Autor Wątek: Sezon Burz  (Przeczytany 16110 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Seksrator

  • Wiadomości: 187
  • Cham i Prostak
Sezon Burz
« dnia: Październik 24, 2013, 18:58:51 pm »
No, proszę państwa, doczekaliśmy się, Sapkowski wydaje kolejną część przygód Geralta, premiera 6.11.2013

link do info

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Sezon Burz
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 24, 2013, 19:24:11 pm »
(click to show/hide)
znaczy że akcja dzieje się przed sagą wiedźmińską, w czasie opowiadań. no, chyba że to inna Koral, ale wątpię
(click to show/hide)
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Sezon Burz
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 24, 2013, 20:12:37 pm »
Czyżby pieniążków zabrakło? Korzystając na popularności Wieśka można coś dorobić.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Sezon Burz
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 24, 2013, 20:42:19 pm »
I kolejny z bólem dupy...  Ja mam zamiar to przeczytać, a to czy okaże się dobra książka czy skokiem na kasę to się okaże. Wątpię, aby było to specjalnie pod kasę robione
Maladie i Żmija sprzedają się dobrze, a Sapkowski ma jeszcze procent z gier.
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Sezon Burz
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 24, 2013, 21:07:59 pm »
Z jakim bólem, zwisa mi i powiewa obecna twórczość Sapka, po prostu stwierdzam fakt. Chłop chce dorobić i pisze pod publike nie ważne co ważne byle było, ale frajerzy i tak kupią i to nawet po beznadziejnej Żmii. 

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Skellen

  • Wiadomości: 206
Odp: Sezon Burz
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 24, 2013, 21:27:51 pm »
Chłop chce dorobić i pisze pod publike...

Ale on nigdy się nie krył, że kasa jest dla niego ważna. Zresztą to stary handlowiec. Zanim zaczął pisać, zjeździł Europę dobijając transakcji. Człowiek interesu, dobrze czujący koniunkturę i skwapliwie z niej korzystający. Czy należy mu takie podejście poczytywać za złe? Nie sądzę.

 
Cytuj
nie ważne co ważne byle było, ale frajerzy i tak kupią i to nawet po beznadziejnej Żmii.

Cóż, ja kupię i nie czuję się z tego powodu frajerem, także daruj sobie takie wycieczki i zachowaj dla siebie owe uwagi.

Co do Żmii zgoda, też mnie nie zachwyciła. Mówiąc ściśle, była dużo po niżej możliwości Sapkowskiego i w tym przypadku jestem skłonny zaryzykować tezę, że popełnił ją z czysto finansowych pobudek, nie mając serca do samej historii.
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2013, 21:29:52 pm wysłana przez Skellen »

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Sezon Burz
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 25, 2013, 12:08:50 pm »
Zacząłem trochę czytać to jego Narrentum, czy jak to tam się zwie - odbiłem się na razie, ale może miałem zły dzień na jego prozę, czeka na drugie podejście. Na pewno tym się też zajmę, ale jakoś wielce optymistycznie nastawiony nie jestem.

Cytuj
Chłop chce dorobić i pisze pod publike (...)

Sapek nigdy nie zaprzeczał, że kasa jest dla niego najważniejsza. Nie przepadam za nim osobiście, ale w odróżnieniu od większości on przynajmniej jest szczery, dzięki czemu wiesz, co kupujesz.
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Morean

  • Wiadomości: 273
  • Ocean Soul
Odp: Sezon Burz
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 25, 2013, 14:05:57 pm »
A ja kupię Wiedźmina, bo zwyczajnie lubię czytać książki, które traktują o Geralcie, a skoro autor się wysilił i to napisał, to trzeba mu oddać to, że napisał. On musi zarobić, a ja czytam. Akurat nienawidzę czytać książek w formie elektronicznej, a nawet jeśli to nigdy nie robię tego ściągając pirackie wersje.
Ave Crux, Spes Unica Mea! | Et lux in tenebris lucet, et tenebrae eam non comprehenderunt.
Pracowity Sługa Beliara | Złoty Czempion ŚP | Czempion Podziemia | Tropiciel Turnieju Chowanego | FEiE

Podziemie - Poszukiwacz

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: Sezon Burz
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 26, 2013, 17:49:03 pm »
O, już można kupić. Zastanawiam się, czy zaryzykować te niecałe 40zł.
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Sezon Burz
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 27, 2013, 12:05:55 pm »
Cóż, najpierw przeczytaj ten pierwszy, udostępniony za darmo fragment, jeśli Ci się spodoba, to kupuj. :)
Źle mu to nie wyszło, chociaż, trochę gorsze, jak dla mnie, od samej sagi.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Sezon Burz
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 27, 2013, 12:33:19 pm »
Żeby nie być gołosłownym, przeczytałem darmowy fragment tejże książki i wnioski, które jestem w stanie wysnuć na podstawie tego niewielkiego rozdziału nie napawają optymizmem. Po pierwszych dwóch stronach rzygałem już "Idrem", która to nazwa pojawia się aż 11 razy (!). Tak pisać to może totalny amator, jak np ja, ale nie ktoś o tak uznanej pozycji i takim dorobku jak Sapkowski. Wygląda to jakby było tworzone na kolanie, na odwal się. Z resztą powtórzeń jest multum. Opis walki i sama akcja też bez rewelacji, totalnie oklepana i sztampowa, biedna niewiasta napadnięta przez potwora i bohater ją ratujący.

