Autor Wątek: Archiwum Konkursów - oldies from GS  (Przeczytany 47138 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

inverse

  • Wiadomości: 457
    • Blog - opowiadania
Odp: Archiwum Konkursów
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 08, 2013, 23:43:03 pm »
[FONT=&quot]Konkurs na Statuetkę Bóstwa[/FONT][/COLOR][/I]

1. Konkurs polega na stworzeniu statuetki swojego Zakonnego Bóstwa.
2. Do pracy używać można używać dowolnego materiału plastycznego, z którego można zrobić statuetkę Bóstwa Zakonnego, czyli gliny, masy solnej, gipsu etc.
3. Oceniane będą kategorie takie jak:
- Wygląd ogólny,
- Estetyka,
- Wkład pracy,
- Pomysłowość
4. Stworzonej statuetce należy zrobić zdjęcie o rozdzielczości co najmniej 1280 x960 pikseli, czyli odpowiadającej 1,3 megapiksela. Zdjęcia o niższej rozdzielczości niż podana będą natychmiast odrzucane.
5. Wszelkie formy plagiatu będą karane.
6. W konkursie może wziąć udział każdy członek Świętego Przymierza, niezależnie od posiadanej rangi w Zakonie.
7. Nagrodami są plusy do awansu o wielkości adekwatnej do miejsca na podium. Zwycięzca konkursu otrzyma możliwość wpisania sobie do sygnatury tytułu „Rzeźbiarza ŚP”.
8. Składanie zgłoszeń rozpoczyna się dziś w tym temacie, a kończy się za równe dwa tygodnie, czyli dnia 29.X.2007 roku. Termin oddawania prac wyznaczony jest dwa tygodnie po skończeniu składania zgłoszeń, czyli 17.XI.2007 roku.
9. Prace należy przysyłać pod adres knsb@o2.pl.
10. Sędziami w tym konkursie są Saphir, Rokkefeller oraz Kel’Thuzad.
11. Wszelkie zmiany w regulaminie konkursu zostaną zaznaczone kolorem pomarańczowym.
12. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, proszę je umieszczać w tym temacie.


Uczestnicy:
- GOLD Dragon
- Arwen
- dank rider

- Ulv
- Damiano_gt
Podziemie Beliara - Poszukiwacz

inverse

  • Wiadomości: 457
    • Blog - opowiadania
Odp: Archiwum Konkursów
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 08, 2013, 23:43:26 pm »
Konkurs na Przygodę Drużyny

1. W konkursie może wziąć udział każdy członek ŚP nie zależnie od posiadanej rangi, czy zakonu.
2. Zadaniem uczestników konkursu jest opisać przygodę drużyny w świecie fantastycznym.
3. Drużyna musi się składać z co najmniej 3 osób, a maksymalnie może liczyć 9 osób, gdyż nie chcemy tu całej armii angażować w przygodę.
4. Zakazane jest opisywanie losów jakiegoś wybrańca, postacie mają zwykłymi przedstawicielami swych ras, jednak nie wyklucza się możliwości, by byli oni w jakimś stopniu zasłużeni dla swego klanu, czy organizacji.
5. W swojej opowiadaniu każdy uczestnik ma obowiązek zawrzeć jeden wątek, a mianowicie:
- drużyna widzi walkę dwóch osób, są jedynymi świadkami tego starcia. Jeden z walczących ciężko rani drugiego, po czym ucieka.
To czego będą dotyczyć wątki, jak się one rozwiną i co zrobi drużyna zależy wyłącznie od uczestnika konkurs.
6. Nie ma odgórnych ograniczeń co do liczby stron, jednak pamiętajcie, że krótkie historyjki na pół strony Worda w stylu: „poszedł, zobaczył, wziął, zabił i koniec” nie zostaną uznane jako praca. Jednak też proszę o wyrozumiałość dla sędziów i nie pisanie epopei dłuższych niż 15 stron Worda czcionką 10 Times New Roman.
7. Oceniać się będzie poprawność językową, wykorzystanie i rozwinięcie wcześniej wspomnianych wątków oraz pomysłowość uczestnika.
8. Sędziami są: Rokkefeller (Królestwo), piters2005 (Klasztor) i xilk (Podziemie)
9. Gotowe prace należy wysyłać na adres knpdg@wp.pl
10. Konkurs rozpoczyna się dziś, czyli 25 listopada.
11. Termin składania zgłoszeń mija z dniem 9 grudnia, więc każdy chętny powinien w te 2 tygodnie zdążyć się zgłosić. Zgłaszać należy się, pisząc w tym temacie odpowiedni post.
12. Termin wysyłania prac mija 30 grudnia o godzinie 24:00.
13. Planowe ogłoszenie wyników odbędzie się 13 stycznia, jednak organizator zastrzega sobie zmianę tego terminu w przypadku jakiś losowych zdarzeń.
14. Za nieoddanie pracy będzie wyciągała konsekwencję Kapituła.
15. Ewentualne pytania proszę zdawać na PW do xilk'a.
16. Wszelkie zmiany w regulaminie będą pisane kolorem pomarańczowym.

Lista uczestników:
1. Freestyle
2. Kel'Thuzad [praca oddana 30 grudnia]
3.
tardziel [praca oddana 30 grudnia]
4.
Gunner
5. Russel [praca oddana 28 grudnia]
6.
Ulv [praca oddana 28 grudnia]
7. Saphir
8. Hauro
9. Lokos
10. Werewolf
11. Prosiaq
12. GOLD Dragon
[praca oddana 28 grudnia]
13. Kaseven
14. Ertix


Witajcie, nadszedł dzień ukazania się wyników tego konkursu. Po pierwsze chciałbym przeprosić was za to, że musieliście czekać 9 dni dłużej, niż to było planowane, ale było to spowodowane tym, że ja miałem nawał pracy na studiach (kolokwia), a Piters najpierw miał problemy z komputerem i internetem, a potem poważnie zachorował i dopiero dziś dostałem oceny od niego. Po drugie chciałbym podziękować pozostałej dwójce sędziów, to jest Rokkefellerowi i Pitersowi za współpracę :)

A teraz to, na co wszyscy czekacie. Wyniki konkursu.


Ogłaszam wszem i wobec, że zwycięzcą Konkursu na Przygodę Drużyny, który otrzymuje duży plus do awansu zostaje Russel

Drugie, lecz równie zaszczytne miejsce oraz średni plus do awansu otrzymuje Gunner

Trzecie miejsce oraz mały plus do awansu otrzymuje Tardziel

A oto punktacja poszczególnych prac:
1. Russel: 9+7,5+9= 25,5
2. Gunner: 9+8+8= 25
3. Tardziel: 8,5+7,5+8,5= 24,5
4. Ulv: 6,5+6,5+7,5= 20,5
5. Kel’Thuzad 7+7+6= 20
6. Lokos: 8+5+6,5= 19,5
7. GOLD Dragon: 1+3,5+1= 5,5

