zapowiadana jako przełom i krok milowy w produkcji RPGów okazała dosyc mocno przereklamowana. Wielki świat, ale pusty, lvl scaling, który psuł rozgrywkę, monotonna fabuła to minusy tej produkcji. Gra dużo słabsza od Morrowinda i Skyrima.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: TES IV: Oblivion
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 04, 2013, 10:47:11 am »
Shivering Isles, Czarnuchy. Odsyłam do kąta i zalecam wrócić z własną opinią po zaliczeniu tego dodatku.

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: TES IV: Oblivion
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 04, 2013, 15:40:06 pm »
Jeśli chodzi o fabułę, to nawet "Oblivion" ma ją lepszą od "Skyrima". No i ma "Shivering Isles", o którym wspomina Flood.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: TES IV: Oblivion
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 04, 2013, 15:56:25 pm »
Cytuj
Jeśli chodzi o fabułę, to nawet "Oblivion" ma ją lepszą od "Skyrima".

Co kto lubi, ja tam wolałem tę ze Skyrima.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: TES IV: Oblivion
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 03, 2013, 18:20:57 pm »
Cytuj
Jeśli chodzi o fabułę, to nawet "Oblivion" ma ją lepszą od "Skyrima".
yyy nie
Cytuj
No i ma "Shivering Isles", o którym wspomina Flood.
Wyspy, to obok Mrocznego Bractwa i Gildii Złodziei jedyna rzecz, która zasługuje na uwagę w kwestii TES IV.

Ja osobiście Obliviona zakupiłem oryginalnego i w sumie do dzisiaj żałuję wydanych pieniędzy. W sumie do tego 20 lvla gra się w miarę przyjemnie, ale potem gdy każdy byle bandyta biega w daedrycznych zbrojach i tak dalej... Nie dziękuję, ja wysiadam

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: TES IV: Oblivion
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 14, 2013, 15:14:54 pm »
xero, z tego co mi wiadomo, to chyba istnieją jakieś łatki, które wyłączają lewel skaling, a zamiast tego moby są rozmieszczone podobnie jak w Gothicu, tj. są miejsca, w które na niskich poziomach lepiej się nie zapuszczać, a jak już awansujemy na wyższy level to mamy prawdziwą radochę z siekania noobiastych bandytków. Widziałem coś takiego na Adamantytowej Wieży, ale niestety portal został uśpiony, więc nie mam pojęcia jak to teraz znaleźć.
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: TES IV: Oblivion
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 14, 2013, 15:44:19 pm »
pewno na nexusie jest, i żeby tylko jeden.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

zimak

  • Wiadomości: 93
Odp: TES IV: Oblivion
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 06, 2014, 22:50:57 pm »
Niedawno podszedłem do tej gry z innym nastawieniem (pierwsze podejście nieudane, werdykt - GUNWO, wracam do Morro) i powiem wam, że  tym razem nawet mnie wciągnęła ta odsłona serii, w której mamy do czynienia z Altmerami, które padły ofiarą nieudanych zastrzyków z botoksem i gdzie dwuręczny plaster żelaza to betka dla złodzieja, bo według twórców to to samo co scyzor. Mam też Knights of the Nine oraz Shivering Isles, w związku z czym mam frapujące mnie pytania:

Czy obydwa dodatki całkowicie obejmuje fantastyczny level scalling i dam radę zrobić je obojętnie kiedy, czy lepiej porwać się na nie gdy spompuje muły i pasek many?

Czy można i czy jest sens wykonania zadań z dodatków po ukończeniu głównego wątku?

Mistrz Miecza

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: TES IV: Oblivion
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 07, 2014, 22:32:23 pm »
W knights of the nine nie grałem (tj miałem to zainstalowane, ale nie chciało mi się przechodzić bo było równie nieciekawe co postawka)

Ale odnośnie Shivering Isles - możesz podchodzić praktycznie od razu, ew. wbij sobie z 5 lvl.

Samo Shivering Isles z podstawką ma bardzo niewiele wspólnego i warto je przejść samo dla siebie. Olej wątek główny. Ale oczywiście że się da przejść SI po głównym queście.

Seksrator

  • Wiadomości: 187
  • Cham i Prostak
Odp: TES IV: Oblivion
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 01, 2014, 15:25:45 pm »
Siema, chciałbym se wrócić do Obka, z tym że na lapku, który ma fatalne flaki, dlatego pytam.

Znacie jakieś patche/mody, które zniżyłyby wymagania, jakość tekstur itd. tak żeby ruszyły na atomie 1,6ghz, 1gb ramu i intel gma 3150?

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: TES IV: Oblivion
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 01, 2014, 16:54:00 pm »
Siema, chciałbym se wrócić do Obka, z tym że na lapku, który ma fatalne flaki, dlatego pytam.

Znacie jakieś patche/mody, które zniżyłyby wymagania, jakość tekstur itd. tak żeby ruszyły na atomie 1,6ghz, 1gb ramu i intel gma 3150?
Najlepsza rada - olej Obka, katuj Morrka :D

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: TES IV: Oblivion
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 01, 2014, 17:02:48 pm »
za przeproszeniem chujowizny integry od intela nie przeskoczysz żadnym tweakiem.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!