Autor Wątek: Hyde Park  (Przeczytany 10410 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Hyde Park
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 20, 2014, 15:44:04 pm »
Czyli nie rozumiesz.

A w Donovana bawisz się właśnie teraz - robiąc wszystko, byle nie kiwnąć palcem.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Hyde Park
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 20, 2014, 16:16:01 pm »
Masz zmieniony regulamin - czyt. dodałem jeden punkt. W ogóle nie mam pojęcia po co go było wprowadzać, skoro zasadę można było wprowadzić oddolnie. Jeżeli by się przyjeło, to ludzie by tak robili, a teraz mamy uszczęśliwianie na siłe.

Ale dobrze, have it your way.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Hyde Park
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 20, 2014, 17:40:27 pm »
W ogóle nie mam pojęcia po co go było wprowadzać, skoro zasadę można było wprowadzić oddolnie. Jeżeli by się przyjeło, to ludzie by tak robili, a teraz mamy uszczęśliwianie na siłe.
Wychodzi z Ciebie PRLowski żelbeton - "po co zmieniać, skoro jest dobrze?".
Klasztor - Fechtmistrz

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Hyde Park
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 20, 2014, 17:42:33 pm »
Ale regulamin jest tam tak skonstruowany, że jeżeliby użytkownicy zaczęli stosować tą zasadę SAMI, to nie trzeba nic odgórnie.

Śmiem twierdzić, że nic się nie zmieni po wprowadzeniu punktu.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Hyde Park
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 22, 2014, 23:53:30 pm »
Jezu, żeby się tyle zżymać z takimi prostymi sprawami. Wszystkiego się odechciewa. (o to chodzi?)

Ale dobra, do rzeczy. Czy wsadzanie instrukcji do pudełka z Monopoly to też uszczęśliwianie ludzi na siłę?

Ja wiem, że jak ktoś bardzo pomysłowy, to sobie zagra z kumplami w brydża kartami własności albo skruszy sobie domki i hotele w moździerzu, a potem wciągnie nosem. Ale zazwyczaj ludzie robią to, co jest w regułach gry - a co ważniejsze za tym idzie, nie robią tego, czego w regułach gry nie ma.

W grach bardzo istotne jest to, co jest nałożone odgórnie, to grze/atrakcji nadaje kształt. Poza tym jesteśmy na początku swojej drogi na tym forum, jest nas obecnie niezbyt wielu i nie ma czegoś takiego, jak całe morze zajebiście kreatywnych użytkowników, przelewające się z działu do działu. Teraz jest czas przede wszystkim na inicjatywy tych, którzy się tym opiekują - nie ma co liczyć, że obecna garstka userów kogokolwiek w tym wyręczy.

Spora część "atrakcji" w HP została bezwstydnie zerżnięta z obwieszonego (słusznie) psami GS, po najmniejszej linii oporu. Z automatu. Bez innowacji. Bez pierwiastka indywidualności. Jak nadarza się okazja, to warto wprowadzać coś choćby minimalnie nowego, żeby dać początek czemuś oryginalnemu. Zamiast udawać, że albo jest super i pięknie działa (a tak nie jest), albo że nie ma po co koła na nowo wynajdywać, że to ma być proste i nieoryginalne gówno (a tak być nie musi).

Ale dobrze, have it your way.
I nie, kurwa, żeby takie inicjatywy musiały być wymęczone, z całym ciąganiem za rękaw i reakcją typu "dobra, jak wam tak bardzo zależy, to niech będzie".

Ale regulamin jest tam tak skonstruowany, że jeżeliby użytkownicy zaczęli stosować tą zasadę SAMI, to nie trzeba nic odgórnie.
"Regulamin" miał dwa punkty. W wyimaginowanym morzu zajebiście kreatywnych userów może wyłaniałyby się od czasu do czasu jakieś impulsy, oddolne próby urozmaicenia rozrywki. Ale ono nie istnieje.

Poza tym jak mają stosować zasadę, o której nie wiedzą?

Śmiem twierdzić, że nic się nie zmieni po wprowadzeniu punktu.
A śmiej do woli - ten się śmieje, kto śmie ostatni. Przy obecnym ruchu nikt nie liczy na żaden boom czy rewolucję, więc o kant dupy rozbić te proroctwa.

BTW: Teraz można dobrać jakąś nową, pasującą nazwę tematu, jakieś "Muzyczne A/B" albo inne X czy Y. I uściślić w regule, że uzasadnienie swojego wyboru to istotna część oceny (" (...) i ocenia go, uzasadniając swój wybór" - chociażby).
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Hyde Park
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 23, 2014, 01:49:56 am »
I nie, kurwa, żeby takie inicjatywy musiały być wymęczone, z całym ciąganiem za rękaw i reakcją typu "dobra, jak wam tak bardzo zależy, to niech będzie".
Bo ja serio wierze w oddolne inicjatywy.
Bo odgórne były na GSie źle witane (jeżeli administracja robiła), albo w ogóle ich nie było z dopiskiem "my jesteśmy od tego, żeby zarządzać" (jak robiły to kapituły).
"Regulamin" miał dwa punkty. W wyimaginowanym morzu zajebiście kreatywnych userów może wyłaniałyby się od czasu do czasu jakieś impulsy, oddolne próby urozmaicenia rozrywki. Ale ono nie istnieje.
No przykro mi, ale ja też nie jestem chodzącym człowiekiem pomysłem i co noc mam objawienie jak zabawić ludność. Staram się, ale człowiek orkiestra nie jestem.
Poza tym jak mają stosować zasadę, o której nie wiedzą?
Liczyłem najpierw na to, czy pomysł sam z siebie się przyjmie, a potem (dla formalności) dodałbym ten punkt. Jak widać, nie przyjęło się samo z siebie, więc dodano punkt.

A śmiej do woli - ten się śmieje, kto śmie ostatni. Przy obecnym ruchu nikt nie liczy na żaden boom czy rewolucję, więc o kant dupy rozbić te proroctwa.
Najbardziej mnie razi fakt, żeś sam nie przejął inicjatywy (czyt. umieścił dwa utworki, albo chociaż napisał posta), a rzucasz się strasznie jak wesz o ten temat.

BTW: Teraz można dobrać jakąś nową, pasującą nazwę tematu, jakieś "Muzyczne A/B" albo inne X czy Y. I uściślić w regule, że uzasadnienie swojego wyboru to istotna część oceny (" (...) i ocenia go, uzasadniając swój wybór" - chociażby).
Osobiście myślę, że to (znowuż) zbędne, bo kryterium bedzie raczej "bardziej mi się podobało". Jeżeli ktoś będzie chciał rozpisywać się na temat dlaczego mu się bardziej podobało - proszę bardzo. Jeżeli nie, to mniejsza o to.
Małymi kroczkami, zobaczmy jak się to przyjmie.
Co do nazwy tematu - zostawmy to tak jak jest, bo nie zmienie na "Oceń jeden z kawałków, którego słuchała osoba przed Tobą", takie "Muzyczne A/B" dziwne brzmi.

Póki co, let it stay, chyba, że ktoś mnie zaskoczy mega fajną nazwą z polotem.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Hyde Park
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 23, 2014, 22:08:55 pm »
Wychodzi z Ciebie PRLowski żelbeton - "po co zmieniać, skoro jest dobrze?".
Pomijając to, że lepsze jest zazwyczaj wrogiem dobrego, ma to inną, zwięźlejszą nazwę - konserwatyzm.

Ta cała kłótnia wygląda zabawnie. Gdy administracja jeszcze na GS-ie karała za zbyt lakoniczne posty, karani bronili się brakiem odpowiedniego zapisu w regulaminie i nie docierało do nich, że funkcjonowała powszechnie znana niepisana dżentelmeńska umowa. Teraz, w znacznie błahszej sprawie, GuRt, który w "Oceń numer" się nawet nie udziela (i nie udziela się wcale lub prawie wcale odkąd pamiętam), jak lew walczy o aktualizację zasad, która może i nie jest zbędna, ale bez niej prawdopodobnie by się obeszło.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Hyde Park
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 28, 2014, 00:31:19 am »
Póki co, let it stay, chyba, że ktoś mnie zaskoczy mega fajną nazwą z polotem.
Meh.

Nie, nie wchodząc w dalsze dyskusje: możesz wykosić z powrotem ten dodany z wielkim bólem punkt w regulaminie.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.