Ankieta

Czy chciałbyś wziąć udział w lidze pojedynków na wiedzę z Wiedźminów?

Chętnie wezmę udział
9 (52.9%)
Raczej wezmę udział
5 (29.4%)
Nie wezmę udziału
3 (17.6%)

Głosów w sumie: 17

Głosowanie skończone: Październik 20, 2013, 20:11:45 pm

Autor Wątek: [sonda] Liga pojedynków - Wiedźmin  (Przeczytany 14884 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: [sonda] Liga pojedynków - Wiedźmin
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 22, 2013, 23:11:37 pm »
Dlaczego pomysł z remisami miałby być śmieszny? Można to zmienić, że remis będzie od wyniku 6:6, albo 7:7 ale sędzia nie będzie miał nic do gadania. Mogę się zgodzić, że trochę to jest przesadzone, żeby sędzia decydował czy walczyć dalej, czy też kończyć walkę remisem. Ale z samej idei remisów nie chciałbym jeszcze rezygnować.

Liga ma być zamknięta z tego względu, że to ma być LIGA, a nie kilkumiesięczny Dzień Gladiatora, no i też żeby nie było płaczu, że temu udało się stoczyć więcej pojedynków, a tamtemu mniej. Wszyscy będą pod tym względem równi i każdy stoczy określoną ilość walk. Co to za problem?
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2013, 23:15:04 pm wysłana przez Klimek »
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

Murtag

  • Wiadomości: 247
Odp: [sonda] Liga pojedynków - Wiedźmin
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 22, 2013, 23:34:16 pm »
Przekonasz się co to za problem, jak będziesz biegał za uczestnikami i męczył ich, żeby wykorzystali wszystkie walki. Ale jeśli lubisz sobie utrudniać życie i chcesz to zadanie wziąć na klatę, to czemu nie.
Co do remisów, to nie widzę racjonalnego powodu dla wprowadzenia tej zasady. Po co zmieniać coś, co sprawdzało się przez tyle lat?

Cytuj
Tylko jeden - zastanawiam się, czy mam ochotę dać się zmasakrować w kategorii gier :D
To samo u mnie. ;)

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: [sonda] Liga pojedynków - Wiedźmin
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 22, 2013, 23:42:56 pm »
Dlaczego pomysł z remisami miałby być śmieszny? Można to zmienić, że remis będzie od wyniku 6:6, albo 7:7 ale sędzia nie będzie miał nic do gadania. Mogę się zgodzić, że trochę to jest przesadzone, żeby sędzia decydował czy walczyć dalej, czy też kończyć walkę remisem. Ale z samej idei remisów nie chciałbym jeszcze rezygnować.
i ok, tylko o to chodzi, by był przepis kiedy jest remis, a nie że sędzia decyduje czy przy 6:6 czy 10:10 bo to prosta droga do ustawiania walk, lub oskarżenia o takowe. To także zabezpieczenie dla sędziów by nie było później wzajemnego obrzucania sie gnojem.
EDIT: Mur - choćby w celach eksperymentalnych jak to będzie działac ;p

Cytuj
Liga ma być zamknięta z tego względu, że to ma być LIGA, a nie kilkumiesięczny Dzień Gladiatora, no i też żeby nie było płaczu, że temu udało się stoczyć więcej pojedynków, a tamtemu mniej. Wszyscy będą pod tym względem równi i każdy stoczy określoną ilość walk. Co to za problem?
generalnie problem jest z waszą znajomością "zasad podziemnych". Nigdy nikomu nie udałoby się stoczyć więcej walk niż pozostałym zawodnikom z prostego powodu, zawsze jest ich określony limit (każdy zawodnik może stoczyć 20 walk i tylko dwa razy z tą samą osobą). Wszyscy są więc równi. Do tego dołączyć może każdy w dowolnym momencie (a nie szczęśliwiec który był w trakcie "tygodnia zapisów"), działanie ligi nie jest uzależnione od humorów tych co się zapisali ("powalczyłem trzy razy, znudziło mi się, niech się martwią organizatorzy co z moimi pozostałymi walkami bo ja już na arenę nie wejdę"), nie ma tej całej sztucznej pompy "UUU liga" tylko czysty fun. Problemem jest tylko to, że ktoś może celowo wyciągać słabych zawodników do walk by nabić punkty i odmawiać walk z dobrymi zawodnikami, ale tutaj nikt nigdy z wiedźmina jeszcze nie walczył i nie wiadomo kto jest dobry a kto nie, a druga rzecz, do tej pory u nas wszyscy umieli się bawić, jeden jedyny raz gdy był problem, to jak wspomniałem na TN jak kantować zaczęło królestwo (a na koniec i tak się pluli bo wpadł "za dobry i na 10 randze" Ert i pozamiatał wszystkich, zarówno słabych jak i dobrych).
Nie chcę wchodzić w dyskusję nt. wyższości bożego narodzenia nad wielkanocą (ci co się teraz zapisują mam nadzieję mają świadomość, ze są to "królewskie" zasady ligi), ale prosiłbym nie wygadywać i nie powtarzać bzdur na temat naszych zasad.