A oto opinie o poszczególnych pracach:
Russel:
Piters:
Fabuła jest ciekawa i oryginalna, dość niezwykła jak na opowiadanie fantasy, lecz przy tym spełniająca jego założenia, co zaliczam na plus. Może niektóre wątki rozwiązują się trochę zbyt szybko, przydałoby się nieco więcej napięcia i tajemnicy, Russel zaś skupił się przede wszystkim na akcji i opisie aktualnych wydarzeń, ale i bez tego uważam to za jedno z oryginalniejszych opowiadań tego konkursu. Zauważyłem jednak, iż główni bohaterowie są jak mi się zdaje inspirowani po części twórczością Andrzeja Sapkowskiego – Fernando, Nadia, Juve, Ala – Geralt, Yennefer, Jaskier, Ciri, jest podobieństwo, nieprawdaż? I zabrakło mi jakiejś zaskakującej puenty, zakończenie jest jakby urwane. Opisy dość bogate, klimat także na przyzwoitym poziomie – duży plus. Natomiast już ortografia, interpunkcja i stylistyka pozostawia wiele do życzenia. Znalazło się kilka błędów logicznych, zabrakło mi trochę więcej emocji w dialogach, w wielu miejscach zabrakło jakiejś litery, choć to błędy marginalne. Ogólnie bardzo podobało mi się początkowe tło opowiadania, i gdyby nie zabrakło w nim kilku elementów o których wspomniałem, ocena pewnie byłaby bardzo wysoka.
xilk:
Wspaniała praca. Nie spieszyłem się, gdy ją czytałem. Fabuła szła w odpowiednim tempie. Błędów nie widziałem, opisy zwaliły mnie z nóg. Dla mnie świetny pomysł na fabułę, wszystko toczy się naturalnie. Postacie mają własną duszę i nie są sztuczne.

Gunner:
Piters:
Muszę przyznać, że sama historia podobała mi się bardzo, gdyż odchodzi od standardowych wątków „przygody drużyny” i powielanych schematów, w dodatku porusza ciekawy temat, jakim jest spisek. Wyczytałem w tej pracy coś zupełnie innego, niż się spodziewałem, chociażby po wstępie – dalej praca jest wciągająca, szybka i przemyślana. Zabrakło mi może jakiegoś większego napięcia czy dużego zwrotu akcji, ale nie pojawiło się to w większości opowiadań. Na plus zaliczam to, że nie zauważyłem błędów stylistycznych, dialogi pisane są dobrze, wyrażają emocje mówiącego. Jak dotąd wszystko bardzo dobrze. Nie obyło się jednak bez błędów – czas teraźniejszy, użyty na początku, zastępujesz później przeszły. Pojawiły się także drobne błędy logiczne – na ten przykład, nie wyobrażam sobie tak rozległego imperium, którego mieszkańcy byli jedynie myśliwymi i rolnikami i które nie posiadało regularnej armii, nie znam z historii żadnego takiego państwa. Klimat nieco psują liczby – „6 tysięcy żołnierzy”, „15 dni drogi”, choć to marginalne. Do szczęścia zabrakło może jedynie nieco klimatu, poetyckości, ale nie można mieć wszystkiego. Mimo to, ocena wysoka.
xilk:
Forma opowiadania poprawna. Ciężko się do czegoś przyczepić, a jednak znalazłem kilka błędów, których nie będę teraz tu wymieniał. Poza tym miałem nadzieję, że jednak trochę bardziej skomplikujesz fabułę i spiskowcy będą musieli zabić króla, ale też bohatera, który wrócił dopiero, co z wojny…

Tardziel:
Piters:
Zacznę od najmocniejszego chyba elementu tego opowiadania, czyli fabuły, która miała w sobie to coś, co mnie wciągnęło. Jednak nie obyło się bez błędów logicznych, na przykład nie wyjaśniłeś, skąd złodzieje wiedzieli, iż w posiadłości Adama Blake’a znajdują się jakieś cenne artefakty i dlaczego podążyli akurat w ich kierunku (przez pułapki) zamiast szukać sejfu, obrazów czy kosztowności. Po drugie, co w tym czasie działo się z samym właścicielem, dlaczego nie było go w domu. Albo na ten przykład dlaczego artefaktów broniły tak proste zagadki, w końcu nie nastręczyły one włamywaczom, postaciom na pierwszy rzut oka przeciętnie inteligentnym, zbytnich trudności. Poza tym byłbym chyba bardziej zadowolony z tego opowiadania, gdyby zakończyło się tą pierwotną fabułą ze złodziejami, byłoby bardziej oryginalne, niż robienie z nich bohaterów. Mimo to sama fabuła wywarła na mnie pozytywne wrażenie. Szkoda tylko, że na przykład przy opisie włamania nie zadbałeś o większą dawkę napięcia. Jeśli chodzi o wykonanie: klimat pojawił się, choć w kilku momentach popsuły go pewne zwroty. W pewnych miejscach strasznie dużo powtórzeń jednego wyrazu np. „elf”. Moim zdaniem także zupełnie niepotrzebnie przeskakuje się z czasu przeszłego na teraźniejszy, przeszkadza to w czytaniu i pojawia się tam, gdzie nie powinno – jeśli zakładałeś, że czas teraźniejszy pojawiać się będzie w opisach postaci czy scenerii, to nawet tu pojawiają się niekonsekwencje (np. opis Veldora). Dialogi budowane są swobodnie, słownictwo takie, jakiego spodziewamy się po złodziejach, choć czasem może aż do przesady „nowocześnie”. Oprócz tego nie ma się chyba do czego przyczepić, praca całkiem niezła i taka też ocena.
xilk:
Mnie również trochę zastanawiało, czemu akurat tak proste zagadki chroniły te potężne artefakty. Zrozumiałbym, gdyby kluczami były określone, magiczne przedmioty. A tak? Wystarczyło położyć jakikolwiek sztylet. Poza tym nie spodobało mi się, że zrobiłeś z tej drużyny wybrańców, bo mimo, że nimi nie mieli być, to takimi się stali… Błędy jeśli są, to kilka, a to już uwzględniłem w ocenie.

Ulv:
Piters:
Praca dobra, głównie ze względu na nieprzeciętne opisy, które wspomogła bardzo duża znajomość przez autora archaicznych zwrotów. Dialogi z ich użyciem także wyglądają znacznie ciekawiej. Przyczepić się można do tego, że tak częste używanie tych archaizmów przeszkadzało niekiedy w klarownym rozumieniu tekstu, czasami wydawało się, że są wplecione na siłę, a później, nagle, w końcowych fragmentach częstotliwość ich pojawiania gwałtownie się obniża. Ocenę osłabia także raczej przeciętna i krótka fabuła, dość przewidywalna, mimo starań autora o niejakie zaskoczenie na końcu. Brakuje mi zdecydowanych, naprawdę zaskakujących zwrotów akcji, może bardziej rozwiniętego związku przyczynowo-skutkowego oraz zakończenia, które nie sprawiałoby wrażenia, że było pisane na ostatnią chwilę i autor chciał szybko urwać wątki. Gdyby to się znalazło, ocena z pewnością byłaby wyższa.
xilk:
Fabuła świetna i oryginalna. Szczerze, szybkie zwroty akcji, po prostu są wspaniałe. Czytając to opowiadanie od początku nie wiedziałem, czego się spodziewać. Nie połączyłem bólów brzucha garbarza z jedzeniem, które chwilę wcześniej zjadł. Myślałem bardziej, że to stres lub po prostu zwykła niewydolność trawienna, a nie zatrucie przez nekromantę. Opisy super.

