Autor Wątek: Sezon Burz  (Przeczytany 16220 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KrzysheK

  • Wiadomości: 76
  • XI
Odp: Sezon Burz
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 01, 2013, 21:49:46 pm »
Nie ma to jak pisać opinie na temat tego co jeszcze nie wyszło. Jakieś zasrane wróżki się tu znalazły. Chcecie oceniać? Kupcie, przeczytajcie na chłodno, bez zbytniej podniety czy negatywnego podejścia i wtedy opisujcie. Fragment promocyjny też nie zawsze jest trafny. Poza tym ciężko porównywać stare książki o Geralcie z tą nową. Trochę lat minęło.

Edit DOWN
Sapkowski nigdy nie był moim guru i nigdy nie będzie. Dla mnie śmiesznym jest wygłaszanie opinii na podstawie niepełnych przesłanek czy "wersji demo"
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2013, 15:57:31 pm wysłana przez KrzysheK »
Królewski Rzemieślnik

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Sezon Burz
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 01, 2013, 23:56:03 pm »
up@

Weź wrzuć na luz i zmień ten śmieszny ton. To nie są jednoznaczne oceny, tylko prognozy na podstawie przesłanego fragmentu, a to jest różnica. Materiał promocyjny został wrzucony do obiegu i oczywistą sprawą jest, że bazując na niej, wiele osób będzie się zastanawiać czy dobre czy jednak nie, czy warto kupić bądź nie. To jest całkiem normalna sprawa, więc nie rób spiny i nie frustruj się o byle co.
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Sezon Burz
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 02, 2013, 08:47:47 am »
Cytuj
Nie ma to jak pisać opinie na temat tego co jeszcze nie wyszło. Jakieś zasrane wróżki się tu znalazły. Chcecie oceniać? Kupcie, przeczytajcie na chłodno, bez zbytniej podniety czy negatywnego podejścia i wtedy opisujcie. Fragment promocyjny też nie zawsze jest trafny. Poza tym ciężko porównywać stare książki o Geralcie z tą nową. Trochę lat minęło.

Kolejny "fanboy", który ma problemy z krytyką swojego guru. Dla twojej wiadomości po to jest wypuszczany fragment promocyjny, aby pokazać zalety książki i zachęcić do jej kupna, coś jak wersja demo gier. Dlatego też na podstawie tego co przeczytałem napisałem opinię, możesz się z nią nie zgadzać twoje prawo, ale kultura dyskusji wymaga, abyś podał jakieś argumenty, a nie same inwektywy. Oczywiście możesz sie ograniczyć do samych wyzwisk, ale w takim wypadku nie miej pretensji, że będziesz traktowany jak przygłup.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Sezon Burz
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 02, 2013, 16:26:32 pm »
Cytuj
Sapkowski nigdy nie był moim guru i nigdy nie będzie. Dla mnie śmiesznym jest wygłaszanie opinii na podstawie niepełnych przesłanek czy "wersji demo"

A dla mnie śmieszny jesteś Ty, a konkretnie Twój brak logicznego myślenia. Powiedz, geniuszu, po co wydawana jest taka wersja demonstracyjna, jak nie po to, by dać przedsmak książki, żeby ludzie wstępnie ją ocenili i zostali skłonieni do kupna tegoż produktu? Serio pytam, bo jestem ciekaw Twojej opinii na ten temat, skoro nie zgadzasz się z tą oczywistą dla niemal każdego (pomijam już to, że nikt tutaj nie daje stuprocentowej oceny, co już Ci pisałem zresztą)? Zacznij wreszcie wyciągać jakieś refleksyjne wnioski, zamiast pruć się jak ostatni frustrat.

A tą edycję w tym samym poście, pod którym sa już dwa kolejne to napisałeś po to, żeby nikt jej nie dostrzegł? 8)
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2013, 16:31:09 pm wysłana przez Dassanar »
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


KrzysheK

  • Wiadomości: 76
  • XI
Odp: Sezon Burz
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 02, 2013, 19:35:31 pm »

A dla mnie śmieszny jesteś Ty, a konkretnie Twój brak logicznego myślenia. Powiedz, geniuszu, po co wydawana jest taka wersja demonstracyjna, jak nie po to, by dać przedsmak książki, żeby ludzie wstępnie ją ocenili i zostali skłonieni do kupna tegoż produktu? Serio pytam, bo jestem ciekaw Twojej opinii na ten temat, skoro nie zgadzasz się z tą oczywistą dla niemal każdego (pomijam już to, że nikt tutaj nie daje stuprocentowej oceny, co już Ci pisałem zresztą)? Zacznij wreszcie wyciągać jakieś refleksyjne wnioski, zamiast pruć się jak ostatni frustrat.

