Autor Wątek: Hobbit  (Przeczytany 4469 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Klimek

  • Wiadomości: 275
Hobbit
« dnia: Wrzesień 15, 2013, 00:27:53 am »
Nie zamieściłem tego posta w temacie "fajny film dziś widziałem" bo utonie on wśród pozostałych postów i pozostanie bez odzewu, dlatego uznałem, że egoistycznie założę odrębny wątek. Poza tym ten film nie wydaje mi się być fajny, więc to drugi powód stworzenia nowego topicu.

Dzisiaj miałem "przyjemność" obejrzeć w TV pierwszą część Hobbita. Jedynym jego plusem są tylko i wyłącznie wątki humorystyczne. Cała reszta leży i kwiczy, a już szczególnie dubbing, który jest tragiczny. Fabuła jest strasznie rozwodniona i totalnie niezrozumiała, przynajmniej dla mnie:

(click to show/hide)

Oczywiście proszę mi tu nie wyskakiwać z tekstami typu "nie czytałeś książki to nie wiesz co i jak". Owszem, nie czytałem książki, ale się odnoszę tylko i wyłącznie do filmu, którego pierwsza część jest strasznie kiepska. Miałka i banalna fabuła, słabe dialogi i fatalny dubbing. Dubbing może być dobry, tylko aktorzy muszą być dobrze dopasowani, a tutaj głos "Obeliksa" w zupełności nie pasował mi do Gandalfa, a głos "Foltesta" z Wiedźmina nie pasował mi kompletnie do tego szefa elfów, którego imienia zapomniałem. ;]

Ogólnie jest to jakaś taka mało dojrzała opowieść i nie wiem, czy zasiądę przed TV przed kolejnymi częściami.
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Hobbit
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2013, 08:15:52 am »
W pełni się z tobą zgadzam. Książka była pisana dla dzieci i sama historia też jest dla dzieci, czyli jest na maksa naiwna. Tutaj chcą z niej zrobić epickie dzieła na miarę LoTRa i wychodzi to marnie. Najśmieszniejsze jest to, że na podstawie 500 stronicowej książki robią 3 dwugodzinne filmy i dlatego fabuła jest strasznie rozlazła i rozmyta. Ogólnie wszystko dlatego, że po sukcesie Lorda ludzie kupia wszystko co jest z nim związane i dlatego próbują jak najwięcej zarobić na tym.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Hobbit
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2013, 09:29:46 am »
Niestety muszę się zgodzić. Władca jako film (nie wersja reżyserska) był przyjemny i mimo kilku głupot był świetnie zrobiony. Hobbit jest po prostu nudny.

(click to show/hide)

Starałem się do niego przekonać ale nie wyszło.


Ps. Zaraz Maniaks wyskoczy ze swoją krucjatą bronienia wszystkiego co Tolkienowe. xD

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Hobbit
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 15, 2013, 10:33:36 am »
Zabawne, że przeszkadzają wam wątki z książki, a nie te co dodał Jackson :P

MuadDib, to były trolle. I nie tylko u Tolkiena zamieniają się one w kamień na słońcu.

Murtag

  • Wiadomości: 247
Odp: Hobbit
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 15, 2013, 11:52:05 am »
Pomimo że również jestem fanem wszystkiego co Tolkienowe, w tym i Hobbita, to także się zawiodłem oglądając film. A w zasadzie to zawiodłem się na filmie, ponieważ jestem fanem wszystkiego co Tolkienowe.
Jestem w stanie zrozumieć, że twórcy filmu chcą zbić jak najwięcej kasy, a także to, że kręcą 3 części na podstawie książki (która nawiasem mówiąc jest dwa razy krótsza niż którakolwiek z części Władcy Pierścieni). Byłbym w stanie to zrozumieć, gdyby reżyser starał się dokładnie przedstawić wydarzenia z książki. Niestety, w parze z tym, czego na prawdę możemy się w książce doszukać (często sceny te bardzo odbiegają od "rzeczywistości"), idą ciągnące się przez znaczną część filmu wątki z dupy, które reżyser sam sobie dopowiedział jak chociażby kamienne giganty.
Kolejna sprawa, to przedział wiekowy odbiorców, do których zaadresowany jest film. Wiadomo Hobbit - książka dla dzieci, więc nikt się nie spodziewał epickości, powagi i podniosłości na miarę Władcy Pierścieni. No ale na Boga, jaja na ryju? W odróżnieniu od książki, film był przeznaczony również dla starszej widowni, niestety poziom humoru jest tragiczny. To co może rozbawić małego chłopczyka oglądającego bajki typu Krowa i Kurczak, prawdopodobnie zniechęci starszego odbiorcę. Szczególnie jeśli połączyć denny humor z nierealnymi wyczynami kaskaderskimi głównych bohaterów, z których każdy powinien co najmniej kilka razy umrzeć w czasie trwania filmu.