Kel’Thuzad
Piters:
Praca dobra, lecz nic poza tym. Zaczynając od fabuły – jest dość oryginalna, zwięzła, szybko następuje akcja i rozstrzygnięcie, przez co nie nuży. I szybko się czyta. Niestety zauważyłem wiele błędów logicznych, między innymi ogromny – z Dalveenem. Postać ta na początku pojawia się i pełni ważną dla drużyny rolę, potem znika – przez długi czas nie jest wspominana. Długo później pojawia się w więzieniu (choć ani razu nie było wspomniane, że podróżuje z drużyną), po czym znów znika aż do finału opowiadania. Poza tym pojawiają się urywki przeszłości bohaterów, co prawda nie ma już podanych okoliczności ich spotkania, albo na przykład znaczenia zawodu „najemnika” w kontekście opowiadania – ale nie było to ważne dla jego fabuły. Dialogi stanowią większą część pracy, czyta się je przyjemnie i czuje się w nich emocje, choć w kilku miejscach zauważyłem źle sformułowane zdanie, czy takie wpadki jak „Meath” napisane co najmniej kilka razy jako „Heath”. Nie ma tu zbyt wiele opisów, co trudno nawet traktować jako minus, gdyż przeszkadzałyby w czytaniu tego lekkiego opowiadania, poza tym i bez nich w pewnych miejscach czuje się klimat. Opowiadanie spełnia także jak gdyby meritum tego konkursu – skupia się tylko na wątku przygody drużyny, o innych jedynie wspominając. Tak więc ocena dość wysoka, choć praca sprawia wrażenie nie sprawdzonej po raz drugi.
xilk:
Opowiadanie piękne, błędów kilka się znalazło. Jednak cały swój trud zepsułeś jednym tytułem. Już po jego przeczytaniu wiedziałem, czego się mam spodziewać. A wystarczyło dać zamiast „ludożerców”, np. „Zaginiony Lud” lub cokolwiek innego, co by nie sugerowało od początku, ze to kanibale. Poza tym to nieokreślenie tej dziwacznej postaci. Wyglądało to tak, jakbyś nie miał pomysłu, co może przeciwstawić się tym kanibalom i stworzyłeś jakiegoś odmieńca, który jest niewrażliwy na ból.

Lokos:
Piters:
Trudno mi było zrozumieć tę pracę, wydaje mi się być chaotyczna, być może trochę nieprzemyślana i także niedokończona. Przede wszystkim nigdzie nie dostrzegłem tutaj wątku, który był głównym założeniem konkursu, czyli przygody drużyny. Fabuła jest dość słaba, rebelianci spiskujący przeciw królowi to oklepany temat, poza tym wiele rzeczy w tym opowiadaniu było dla mnie niezrozumiałe. Nie zakończono na przykład wątku posłańca, zaś w ostatnim „rozdziale” nie dostrzegłem jakiegoś konkretnego powiązania z poprzednimi wątkami. Nie bardzo widzę związek owego fragmentu z księgi Ezechiela z fabułą. Na początku pojawia się dokładny opis miasta i wspomniani są jacyś ludzie, ani razu nie pojawiający się już później – jak dla mnie jest to zbędne, gdyż ten długi fragment opisuje rzeczy niepotrzebne i nużące. Podobały mi się dialogi, choć w końcowym fragmencie przekleństwa są zdecydowanie przesadzone, i ponadto zbyteczne. Dostrzegłem dość dużo powtórzeń, często też wyrazy archaiczne mieszają się ze współczesnymi, jak „multum”, w kilku miejscach pojawił się wyraz, który nie pasował mi do kontekstu zdania. Na plus można zaliczyć całkiem niezłe opisy. Mimo to praca ta jest dla mnie nieco niezrozumiała, nieskończona i przede wszystkim sprzeczna z meritum konkursu.
xilk:
Opowiadanie mogłoby być wspaniałe, ale jednak jest, do czego się przyczepić. Domyślam się, że twoją drużyną miała być grupka rebeliantów, która zbiera się do obalenia złego władcy. Fabuła mogłaby być dobra, gdyby była dokończona. Historia nagle się gdzieś urywa, jakby nigdy nic… Sporym plusem jest klimat opowiadania oraz opisy. Przyznam się szczerze, spodobała mi się postać przywódcy rebelii. Jednak mówię, gdyby to opowiadanie było dokończone, to mogłoby osiągnąć dużo wyższe miejsce, a tak, to tylko tyle.

GOLD Dragon
Piters:
Praca raczej mierna, z niewielką inwencją własną, gdyż w dużej mierze oparta na fabule Gothica 3. Razi przeskakiwanie między czasem przeszłym i teraźniejszym, historia przedstawiana w suchy, mało klimatyczny, często nużący sposób, słabe dialogi, liczne powtórzenia i rażące błędy ortograficzne czy wreszcie banalne imiona. Sam pomysł na fabułę nie jest taki zły, jednak wykonanie znacznie gorsze. O klimacie czy opisach nie warto wspominać, gdyż praktycznie tych elementów nie ma. Dialogi także kiepskie, w dodatku ogrom błędów znacznie utrudnia czytanie. Podobnie, jak przedstawianie historii jak zestaw suchych faktów.
xilk:
Fatalnie, muszę rzec. Po pierwsze nie wysiliłeś się i fabuła toczy się w świecie znanym nam z G3. Poza tym jest mnóstwo błędów. Następnie należy nadmienić fakt, że opowiadanie samo w siebie nie ma formy. Można je skrócić w taki sposób: chaotyczny dialog, poszli, zabili, wrócili, następny chaotyczny dialog. Żadnych uczuć, opisów (poza zdawkowym napisaniu, kto, w czym chodzi oraz czym walczy). Nadmienić też należy fatalną amerykanizację imion… Czy tak trudno było wymyślić jakieś 7 oryginalnych imion? Nie, a ty uparłeś się na jakiegoś Topormena, czy Speedmena… Takie rzeczy to w komiksach typu Batmana, a nie w opowiadaniach fantastycznych…Poza tym z zwykłych myśliwych i wojowników stali się oni wybrańcami. Nie mieli jakiś wielkich mocy, a jednak wyzwolili prawie całą Myrtanę.
Podziemie Beliara - Poszukiwacz

inverse

  • Wiadomości: 457
    • Blog - opowiadania
Odp: Archiwum Konkursów
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 08, 2013, 23:43:55 pm »
Konkurs na Rysunek w Paincie 2

Witam w temacie reaktywowanego konkursu na rysunek w Paincie. Jak sama nazwa wskazuje uczestnicy będą mieli za zadanie stworzyć pracę w tym popularnym i powszechnie dostępnym programie graficznym.

Regulamin

1.W konkursie może wziąć udział każdy członek ŚP nie zależnie od posiadanej rangi i zakonu.
2. Prace mogą być wykonane tylko i wyłącznie w programie: „Paint” - może to być jakaś nowsza wersja, choć zaleca się użycia wersji standardowej dla Windows XP.
3. Używanie programów graficznych typu: Photoshop, Gimp, Corel, jest zabronione. Praca zmodyfikowana przy pomocy jednego z powyższych programów nie jest brana pod uwagę, a jej autor wykluczony z konkursu i upomniany ostrzeżeniem zakonnym.
4. Zadaniem uczestnika jest wykonanie pracy nawiązującej do Świętego Przymierza, może to być np. portret jednej lub paru osób, ale również np. scena pojedynku między członkami ŚP.
5. Każda osoba może przysłać maksymalnie: 3 prace.
6. Oceny z prac się nie sumują! Tylko najlepsza praca będzie brana pod uwagę, podczas przedstawiania wyników.
7. Prace nie mogą zawierać treści wulgarnych i erotycznych, ani nie mogą obrażać swym wyglądem inną osobę.
8. Zgłoszenia należy nadsyłać do mnie po przez Prywatną Wiadomość do 15 grudnia 2007 roku.
9. Sędziami w konkursie są: Rokkefeller, Werewolf i Ertix. Będą oni oceniać pracę w 3 kryteriach: wygląd, jakość oraz staranność.
10. Prace należy nadesłać na adres: knrwp-2@wp.pl do dnia 29 grudnia 2007 roku.
11. Wszelkie zmiany w regulaminie będą zaznaczone kolorem czerwonym.
12. Wszelkie sugestie, pytani i spostrzeżenia proszę wysyłać do mnie, bądź zamieszczać w temacie Oko w Oko.

