Autor Wątek: Czas honoru  (Przeczytany 3743 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Czas honoru
« dnia: Wrzesień 05, 2013, 10:22:14 am »
Oglądacie serial zwany Czas "uśmierć wielu bohaterów w ostatniej serii, a potem jednak nakręć jeszcze jedną serię" honoru? :) Niekiedy nazywany jest także Czasem humoru.

W zeszłym roku natrafiłem na ostatnie odcinki piątej serii i zachęcony nadrobiłem całość na VODzie. Bardzo mi się spodobał, choć momentami załamywał. Ale ogólny rozrachunek jest na plus, zwłaszcza w konfrontacji z Czterema ludowcami i psem lub J-SłużęDlaRuskich.

Wątek rodziny Sajkowskich to było coś pięknego. To chyba było to, co mi w całym serialu najbardziej przypadło do gustu.

No i jeszcze muszę zaznaczyć, że w ścieżce dźwiękowej znalazłem najlepszego Poloneza, jakiego do tej pory słyszałem. Generalnie cała muzyka jest prześwietna, ale Polonez załatwia wszystko.
Klasztor - Fechtmistrz

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Czas honoru
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2013, 13:13:11 pm »
Ten serial jest strasznie krytykowany przez "prawdziwych Polaków", ale nie wiem, dlaczego, bo go nie oglądam.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2013, 14:45:32 pm wysłana przez Nederland »
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Skellen

  • Wiadomości: 206
Odp: Czas honoru
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 05, 2013, 14:41:52 pm »
Ten serial jest strasznie krytykowany "przez prawdziwych Polaków", ale nie wiem, dlaczego, bo go nie oglądam.

Gdy tak piszesz "prawdziwi Polacy", to ma to wybrzmienie cokolwiek pejoratywne. To termin uknuty przez tuskolandię i oczywiście odpowiednio naświetlony, na zohydzenie. Innymi słowy, stwierdzisz żeś prawdziwy Polak i klasyczny patriota (bez kretyńskich kotylionów w święta państwowe)- odpowiedzą Ci: ale obciach, ciemnogród, ksenofobia i zacofanie... Po prostu super... A wydajesz się dość kumaty...

Co do serialu, j/w- nie oglądam, trudno mi się wypowiadać.

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Czas honoru
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2013, 14:46:41 pm »
Piszę tak, bo oni sami się tak określają, a z PO bynajmniej nie mają wiele wspólnego. No ale mniejsza z tym.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Czas honoru
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 06, 2013, 18:07:07 pm »
Oglądałem, nie wszystkie sezony, nie wszystkie odcinki, ale na tyle dużo żeby wiedzieć co i jak.
Wrażenia? Bardzo mi się podobał, trzymał czasem w napięciu i było dużo zwrotów akcji, ogólnie serial oceniam na duży +.

Nie chcę zbytnio schodzić z tematu ale "Prawdziwi polacy"? Kto to?
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Czas honoru
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 06, 2013, 18:44:12 pm »
Radykalni prawicowcy, przesadnie obnoszący się ze swoim patriotyzmem (i wmawiający sobie, że "patriotyzm nie jest w modzie"), widzący wszędzie lemingów, lewaków, obrażający wszystkich mających inne zdanie niż oni (a już zwłaszcza na tematy polityczne) itd.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2013, 20:07:48 pm wysłana przez Nederland »
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Skellen

  • Wiadomości: 206
Odp: Czas honoru
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 06, 2013, 19:44:39 pm »
Radykalni prawicowcy, obnoszący się ze swoim patriotyzmem (i wmawiający sobie, że "patriotyzm nie jest w modzie"), widzący wszędzie lemingów, lewaków, obrażający wszystkich mających inne zdanie niż oni (a już zwłaszcza na tematy polityczne) itd.

... yhm, wszystko jasne.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Czas honoru
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 06, 2013, 19:57:28 pm »
Na sześć odpowiedzi w wątku tylko jedna jest konkretnie na temat. :D
Klasztor - Fechtmistrz

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Czas honoru
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 06, 2013, 22:34:52 pm »
Grupa młodych aktorów, którzy udają utalentowanych są w serialu. Oczywiście na temat II WŚ. Bo martyrologia Polski i narodu Polskiego nie znudzi się nam i za 500 lat.

Sfora i tak jest lepsza.

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Czas honoru
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 06, 2013, 23:39:16 pm »
Ze względu na obsadę jakoś do tej pory omijałem ten serial szerokim łukiem i w najbliższym okresie nie mam specjalnej ochoty się zapoznawać.
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Czas honoru
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 07, 2013, 09:56:30 am »
Grupa młodych aktorów, którzy udają utalentowanych są w serialu.
Co jak co, ale do obsady ciężko się przyczepić, bo role są dobrze obsadzone.

