Autor Wątek: Karta nVidia nie została wykryta w systemie  (Przeczytany 5769 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Morean

  • Wiadomości: 273
  • Ocean Soul
Karta nVidia nie została wykryta w systemie
« dnia: Wrzesień 12, 2013, 12:34:06 pm »
Jak w temacie. Mam laptopa Acer Aspire E1-571G z kartą graficzną nVidia GT 620M, której system nie wykrywa, w Menedżerze Urządzeń również nie została wykryta. Zainstalowane są sterowniki do płyty głównej, karty zintegrowanej, ustawienie w BIOSie na "Switchable", natomiast karty nigdzie nie ma. CPU-Z również jej nie wykrywa.

Ktoś wie o co tu chodzi?
Ave Crux, Spes Unica Mea! | Et lux in tenebris lucet, et tenebrae eam non comprehenderunt.
Pracowity Sługa Beliara | Złoty Czempion ŚP | Czempion Podziemia | Tropiciel Turnieju Chowanego | FEiE

Podziemie - Poszukiwacz

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Karta nVidia nie została wykryta w systemie
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 12, 2013, 12:53:35 pm »
Jeżeli obie karty graficzne są uruchomione w BIOSie jedyne co musisz zrobić to zainstalować najnowsze sterowniki nvidii.
Jeżeli w menedżer urzadzeń wykrywa zarówno grafikę intela jak i standardową karte graficzną usuń najpierw standardowa i wtedy zainstaluj sterownik:

http://www.nvidia.pl/object/notebook-win8-win7-64bit-320.49-whql-driver-pl.html


Morean

  • Wiadomości: 273
  • Ocean Soul
Odp: Karta nVidia nie została wykryta w systemie
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 12, 2013, 13:42:53 pm »
Jeżeli obie karty graficzne są uruchomione w BIOSie jedyne co musisz zrobić to zainstalować najnowsze sterowniki nvidii.
Jeżeli w menedżer urzadzeń wykrywa zarówno grafikę intela jak i standardową karte graficzną usuń najpierw standardowa i wtedy zainstaluj sterownik:

http://www.nvidia.pl/object/notebook-win8-win7-64bit-320.49-whql-driver-pl.html

Nie wiem czy zostaje ta karta wykryta w BIOSie, jest on tak ubogi, że nawet nie wiem gdzie to sprawdzić. :D Instalacja sterowników nVidii nie przynosi efektu, ponieważ te sterowniki nie chcą się instalować ze względu na to, iż karta nie jest wykryta przez system.

Niby BIOS wykrywa obie karty - widać BIOS Intela i BIOS nVidii. Natomiast w Menedżerze Urządzeń nic i niestety sterowniki zainstalować się nie chcą.
Ave Crux, Spes Unica Mea! | Et lux in tenebris lucet, et tenebrae eam non comprehenderunt.
Pracowity Sługa Beliara | Złoty Czempion ŚP | Czempion Podziemia | Tropiciel Turnieju Chowanego | FEiE

Podziemie - Poszukiwacz

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Karta nVidia nie została wykryta w systemie
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 12, 2013, 14:38:08 pm »
1. Upewnij się że nie jedziesz na trybie oszczędnym i masz podłączony zasilacz.
2. W menedżerze skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu.
3. Wyłącz w BIOSie GT620M po czym włącz go ponownie.
4. punkt 2
 Zasadniczo po każdym punkcie może się naprawić.
W najgorszym wypadku sprzęt może być uszkodzony.

Morean

  • Wiadomości: 273
  • Ocean Soul
Odp: Karta nVidia nie została wykryta w systemie
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 27, 2013, 12:41:23 pm »
Wykonałem wszystkie punkty. Niestety - tryb zrównoważony i podłączony zasilacz nic nie zmienia. Skanowanie nic nie daje, bo menedżer nie wykrywa sprzętu. Przełączyłem w BIOSIE z trybu przełączalnego na zintegrowany i włączyłem ponownie przełączalny, nadal nic. Ponownie skanowanie również nic nie wniosło. Generalnie BIOS pokazuje mi tylko coś takiego jak VGA BIOS - i tam jest wersja BIOSu tej karty nVidia.
Ave Crux, Spes Unica Mea! | Et lux in tenebris lucet, et tenebrae eam non comprehenderunt.
Pracowity Sługa Beliara | Złoty Czempion ŚP | Czempion Podziemia | Tropiciel Turnieju Chowanego | FEiE

Podziemie - Poszukiwacz

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Karta nVidia nie została wykryta w systemie
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2013, 17:02:48 pm »
Nie żebym się znał, ale...

Weź wyłącz w BIOSie zintegrowaną i włącz samą nvidię. Odpal, zobacz czy wykrywa. Jak nie, to chyba coś skopane ze sprzętem. Jak wykrywa, to zainstaluj stery, zmień w BIOSie na switchable i wtedy może śmignie.

Jeżeli się mylę, to popraw.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Morean

  • Wiadomości: 273
  • Ocean Soul
Odp: Karta nVidia nie została wykryta w systemie
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 28, 2013, 17:13:36 pm »
Nie żebym się znał, ale...

Weź wyłącz w BIOSie zintegrowaną i włącz samą nvidię. Odpal, zobacz czy wykrywa. Jak nie, to chyba coś skopane ze sprzętem. Jak wykrywa, to zainstaluj stery, zmień w BIOSie na switchable i wtedy może śmignie.

Jeżeli się mylę, to popraw.

No właśnie mówię, że mogę jedynie zmienić tryb graficzny w BIOSIE, a wyłączać kart nie bardzo. Pokazuje mi tylko VGA BIOS i nic więcej za bardzo nie mogę zrobić.
Ave Crux, Spes Unica Mea! | Et lux in tenebris lucet, et tenebrae eam non comprehenderunt.
Pracowity Sługa Beliara | Złoty Czempion ŚP | Czempion Podziemia | Tropiciel Turnieju Chowanego | FEiE

Podziemie - Poszukiwacz

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Karta nVidia nie została wykryta w systemie
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 28, 2013, 18:35:23 pm »
Jeśli masz gwarancję to wyślij do serwisu.