Autor Wątek: Star Wars: KoTOR  (Przeczytany 8708 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Star Wars: KoTOR
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 15, 2013, 09:54:58 am »
Zryw szybkości na pierwszym poziomie nie daje nic.
Wydaje mi się, że daje +1 do AC.
Cytuj
Połącz Szybkośc Mistrza z dwoma mieczami i Szybkimi Ciosami (czy jakoś tak) i masz osiem ataków w jednej turze.
Mogę się mylić, bo dawno nie grałem, ale chyba nie. To jest +1/+2 ataki, nie x2/x3. Więc masz +2 ataki za dwie bronie, +2 za szybkość, +1 za grad ciosów. To daje 5 i wydaje mi się, że rzeczywiście tyle razy moja postać uderzała.

Ogólnie z pierwszym KotORem mam dwa problemy:
- jeśli ogarniasz system D20 i przeszedłeś grę przynajmniej raz, jest żałośnie łatwa nawet na najwyższym poziomie trudności
- to jest gra na dwa razy - za pierwszym razem jest fajna, bo nie spodziewasz się plot twistu, za drugim razem jest fajna, bo spodziewasz się plot twistu, ale wypatrujesz setupu, a za trzecim razem nie ma już nic do zaoferowania
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Star Wars: KoTOR
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 15, 2013, 15:01:19 pm »
Wydaje mi się, że daje +1 do AC.
Czyli prawie nic, no...
Mogę się mylić, bo dawno nie grałem, ale chyba nie. To jest +1/+2 ataki, nie x2/x3. Więc masz +2 ataki za dwie bronie, +2 za szybkość, +1 za grad ciosów. To daje 5 i wydaje mi się, że rzeczywiście tyle razy moja postać uderzała.
Zgadza się, +1/+2. Na każdą broń. Grad ciosów też daje +1. Na każdą broń. Czyli masz bazowo dwa ataki (bo na dwie bronie). Dodaj na każdej ręce +2 ataki z Szybkości Mistrza i +1 atak z Gradu Ciosów. Masz osiem.

Przecież ja Malaka na jednego skilla tak miałem.
Ogólnie z pierwszym KotORem mam dwa problemy:
- jeśli ogarniasz system D20 i przeszedłeś grę przynajmniej raz, jest żałośnie łatwa nawet na najwyższym poziomie trudności
Lepsze D20 niż D&D...
- to jest gra na dwa razy - za pierwszym razem jest fajna, bo nie spodziewasz się plot twistu, za drugim razem jest fajna, bo spodziewasz się plot twistu, ale wypatrujesz setupu, a za trzecim razem nie ma już nic do zaoferowania
Jak uważasz. Przeszedłem KOTORy tyle razy, że nie mogę zliczyć. Dla mnie to jest gra legenda, najlepsza gra osadzona w SW.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Wixu

  • Wiadomości: 142
Odp: Star Wars: KoTOR
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 15, 2013, 23:43:36 pm »
Cóż, troszkę odnioslem się podświadomie do sterowania na x-boxie. Tam się ciężko grało w KoTOR-a, aczkolwiek to raczej tyczy się dużej ilości tytułów.
No, generalnie z myszką jest już lepiej, fakt faktem. A co MoG sądzisz o kontynuacji? Bo dwójki nie skończyłem, aczkolwiek doszedłem raczej daleko. Uważasz że te różnice względem jedynki były dobre czy raczej złe? Ja nie umiem się do tego ustosunkować. Niby fajnie się grało, ale momentami miałem wrażenie że w jedynkę pykało mi się jakoś tak zwyczajnie lepiej.
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2013, 14:38:23 pm wysłana przez Wixu »

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Star Wars: KoTOR
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 16, 2013, 00:18:29 am »
Dwójka jest pod pewnymi względami świetna, a pod pewnymi do dupy. Już pisze co i jak. Po pierwsze rozbudowanie systemu, nowe atuty, nowe wykorzystanie skilli (tworzenie przedmiotów!) są świetne. Nowe moce są niezłe, ale nie wybitne. Nie licząc Force Crush. Nowe animacje, wreszcie dodali miękkie płaszcze Jedi, ulepszenie nieJedi i całkiem fajne postacie (Atton!). Na minus to oczywiście multum bugów, niedokończonych wątków i fabuła w moim mniemaniu średnia, bo trochę niedorobiona i bez sensu (Kreia od początku jest zła i nie pomaga szara mgła w jej profilu).

Gra nierówna i brakuje takiego momentu jak na Lewiatanie w KOTORze 1, ale warta zagrania. Oczywiście jak to KOTOR - lepiej nie grać laską bo się dostaje kijowe postacie. Serio, Disciple to kiła, syf i mogiła w porównaniu do Handmaiden.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta