Autor Wątek: Wiedźmin 2: Zabójcy Królów  (Przeczytany 7972 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Skellen

  • Wiadomości: 206
Odp: Wiedźmin 2: Zabójcy Królów
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 20, 2013, 20:16:14 pm »
Cytuj
Dlatego też, jeśli opowieść o wiedźminie faktycznie podejmę - niezależnie od tego, czy w formie prequelu, sequelu czy spin-offu - w najmniejszym nawet stopniu nie oprę się na żadnej adaptacji, elementy tych adaptacji całkowicie pominę - w rzeczywistym kanonie opowieści wiedźmińskich nie ma bowiem na nie miejsca.

No cóż, Sapkoś wcale nie mówi w tej wypowiedzi, że zamierza kontynuować Geralta, jedyne co tu widzę, to tryb warunkowy w odniesieniu do pytania, czy ewentualnie przy pisaniu nowych przygód będzie się odnosił do fabuły wprowadzonej w grach przez twórców z CDP. Jasno odpowiada, że "jeśli faktycznie" do tego dojdzie i tak dalej...

Tak więc jego deklaracja na którą się powoływałem pozostaje póki co w mocy. Nie stwierdził jednoznacznie, że wróci do wiedźmińskiego universum, tylko dywagował wywołany do tablicy w konkretnym kontekście.

Pola

  • Wiadomości: 490
  • Dr Ro
Odp: Wiedźmin 2: Zabójcy Królów
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 21, 2015, 16:57:47 pm »
Cytuj
Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.
Trochę mnie to przeraża, ale zaryzykuje ^^


Była chwila wolnego (święta). To sięgnęłam po jakiś sprawdzony stary tytuł by się odprężyć- W2. Swoją drogą teraz mam też zamiar odświeżyć sobie 1. I Sagę! Bo pierwszy raz jak ją czytałam to miałam chyba 15 lat i już nic nie pamiętam.

Ale do rzeczy:
Mieliście tak, że długo zastanawialiście się nad którymś wyborem i w sumie żaden nie był w 100% satysfakcjonujący?(To akurat i zarzut i zaleta w jednym, bo niedosyt powoduje że chce się grę przejść jeszcze raz.)


Co myślicie o Triss? (mnie osobiście wnerwiała do granic możliwości, a jej typ urody przypominał mi taką ciotkę-klotkę, może to też wina dubbingu ;/ )
(click to show/hide)

W2 zrobiła się taka lekko bezpłciowa bo nie było momentu, że choć trochę się bałam...(np. grając w W1 nocą, pierwszy rozdział to była poezja gęsiej skórki)

Wydaje mi się, że teksty w 2 są gorszej jakości - nawet w przekleństwach, mam wrażenie, odmieniali tylko słowo kur*** przez wszystkie przypadki... a może to kwestia dubbingu, który wyrażał mniej emocji (?)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2015, 17:04:39 pm wysłana przez Pola »

 P. A. 73%

☆☆☆|| Wtajemniczona||☆☆☆


wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Wiedźmin 2: Zabójcy Królów
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 21, 2015, 17:07:23 pm »
Mieliście tak, że długo zastanawialiście się nad którymś wyborem i w sumie żaden nie był w 100% satysfakcjonujący?(To akurat i zarzut i zaleta w jednym, bo niedosyt powoduje że chce się grę przejść jeszcze raz.)
Tak niestety/na szczęście jest. Pamiętam jak kiedyś się (poza grą) zastanawiałem jakie główne decyzje podjąć, żeby świat był ładny i miły. Nie da się, cokolwiek zrobisz, gdzieś pójdzie źle-jak naprawisz dolinę pontaru, to zjebie się temeria, jak naprawisz temerię, zjebie się dolina pontaru. Nie ma dobrych wyjść, jest mniejsze zło. Czyli to co wiedźmaki lubią najbardziej.
Co myślicie o Triss? (mnie osobiście wnerwiała do granic możliwości, a jej typ urody przypominał mi taką ciotkę-klotkę, może to też wina dubbingu.
To chyba nie są damskie uprzedzenia bo np.Ves była spoko, Saskia też, no KAŻDA INNA tylko nie Triss
Triss... ja do niej nic nie miałem. Podobnie jak do Ves czy Saskii. Za to niemiłosiernie mnie wnerwiała Filippa. I Cynthia, przynajmniej w podztawce-w ER ta postać staje się naprawdę zajebista.
Gra zrobiła się taka lekko bezpłciowa i nie było momentu, że choć trochę się bałam...(np. grając w W1 nocą, pierwszy rozdział to była poezja gęsiej skórki)
Fakt, klimat grozy zszedł trochę na bok. Nie kminię co ty bredzisz o płciowości gry, ale W2 jest bardziej epickie niż straszne, w przeciwieństwie do W1. A mimo tego czuć subtelny i miły mym nozdrzom zapaszek dank fantasy.
Wydaje mi się, że teksty w 2 są gorszej jakości - nawet w przekleństwach, mam wrażenie, odmieniali tylko słowo kur*** przez wszystkie przypadki... a może to kwestia dubbingu, który wyrażał mniej emocji (?)
Zabrakło Talara :D
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Testoviron

  • Wiadomości: 169
  • ke?
Odp: Wiedźmin 2: Zabójcy Królów
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 21, 2015, 18:53:39 pm »
Mnie akurat nie przeszkadza zniszczenie, które Geralt za sobą pozostawia w sensie politycznym i technicznym, więc żeby być zadowolonym ze swoich wyborów, wystarczy mi stary sposób polegający na dopasowywaniu małych, nieistotnych fabularnie decyzji do głównego wyboru w grze. To jest wyraźniejsze w W1, gdzie jako na przykład pro-zakonny jeleń wybieram, powiedzmy, walkę z przerazą zamiast laboratorium, zabicie wiedźmy zamiast jej oszczędzenia, oszczędzenie Wielebnego pomimo jego skurwysyństwa i kasy, jaką ma przy sobie, zabicie Talara mimo jego prawilności (no ale rozkaz De Wetta to rozkaz) czy chociażby załatwienie sprawy z kluczem grabarza koniecznie przy pomocy Vincenta. Takie duperelce, a więc de facto wszystkie najmniejsze decyzje w grze, zależą u mnie od ścieżki, jaką gram. To daje fajną satysfakcję podczas gameplayu. Jeśli ktoś cierpi na wyrzuty sumienia po outrze, to już na to nic nie można poradzić.

Dubbing? Tru, w W2 jest przesadzony. Geralt i Triss mruczą jakby siedzieli w sex-telefonie, Jaskier artykułuje zdania jak pani przedszkolanka, Zoltan, heh, jest, heh, do przesady, heh, krasnoludzkim, heh, pijakiem-zawa(heh)diaką. Loredo przełykam tylko dlatego, że (o ile się nie mylę) ten sam aktor dubbował Oda w pierwszej części, a Odo to była porażka nad porażkami.
Bronią się tylko postaci drugoplanowe i epizodyczne, zwłaszcza Shilard, Henselt czy fenomenalny Roche.

Triss? Bicz plis, dyga mi przy niej. :D
does  the  crowd  understand?
is  it  east  versus  west
or  man  against  man?
generał armii królewskiej. feie.
jp2gmd

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Wiedźmin 2: Zabójcy Królów
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 22, 2015, 20:05:57 pm »
Racja, Rochea mało co przebije. Szkoda tylko, że zabrakło Talara, bo głos miał bardzo fajny. Poza tym to każdy elf mówi jakby właśnie wypełnił formularz podatkowy. Moim największym dylematem przy wyborze ścieżki było to, że nie lubię Iorwetha, ale lubię Verden (czy tam Vergen). Z drugiej strony lubię Rochea, ale nie Henselta i jego obóz.
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Wiedźmin 2: Zabójcy Królów
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 22, 2015, 20:16:52 pm »
Gdy grałem pierwszy raz i nie znałem dalszej fabuły, oczywistym wyborem był Roche, uratował nam dupę, a my zobowiązaliśmy się mu pomóc, a iorweth to zwykły rzezimiech jest i chuj. Bandyta, idący po trupach do celu, żyjący w innym świecie.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wiedźmin 2: Zabójcy Królów
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 22, 2015, 20:44:14 pm »
a przede wszystkim typowa elfia pipa. Szkoda tylko że gra była pisana raczej pod tę pipę właśnie.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Seksrator

  • Wiadomości: 187
  • Cham i Prostak
Odp: Wiedźmin 2: Zabójcy Królów
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 23, 2015, 15:41:58 pm »
Mam prośbę, pokona mi ktoś Kejrana? Bo mi komputer nie wyrabia na qte xD

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Wiedźmin 2: Zabójcy Królów
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 24, 2015, 20:04:45 pm »
Mam akurat zainstalowanego, jak chcesz podrzuć zapis to ogarnę. :p
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Pola

  • Wiadomości: 490
  • Dr Ro
Odp: Wiedźmin 2: Zabójcy Królów
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 24, 2015, 21:23:07 pm »
Mam prośbę, pokona mi ktoś Kejrana? Bo mi komputer nie wyrabia na qte xD

Ej właśnie wytłumaczcie mi o co chodzi z tym, że są problemy z qte... bo spotykałam się z takim problem na wielu forach, a u mnie tego nie było. Zdaje mi się, że któryś patch to niweluje (?)

Ewentualnie zmień poziom na łatwy to chodzą wolniej.(tak mi się zdaje bo mnie to nudziło i zawsze dawałam przed walkami wręcz na najwyższy i mialam wrazenie ze sa szybsze)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2015, 21:24:51 pm wysłana przez Pola »

 P. A. 73%

☆☆☆|| Wtajemniczona||☆☆☆


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wiedźmin 2: Zabójcy Królów
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 24, 2015, 23:48:38 pm »
a tego QTE nie dało się w ogóle wyłączyć?

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: Wiedźmin 2: Zabójcy Królów
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 25, 2015, 00:09:19 am »
Niestety nie.
QTE całkowicie zepsuło walkę na pięści w W2. ;/ Mam nadzieję, że w W3 pięściarskie pojedynki to będzie prawdziwe wyzwanie dla gracza a nie tylko czekanie, aż wyświetli się odpowiedni przycisk.
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

Seksrator

  • Wiadomości: 187
  • Cham i Prostak
Odp: Wiedźmin 2: Zabójcy Królów
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 25, 2015, 00:53:59 am »
Ten qte to ewidentna wina mojego siedmioletniego komputera, który kiedyś ogarniał tą grę na wysokich, ale czas niestety wszystkich dopada ;/

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wiedźmin 2: Zabójcy Królów
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 25, 2015, 09:30:41 am »
Sek - jeśli kiedyś ogarniał a dzisiaj nie, to sugerowałbym format.

Klimek - że pojedynki na pięci nie to pamiętam, ale wydawało mi się, że kejrana tak jak smoka można ominąć. Oh well, tak to jest jak się grało jeszcze przed reżyserską.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Seksrator

  • Wiadomości: 187
  • Cham i Prostak
Odp: Wiedźmin 2: Zabójcy Królów
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 25, 2015, 10:09:50 am »
Jest świeżo po formacie.

@EDIT: Jednak nie da się/nie umiem wyeksportować sejwów ze stimowej wersji. W takim razie, ma ktoś W2 na steamie?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2015, 07:06:46 am wysłana przez Seksrator »