Uczestnicy

1. GOLD_Dragon - praca oddana (28.12.2007)
2. Freestyle
3. Kel'Thuzad - praca oddana (1.12.2007)

4. Xilk
5. Kaseven
6. Arwen - praca oddana (28.12.2007)
7. Abuyin
8. Randal Walles - praca oddana (8.12.2007)
9. Erkebrand
10. Wulf - praca oddana (29.12.2007)
11. Gawsi - praca oddana (25.12.2007)
12. Russel - praca oddana (27.12.2007)
13. Damiano_gt
14. Dragunov

Jak obiecałem, wyniki zobaczycie maksymalnie do tygodnia i zamierzam się z tego założenia wywiązać w tym oto poście. Zacznę od wyników i komentarzy, a pod koniec "coś ode mnie" :>.
Uwaga, uwaga!

Miejsce pierwszy razem z kompletem wiecznych, samo-ostrzących się kredek otrzymuje: Kaseven!
Która zgromadziła aż 86 punktów!
Dodatkowo będzie się mogła pochwalić tytułem: "Mistrza Paintowej Kreski" oraz oczywiście dostaje duży plus do awansu.
A oto zwycięska praca: Sentenza


Komentarze:
Ertix: Maximum punktów u mnie. Idea świetna, a wykonanie jeszcze lepsze.
Rokkefeller: Takie praca, naprawdę, nie wymagają komentarzy. Żeby nie było tak różowo wysunę parce słów krytyki. Nie jestem dobrym artystą, ale niestety wymagającym sędzią i chociaż tło jest piękne, to jednak jak dla mnie: przesadzone. Złego słowa nie mogę jednak powiedzieć o samej postaci, która jest po prostu kapitalna.
Werewolf: Tu to chyba nie ma czego komentować, klasa sama w sobie. Ka bierze udział w takich konkursach chyba jedynie by podbudować swoje ego, bo i tak wie, że jest bezkonkurencyjna.

Drugie miejsce na podium zajęła także reprezentantka Podziemia: Arwen!
Zgromadziła aż 83 punkty! Tylko 3 mniej od zwyciężczyni.
Za drugą lokatę inkasuje również: średni plus do awansu.
Oto "srebrna" praca: Nobody knows, where they are going


Komentarze:
Ertix: Praca bardzo dobra i innego komentarza nie mam. Nie spodziewałem się że dam komuś aż tak wysokie noty.
Rokkefeller: A ja myślałem, że Kaseven nie będzie miała konkurencji, a tu proszę. Miła niespodzianka. Praktycznie nic nie mogę tej pracy zarzucić, żadnej niedbałości, żadnej prostoty, po prostu praca genialna. Naprawdę przypadł mi do gustu ten rysunek.
Werewolf: praca mi sie podobała, szczególnie cienie i twarze postaci. No i to niebo ;> Widać, ze również tutaj zostało włożone wiele pracy by uzyskać tak imponujący efekt końcowy. Autorka pracy ma talent i szerokie perspektywy na przyszłość w dziecinie Paintowego malarstwa ;>

Ostatnie miejsce "na pudle" padło łupem reprezentanta zakonu Adanosa: Damiano_gt!
Łącznie uzbierał 74 punktów!
Oprócz satysfakcji jaka przypada z faktu, że był najwyżej ze wszystkich uczestników płci brzydkiej, otrzymuje również: mały plus do awansu.
A oto owa pomysłowa praca: Pyreczki

Komentarze:
Rokkefeller:
Niewątpliwie najbardziej pomysłowa praca konkursu. Widać, że poświęciłeś na prace długie godziny i są tego efekty. Ta łąka jak i drzewa to istna poezja. No i na koniec „gwóźdź programu” – kartofelki. Genialne.
Ertix: Oryginalny pomysł x] Te minki u ziemniaków są niezłe xD
Werewolf: Cudowna praca, widać, że zostało włożone doń masę pracy. Bardzo piękne efekty zieleni. Kiedy zboczyłem to dzieło za pierwszym razem parsknąłem ze śmiechu i to bynajmniej nie dla tego, ze praca mi sie nie podoba, lecz za jej temat i przesłanie - genialne. Pyrki... haha!

A teraz dalsze miejsca:

Najbardziej pechowe miejsce 4, przypadło w udziale: Randalowi Wallesowi.
Najlepszy członek zakonu Innosa w tym konkursie, zdobył: 67 punktów.
Cursed

Komentarze:
Ertix: Irytuje mnie w tej pracy ta "płyta" obok naramiennika na ręce w której Cursed trzyma łuk, psuje nieco efekt, wydaje się być po prostu niepotrzebna. A jeśli już, to z drugiej strony też powinna taka być. Nie mniej jednak, praca bardzo dobra.
Rokkefeller: Widać praca nie robiona na kolanie. Kolejna praca, która nie porywa pomysłowością i kunsztem artystycznym, ale wgniata w ziemie starannością o każdy szczegół. Bardzo ładny rysunek, aż żal, że nie zrobiłeś tła, bo ocena na pewno była by wyższa.

Na 5 miejscu uplasował się: Kel'Thuzad.
Który uciułał sobie: 65 punktów.

Pod Wykastrowanym Orkiem

Komentarze:
Rokkefeller: Praca na pierwszy rzut oka, razi prostotą. Ot taki budynek plus mur – nic wielkiego. Lecz jeśli przyjrzymy się „głębiej”, rysunek wygląda na wykonany dość starannie, po prostu widać, że miałeś pomysł i wprawdzie nie był on jakiś powalający jednak obroniłeś się starannością.
Werewolf: Praca może niezbyt widowiskowa jak poprzednie, lecz bardzo dobrze wykonana, co jak można sie było przekonać nie dla wszystkich jest sprawą prosta i przyjemną. Bardzo dobra jakość, wszystko jest w miarę spójne, tylko szkoda, że gospoda jest trochę "ucięta".
Ertix: Prace ładne, nawet bardzo, ale widać że skupiłeś się głównie na wyglądzie i staranności. Wszystkie trzy obrazki to tawerna, z czego dwie z trzech prac są takie same, a trzecią tylko trochę urozmaiciłeś roślinką na murze z lewej, trzema deskami z prawej, zrobiłeś cień oraz wzbogaciłeś szyld i coś na wzór wydeptanej ścieżki. Gdybyś zrobił trzy różne budynki, dałbym Ci max. punktów za jakość.

Na miejscu 6 wylądował podziemny Uczeń Miecza: Russel.
Jego prace zostały oceniane na w sumie: 59 punktów.

Arwen Seziel

Komentarze:
Rokkefeller: Praca przeciętna. W skali 1-6, to by było takie 3+ lub słabiutkie 4-. Ładnie wyszły skrzydła Anioła Śmierci i miecz, lecz reszta jest mocno średnia.
Ertix:Ten zarost jest rozbrajający ^^ Praca very good.

Łoch... Tu już 7 miejsce, na którym znalazł się rysownik rodem z Królestwa: Gawsi
Z 54 punktami na koncie.

Zdjęcie Grupowe Donovan vs. Johnson

Komentarze:
Rokkefeller: Szczerze, to jedna z pierwszych prac, która urzekła mnie pomysłowością, wyrazy twarzy niektórych postaci na pewno jeszcze długo będą wywoływać u mnie śmiech. O dziwo w tym przypadku pomysł nie czyni pracy, choć nie mogę powiedzieć, że jest ona słaba, to jednak, aż kłuje w oczy funkcja: kopiuj-wklej. Niemal każda postać jest robiona według jednego szablonu, za co wielki minus. Jeszcze te ławki i niebo, ech…
Ertix: Nie wiem czy tylko ja nie rozumiem za bardzo przesłania tych napisów na nagrobkach... po prostu go nie rozumiem. Inaczej niż "takie sobie" nie umiem skomentować, tak więc... takie sobie. Widać że jakąś ideę w głowie miałeś, tylko wykonanie coś Ci nie wyszło.
Werewolf: "Portret Grupowy" przypadł mi najbardziej do gustu. Na "zdjęciu" można było rozpoznać postaci charakterystyczne dla królestwa, liczne szczegóły no i te .... ciekawe minki. Można było sie pośmiać. Na pierwszy rzut oka praca trąci prostotą lecz po wnikliwszej obserwacji całość nabiera nowych kolorów.

Miejsce 8, kogo tu mamy? Znowu Królewicza, o barwnym nicku: GOLD Dragon.
On za to zdobył 39 punktów.
Złoty smok

Komentarze:
Rokkefeller: Patrząc na tą pracę, nie mogę uciec od przekonania: Po co właściwie jest ten krajobraz? Wręcz kuje w oczy, że skupiłeś się głównie na smoku, a resztę to zrobiłeś byle jak byle było. Najgorsze to są te drzewa, słońce i według mnie „gwóźdź programu” rybie oko smoka. Dodatkowo prosi się wręcz o to byś nadał jakąś perspektywę temu zamkowi. Słabiutko.
Ertix: Po prostu skupiłeś się cholernie na tym smoku, nie biorąc za bardzo pod uwagę reszty. Gdyby reszta była zrobiona podobnie jak smok, miałbyś u mnie wyższe noty. Te drzewka to masakra, zamek ujdzie w tłoku, choć też nie powala, słońca nie skomentuję... fajne chmurki, o.

Zbliżając się ku końcowi, na miejscu 9 natykamy się na drugiego z rzędu Królewicza, tym razem jest to: Wulf.
Zgromadził on dokładnie 1/3 całej puli: 30 punktów
Wojownik Innosa

Komentarze:
Rokkefeller: Gdyby ktoś pokazał mi tą pracę, a 2 sekundy później wziąłby mi ją sprzed oczu, na pewno bym powiedział: Niezła robota. Bo tak na pierwszy rzut oka wygląda. Lecz im bardziej patrzę się na tego „Wojownika Innosa”, tym więcej widzę „jego” niedbałości i niedociągnięcia. Aż w końcu mogę powiedzieć, że praca jest po prostu: słaba.
Ertix: Mniej niż zeroooooo....

Pierwszą 10 zamyka reprezentant Klasztoru: Abuyin
Swą "piękną" pracą przedstawiającą arbitrów tegoż konkursu, niestety nie podbił ich serc i zdobył tylko: 25,5 punkta.
Rokke, Wilku & Ert

Komentarze:
Ertix: Mimo że praca jest po prostu... analna [ xP ], to nawet mi się podoba xD Ale noty i tak ma u mnie niskie.
Rokkefller: Choć praca, widać, że była robiona na szybko, to jednaka to coś w sobie, że po prostu podoba mi się i to bynajmniej nie, dlatego, że przedstawia sędziów tegoż konkursu. Co najważniejsza praca według mnie nie jest banalna. Niestety, ale pod względem jakościowym owy rysunek leży i kwiczy.

Jedenastkę meczową, ustawiony na pozycji "zapastnika", uzupełnia ubrany w koszule z numerem 11: Xilk
Jego wyjątkowo słaba została oceniona na: 13 punktów
Nekromanta

Komentarze:
Ertix: W życiu bym się nie spodziewał takiej pracy od Xilka oO Aż Wulfowi nieco podwyższyłem ocenę... Wygląda jakby było zrobione na "odwal się i nie dostane osta"..
Rokkefeller: Typowa praca, robiona na szybko, byle zdążyć przed „deadlinem”. Naprawdę, nie spodziewałem się takiej, za przeproszeniem, miernoty od Xilka…

Na wielce niesławnym ostatnim (12) miejscu uplasował się:... Erkebrand
Jego praca była oceniona w sumie, na taką ilość punktów, jaką sędzia mógł dać, każdemu za jedno kryterium, czyli: 10 punktów

Ach tam

Komentarze:
Ertix: Mój komentarz to brak komentarza...
Rokkefeller: Hmm... Gdy patrzę na to "arcydzieło" wydaje mi się, że jestem moje wypłociny paintowe to są istne działa sztuki.

Na koniec jeszcze tabelka:
Kaseven - 86
Arwen - 83
Damiano_gt - 74
Randal Walles - 67
Kel'Thuzad - 65
Russel - 59
Gawsi - 54
GOLD Dragon - 39
Wulf - 30
Abuyin - 25,5
Xilk - 13
Erkebrand
- 10


Na koniec kilka słów ode mnie. Bardzo się cieszę, że zdecydowana większość oddała swoje prace. Niektórzy się popisali swoimi umiejętnościami inni mniej, lecz i tak powinni być zadowoleni, że bądź co bądź mogą napisać w podaniu o awans: Uczestnictwo w KnRwP 2. Choć przede wszystkim mam nadzieje, że miło wam się rysowało w Paincie i nie uznacie czasu poświęconego na ten konkurs jako stracony.
Wielkie podziękowania kieruję do sędziów, którzy dość szybko uwinęli się ze sprawdzeniem prac i napisaniem do nich komentarzy. Niech kapituły orzekną jakiej wielkości plusy się im należą.

Jak wiadomo, nie ma róży bez kolców. Teraz przejdę do osób, które nie oddały pracy. Jedynymi takimi czarnymi owcami byli: Dragunov i Freestyle.
Jako, że znam sytuacje tego pierwszego nie zabiegam o surowy wymiar kary, co nie mogę powiedzieć o drugim z wymienionych. Proszę by kapituła Klasztoru "wlepiła" mu ostrzeżenie zakonne.

Gratulacje dla zwycięzców i nie-zwycięzców i dziękuje za poświęcony czas na ten konkurs ;), Pozdro!
Podziemie Beliara - Poszukiwacz

inverse

  • Wiadomości: 457
    • Blog - opowiadania
Odp: Archiwum Konkursów
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 08, 2013, 23:44:21 pm »
    Wielki Konkurs Graficzny
    Edycja druga