[choć osobiście twierdzę że nasze bardziej sprzyjają zwykłej zabawie (bo skoro nasze to "miesięczny dzień gladiatorów" to wasze są pokraczną krzyżówką turnieju z oficjalami), no ale jak już zostało to nakręcone pod sztandarem "UUU liga" to niech będzie "UUU liga". ale to już temat na inny topic, nie zniechęcajmy ludzi wzajemnym marudzeniem co lepsze]

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: [sonda] Liga pojedynków - Wiedźmin
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 22, 2013, 23:53:06 pm »
Kwestia remisów zostanie przemyślana. Na pewno zostaną, ale faktycznie kwestia dotycząca decyzji sędziów w tej sprawie zostanie wywalona. A co do Ligi zamkniętej - będzie ona zamknięta i nie ma żadnej dyskusji, to już było wyjaśniane w pierwszym poście tematu z sondą, więc nie rozumiem dlaczego dopiero teraz ludzie zaczęli płakać??

Jeśli ktoś chce się obrazić i nie brać udziału w zabawie, bo nie podobają mu się remisy, czy zamkniętość ligi, to jego sprawa. Ból dupy będzie zawsze, jeszcze nikt się nie narodził, co by każdemu dogodził.
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

Seksrator

  • Wiadomości: 187
  • Cham i Prostak
Odp: [sonda] Liga pojedynków - Wiedźmin
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 23, 2013, 10:27:44 am »
Ja pierdole nie zachowujcie się jak dzieci, nie masz czas na częste siedzenie na irku? Trudno, nie bierz udziału, pisz prace na konkursy, walcz sparingi, a co do wątpliwości Senta, widać że chętnych jest sporo, wystarczy wprowadzić tygodniowe(na przykład), podczas których każdy walczy przynajmniej raz, i w ten sposób każdy będzie wiedział kiedy z kim ma walczyć, a jak nie zdąży to -2 pkty i koniec, a jak termin nie przypasuje kompletnie to pw do przeciwnika i organizatora i ustalić nowy, przynajmniej będzie to jakoś wyglądać, a nie jak jeden wielki burdel.

EDIT: Co do remisu, to zgadzam się z tym że pomysł na remisy jest śmieszny, to jak pójście na kompromis, a kompromis jak to mawia Korwin jest porażką.
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2013, 10:29:33 am wysłana przez Surmolex »

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: [sonda] Liga pojedynków - Wiedźmin
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 23, 2013, 11:52:45 am »
Cytat: Surm
jak to mawia Korwin
Za słaby argument. ;p

Mam zamiar stworzyć coś w stylu grafiku, poproszę każdego uczestnika o jego "terminarz", abym wiedział, kiedy poszczególne osoby będą miały wolny czas na siedzenie na irku. W ten sposób zrobi się program kolejek, aby nie było płaczu "bo ja nigdy nie mogę dorwać tego i tamtego". :)

Co do remisów, to zostano. Kwestia decyzji sędziów w tej sprawie zostaje wywalona. Remis padnie przy wyniku - przykładowo - 6:6. Wiem, że nigdy remisów nie było i was burzy "niszczenie ustalonego porządku", ale zobaczymy jak to się sprawdzi. Nowy temat do pojedynków, więc czemu nie miałoby być nieco odświeżonych zasad?
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!