Mógłbym tak w nieskończoność, dlaczego Radagast jest stuknięty, dlaczego do ch*ja ma zaprzęg z królików, skąd się wziął wielki, zły ork, albo od kiedy w Hobbicie zwołano naradę w Rivendell itd. Te dwa ostatnie przykłady oczywiście mają na celu stworzenie fabuły dla pierwszej części filmu, co nie zmienia faktu, że mierzi mnie jak oglądam te sceny.
Podsumowując, idąc do kina nie spodziewałem się epokowego dzieła, a po prostu fajnego filmu na podstawie książki mojego ulubionego autora. Wychodząc z sali kinowej czułem się, jakby ktoś mi powiedział, że w tym roku Gwiazdka została odwołana.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2013, 11:56:04 am wysłana przez Murtag »

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Hobbit
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 15, 2013, 12:33:32 pm »
Dobry film, co Wy gadacie.
Klasztor - Fechtmistrz

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Hobbit
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 18, 2013, 11:57:25 am »
Ps. Zaraz Maniaks wyskoczy ze swoją krucjatą bronienia wszystkiego co Tolkienowe. xD

Nie zamierzam, bo nie warto. Każdy z Was ma swoje zdanie, którego widać nic nie zmieni w pewnych aspektach, dlatego też bezcelowe jest przedstawianie tutaj moich argumentów na to, że film jest dobry w moim odczuciu. Rozpisałem się trochę na filmwebie na temat pierwszej części Hobbita, potem na GSie (nie pamiętam czy w wątku zakonnym czy na forum ogólnym) i wystarczy.

Co do dubbingu, to na pewno jest tragiczny i nawet nie ruszam tej wersji filmu. Po cichu liczę, że zrobią wersję z lektorem, jak w przypadku Władcy Pierścieni.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: Hobbit
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 18, 2013, 13:21:39 pm »
Najlepsza by była wersja z napisami. Chociaż nawet jakby taką zrobili to i tak bym nie obejrzał po raz drugi.

Maniaks, mógłbyś zapodać jakiś odnośnik do twojej opinii na filmwebie?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2013, 13:30:58 pm wysłana przez Klimek »
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Hobbit
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 18, 2013, 13:50:15 pm »
Przecież jest wersja z napisami.

Odnośnik do mojej wypowiedzi

Może trochę przesadzone miejscami, bo byłem świeżo po obejrzeniu filmu, ale nadal trzon wypowiedzi to w dalszym ciągu moja opinia na temat tego filmu.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2013, 13:53:02 pm wysłana przez Maniaks »
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Hobbit
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 18, 2013, 13:50:54 pm »
Chociaż nawet jakby taką zrobili to i tak bym nie obejrzał po raz drugi.
Przecież Hobbit jest z napisami już od dnia premiery.
Klasztor - Fechtmistrz

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: Hobbit
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 18, 2013, 13:55:13 pm »
A to zwracam honor, nie wiedziałem i nawet nie usiłowałem sprawdzić. ;] W każdym razie to nie zmieni mojej opinii o tej marnej produkcji. Chociaż może lepiej by się oglądało słuchając oryginalnych głosów zamiast nędznej próby dubbingu.
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

Barneyek

  • Wiadomości: 899
  • Niebieski Kot Klasztorny
Odp: Hobbit
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 18, 2013, 14:16:57 pm »
Skoro już strzelamy odnośnikami, pozwolę sobie podlinkować i moje wywnętrzenia na temat filmu, bo pisać ich na nowo nie ma sensu. Zastrzeżenie podobne jak u Maniaksa - wrażenia stosunkowo świeżo po obejrzeniu. Wersji dubbingowanej nie uświadczyłam i nie zamierzam :)
Milion Lat W Lochu

Skellen

  • Wiadomości: 206
Odp: Hobbit
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 18, 2013, 15:35:47 pm »
Dobra recka.

Ja osobiście nie oglądałem jeszcze Hobbita, gdyż zraziłem się faktem rozwleczenia wątłej w sumie książki, na trzy długie filmy... A że nie zależy mi na efektach 3D, to poczekam, aż wyjdą wszystkie części na jakimś BlueRayu i wtedy zrobię sobie maraton.
No chyba, że splot zbiegów okoliczności sprawi, że będzie okazja do obejrzenia filmu wcześniej. Jakoś ten perfidny marketing zniechęca mnie jednak...

Cóż, taki świat.

Edit: Maniaks, dobrze napisałeś o tym malkontenctwie. W prawdzie na filmie nie byłem jeszcze, ale wiem o co chodzi. W przypadku Władcy, też takich nie brakowało.

Istnieją po prostu dyżurni narzekacze i negatorzy wszystkiego. To ich hobby ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2013, 15:47:01 pm wysłana przez Skellen »

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Hobbit
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 19, 2013, 15:01:55 pm »
Kocham Władce Pierścieni.

Nawet Dwie Wieże.

Namówiłem dziewczynę na oglądanie WP i mimo, że była wielką przeciwniczką serii (bo to, bo tamto) to obejrzała z wypiekami na twarzy.

Podczas oglądania Hobbita było tak nudno, że dwa razy uprawialiśmy seks i raz przerwaliśmy na zrobienie jedzenia. Nie w kinie.

Zwyczajnie za długie to i przekombinowane.

Dla ludzi z dystansem do filmu
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Hobbit
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 19, 2013, 18:43:39 pm »
Bo Władca Pierścieni nie był długi, MoG. Tak samo jak i nie był przekombinowany. Jedynym przekombinowaniem, które było dla mnie trudne do przegryzienia, to właśnie sceny w królestwie goblinów, jeśli mowa o Hobbicie. Reszta bardzo fajna. Dodane wątki tylko uprzyjemniają podróż po Śródziemi.

A film z tymi błędami jest trochę kiepawy. Sporo rzeczy oczywistych, ale zwyczajnie nierażących. Część to kwestia gustu, część to czepianie się oryginalnych wątków z książki, więc totalnie z dupy argumenty, a reszta to wiadomo, że w każdym filmie są jakieś błędy mniejsze czy większe.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!