    Coś w stylu regulaminu.
    [LIST=1]
    • Konkurs ma na celu ocenienie Waszych zdolności artystyczno - plastyczno - graficzno - reżyserskich. [W niektórych przypadkach - obsługi Painta i pochodnych].
    • Praca musi być naszym dziełem (plagiaty są be i fuj) i nie może być wystawiana na innych konkursach (w poprzednim WKG też).
    • Prace, w formacie jpg/gif/avi/wmv/rar/zip [dwa ostatnie tylko w przypadku filmów i komiksów] mogą być nadsyłane w nieograniczonej ilości - oprócz załącznika (załącznik nie jest wymagany) przysyłamy link do pracy umieszczonej na jakimś serwerze [imageshack.us, rapidshare, Megaupload, yoyo.pl itd.]. Film można umieścić na stronie typu YouTube, ale jeśli pogorszy to znacznie jakość filmu, to tylko Wasz problem - nie ma taryfy ulgowej. Dzięki temu szybko razem z wynikami zamieścimy Wasze prace.
    • Prace przesyłamy od teraz do 22.04.2006 [23.59 CET, 21.00 GMT].
    • Nie trzeba się zapisywać. Ale w razie niskiej frekwencji będzie trzeba.
    • Prace wysyłamy na adres e-mail wkg@vp.pl.
    • Nie ma ograniczeń co do ilości prac ani co do kategorii, ale proszę się nie dziwić, jak zdyskwalifikujemy trwający ponad 12 godzin film.
    • Nazewnictwo listów i plików też jest ważne! Temat maila musi brzmieć "Kategoria - podkategoria - nick z forum", czyli np. "Screeny Funny - Luke" (moga być spacje, przecinki, slashe [/] - ważna kolejność. Jeśli mamy prace z różnych kategorii, to kategorie osobno, podkategorie razem w obrębie jednej dużej kategorii. Czyli np. jesli mamy film funny, screen krajobraz i screen funny, to wysyłamy dwa maile - "Film Funny Luke" oraz "Screeny Krajobraz i Funny Luke". Nazwa pliku - szablony pod kategoriami. Uwierzcie, to naprawdę nam pomoże w sortowaniu prac.
    • Pytania, sugestie, wyjaśnienia - ogółem wszystko, co nie jest linkami do prac, do organizatora, czytaj, Luke`a.
    • Nie ma cenzury, ale niektórych prac nie będzie nam wypadało opublikować. Także zbliżenia na myjącą się Velayę nie mogą liczyć na nagrody.
    • Sędziowie z oczywistych powodów nie mogą wysyłać prac w kategoriach, w których sędziują. W innych mogą.
    • Nagrody będą zależne od ilości nadesłanych prac, na razie roboczo: I miejsce w kategorii - awans [do 4 rangi włącznie, powyżej - duży plus], I miejsce w podkategorii - duży plus do awansu, II i III miejsce w podkategorii - plus do awansu. Prawdopodobnie zechcemy wyróżnić jedną z prac Nagrodą Specjalną [najwięcej punktów], jednak nie będzie ona za dużo oznaczała, bo trudno porównać screen i film.
    • Co do punktów - stary system, tj. każdy sędzia przyznaje 1-10 punktów. Zmiana jest taka, że oceny trzech sędziów się nie sumują, tylko wyciągana jest średnia (to na wypadek zaspania jednego z sędziów).
    Kategorie:
    bonus - kliknij na podkategorię aby zobaczyć przykład z zeszłej edycji

    Prace ręczne
    Sędziowie: Rokkefeller, Abuyin, Lokos
    Wszelkie przeróbki elektroniczne niemile widziane - w tej kategorii chodzi o to, aby praca była wykonana za pomocą ołówka / długopisu / pisaków / farb / grzybków / pomidorowej z ryżem.
    Nazwa pliku: r_podkategoria_nazwa_autor.jpg
    Nazwa archiwum (komiks): r_komiks_nazwa_autor.rar

    Artwork
    Zastanawiam się, czy można NIE wiedzieć, co to jest. I dochodzę do wniosku, że można, bo sam nie wiem, jaka jest dokładna definicja :D Ale chyba wszyscy wiedzą o co chodzi.

    Komiks
    [klikaj na kolejne litery, ostatnia to praca z wycofanej w tej edycji kategorii - Krajobraz]
    Właściwie komiksem można by nazwać każdą pracę złożoną z więcej niż jednego obrazka, ale liczymy na wyjście poza granice definicji :) Docelowo Lenc/Raczkowski, bardzo dobry przykład znajdziecie tutaj.



    Screeny
    Sędziowie: Rokkefeller, Abuyin, Lokos
    Screenshot = zrzut ekrenu. Technika dowolna, nie obchodzi mnie czy to Paint + klawisz Print Screen, czy jakiś inny program. Dozwolone użycie kodów. (jest to wręcz niezbędne w niektórych przypadkach)
    Nazwa pliku: s_podkategoria_nazwa_autor.jpg

    Krajobraz
    Co tu dużo mówić - powinien być to widok na różne lokacje gry :)

    Funny
    Funny = śmieszne. To chyba proste - im śmieszniejsze, tym lepsze.

    Walka
    Bitwa, pojedynek, potwory, postacie, miecze, magia. Screen. Gotowe.

    Freestyle [czyli reszta]
    Wszystko co nie mieści się w poprzednich kategoriach.



    Grafika
    Sędziowie: Luke, BigSweet, Dunger
    czyli coś, co zostało przerobione za pomocą Painta, Photoshopa lub czegoś w tym stylu.
    Nazwa pliku: g_podkategoria_nazwa_autor.jpg
    Nazwa archiwum (komiksy): g_komiks_nazwa_autor.rar
    Komiks
    Zlepek screenów z "dymkami" przedstawiający jakąś historię. Może być jako jeden obrazek (jak w tym, do którego jest link) albo kilka większych ponumerowanych jotpegów.

    Logo
    Grafika, która ma cieszyć oko i nie być za duża. Userbary są be, fuj i passe. Od początku ich nie lubiłem, więc teraz też ich nie będzie ^_^

    Plakat filmu na podstawie gry Gothic
    [Nie było w WKG1? Tak. Ale był osobny konkurs na to :] ]
    Wyobraź sobie, że powstanie film oparty na grze Gothic [część 1]. I teraz zrób plakat.



    Filmy
    Sędziowie: Luke, BigSweet, Dunger
    Technika: dowolna, polecam Fraps. Kody i mody dozwolone.
    Nazwa pliku: f_podkategoria_nazwa_autor.avi (lub .rar, jeśłi jest spakowany)

    Funny
    Chyba nie trzeba tłumaczyć.

    Walka
    Jak wyżej.

    Freestyle
    To, co nie mieści się w ramach poprzednich kategorii.




    Wyniki WKG - Screeny

    Zwycięzcą w kategorii Krajobraz został Rayden, którego praca zdobyła 7,33 punktu!
    Drugie miejsce zdobyła praca tego samego autora (7,17 p), a trzecie ex aequo Łowca Poszukiwaczy i... Rayden. Wobec tego plusem do awansu premiujemy tylko I miejsce.

    Komentarze:
    (do Raydena)"Postanowiłem dac ocene łączną ponieważ były 3 prace. Powiem tak, screen pierwszy dośc słaby, chciałeś pokazac zamek, ale nie dośc, że nie usunąłeś Beziego z obrazka, to jeszcze ta skała po lewej irytuje. Drugi screen zdecydowanie lepszy, gdybym miał oceniac sam ten, była by bardzo wysoka ocena, dodatkowo lubie krajobrazy rzek, wodospadów i lasów, więc u mnie miałeś plusa. W screenie trzecim, coś mi się wydaje, że nie mogłeś się zdecydowac, czy zrobic wioske czy to co jest za nią, nie mniej ładnie wygląda, więc ocena wysoka."
    Komentarz organizatora: I tu zacząłem żałować że nie wytłumaczyłem im do końca, że nie powinni oceniać zestawu, jeśli prace nie są jakościowo identyczne - niemniej oceny wystawione na koniec są sprawiedliwe, bo każdy sędzia różnie oceniał.
    (do Senta)"Do oceniania twoich prac podszedłem bardzo entuzjastycznie, miałem nadzieje, że będą wysokiej klasy, ale czy moje oczekiwania się spełniły? Na pierwszy strzał idzie krajobraz. Bardzo ładny i obszerny, przedstawiłeś na nim 3 istotne budowle w grze, można ta trzecia już mniej, ale zawsze coś. Lecz nie moge uciec od uczucia, że te drzewa u dołu wskoczyły Ci przypadkiem i troche zasłoniły obraz, lecz ogólnie praca dobre, ale... czuję drobny niedosyt."
    Aha, komentarze są poprawione, bo mnie aż w oczy gryzły "podeszłem", zaginione przecinki itp., i tak coś mogłem przeoczyć.


    Zwycięzcą w kategorii Funny został Łowca Poszukiwaczy, którego prace zdobyły 10 punktów!
    Drugie miejsce osiągnął Sentenza, który otrzymał 9 punktów!
    Oba te miejsca są premiowane.
    Ciekawostka: screen Krisa, który zajął trzecie miejsce, otrzymał noty 6,5; 9; 1,5. Prawdopodobnie sędzia, który wlepił najniższą ocenę, nie zauważył tego trupa...

    Komentarze:
    (Łowca)"Teraz na odsztrzał idą prace w "packu" do kategorii funny. Te screeny są idealnym przykładem na to, że nie zawsze "co za dużo to niezdrowo", wręcz przciwnie zdrowo! Nieźle się uśmiałem przy niektórych pracach. Najlepsze wg. mnie jest to z bankomatem :). "
    Z linkami do screenów Łowcy będę się musiał jeszcze potrudzić.
    (Sent)"Teraz screen, który uważam za najlepszy w twoim wykonaniu :], czyli ten freestyle/funny. Długo patrzyłem na ten napis, aż w końcu zorientowałem się, że był on zrobiony "ręcznie". Może głębszego sensu tego screena nie odkryłem, ale bardzo mi się spodobał, dlatego ocena wysoka."


    Zwycięzcą w kategorii Walka zostało dwóch panów: i Sentenza, i Łowca Poszukiwaczy zdobyli średnią 7 punktów. Plus do awansu jednak nie jest zbyt duży, gdyż są to jednocześnie miejsca ostatnie...
    Komentarze:
    (Łowca)"Na pierwszy rzut oka bardzo mi przypadł do gustu, już zamierzałem dac najwyższą ocene, ale im dłużej się na niego patrzyłem tym bardziej marniał mi w oczach. Niemniej doskonałe wykorzystanie Szponu (sam mam pare takich screenów :)), ale otoczenia wręcz nie ma."
    (Sent)"No no bardzo dobra robota. Co pierwsze rzuciło mi się w oczy to jest to, że postacie walczące są jaśniejsze od tła, nieumyślnie zrobiony czynnik, ale efekt screena poprawia. Na koniec trochę "pomarudzę". Lepiej by było gdyby lepiej był widoczny Bezi, gdyby był tak krok do przodu było by dobrze."


    Łowca Poszukiwaczy zgarnia również nagrodę za pierwsze miejsce (6,5 p.) w kategorii Freestyle.
    Komentarze:
    "
    Tu jest najmniej prac i przyznam, że nie są wysokich lotów. Niektóre strasznie ciemne, ledwo tam coś zobaczyc inne mało "treściwe". Ogólnie gdyby nie ta pierwsza praca, było by marniutko."


    Wyniki WKG - Grafika

    Zwycięzcą w kategorii Logo został Sentenza, którego praca zdobyła 7 punktów!
    Drugie miejsce zdobyła praca Johnsona (6,83 p).

    Komentarze:
    (do Senta) "Logo niby fajne, dopracowane, ale jednak nie ma „tego czegoś”. Po prostu fajne mroczne rendery zestawione ze sobą i tyle."
    "Trzy obrazki połączone ze sobą, które całkiem nieźle współgrają. Biały pasek na nick też dobrze wyszedł choć na środku jest za mocno usunięty ; )"
    "A jednak w porównaniu do reszty jest ładne :P" (do Johnsona) „Niewyraźne takie jakieś to logo. Ładnie zrobione, ale rendery jakieś takie nijakie. Nic specjalnego.”
    "Znów trzy obrazki połączone ze sobą i znów nawet pasują, choć niebieski Nordmarczyk tu troszkę kontrastuje"
    "Co z tego że niezbyt ciekawe - ważne że solidne :)"
    (do Curseda) „Praca dość... dziwna. Tło jest raczej takie poważne, „ciężkie”, za to samo logo już składa się z jaskrawych kolorów. Sama koncepcja loga ŚP fajna, jednak wykonanie całości pozostawia wiele do życzenia.”
    ""Zakon, Adanos" - tu chyba miało być "Klasztor, Adanos" :szcz: Perfidny błąd, ale ogólnie to efekt jest zniewalający! Pół punkta trza odjąć za niedbalstwo w kwestii wysokości napisów"
    "Lol. Siermiężne i takie... takie..."

    Zwycięzcą w kategorii Plakat został Sentenza, którego praca zdobyła 8,33 punkta!
    Drugie miejsce osiągnął Johnson, który otrzymał 7,93 punkta!
    Oba te miejsca są premiowane.
    Komentarze:
    (Sent) „Ten plakat wygląda na prawdę porządnie i zachęca do pójścia na film. Efekt jednak psuje zbyt długie streszczenie filmu. Czcionkę może zmieniłbym na bardziej pasującą do klimatu oraz zrobił płynniejsze przejście między grafiką u góry a czarnym tle na dole.”
    "Nie ma co, pośmiałem trochę : D Szczególnie urzekło mnie pojechanie po Uwe Boll'u, ale i obsada jest zacna ;D "
    "Wreszcie coś innego, nie ma jakichś supergrafik, ale obsada rządzi"



    Zwycięzcą w kategorii Komiks zostało dwóch panów: i Ertix, i Łowca Poszukiwaczy zdobyli średnią 8,5 punkta.
    Komentarze:
    (Łowca)"Na pierwszy rzut oka bardzo mi przypadł do gustu, już zamierzałem dac najwyższą ocene, ale im dłużej się na niego patrzyłem tym bardziej marniał mi w oczach. Niemniej doskonałe wykorzystanie Szponu (sam mam pare takich screenów :)), ale otoczenia wręcz nie ma."
    (Ertix)„Komiks nawet bardzo fajny, niektóre scenki naprawdę śmieszą. Brak spójności i niestaranność wykonania (sic! napisy!) jednak obniżają trochę ocenę.”
    "Całkiem przaśne historie, ale bywasz Ertix zabawniejszy"
    [mój komentarz później]
    (Łowca) „Komiks dobry, chociaż brakuje trochę spójności. Jest też pointa wyśmiewająca liniowość Gothica – mi się podobało."
    "Fajnie widzieć w końcu G3 :) Trochę niespójna akcja, ale kawałki są wesołe :D"
    "A mi się nie podobało. Może dlatego, że nie grałem w G3?" I przez moje widzimisię jest remis :D


    Wyniki WKG - Prace ręczne

    Zwycięzcą w kategorii Artwork został Russel, którego praca zdobyła 7 punktów!
    Drugie miejsce zdobyła praca Fremena (6 p).

    Komentarze:
    (Russel) "Twoja pierwsza praca ta pt. Serce, też była mało gothicowa, ale niemniej ładna. Nie znalazłem w niej żadnej treści, lecz tak naprawde po ludzku mi się spodobała."
    (Fremen) " Oj mało te prace mają wspólnego z Gothicem oj mało. Dlatego oceniałem sam wkład w prace.
    Zaczne od tego krasnoluda. Jakoś od pierwszego spojrzenia odrzucił mnie ten "obraz", chciałem się do niego przekonac, ale bez efektu. Jedne co mi się podoba to ta halabarda, reszta już mniej lub wogóle nie.