Jeżeli to miał być fragment, który ma zachęcać do lektury, to raczej osiągnięty został zgoła odmienny efekt. Ot prosta opowiastka, którą mógł stworzyć jakiś fan Wiedźmina z nudów.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Sezon Burz
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 27, 2013, 15:45:11 pm »
Aż sobie z ciekawości przeczytam ten fragment, bo to któreś z kolei forum, na którym ktoś krytykuje ten materiał promocyjny.
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Morean

  • Wiadomości: 273
  • Ocean Soul
Odp: Sezon Burz
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 27, 2013, 18:58:47 pm »
Aż sobie z ciekawości przeczytam ten fragment, bo to któreś z kolei forum, na którym ktoś krytykuje ten materiał promocyjny.

Daj znać potem co na ten temat uważasz. Mnie osobiście nie zachwycił, ale zaciekawił do przeczytania całości.
Ave Crux, Spes Unica Mea! | Et lux in tenebris lucet, et tenebrae eam non comprehenderunt.
Pracowity Sługa Beliara | Złoty Czempion ŚP | Czempion Podziemia | Tropiciel Turnieju Chowanego | FEiE

Podziemie - Poszukiwacz

Skellen

  • Wiadomości: 206
Odp: Sezon Burz
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 27, 2013, 21:45:25 pm »
Żeby nie być gołosłownym, przeczytałem darmowy fragment tejże książki i wnioski, które jestem w stanie wysnuć na podstawie tego niewielkiego rozdziału nie napawają optymizmem. Po pierwszych dwóch stronach rzygałem już "Idrem", która to nazwa pojawia się aż 11 razy (!). Tak pisać to może totalny amator, jak np ja, ale nie ktoś o tak uznanej pozycji i takim dorobku jak Sapkowski. Wygląda to jakby było tworzone na kolanie, na odwal się. Z resztą powtórzeń jest multum. Opis walki i sama akcja też bez rewelacji, totalnie oklepana i sztampowa, biedna niewiasta napadnięta przez potwora i bohater ją ratujący.

Jeżeli to miał być fragment, który ma zachęcać do lektury, to raczej osiągnięty został zgoła odmienny efekt. Ot prosta opowiastka, którą mógł stworzyć jakiś fan Wiedźmina z nudów.

No więc przeczytałem ten rozdział "fragment promocyjny" i muszę stwierdzić, że nie widzę tam nic, co mógłbym zarzucić Sapkowi. Może nie jest jakoś specjalnie porywający, ale na pewno poprawnie napisany, i jedyne co można by mu ewentualnie zarzucić, jest brak oryginalności. Ale ciężko będzie o takową, znając poprzednie przygody Geralta. Pożyjemy zobaczymy.

Zauważam natomiast, że masz drogi Arimie ostatnimi czasy negatywne podejście do wielu rzeczy, a czepienie się dla samego czepiania daje Ci niejaką satysfakcję. Gdybym nie znał Twego przybliżonego wieku, pomyślałbym, że to kryzys wieku średniego ^^.

Piszesz, że 11 razy powtarza się Idr. Specjalnie zwróciłem zatem uwagę na ten aspekt opka. Wprawdzie nie liczyłem ile razy się pojawił, dość że sporo; ale za każdym razem jest na swoim miejscu. To znaczy, nie odnosi się wrażenia nawarstwienia, czy przesytu tego samego słowa (nazwy własnej w tym przypadku). Po prostu wynika to z opisu i wcale nie razi. Tak, to częsty błąd u początkujących literatów, ale w tym przypadku nie odebrałem tego jako dysonans.

Krótko mówiąc, nie powalił mnie na kolana (ale i za mało tego było, aby się zachwycić), ale nie mam też skrajnie negatywnych odczuć, jak Ty. Gdy dostanę całą książkę w łapki, wtedy przeczytam i na podstawie całości wydam osąd, nie opierając się o mały fragment tylko. 

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Sezon Burz
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 28, 2013, 07:33:11 am »
Widzisz drogi Skellenie, problem polega na tym, że fragment jak piszesz jest poprawny, ale tylko poprawny. Czytałem wiele podobnych, a nawet lepszych opowiadań w wiedźmińskim klimacie pisanych przez fanów i wrzucanych za darmo do neta. Jeżeli byłoby to jedno z nich to nie miałbym zbyt wielu obiekcji, niestety jest to fragment promujący najnowsza książką świetnego pisarza jakim jest Sapkowski i w takim kontekście wypada ono żenująco słabo. Wybacz, ale mam zupełnie inne wymagania od profesjonalnej roboty pisanej w celach komercyjnych. Darmowym, fanowskim produkcjom można bardzo wiele wybaczyć, ale w tym wypadku mamy do czynienia z robotą uznanego pisarza i oczekiwałem czegoś co zachęci mnie do kupna.

Co do Idra, jest to subiektywne odczucie, moim zdaniem nazwa padająca w co drugim zdaniu mogłaby być zastąpiona jakimś synonimem, dużo lepiej by się czytało.

Przeczytam całość to zobaczymy czy moje odczucia ulegną zmianie, na szczęście mój kumpel jest fanatykiem Sapka, to jak skończy to mi pożyczy.  :D

Reasumując w moim odczuciu pisane jest to an siłę, aby tylko wykorzystać popularność Wiedźmina. Nawet nie miałbym mu za złe, że tworzy to tylko i wyłącznie z chęci zysku, gdybym tylko dostał produkcje wysokiej klasy, niestety nie zanosi się na to.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie