Autor Wątek: Sacred  (Przeczytany 2514 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Sacred
« dnia: Październik 21, 2013, 14:42:05 pm »
Cześć, chciałbym rozpocząć temat o dość znanej grze jaką jest Sacred. Wielu powie, że klon Diablo - oczywiście. Ale klon niezwykle udany, z lepszą grafiką, a równie przyjemnie się w niego gra i siecze miliony potworów. Ogromny świat, masa przedmiotów do zdobycia, wiele zestawów do skompletowania, 8 grywalnych postaci i możliwość rozwinięcia każdej do ponad 200 poziomu daje nam mnóstwo możliwości i długie godziny zabawy. Do tego istnieje możliwość gry przez sieć LAN, gdyż oficjalne serwery z racji wieku gry zostały zamknięte.

Naszła mnie chęć powrotu do tej gry, dlatego założyłem też ten wątek - grał ktoś z was? A może nadal gra i miałby chęć pograć przez sieć? Czekam na wasze opinie.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Paladyn Łowca

  • Wiadomości: 298
  • Nic nie jest tym, czym zdaje się być.
Odp: Sacred
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2013, 18:13:16 pm »
Grałem, ale jak dla mnie to gra zbyt prymitywna. Idziesz przez świat i nawalasz myszką, a czasami wykonasz jakieś zadanie, które zostało umieszczony tylko po to, abyś musiał przeleć na drugi koniec mapy. Ale jednak zróżnicowanie świata i zamieszkujących go potworów zachęca do zwiedzenia go, co prawda po jednym przejściu gry nie mam zamiaru jej powtarzać, ale tego jednak nie żałuję.

Najciekawsze według mnie są Lodowe Elfy ze swoimi
(click to show/hide)

"Milcz albo powiedz coś takiego, co jest lepszym od milczenia."
Pitagoras

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Sacred
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 21, 2013, 18:33:34 pm »
Grałem kiedyś, przeszedłem jako Mroczny elf, dla mnie najlepsza bojowa klasa, dwie bronie szczególnie te podwójne ostrza i niezłą sieczkę można było zrobić.
Dla mnie osobiście świat jest zbyt duży, zbyt dużo banalnych pobocznych misji, ale i tak wykonywałem je i grę przeszedłem, ale tylko raz, podchodziłem potem kilka razy i szybko kończyłem.
Pamiętam jak miałem problem w misji z odnalezieniem 4 żywiołów, ziemia była bodaj w w jakiejś świątyni mrocznych elfów, ominąłem wejście do dalszej lokacji, wyszedłem na powierzchnie i znacznik poprowadził mnie do piwnicy w jakiejś chałupie, w której było do wykonania jakieś poboczne zadanie. :D Oj naszukałem się wtedy.
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Sacred
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 21, 2013, 18:48:56 pm »
Cytuj
Idziesz przez świat i nawalasz myszką
A ja myślałem, że właśnie na tym polega typ gier hack'n'slash
Cytuj
a czasami wykonasz jakieś zadanie, które zostało umieszczony tylko po to, abyś musiał przeleć na drugi koniec mapy
O przepraszam, zadań pobocznych w grze jest ponad 300 z tego co mi wiadomo + 30 zadań main questa.
Cytuj
Ale jednak zróżnicowanie świata i zamieszkujących go potworów zachęca do zwiedzenia go, co prawda po jednym przejściu gry nie mam zamiaru jej powtarzać, ale tego jednak nie żałuję.
Dokładnie, hehe. Bo takie gry powstają po to, by się przy nich odstresować rąbiąc tysiące potworów, a nie by zgłębiać się w fabułę, czy historię. Dlatego po jednym przejściu gra na single może wydawać się już nudna, za to na multi, gdzie nie grasz sam, tylko z przyjaciółmi, ciągle wciąga.

Cytuj
Grałem kiedyś, przeszedłem jako Mroczny elf, dla mnie najlepsza bojowa klasa, dwie bronie szczególnie te podwójne ostrza i niezłą sieczkę można było zrobić.
Ja wolałem grać mrocznym elfem, ale trucicielem, na pułapki itd. Tam to dopiero można zrobić masową sieczkę AoE, szczególnie ze skillem Trująca Mgła. Nawet smoki biło się śmiesznie łatwo.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Sacred
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 21, 2013, 19:35:31 pm »
Pamiętam, jak pierwszy raz spotkałem się z tą grą. Godzinami potrafiłem siedzieć w pokoju mojego starszego brata i patrzeć, jak w to gra. Sam też się w to zagrywałem, zwłaszcza jako Gladiator i Mag bitewny (próbowałem jeszcze Serafią ale mnie nie urzekła). Była to właściwie jedna z pierwszych gier, w których naprawdę się wczułem. Oprócz podstawki przeszedłem też dodatek Underworld (chyba dodany w nim Krasnolud mimo wszystko najbardziej spodobał mi się ze wszystkich postaci). Do dzisiaj dobrze wspominam tą gierkę.

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Sacred
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 22, 2013, 10:11:03 am »
Kurcze... sentymenty ogromne łącza mnie z tą grą! Pamiętam, jak pierwszy raz trafiłem na nią dzięki jakiejś gazecie, która dała demo. Nie pamiętam czy to był Komputer Świat Gry, czy raczej CDA. W każdym bądź razie brat podrzucił mi płytę, bo przeszedł demko, więc i ja się wkręciłem. A wkręciłem się na tyle, że zapragnąłem pełnej wersji. Szukałem chyba ogłoszeń na gry-online.pl, gdzieś na forum, jak ludzie sprzedawali gry. Znalazłem tam gościa i był to mój pierwszy zakup przez internet. Tej telepawki rąk, jak otwierałem paczkę, nie zapomnę chyba nigdy! Nie obyło się oczywiście bez kłopotów przy instajacji, przy których myślałem, że zrobiono mnie w kulki, ale na szczęście koleś mi mailowo wszystko wyjaśnił i w końcu się udało odpalić :)
A potem... te długie godziny spędzone przy tej grze! Coś niesamowitego. Tak mi się spodobała! Gladiatorem oczywiście na samym początku. Potem, jak grałem w Underworld'a, bo zakupiłem od razu z dodatkiem, to krasnolud. Wampirzycą również grywałem oraz trochę Demonicą. Ale dodatku chyba nigdy nie przeszedłem. Ciekawe, czy w ogóle jeszcze mam te płyty...
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Sacred
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 22, 2013, 15:10:21 pm »
Pamietamam jak gralem w to ładnych kilka lat temu, wybrałem gladiatora, gralo się przyjemnie, świat gry potrafił wciągnąć. Największe problemy miałem w lodowych krainach i na bagnach. Te drugie tak mnie wkurzaly ze nie dokonczylem gry, zapewne byłem już blisko końca.
Udało mi się znaleźć jajo wielkanocne: pudełko z grą piłkarską.

KrzysheK

  • Wiadomości: 76
  • XI
Odp: Sacred
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 24, 2013, 15:16:57 pm »
Oj zagrywałem się ostro. Próbowałem chyba każdą klasą... i przeszedłem leśną elfką -,- Serafia jest do dupy to na pewno. Ale najlepszą dla mnie klasą okazał się mroczny elf. Mgła bitwy na max poziomie drugim żeby odnowienie było szybkie (oślepiam wrogów) i cisnę wszystko. Na 3-4 poziomie postaci ubiłem 2 smoki dzięki temu. Niestety w lategame nie było już tak słodko bo na bagnach było tyle tego zatruwającego ścierwa dystansowego że odpuściłem -,-
Królewski Rzemieślnik

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Sacred
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 24, 2013, 15:25:25 pm »
Tak się zastanawiam - to nie lepiej w dziale cRPG dać? No ja wiem, że H'n's, ale to też jakby nie patrzeć coś z RPGa ma. Tak samo jak Diabolo.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Sacred
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 24, 2013, 15:48:16 pm »
Też miałem ten dylemat zakładając ten topic, ale zdecydowałem się dać jednak w Hobby, bo cRPG kojarzy mi się przede wszystkim z wdrażaniem się w fabułę, na którą tutaj zwracałem uwagę tylko pobieżnie.

Ale jeśli chcecie przenieść, nie ma problemu.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Sacred
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 24, 2013, 15:54:39 pm »
Nie mój dział, ja tylko nabijam posty i czekam na reakcję moderatora działu.

Juuuuuż! /W7
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2013, 19:24:44 pm wysłana przez Testoviron »
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Lifu

  • Wiadomości: 234
  • Dunmer
    • Twitch
Odp: Sacred
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 31, 2013, 21:25:36 pm »
Grało się. Jak jeszcze miałem zbyt słabego kompa na to, miałem serafię u kumpla, a później grałem u siebie mrocznym elfem i wampirzycą. Fajnie rozwiązali zdobywanie umiejętności i możliwość kombinowania układów. No i była to jedna z tych gier, gdzie faktycznie korzystało się ze wszystkich dostępnych mikstur i wielu umiejętności, a nie tylko fireballa.
W 2005 wyszedł dodatek "Podziemia", wprowadził 2 nowe postacie oraz kawał terenu w północnej części świata, niestety przeszedłem tylko część.

Kiedyś jeszcze na pewno do tej gry wrócę.

PS, jak najbardziej pasuje do działu cRPG.

Bogactwo dla nas, władza dla Beliara!