Autor Wątek: Wampir: Maskarada - Sesja  (Przeczytany 31254 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Barneyek

  • Wiadomości: 899
  • Niebieski Kot Klasztorny
Odp: Wampir: Maskarada - Sesja
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 07, 2013, 16:54:11 pm »
- Dziękuję – rzuciła zdawkowo i automatycznie, ale uśmiechnęła się na wspomnienie spektaklu. – Był bardzo… oczyszczający.

...Na widowni było całkiem sporo śmiertelnych, ich wyraźny zapach wisiał w suchym, nieruchomym powietrzu jak słodka pokusa, jeszcze jedno wyzwanie dla Bestii, i tak już przyczajonej w najpłytszych warstwach popadłej w trans jaźni. Pięła się w górę po niewidzialnej ścianie dźwięków, opadała, gdy cichnąc wypuszczały ją z objęć, a Bestia była tam, żywa, gotowa, milcząca i wyczuwalna. Jej drgający w krzyżującym się świetle reflektorów cień, rozwijający się jak pąk kwiatu i więdnący gwałtownie w arytmicznych skurczach ciała, przybierał kształty zgoła niepodobne do tych, które wynikałyby li tylko z kąta padania światła…
Nigdy nie przekroczyła granicy – ale ta granica była cienką membraną, wyginającą się i odkształcającą zgodnie z poruszeniami Bestii, tak jak cień Heike stawał się w tych chwilach samodzielnie poruszającym się strzępem ciemności.
Ilu Spokrewnionych to dostrzegało? Spośród nieco starszych, bardziej doświadczonych zapewne wszyscy, choć na większości wydarzeń u Craya bywali raczej młodsi oraz zaskakująco duża liczba żyjących, których niewprawne oko widziało w tym jedynie kunszt oświetleniowca.


Nadal z twarzą demonstracyjnie zwróconą w górę, uważnie obserwowała typa kątem oka. Hm. Chyba jednak Brujah, a w każdym razie byłoby to milsze, niż ta śliska i hedonistyczna banda, która nawet kieliszki stara się trzymać stylowo. Tja. Właściwie czemu by nie.
- Bywasz tam częściej? – zdecydowała się na zmianę pozycji na wyrażającą nieco większe zainteresowanie, choć nieprzesadne.
Milion Lat W Lochu

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Wampir: Maskarada - Sesja
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 12, 2013, 16:39:26 pm »
Peter:
Siadacie przy jednym ze stolików na uboczu. Twoja nowa przyjaciółka przygląda ci się przez chwilę swoimi sarnimi oczami, a potem wraca do konwersacji:
- Zdawało mi się, że znam toreadorów w mieście. Taki przystojniak raczej nie przyjechał do miasta z innymi nudziarzami z Camarilli... Czyżby Sabbat? - pyta niewinnie, bawiąc się kosmykiem włosów, spod którego co jakiś czas błyska diamentowy kolczyk, który jak celnie zauważasz, chociaż mały, prawdopodobnie kosztował tyle, że i trzy etaty akademickie mogłyby nie wystarczyć na zakup pary.

Vincent:
Przez chwilę obserwujesz parę jak siedzą przy stoliku i wymieniają wymowne spojrzenia niczym para kochanków na pierwszej randce, ale potem kątem dostrzegasz, jak jeden z kelnerów przebija się przez niezbyt gęsty tłum i wyraźnie zmierza w kierunku ich stolika.

Nigel-Murray:
Kiedy wspominasz o biedronce, kelner na chwilę odrywa oczy od plamy na marynarce i spogląda na ciebie.
- Przepraszam... Pan Nigel-Murray może?

Jurij:
Czujesz narastające mrowienie w okolicy prawego boku, które po chwili ustaje. To twoja komórka - najwyraźniej dostałeś wiadomość.

Heike:
- Zdarza mi się wpaść - uśmiechnął się wampir - wychowałem się na wybrzeżu, tutejsze kluby nie są mi obce. Ale Gangrela ze talentem artystycznym jeszcze nie widziałem.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Wampir: Maskarada - Sesja
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 12, 2013, 17:00:19 pm »
Cała ta sytuacja jakoś średnio mi odpowiadała. To znaczy oczywiście, w teorii wszystko było w jak najlepszym porządku, impreza jak impreza. Jednakże mój wyostrzany przez dziesięciolecia w różnych środowiskach instynkt przeczuwał coś nieokreślonego. Jakby jakaś mroczna, nie do końca definiowalna mgiełka niepokoju przebrnęła przez naszą salkę, stając się niewidzialnym reżyserem wydarzeń. Postanowiłem wciąż jeszcze czekać (bo i nie było też po co zrywać się z miejsca) i obserwować tą uroczą parkę.
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Wampir: Maskarada - Sesja
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 12, 2013, 18:57:53 pm »
 - Nie - odpowiedział Pan Nigel-Murray - ale spokrewniony, którego szukasz ma kozią bródkę, wąsy i długie czarne proste włosy. Ale fakt, ubiera się podobnie jak ja. I jeszcze jedno - dodaje po chwili wampir - reaguje na swoje imię, Vincent. Może być też pan Vincent, ale nie Nigel-Murray. Myślę, że jeżeli się postarasz, wyłowisz go w tłumie. Pamiętaj tylko - dodaje z naciskiem Nigel-Murray patrząc głęboko w oczy kelnera - nie wspominaj jego nazwiska.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Barneyek

  • Wiadomości: 899
  • Niebieski Kot Klasztorny
Odp: Wampir: Maskarada - Sesja
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 15, 2013, 13:55:04 pm »
- Butoh to nie sztuka, butoh to życie. Prawie, prawie jak… to – Heike przyzywającym gestem wyciągnęła rękę, usłużny ghul zbliżył się z tacą. Ujęła kieliszek i przyjrzała się pod światło karminowej cieczy. Upiła łyk, tym razem już nie tak zachłannie jak przedtem. Jej rozmówca również skorzystał z oferty i ghul oddalił się.
- Jeśli patrzyłeś wystarczająco uważnie, wiesz, co mnie w tym pociąga – nachyliła się ku wampirowi i zacisnęła palce na oparciu sofy. Obserwował, jak jej paznokcie wydłużają się nieco, wbijając się w białą tapicerkę, a uśmiech nabrał nieoczekiwanie drapieżnego wyrazu.
- Moment, kiedy Bestia się wyrywa, węszy pokarm, chce się usamodzielnić. Moment, kiedy mogę pozwolić jej ożyć, wyjrzeć na świat i moment, w którym czuję, że wciąż potrafię nad nią zapanować. To właśnie lubię. Balansować na krawędzi ciemności i… tej drugiej Ciemności. Nie tańczyć, ale być tańczoną. Wzmagać głód i bawić się myślą o jego zaspokojeniu.
Odchyliła się, przeciągając wymownie paznokciami po gładkim, ciemnym drewnie nad obiciem mebla. Rozległ się cichy zgrzyt.
Milion Lat W Lochu

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wampir: Maskarada - Sesja
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 16, 2013, 13:27:33 pm »
-niestety, ale muszę chyba panią rozczarować -przybrał minę wyrażającą głęboką troskę- Niestety, żaden ze mnie członek Sabbatu. Powiedzmy raczej, że te oficjalne spotkania nie budzą we mnie żadnych namiętności, nawet pomimo bycia Torreadorem. Nie jest to chyba dla nich najlepsza reklama -jego twarz znów na chwilę przybrała tę minę wyrażającą troskę, jednak szybko znów przybrała ten uprzejmy uśmiech- pani jednak zdaje się nie przyszła tutaj jedynie po to, by popatrzeć i posłuchać grupki nudziarzy, mam rację?

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Wampir: Maskarada - Sesja
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 20, 2013, 22:20:38 pm »
Nigel-Murray:
Ghul wzdryga się lekko kiedy spoglądasz mu w oczy, ale nie odrywa wzroku.
- Bo polecono mi znaleźć pewnego Malkaviana...
Blef (manipulacja + autorytet) trudność 6-> 7d10 : 3, 8, 9, 2, 7, 3, 5, total 37
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Wampir: Maskarada - Sesja
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 20, 2013, 22:45:49 pm »
Nigel-Murray:
*trzy sukcesy - wystarczy*
- W takim razie dziękuje za informację - mówi, chowając serwetkę do kieszeni - w takim razie będę go szukał dalej... O, chyba nawet go widzę. Jeszcze raz przepraszam za moją nieuwagę.
To stwierdzając udaje się w kierunku drugiego końca sali.

Heike:
Młody wampir z wyraźną fascynacją słucha twoich słów, starając się możliwie najrzadziej uciekać wzrokiem w dół, w kierunku zgrabnej szyi i dekoltu. Po chwili mimowolnie zauważasz, jak oddalający się ghul zatrzymuje się na chwilę, kiedy naprzeciwko staje drugi ghul, również ubrany jak kelner, jednak bez tacy i serwety na ramieniu. Wymieniają spojrzenia bez słowa, a drugi kelner podchodzi do waszej kanapy.
- Przepraszam, że przeszkadzam. Mam przyjemność z panią Heike?

