Autor Wątek: Ctrl Alt Delete  (Przeczytany 4535 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Klimek

  • Wiadomości: 275
Ctrl Alt Delete
« dnia: Październik 14, 2013, 18:18:08 pm »
Mam problem, jakiś czas temu próbowałem utworzyć na kompie sieć LAN z innym komputerem (nieudolnie) i po tych praktykach co nieco pozmieniało się w moim systemie. Po wciśnięciu kombinacji CTRL + Alt + Delete wyskakuje mi takie okno zamiast bezpośrednio menadżer zadań. Jest to trochę irytujące.

Poza tym wcześniej system po włączeniu komputera ładował się od razu a teraz na początku wyskakuje okienko, w którym trzeba wpisywać nazwę konta i hasło. Co prawda nie muszę nic wpisywać tylko od razu wciskam OK, ale jest to kłopotliwe bo bardzo wydłuża czas ładowania systemu. (po wciśnięciu OK przez jakieś 2-3 minuty jest czarny ekran i dopiero potem pokazuje się pulpit, a wcześniej takiego problemu nie miałem).

Opisany przeze mnie problem to pewnie kwestia zmiany kilku ustawień, ale nie mam pojęcia jakich. ;D Chciałbym, aby wróciło wszystko do normy, kombinacja ctrl alt delete ma włączać od razu menedżera zadań, a przy starcie systemu nie chcę mieć okna do wpisywania hasła.
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

Testoviron

  • Wiadomości: 169
  • ke?
Odp: Ctrl Alt Delete
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 14, 2013, 18:23:31 pm »
does  the  crowd  understand?
is  it  east  versus  west
or  man  against  man?
generał armii królewskiej. feie.
jp2gmd

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Ctrl Alt Delete
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 14, 2013, 18:46:20 pm »
Testo - meh, po co, chyba że narobił dodatkowego syfu.
najpierw spróbuj panel sterowania -> konta użytkowników -> zmień sposób logowania i wybierz 'użyj ekranu powitalnego', powinno pomóc.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: Ctrl Alt Delete
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 14, 2013, 18:51:29 pm »
Sent, próbowałem zrobić to co rzekłeś, ale wyskoczyło mi info o jakimś Netware, że ta aplikacja wyłączyła szybkie przełączenie użytkowników itp.
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Ctrl Alt Delete
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 14, 2013, 19:07:09 pm »
Spróbuj: uruchom -> wpisz "control userpasswords2" -> odznacz "ptaszka"

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: Ctrl Alt Delete
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 14, 2013, 20:27:50 pm »
Próbowałem już tej metody, ale nie pomogła. To coś w ustawieniach sieciowych pewnie trzeba pozmieniać, bo jak już mówiłem, próbowałem skonfigurować sieć LAN (nieudolnie) i to po tych wyczynach zaczęły się moje problemy.
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Ctrl Alt Delete
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 14, 2013, 20:50:22 pm »
a instalowałeś do tego jakiś dodatkowy program? bo mi po instalacji kart sieciowych 'na sztywno' ustawił siię ten tryb. Jak nic nie instalowałeś, tak jak radził testo, użyj po prostu punktu przywracania systemu

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Ctrl Alt Delete
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 16, 2013, 16:05:34 pm »
Testo - meh, po co, chyba że narobił dodatkowego syfu.
najpierw spróbuj panel sterowania -> konta użytkowników -> zmień sposób logowania i wybierz 'użyj ekranu powitalnego', powinno pomóc.
Dokładnie, obie fajeczki mają być włączone.
Skoro Netware przeszkadza trza to wywalić, z informacji które wyczytałem jest to skurwiel ciężki do usunięcia. Większość instrukcji po polsku jest do kitu.
Znalazłem kilka rozwiązań ( jako że problem może być duży lub mały)
Rozwiązanie 1
1. dodaj/usuń programy
2. Usuń wszystko co zaczyna się na NW
3. Zastosuj się do tego co napisałem na początku.

Rozwiazanie 2 - jeśli 1 nie pomogło
Cytuj
I simply opened my network connections.
Right clicked on my main connection "local area connection" and left clicked on properties
When I didn't see "Client Services for Netware", I clicked 'install' and went under Clients and installed it.
Then I rebooted, and went back into the same spot and uninstalled it.
Problem solved.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2013, 16:19:00 pm wysłana przez Lowcap »

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: Ctrl Alt Delete
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 16, 2013, 16:39:50 pm »
No i już jest wszystko git, dzięki Łowco, rozwiązanie nr 2 pomogło. ;]
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!