Ankieta

Jak wyglądałby Twój udział w Quizie?

Brałbym aktywny udział
1 (5.3%)
Brałbym udział dorywczo
9 (47.4%)
Nie brałbym udziału
9 (47.4%)

Głosów w sumie: 19

Głosowanie skończone: Październik 16, 2013, 14:21:05 pm

Autor Wątek: [sonda] Wielki Quiz TES'owy  (Przeczytany 6044 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
[sonda] Wielki Quiz TES'owy
« dnia: Październik 11, 2013, 14:21:05 pm »
W Podziemiu powstała koncepcja organizacji takiego Quizu na bazie Wielkiego Quizu RPG'owego, przy czym postanowiliśmy ruszyć na TN, więc pytam was, ludu Przymierza...

Sonda ma na celu tylko weryfikację ilu byłoby chętnych brać aktywny udział w Quizie, a ilu uczestniczyłoby dorywczo, by wiedzieć, czy zainteresowanie serią TES jest w Przymierzu duże.

Zmiany w stosunku do WQRPG:
- jeden sędzia (tylko ja, co poszerza grono mogących brać udział - pomysł Sentenzy)
- pytania o różnych porach (by więcej ludzi miało szanse odpowiedzieć, niż 2-3 czatujące o tej konkretnej 19stej. Z zaznaczeniem, że większość pytań będzie padać w godzinach popołudniowych/wieczornych, by każdy zdążył wrócić ze szkoły/uczelni/pracy)
- Będą 3 pytania dziennie (po jednym z Morrowind/Oblivion/Skyrim przez co delikatnie zmieni się system punktacji)

Reszta byłaby praktycznie taka, jak w Wielkim Quizie RPG'owym autorstwa Dragunova, więc nie ma sensu kopiować wszystkiego do tematu z sondą.


Jeśli ktoś ma jakieś obiekcje - pisać śmiało

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: [sonda] Wielki Quiz TES'owy
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2013, 23:39:56 pm »
Osobiście jestem na nie. Nie lepiej zrobić pojedynki z wiedzy o TES? Taki quiz to jest dla takich, co umieją szybko googlować i mają szczęście trafiać w odpowiedniej porze na pytanie.
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

Seksrator

  • Wiadomości: 187
  • Cham i Prostak
Odp: [sonda] Wielki Quiz TES'owy
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 11, 2013, 23:55:53 pm »
Propsuję pana wyży, eventy z wiedzy tylko na irku, inaczy to lipa motzno jest.

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: [sonda] Wielki Quiz TES'owy
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 12, 2013, 00:37:13 am »
Spokojnie, taki quiz miał głównie sprawdzić jakie jest zainteresowanie serią TES wśród ludzi z ŚP. W niedalekim czasie pojawią się też inne, możecie się spodziewać, bo mamy sporo pomysłów.

Oczywiście sonda nie ma na celu zgłoszeń listy uczestników, a jedynie czyste informacje dla nas, czy byłoby zainteresowanie TES'ami. Z pojedynkami nie ma sensu startować, póki nie będziemy mieli pewnych podwalin i informacji, że w przykładowym turnieju pojedynkowym weźmie udział 5 osób na krzyż.

A tak my mamy informacje, wy macie rozrywkę i możliwość plusów no i przy okazji przyzwyczajenie się do czegoś innego niż tylko Gothic. Same plusy, więc zamiast psioczyć, bierzcie udział :P

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Seksrator

  • Wiadomości: 187
  • Cham i Prostak
Odp: [sonda] Wielki Quiz TES'owy
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 12, 2013, 08:34:52 am »
Cytat: xero
Same plusy, więc zamiast psioczyć, bierzcie udział :P

Nie, bo TESy sso.

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: [sonda] Wielki Quiz TES'owy
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 12, 2013, 10:01:38 am »
Propsuję pana wyży, eventy z wiedzy tylko na irku, inaczy to lipa motzno jest.
Powiedz to dwóm edycjom WQR.

Powiedz to też ludziom, którzy mają pracę/szkołę i nie zamierzają spędzać całego wieczora na czacie. Zresztą, argument z google też jest z dupy, bo odpowiedź z pamięci zawsze będzie szybsza. Poza tym w WQR niby ludzie też mają czas by googlać, a wiele osób odpowiadało nieprawidłowo.

EDIT: Zresztą nikt wam nie bronić mieć i quizu i pojedynków. Na te drugie zawsze znajduje się wystarczająca ilość chętnych, nie?
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2013, 10:04:00 am wysłana przez dziki »
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: [sonda] Wielki Quiz TES'owy
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 12, 2013, 12:03:36 pm »
No dobrze mówisz o pracy/szkole i o tym, że można nie mieć czasu, ja również mam pracę/szkołę i dlatego nigdy nie miałem farta trafić na pytanie w WQR, a jak trafiałem to już kilka godzin po jego pojawieniu się, a jak już miałem taki czas, że siedziałem długo przy kompie to nie chciało mi się ciągle odświeżać patrząc, czy pojawiły się pytania.

Wiem, że każdemu się nie dogodzi i trochę tu wam stękam i narzekam. A co powiecie na to, aby po każdym pytaniu dać powiedzmy 12 godzin na odpowiedź, a potem po prostu wylosować zwycięzce pytania spośród wszystkich poprawnych odpowiedzi? Chociaż sam nie wiem, bo to by się jeszcze bardziej na farcie polegało...
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: [sonda] Wielki Quiz TES'owy
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 12, 2013, 12:16:18 pm »
akurat z WQRPG były o stałej porze między 19 a 20, raz sie tylko zdarzylo ze bylo 21:30 ;p Przetestujemy różne warianty, wcześniej była stała pora, teraz zobaczymy jak będzie z losową + innym uniwersum. Losowanie zwyciezcy sposrod prawidlowych.. osobiscie nie jestem przekonany, ale kiedys moze tez testowo sprobujemy, na pewno jednak nie w TES edition.

Jeśli zaś chodzi o pojedynki - warunek jak z jęczeniem erta o oficjale, znajdzie się 5 zawodników plus sędzia (możemy dyskutować czy alga znowu ma sędziowac czy może czynnie) to mogą być. Mog być nawet gothicowo-TESowe, ale to wy-uczestnicy musicie się zebrać i określić.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: [sonda] Wielki Quiz TES'owy
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 12, 2013, 12:35:57 pm »
Oj tam, Królewicze zawsze będą jęczeć, nawet wbrew faktom, bo przecież poprzedni quiz trzymał się i tak lepiej niż pojedynki ostatnimi czasy  8)

Wchodzę w to. Na razie napisałem, że dorywczo, żeby nie zapeszyć, jakbym miał jakąś niespodziewaną robotę, ale może być, że będę odpowiadał częściej.
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2013, 12:39:06 pm wysłana przez Dassanar »
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: [sonda] Wielki Quiz TES'owy
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 12, 2013, 13:29:59 pm »
Powiedz to też ludziom, którzy mają pracę/szkołę i nie zamierzają spędzać całego wieczora na czacie. Zresztą, argument z google też jest z dupy, bo odpowiedź z pamięci zawsze będzie szybsza. Poza tym w WQR niby ludzie też mają czas by googlać, a wiele osób odpowiadało nieprawidłowo.
Mog ma/miał chyba pracę i szkołę, no chyba, że z roboty go znowu wywalili, a szkołę znowu zmienił :D a quiz wygrał. :p To jest dopiero no-life.

Nie znam Morrowinda ani Obliviona, tym bardziej Daggerfall, pozostaje mi tylko Skyrim.
Fajnie by było jakby wszystkie poprawne odpowiedzi były punktowane, nie tylko 3 pierwszych osób.
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: [sonda] Wielki Quiz TES'owy
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 12, 2013, 14:50:31 pm »
O i to też jest jakiś sposób! Propsuję pomysł Elratha.
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: [sonda] Wielki Quiz TES'owy
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 12, 2013, 17:34:31 pm »
Można tak zrobić pod warunkiem, że pierwsze dwie osoby będą miały bonus za całość. Bo inaczej może się okazać, że nie da rady wybrać zwycięzcy, bo 5 osób ma tyle samo pkt.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Murtag

  • Wiadomości: 247
Odp: [sonda] Wielki Quiz TES'owy
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 13, 2013, 00:21:08 am »
Przydzielanie po jednym punkciku dla każdej osoby, która odpowiedziała prawidłowo, może okazać się dobrym pomysłem, przy założeniu że ilość punktów najszybszego uczestnika zostanie potrojona, a drugiego w kolejności podwojona. Warto przetestować.  Dajmy na to za poprawną odpowiedź na jedno pytanie otrzymuje się 1 pkt, za dwa pytania 2pkt niezależnie od czasu w jakim uczestnik wysłał odpowiedzi. Dla pierwszego delikwenta, który poprawnie odpowiedział na oba pytania, przewidywana byłaby nagroda w postaci 6 pkt, a dla drugiej osoby 4 pkt (ewentualnie 4 i 3, co by nie robić zbyt dużych różnic).
Można oczywiście rozważyć inne pomysły, chociaż mi osobiście to rozwiązanie wydaje się najodpowiedniejsze. Każdy zawodnik, który postanowił poświęcić 2 minuty swojego życia na wysłanie PMa, otrzymuje kilka punktów, podczas gdy najszybsi gracze nadal są nagradzani za swój refleks i znajomość gry.

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: [sonda] Wielki Quiz TES'owy
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 13, 2013, 00:39:04 am »
No to najszybsi nadal będą propsowani, a tu chodzi raczej o wyeliminowanie tego czynnika...
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: [sonda] Wielki Quiz TES'owy
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 13, 2013, 00:47:13 am »
Klimek, to jakimi kryteriami przede wszystkim właściwie chcesz się kierować? ;p
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-