Oczywiście na temat II WŚ. Bo martyrologia Polski i narodu Polskiego nie znudzi się nam i za 500 lat.
A lewactwu nawet za tysiąc lat nie znudzi się szykanowanie każdej próby przypomnienia o historii.

Sfora i tak jest lepsza.
Przecież to zupełnie inna kategoria serialu! A ponadto PitBull zjada Sforę bez popicia.

Ze względu na obsadę jakoś do tej pory omijałem ten serial szerokim łukiem i w najbliższym okresie nie mam specjalnej ochoty się zapoznawać.
No i kolejny. Co Wy macie do obsady?
Klasztor - Fechtmistrz

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Czas honoru
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 07, 2013, 14:18:51 pm »
Co jak co, ale do obsady ciężko się przyczepić, bo role są dobrze obsadzone.
Ale ja nie rozumiem dlaczego w Polsce jest 10 aktorów młoldego pokolenia, którzy są wałkowani wszędzie. WSZĘDZIE. Serio mamy tak kiepskie szkoły aktorskie, że nadają się "tylko" do teatru?

A lewactwu nawet za tysiąc lat nie znudzi się szykanowanie każdej próby przypomnienia o historii.
Dawno nie widziałem dobrego filmu/serialu kostiumowego osadzonego w średniowiecznej/renesansowej Polsce. Zamiast tego wałkuje się tą drugą wojne światową do bólu. Serio. Ile można?
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Czas honoru
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 07, 2013, 14:52:24 pm »
Ale ja nie rozumiem dlaczego w Polsce jest 10 aktorów młoldego pokolenia, którzy są wałkowani wszędzie. WSZĘDZIE. Serio mamy tak kiepskie szkoły aktorskie, że nadają się "tylko" do teatru?
Wiem, że tak jest, ale nie widzę w tym problemu.

Dawno nie widziałem dobrego filmu/serialu kostiumowego osadzonego w średniowiecznej/renesansowej Polsce. Zamiast tego wałkuje się tą drugą wojne światową do bólu. Serio. Ile można?
Bo taniej jest zrobić film o drugiej wojnie światowej ze śladowymi ilościami większych scen akcji. Aż boje się, że twórcom Czasu honoru zachce się nakręcić powstanie warszawskie. To byłaby tragedia pod względem efektów.
Klasztor - Fechtmistrz

Skellen

  • Wiadomości: 206
Odp: Czas honoru
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 08, 2013, 13:13:55 pm »
[...]Bo martyrologia Polski i narodu Polskiego nie znudzi się nam i za 500 lat. [...]

No chwila, a czyją martyrologię mamy kultywować i nie nudzić się nią? Ruską?

Głupie pretensje o to, że ktoś chce mówić o swojej historii... men! Popatrz na kino amerykańskie: te wszystkie II WŚ, Wietnamy inne. I pewnie wieloma z nich niezdrowa się jarasz lub jarałeś i nie przeszkadzała Ci ich martyrologia.
Btw, szerze mówiąc więcej tej martyrologi propagowano za kumuny, tyle że zakłamanej, bo w roli ZSRR jako przyjaciela od wieków, po wsze czasy... I wtedy to lewakom nie przeszkadzało. No ale..., przecież ta prawicowa swołocz taka nieokrzesana...

Nie oglądam serialu, nie wiem nic o obsadzie. Nie oglądam, nie ze względu na martyrologię tylko generalnie polskie kino po przemianach to jeden wielki bullshit (z wyjątkami). Ale jeżeli chcą kręcić seriale o naszej historii, niech to robią. Inna sprawa jaka jest jakość tych wypustów. 

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Czas honoru
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 08, 2013, 13:50:57 pm »
Nie mamy kultywować martyrologii aż w takim stopniu! Dlaczego nie możemy mieć filmów/seriali o zwycięstwach? Z drugiej strony, jak mają wyglądać jak ten z film z Odsieczą Wiedeńską, to fakt, lepsze filmy o II WŚ.

Co do kina amerykańskiego - tam raczej masz zwycięstwa przedstawione, ewentualnie dramat jednego człowieka na wojnie, a nie przedstawienie obrazu utrapionych Polaków. Wiem z historii, że była ku*de ciężko, ale gloryfikacja cierpienia i martyrologii państwa Polskiego znudziło mi się podczas czytania Dziadów.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta