Autor Wątek: Programy - temat ogólny  (Przeczytany 6290 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tidas

  • Wiadomości: 33
Programy - temat ogólny
« dnia: Październik 19, 2013, 16:11:53 pm »
Temat służący do dzielenia się, komentowania itd. programów zrobionych przez nas.

Program matematyczny - Program cały czas rozwijany. Służy do pomocy w matematyce. Na razie są w nim same podstawy, ale chce dodać do niego naprawdę zaawansowane funkcje.
Kalkulator - Typowy kalkulator z funkcjami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia
Gra - Prosta gierka polegająca na odgadnięciu liczby.
Liczby pierwsze - Program wypisujące liczby pierwsze ze zbioru< 2, x> gdzie x to liczba wyprowadzona z klawiatury. Program dziś napisany, więc możliwe błędy.

Możecie komentować i dodawać swoje pomysły na program. Obecnie uczę się tablic.
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2013, 02:38:42 am wysłana przez Lifu »

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Programy - temat ogólny
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 12, 2014, 21:51:58 pm »
czemu nie masz tego gunwa na githubie

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Morean

  • Wiadomości: 273
  • Ocean Soul
Odp: Programy - temat ogólny
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2014, 15:17:27 pm »
Racja, a to dobra okazja, żeby pouczyć się trochę obsługi konsoli i pracy z system kontroli wersji, sam git też jest mocno poroniony, więc fajna zabawa.
Ave Crux, Spes Unica Mea! | Et lux in tenebris lucet, et tenebrae eam non comprehenderunt.
Pracowity Sługa Beliara | Złoty Czempion ŚP | Czempion Podziemia | Tropiciel Turnieju Chowanego | FEiE

Podziemie - Poszukiwacz

MaxRyder

  • Wiadomości: 319
  • Za każdą wielką fortuną kryje się zbrodnia.
Odp: Programy - temat ogólny
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 26, 2014, 01:27:00 am »
Polecam gita, lub bitbucket
"nie mogę schudnąć ;((( opierdolę se kebaba ze smuteczku" i zwały na udach i odparzona cipa nie znikają. ~zimak

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Programy - temat ogólny
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 20, 2015, 15:53:08 pm »
Nie mamy tematu o programowaniu, ale chciałem się podzielić czymś interesującym.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=mvK0UzFNw1Q" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=mvK0UzFNw1Q</a>

Od jakiegoś pół roku nie napisałem żadnego znacznego ciągu kodu. Na próżno szukałem samouczków, a jeśli jakiś znalazłem, szybko traciłem nim zainteresowanie. Ten sympatyczny filmik przypomniał mi, że programowania najłatwiej się uczy, mając w głowie jakieś praktyczne zastosowanie nabywanej wiedzy.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Programy - temat ogólny
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 08, 2016, 16:43:28 pm »
No cześć, mój osobisty StackOverflowie. Czasami odpalam sobie klatkę Skinnera, jaką jest World of Warcraft. Zastanawiałem się nad zrobieniem prostego pajtonowego skryptu, który liczyłby dla mnie czas spędzony w grze w ciągu obecnej sesji i przy okazji pokazywał czas spędzony na WeWie w ciągu ostatnich dwóch tygodni, jak na Steamie. Jak cuś takiego zaimplementować? Przechowywanie danych to nie problem, miałem już z nim styczność wcześniej, po prostu niezbyt wiem, jak zabrać się za to drugie, tj. obliczanie całego czasu spędzonego w grze tylko w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')