Peter:
- Niestety, ale muszę chy... - twoje słowa przerywa kurtuazyjne chrząknięcie.
- Przepraszam, że przerywam - mówi ghul, który znikąd pojawił się przy waszym stoliku.
- Nie widzisz, że rozmawiamy? To bardzo niekulturalne - syczy twoja przyjaciółka, spoglądając ze złością na kelnera.
- Jeszcze raz bardzo przepraszam - odpowiada ghul lekko znudzonym, ale za to bardzo egzaltowanym głosem - ale mam ważną wiadomość dla pana von Hohenzollerna.

Vincent:
Przyglądasz się rozmowie pary z kelnerem i dopiero po chwili zauważasz, że również do ciebie podchodzi ghul-służący.
- Przepraszam, pan Vincent?
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2013, 22:50:19 pm wysłana przez dziki »
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Wampir: Maskarada - Sesja
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 21, 2013, 10:35:07 am »
Spojrzałem na tą śmieszną kreaturkę z niejakim zdziwieniem, ponieważ nie przypominałem sobie, żebym cokolwiek zamawiał, a do tamtej pory ghule nauczyły się już omijać mnie szerokim łukiem.

- Zgadza się. O co chodzi? - spytałem wreszcie.
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wampir: Maskarada - Sesja
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 21, 2013, 13:19:55 pm »
Peter uśmiechnął się w duchu na myśl jak ta abominacja będzie się teraz płaszczyć i skomleć o uwagę, mając przed sobą wizję niewykonania zadania, a co za tym idzie, kary od swojego pana

-cóż, na pewno nie jest to AŻ TAK ważne -zwrócił się w stronę Ghula- wróć, gdy skończymy.

Peter ostentacyjnie odwrócił od ghula głowę i zwrócił się do swej towarzyszki

-Przepraszam, o czym to rozmawialiśmy, zanim nam tak brutalnie przerwano?
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2013, 13:22:34 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Wampir: Maskarada - Sesja
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 28, 2013, 18:38:03 pm »
Vincent:
- Pan Strauss chciałby zamienić z panem parę słów - odpowiada ghul, wskazując na mężczyznę siedzącego przy jednym ze stolików na uboczu. Nawet z takiej odległości rozpoznajesz ogoloną na łyso głowę członka primogenu.

Peter:
Kelner stoi niewzruszony pokazem wyższości, do jakich przywykł ze strony neofitów.
- Nie chciałbym być niekulturalny, ale...
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wampir: Maskarada - Sesja
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 28, 2013, 20:14:23 pm »
-Nie, to ty nie chcesz, bym był niekulturalny -zwrócił się do ghula, po czym raz jeszcze zagadał do towarzyszki- jak już mówiłem, o czym rozmawialiśmy?

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Wampir: Maskarada - Sesja
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 28, 2013, 21:36:13 pm »
- ...ale pan Strauss nalegał, aby poświęcił mu pan chwilę - na dźwięk nazwiska jednego z członków primogenu twoja towarzyszka nieznacznie podniosła wzrok znad kieliszka wypełnionego szkarłatnym płynem.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wampir: Maskarada - Sesja
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 28, 2013, 22:07:40 pm »
peter westchnął ciężko, bardziej pod wrażeniem miny towarzyszki niż tonu ghula. Strauss-srauss, pf, nazwisko kojarzyło mu się jedynie ze słynnym kompozytorem (ach, jakież to doskonałe dzieła komponował!), w przypadku tych pretensjonalnych, aroganckich dupków nie kłopotał się zapamiętywaniem ich imion. Po prostu kolejny bufon wśród bufonów, najwyżej nieco ważniejszy, choć w tym towarzystwie to tym gorzej dla niego.
-Cóż, pani wybaczy na chwilę. Jak widać jeśli nie poświęcę tej kreaturze chwili uwagi nie zostawi nas ona w spokoju. Prowadź zatem ghulu.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Wampir: Maskarada - Sesja
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 29, 2013, 14:03:59 pm »
Pan Nigel-Murray z ciekawością przyglądał się ghulowi, który uwierzył w jego śmieszną historię.
 - Gdybym posiadał jakąkolwiek resztkę rozsądku zapytałbym się: co w tej sytuacji zrobiłby Kot Schrödingera? - pomyślał Malkavian i nadal obserwował ludzkiego kelnera.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta