Autor Wątek: Serwisy Informacyjne  (Przeczytany 3527 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Serwisy Informacyjne
« dnia: Październik 05, 2013, 10:39:43 am »
Jakoś mnie natchnęło, żeby zapytać, skąd czerpiecie informacje o tym co się dzieje na świecie? Co uważacie za bliskie obiektywizmu (bo zawsze nutka subiektywna zostanie). Telewizja? Jeżeli tak to jakie kanały? A może sięgacie po "Wyborczą"? Czy po prostu internet?

Ja osobiście oglądam TVN, czytam Wyborczą i onet.pl.
(click to show/hide)
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Testoviron

  • Wiadomości: 169
  • ke?
Odp: Serwisy Informacyjne
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 05, 2013, 13:33:35 pm »
Nic mnie nie interesuje, co się dzieje na świecie. Jeśli dzieje się coś naprawdę interesującego, to w ciągu dwóch tygodni wpadnę na komentarz tego czegoś w wykonaniu JKM na youtube (albo dowiem się o danym wydarzeniu od znajomego, kiedy jakimś cudem tematy z kategorii cycki się skończą) i to mi wystarczy. Onetów i Interii używam tylko do operowania skrzynkami pocztowymi, gazet nie czytam a telewizji nie oglądam.
does  the  crowd  understand?
is  it  east  versus  west
or  man  against  man?
generał armii królewskiej. feie.
jp2gmd

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Serwisy Informacyjne
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 05, 2013, 13:36:24 pm »
Z przyzwyczajenia zaglądam na wp.pl, onet.pl. Czasami wpadnie też jakaś gazetka w ręce, ale nie przywiązuję wagi do tego za bardzo. wolę internet bo szybciej się informacje rozchodzą.

edit: czasami temat 'kij wam w oko' to świetne źródło informacji tak btw xd

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Ertix

  • Wiadomości: 637
  • Nosferatu
Odp: Serwisy Informacyjne
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 05, 2013, 16:57:53 pm »

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Serwisy Informacyjne
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 05, 2013, 19:24:03 pm »
Nie oglądam telewizji, nie czytam portali informacyjnych. Od czasu do czasu słucham radia i raz na miesiąc oglądnę MaxTv, a jak przyjadę do domu rodzinnego to lubię poczytać Angorę ( często sprzed 2 tygodni xD). Jeżeli już poświecę moją uwagę jakiejś sprawie to lubię mieć wgląd na to z kilku źródeł.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Serwisy Informacyjne
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 05, 2013, 21:37:24 pm »
generalnie tylko gazeta.pl, ale i to z RSSa, przez co wiele mi umyka bo zależy co wrzucą. To tak po to, by oszukiwać się, że jestem na bieżąco. No i zawsze komentarze mnie bawią, w przeciwieństwie do tych frond, srond i innych gazet polskich tutaj wypowiadają się wszystkie strony i nawet jak nius kłamliwy, to się mniej lub bardziej rzeczowo dowiem dlaczego, a nie zwykłe bydło jak na tych pseudonarodowych.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Serwisy Informacyjne
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 08, 2013, 14:45:13 pm »
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Serwisy Informacyjne
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 10, 2013, 10:33:52 am »
https://prawda2.info/ - stąd
Hahaha! :D

generalnie tylko gazeta.pl
Nie wiem, jaki jest sens pisać o rzeczach oczywistych.


Nie korzystam z ogólnokrajowych serwisów informacyjnych. Jeśli zdarzy się coś ważnego, to na pewno o tym usłyszę. A wtedy z ciekawości włączam jedynie TVP Info. Kiedyś jak ognia unikałem Szalom24 i ganiłem wszystkich, którzy włączali ten kanał w moim domu, ale problem zniknął od kiedy zerwałem ze złodziejskim dostawcą telewizji satelitarnej. Podobnie unikam Gazety Wybiórczej i jedyny kontakt mam z nią wtedy, gdy wrzucam ją do pieca.

Regularnie przeglądam prasę regionalną. Jakieś 6 - 7 tytułów różnej objętości - od obszernego "Głosu Wielkopolski" aż do małej, kilkustronicowej gazety dotyczącej lokalnych spraw przedsiębiorców. Wśród tych gazet znajdują się także różne treści, np. "Głos Wielkopolski" to głównie publicystyka, a jeden z tytułów opisuje wydarzenia prawdziwe, ale w sposób typowy dla faktoidów. Nie zawsze tak było, ale od kilku lat na pierwszej stronie królują nagłówki typu "Burda w barze na ul. Wąskiej! Mógł zabić!", albo "Tragedia na drodze! Jechał za szybko i zabił!".

Za to jedną, dość sporą gazetę regionalną bardzo lubię czytać. Treści w niej są w charakterze konserwatywno - liberalnym, choć nigdzie nie znajdziemy zapisu, że ten tytuł im hołduje. Zachowuje ona charakter ogólny i opisuje wszelkie wydarzenia - kulturalne, sportowe, sądowe, a na np. wypadki poświęca naprawdę niewiele miejsca. Za to głównie koncentruje się na sprawach naprawdę ważnych dla regionu i spora cześć artykułów dotyczy działań samorządu. Autorzy krytykują, ale rozważnie, bez emocji. Minusem jest to, że koncentrują się na powiecie grodzkim, ale też się temu nie dziwię - z jednej strony już sam tytuł wskazuje, że chodzi głównie o miasto, z drugiej strony w powiecie ziemskim jest więcej struktur, a niemal wszędzie jest takie dziadostwo, że aby je opisać potrzeba by było wydania grubszego niż Szechter News. Na pierwszej stronie tej gazety najczęściej pojawiają się nagłówki typu "Co z nową strefą ekonomiczną?" lub "Prezydent znowu oddala projekt inwestycji". A moją ulubioną częścią tej gazety jest publicystyka, której jest tam bardzo tam dużo i dotyczy ona spraw lokalnych. Autorzy biorą jakaś temat, niekoniecznie taki najbardziej chwytliwy i "gorący" i opisują co i jak, oczywiście w klimatach konserwatywno - liberalnych.
Klasztor - Fechtmistrz

Epikur

  • Wiadomości: 65
  • Przeklęty
Odp: Serwisy Informacyjne
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 01, 2016, 19:38:48 pm »
Ogólnie to się zbytnio nie interesuję aktualnościami, lecz w razie jakiejś poważniejszej akcji, co to nawet internety o tym pieją, sięgam po pilota i klasycznie... TVP Info :p. W sumie mimo wszystko mało mnie to obchodzi, bo przecież telewizja to propaganda, a ludziom nie ufam.

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Serwisy Informacyjne
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 16, 2017, 11:22:34 am »
Osobiście lubię sobie poczytać "Wyborczą". Jest stronnicza i nawet się z tym nie kryje. Odkąd nie mam internetu, okazyjnie włączę TVN24, a potem czasem TVP/TVP Info dla porównania, rzadko Polsat News.

W internecie - https://news.ycombinator.com dla nowinek okołokomputerowych.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')