Autor Wątek: Shin Megami Tensei: Persona 3  (Przeczytany 4988 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Shin Megami Tensei: Persona 3
« dnia: Wrzesień 06, 2013, 15:40:25 pm »

Absolutnie najlepszy jRPG w jakiego grałem. Spełnienie marzeń każdego otaku w formie gry. Jak to wygląda? Jesteś w specjalnej jednostce SEES do zwalczania potworów (tzw. Shadow), które pojawiają się podczas "ukrytej godziny" (dank hour). Jako, że jesteś specjalny, potrafisz przyzwać tytułową Persone - swój własny awatar, którego używasz do walki. Niby nic szczególnego, ale poza tym musisz jeszcze chodzić do szkoły, utrzymywać kontakt z rówieśnikami (co zaplusuje podczas tworzenia nowych Person) i ogólnie prowadzić "nudne" życie ucznia. Krótko i na temat: za dnia szarak, w nocy superbohater. Jak w rasowym shounen anime.

Fabuła, postacie - cud miód i orzeszki. System walki to standardowa turówka, gdzie kontrolujesz tylko i wyłącznie protagonistę, a reszta robi co chce (właściwie to można im role różne przypisywać).

Obowiązkowa pozycja dla każdego fana jRPGów.

https://www.youtube.com/watch?v=tzHpCOPsVbo - intro.

EDIT: Mała rzecz, ale ważna. Powstaje pełnometrażowy film anime na podstawie fabuły gry. Pierwszy z serii. Trzymamy kciuki. Trailer: http://youtu.be/qnC9IDJma6M
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2013, 15:57:54 pm wysłana przez Master of Gorzała »
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

MaxRyder

  • Wiadomości: 319
  • Za każdą wielką fortuną kryje się zbrodnia.
Odp: Shin Megami Tensei: Persona 3
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 31, 2013, 18:34:26 pm »
Meh meh, chyba będzie trzeba ogarnąć jakiś TV/monitor do PS2...
"nie mogę schudnąć ;((( opierdolę se kebaba ze smuteczku" i zwały na udach i odparzona cipa nie znikają. ~zimak

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Shin Megami Tensei: Persona 3
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 13, 2017, 11:43:36 am »
wskrzeszam topic - MoG, widziałem, że ten film o którym pisałeś w pierwszym poście jest do kupienia na amazonie, dobry jest? Bo na zakup przeze mnie PS3/PS4 w najbliższym czasie się nie zanosi, ale ciekawi mnie, czy jest to dobry punkt wyjścia do zapoznania się z serią (czy odwrotnie, lepsze to jest dla tych co grę przeszli, bo spoilery and shit)

I druga sprawa, która może ewoluuje z czasem w osobny topic - jak wiesz, zacząłem ostatnio zabawę z SMT: Soul Hackers. Mój problem z nią polega na tym, że podobnie jak pierwsze pokemony oferuje ci masę demonów do łapania z nastoma zaklęciami i skillami, ale niestety nie mówi co te skille robią. Ponieważ nie zawsze mam możliwość i ochotę zaglądać do wiki przed każdą fuzją by zastanowić się, czy demon ktorego stworzę jest dobry czy nie, mógłbyś podpowiedzieć na jakie są uniwersalnie uważane za niezłe/przydatne? Moja drużyna jest tuż przed 20 lvl (wiec z takiej pixie nie bede mial juz pozytku :P), trzymam się raczej neutral aligmentu i mam tylko 6 slotów na demony. Generalnie przydałby mi się jakiś healer, by nemissa (postac fabularna) mogla zająć się DPSowaniem zamiast co chwila tracić turę na leczenie (w soul hackerze nie ma darmowych tur za abuse'owanie weaknessów, jedynie wyższy dmg).
W ogóle warto trzymać jak najmocniejsze demony w teamie? Bo dupy kopią, ale żrą tyle magnetytu za każdy krok w dungeonie, że nie wiem czy nie lepiej łazić z jakimiś niższego poziomu.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Shin Megami Tensei: Persona 3
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 13, 2017, 11:53:12 am »
Persona 3 jest na PS2 jakby co. Polecam gre, jeżeli masz jakieś 80-90h do stracenia, bo tyle zajmuje przejście gry. Czy warto? Jak dla mnie to jest spełnienie mokrych snów otaku. Grasz high school kidami, którzy za dnia sie uczą, spotykają ze znajomymi, a w nocy walczą z potworami. Może być coś lepszego? Co prawda ma kilka denerwujących mechanik ta gra (zmęczenie, jeżeli napieprzasz się kilka noce z rzędu w potworami, lub podział broni na sieczną, obuchową i dźgającą), ale jest naprawdę warta polecenia ze względu na postacie, fabułe oraz setting. Zakrawa lekko o cyberpunk, co uwielbiam.

Ciężko jest mi stwierdzić, czy oglądanie filmu będzie słabe przed przejściem gry. Z jednej strony protagonista nie jest już cichy, ale z drugiej strony zmieść 80-90h gry w kilku filmach. O ile takie główne postacie dostają dużo screen time, to poboczne, z którymi robisz side questy już nie. Gra jest fenomenalna na pewno. Pytanie, czy masz czas i pada. :)

Co do Soul hackers - nie wiem jak tam działa to. W P3 i P4 już były różnice, bo chociażby w P3 miałeś combo dwóch Person (Jezus i Lucyfer mieli combo najlepsze, ach ci Japonce), a w P4 już nie. Druga sprawa, ze w P3 nie opłacało się używać skilli, które używają HP jako zasobów, bo regeneracja na poziomach z potworami była beznadziejna.

Jak ja grałem, to wiki rozbudowanych nie było, ale posiłkowałem się w P3 czasem poradnikiem. Nie za dużo, ale jednak.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Shin Megami Tensei: Persona 3
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 13, 2017, 15:06:40 pm »
O, to jeszcze lepiej jak na PS2. Pad to nie problem, mam takiego co pasuje zarówno do PC jak i PS2 :P Czas pewno też bym znalazł jakbym się postarał, ale trochę się boję, że a dłuższą metę gra może być nużąca - vide xenoblade, którego bardzo lubię, ale przechodziłem go ponad rok bo już nie mogłem patrzeć na kolejne identyczne walki i questy, mimo że historia naprawdę mnie wciągnęła. Póki co więc staram się pokończyć krótsze tytuły, np. tego Hackera czy Chrono Triggera :P Anyway pomyślę w takim razie, zresztą w temacie anime też mam drugi sezon GITSa do skończenia :P

Ty w ogóle ten film P3 w końcu widziałeś?

A co do Hakerów - tak pytam o te demony, bo choć gry potrafią być skrajnie różne gameplayowo, to akurat summony w każdej się powtarzają i pełnią podobne funkcje.


Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Shin Megami Tensei: Persona 3
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 13, 2017, 19:26:50 pm »
Widzialem dwa pierwsze i sa przyjemne. Lepsze niz serial P4, ale sam setting P4 mi mniej pasowal niz P3.

Wklepane z przenośnej, komunistycznej radiostacji firmy LG.

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Shin Megami Tensei: Persona 3
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 07, 2017, 19:53:42 pm »
jak się w końcu do Steinsa zabiorę i skończę, to pewno obadam w takim razie :P Zagranie w personę i tak mi nie grozi w najbliższym czasie :P

Z innej beczki - http://www.nintendolife.com/news/2017/11/random_shin_megami_tensei_fans_voted_for_their_top_demon_we_kinda_wish_they_hadnt MegaTen <3

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!