Autor Wątek: South Park: Kijek Prawdy  (Przeczytany 2175 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nederland

  • Wiadomości: 844
South Park: Kijek Prawdy
« dnia: Kwiecień 17, 2014, 11:48:59 am »

Grając w tę grę, można się zastanawiać, co jest dziwniejsze: to, że to pełnoprawny cRPG, czy to, że została ona stworzona przez... Obsidian, czyli nie byle kogo. Na pewno jest to gratka dla fanów serialu, gdyż pojawiło się w niej większość postaci, które w nim wystąpiły. Fabuła opiera się na przygodach nowego dzieciaka w mieście, który, szukając nowych kolegów, staje się częścią gry fabularnej toczącej się wokół walk frakcji ludzi i elfów o tytułowy potężny artefakt. Jak to "South Park", jest pełna absurdalnego humoru, nie mniej absurdalnych sytuacji i zadań, nawiązań do popkultury, a poprawność polityczna nie stanowi dla niej żadnego problemu.

Znalazło się w niej miejsce nawet dla parodii "Skyrim". To trzeba zobaczyć.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: South Park: Kijek Prawdy
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 17, 2014, 14:13:17 pm »
(przegapiliśmy zajebistą premierę RPG, ooooops, *le center faic*)

Popieram Neda, to trzeba zobaczyć. Nie wypowiem się na temat replayability, bo mimo wszystko w mojej subiektywnej ocenie ogrom zajebistości uderzył mnie od strony niezliczonych nawiązań do całej serii South Park - i o ile ubaw miałem przeogromny (a grałem nie u siebie, zaledwie półtora godziny), to obawiam się, że za drugim razem to już nie byłoby to samo. Co więcej, przez ten krótki czas nie zdołałem aż tak dobrze poznać mechaniki, ale jedno jest pewne - jest interesująca.

Ale nawet jak kogoś nie przekona Obsidian.
Nawet, jak kogoś nie przekona South Park.

To nie powinien mieć wątpliwości po poznaniu dostępnych klas postaci:
Wojownik
Mag
Złodziej
Żyd

MOŻECIE RZUCAĆ TYM SŁYNNYM PIERWSZYM KAMIENIEM. NAUCZYĆ SIĘ JEW-JITSU. MORDOWAĆ NAZISTOWSKIE ZOMBIE PŁODY. NASYŁAĆ EGIPSKIE PLAGI.

Must-play.

Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: South Park: Kijek Prawdy
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 17, 2014, 19:38:29 pm »
Cytat: GuRt
To nie powinien mieć wątpliwości po poznaniu dostępnych klas postaci:
Wojownik
Mag
Złodziej
Żyd
Żyd, tak? W takim razie chyba nigdy nie będziemy kumplami.
~Cartman po tym, jak gracz wybierze wiadomą klasę postaci.

Przy bliższym poznaniu gra nieco traci, ale to pewnie dlatego, że - przynajmniej w moim przypadku - pierwsze wrażenie było piorunujące. Niemniej jednak, jest świetna.

Tak, Jezus też w niej jest.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2014, 19:45:42 pm wysłana przez Nederland »
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: South Park: Kijek Prawdy
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 17, 2014, 22:01:35 pm »
kiedys zagram, powstrzymuje mnie to ze nie ogladalem SP inie zalapie polowy nawiazan. Ale na pewno zagram, bo obsidian, bo SP, bo zyd.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: South Park: Kijek Prawdy
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 15, 2014, 21:03:09 pm »
Niedawno przeszedłem i muszę powiedzieć, że chyba nigdy przy żadnej grze się tak nie uśmiałem jak przy South Parku. Początkowo byłem sceptycznie nastawiony, nie byłem pewien, czy twórcom udało się dobrze odwzorować klimat serialu i stworzyć sensowny system rozgrywki. Ale już po pierwszych dziesięciu minutach odrzuciłem wątpliwości w kąt - to bez wątpienia jeden z lepszych RPGów, w jakie grałem.

Ogrom nawiązań do serialu i filmu, znanych postaci, miejsc, cytatów (chociażby słynne "Aaaaand it's gone"), świetny klimat, genialny pomysł z LARPem wokół którego kręci się fabuła, grafika i dialogi jakby żywcem wyjęte z serialu - cud, miód i orzeszki.

Grając w to aż mi było żal, że nigdy nie miałem ekipy z którą mógłbym sobie zrobić LARPa podobnego do tego, który zrobiła dziatwa z Południowego Parku.

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: South Park: Kijek Prawdy
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 21, 2016, 18:21:12 pm »
Z okazji nadciągającej, kolejnej gry spod znaku South Park, czyli Fractured But Whole (Podzieleni, Lecz zRzyci? :D ), a także biorąc pod uwagę fakt, że ta gra będzie na tyle podobna do Kijka Prawdy iż nie widzę potrzeby zakładania oddzielnego tematu,

ODKOPUJĘ

https://www.youtube.com/watch?v=fiayfb1rrs0

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=28149

http://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=11447

Dotychczas pojawiło się już nieco informacji nt. Fractured But Whole, które sugerują, że gra będzie na tyle podobna do poprzednika by spodobać się fanom Kijka Prawdy, ale jednocześnie na tyle ulepszona by nie sprawiać wrażenia odgrzewanego kotleta.

To jak to będzie? Żarty z superbohaterów mają spory potencjał, pewnie nawet większy niż z fantasy (DC i Marvel dostarczyli więcej materiału do robienia sobie beki niż potrzeba :P ), a zapowiadane ulepszenia w systemie walki, lootu i klas postaci brzmią obiecująco.

PS. Wnoszę, żeby ktoś posiadający uprawnienia zmienił nazwę tematu na czyste "South Park", skoro jest już więcej niż jedna część do dyskutowania ;D