A tą edycję w tym samym poście, pod którym sa już dwa kolejne to napisałeś po to, żeby nikt jej nie dostrzegł? 8)

Wersja "demo" jest by nakręcić sprzedaż jeszcze bardziej, nawet jeśli wybrano przeciętny, czy nawet marny kawałek (a może nawet i wybitny kawałek jeśli tytuł jest denny). Licząc na krótkowzroczność bo marka jest na topie. Bo dla mas bardzo często to co jest modne i na topie jest super, mimo marnej wartości. Lub też z innej strony. Skoro ktoś daje coś za free, to znaczy że jest super i trzeba kupić ten produkt, bo przecież już za wczasu zadbał o czytelników. Oczywiście nie każdy się z tym zgadza i nie każdy się na to złapie. Dźwignia handlu nie zawsze łapie wszystkie rybki. A edytowałem posta bo przedkładam to nad spam i nabijanie postów jak to miało miejsce na PHX.
Królewski Rzemieślnik

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Sezon Burz
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 02, 2013, 20:29:23 pm »
Czyli wniosek z tego, że popełniono gdzieś błąd, skoro ogólny efekt jest odwrotny do zamierzonego - zakładam tu oczywiście Twoją wersję. Bo te założenia są po prostu głupie bądź naiwne, a na pewno ryzykowne. Ryzyko wiąże się właśnie z tym, że przez ten fragment oczywiście będą prognozy jaka jest książka, co jest całkowiecie normalnym i logicznym następstwem ze strony czytelników. Tak więc wyzywanie od "zasranych wróżek" nie ma sensu, jak już na kimś się wyładowywać, to na tych, którzy to "demo" wprowadzili, bo pretensje do jakiegoś czytelnika, że ma przez ten fragment wątpliwości czy książkę kupić i czy będzie dobra, są po prostu kompletnie niezrozumiałe.
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Seksrator

  • Wiadomości: 187
  • Cham i Prostak
Odp: Sezon Burz
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 06, 2013, 10:29:23 am »
Tej nocy skończyłem czytać i pomyślałem że coś napiszę. Od razu widać, że poziom jest troszkę niższy niż przy reszcie książek o Geralcie, jest też chyba najwięcej bluzgów ze wszystkich części, ba, nawet kilku literówek się idzie dopatrzeć, mimo wszystko czyta się bardzo przyjemnie i polecam każdemu fanowi sagi.

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Sezon Burz
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 21, 2013, 14:34:32 pm »
Długo się zbierałem z przeczytaniem tego materiału promocyjnego, ale wreszcie zajrzałem do tego PDF-a. Przeczytane w 3 minuty, zapomnę o tym zapewne w jeszcze krótszym okresie czasu. Nie wiem, po co wrzucono to "demo", szczególnie jeżeli cała książka jest wyraźnie lepsza od tego kompletnie nijakiego fragmentu...
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2013, 17:41:51 pm wysłana przez Dassanar »
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Sezon Burz
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 21, 2013, 17:14:56 pm »
nie wiem, nie czytałem darmowego fragmentu, ale kilka dni temu książkę skończyłem i jestem zadowolony. wszystkie oskarżenia typu "chłam napisany dla pieniędzy" można włożyć między bajki. fakt, jest kilka usterek stylistycznych ("stanął tuż na nią" na przykład), kilka wbit językowych burzących klimat (jing-jang czy fabryka), ale ogół fabularny świetny, nie odstający pozostałym wiedźmińskim opowiadaniom. Genialnie (jak zawsze u sapcia) opisane walki, charakterystyczne postacie, barwne opisy, tajemnicze, otwarte zakończenie, do tego poszerzenie wiedźminlandu o nowy znak i szczegóły wiedźmińskiego miecza. Zarąbistość. Polecam wszystkim.
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Sezon Burz
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 21, 2013, 20:18:44 pm »
To jest zbiór opowiadań czy nie?
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Sezon Burz
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 21, 2013, 22:09:50 pm »
nie, cała książka (404 strony) to jedna historia, ale czasem akcji, stylem i tematyką pasuje do pozostałych opowiadań wiedźmińskich (tych z tomów "miecz przeznaczenia" i "ostatnie życzenie"), tyle że dużo dłuższe jest (w tomach na 200-300 stronach było 6 opowiadań bodajże)
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Skellen

  • Wiadomości: 206
Odp: Sezon Burz
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 03, 2013, 19:56:18 pm »
Dam dwa cytaty: jeden mój ze stosownej strony:

(click to show/hide)

i drugi, zupełnie genialny pod którym się podpisuję:

(click to show/hide)

W celach ochrony praw autorskich podam tylko, że obie prywatne opinie pochodzą owej strony:

http://lubimyczytac.pl/
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2013, 19:57:56 pm wysłana przez Skellen »