    Druga praca już lepsza, choc dalej ma tyle do Gothiców, co ruski traktor do butów Nike, ale praca może nie zdecydowanie, ale lepsza. Musze przyznac, że mam "słabośc" do takich pirackich klimatów, a nie moge uciec od wrażenia, że osoba przedstawiona na twojej pracy to pirat lub osoba piratopodobna i w dodatku ten miecz wygląda jak kordelas. Lecz, że mało to gothicowe, ocena nie oszałamiająca."


    Wyniki WKG - Filmy

    Zwycięzcą w kategorii Freestyle został Luke_Flamesword, którego praca zdobyła 8,67 punkta!
    Drugie miejsce zdobyła praca Łowcy (8 p).

    Komentarze:
    (do L_F) “Film jak dla mnie genialny. Klimatyczny, znakomite ujęcia, dobrze oddaje świat Gothica i w dodatku jeszcze na swój sposób opowiada, wprowadzając do gry. Do tego podkład z Requiem for a Dream idealnie komponuje się z całością. Jedyna maksymalna ocena jak dla mnie.”
    "Znakomity, długi, obfity w ciekawe ujęcia, a do tego ze świetnie dobraną muzyką film. Profesjonalizm, ale film przeokropnie się tnie, co praktycznie niszczy przyjemność z oglądania"
    "Mi się nie ciął i co prawda jest genialny, ale czegoś tu brak, więc 10 nie dałem."
    (Łowca) „Fajny film, długi i z paroma niezłymi animacjami. Dość specyficzna muzyka :P”
    "Na samym początku myślałem, że to kompletny kicz, ale potem robiło się coraz lepiej :) Jaszczury wymiatają xD I znów miło widzieć G3 :]"
    "Hmmm... Ostatecznie... Może być... Niezłe... Dobre!"

    Zwycięzcą w kategorii Walka został Luke_Flamesword, którego praca zdobyła 8,33 punkta!
    Konkurencji nie miał żadnej.
    Komentarze:
    „Filmik bardzo mi się podobał, świetne ujęcia, pomysł, bardzo dobrze dobrana muzyka.”
    "Muzyka trochę monotonna, a do tego wszystkie walki odbywają się na Zamku, wciąż jednak pełno znakomitych scen, a film znów się tnie"
    "Trochę mono: -tonny i -tematyczny. Ale ładny"
    Podziemie Beliara - Poszukiwacz

    inverse

    • Wiadomości: 457
      • Blog - opowiadania
    Odp: Archiwum Konkursów
    « Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 08, 2013, 23:45:36 pm »
    GotQuiz III

    1. Miejsce: Mr.C (33 punkty)
    2. Miejsce: Sero (19 punktów)
    3. Miejsce: Piters (15 punktów)
    4. Sturmovik (11 punktów)
    5. Rokkefeller (8 punktów)
    6. Luke (6 punktów)
    7. Xeroloth (4 punkty)
    8. Walles (2 punkty)


    Oczywiście to idzie tak:
    I miejsce - Duży Plus do awansu :wub:
    II miejsce - Średni Plus do awansu :blush:
    III miejsce - Mały plus do awansu ^_^

    O to pytania i odpowiedzi:

    pyt 1. Mag ognia zapewniajacy nam leczenie
    odp Damarok
    pyt 2. Nowy paserk dla Fiska
    odp Sharky
    pyt 3. Tyle lat minelo od pierwszej wizji otrzymanej przez Y'Beriona
    odp 5
    pyt 4. Kto po za orkami jest jeszcze odporny na magie Baala Lukora
    odp Glupcy ze Starego Obozu
    pyt 5. Ma takie same zastosowanie co skrzynia
    odp mumia
    pyt 6. Za jego moscia dostaniemy 0 exp
    odp Wrzod
    pyt 7. Waluta w jakiej jest wyznaczona wartosc gorskiej fortecy
    odp funty
    pyt 8. Jak myslicie, co robi Balor
    odp grzebie sobie w jajach
    pyt 9. Widzial nas z mieczem w reku, zbiegajacych po schodach...
    odp Ball Tyon
    pyt 10. Nazwa broni Bartholo
    odp Cios Lapa
    pyt 11. Ile przesiedzielismy w ciemnicy przed wrzuceniem za bariere
    odp 2 miesiace
    pyt 12. Jedyny inzynier w grze
    odp Swiney
    pyt 13. Jak ur-shak nazywa wolna kopalnie
    odp kopalnia w kotle
    pyt 14. Jak Tarrok nazywa najemnikow
    odp niebiescy zolnierze
    pyt 15. Ilu magow wedlug legendy tworzylo bariere
    odp 12
    pyt 16. Ile dostaniemy exp za orkowego psa
    odp 120
    pyt 17. Jedyna choroba o jakiej slyszymy w grze
    odp apopleksja
    pyt 18. Jest straznikiem i bral udzial w buncie
    odp Siekacz
    pyt 19. Co jest bardziej wartosciowe pod wzgledem expa, Wrzod czy Chrzaszcz
    odp chrzaszcz
    pyt 20. Co sie stanie, gdy wypijemy lek Tarroka
    odp umrzemy
    pyt 21. Jak sie nazywa amulet w posiadaniu Gor Na Bar'a
    odp znak bractwa
    pyt 22. Ile jest gatunkow roslin odnawiajacych mane
    odp 5
    pyt 23. Zabil 12 ludzi w ciagu jednej nocy
    odp Herek
    pyt 24. Z jakiego miasta pochodzi autor ksiegi "Tajniki Magii"
    odp Laran
    pyt 25. Ile potrzeba many, by moc sie przemienic w orkowego psa za pomoca zwoju
    odp 20
    pyt 26. Mial dosc guru, wiec mieszka w odosobnieniu
    odp Shrat
    pyt 27. Za zabicie tego stwora, dostaniemy 2000 exp, co to za stwor
    odp Krolowa Pelzaczy
    pyt 28. Za co do kolonii trafil Torlof
    odp Bunt na statku
    pyt 29. 10 lat siedzi juz w kolonii
    odp Grimes
    pyt 30. Ma zboczony szkic
    odp Graham
    pyt 31. Prawa reka Gomeza
    odp Kruk
    pyt 32. Jakim slowem Thorus okresla Magow Wody
    odp Czarodzieje
    pyt 33. Uczy strzelania z kuszy
    odp Skorpion
    pyt 34. Wie duzo o scierwojadach
    odp Drax
    pyt 35. Ochroniarz Laresa
    odp Roscoe
    pyt 36. Kogo Snaf wyslal po grzyby
    odp Neka
    pyt 37. Po orkowemu sniacy to...
    odp Krushak
    pyt 38. Robi nam chrzest wody
    odp Bullit
    pyt 39. Gniew Innosa to bron...
    odp bron dwureczna
    pyt 40. Ten miecz jest wart 10 000 brylek rudy
    odp Uriziel
    pyt 41. Ile bylo chromaninow
    odp 6
    pyt 42. Jedno z imion kucharzy Gomeza
    odp Balam
    pyt 43. Do kogo adresowany jest list ktory dostajemy przed wrzuceniem za bariere
    odp Xardasa
    pyt 44. Straznik Rudy
    odp Cronos
    pyt 45. Pojawiaja sie na drodze do Nowej Kopalni jak idziemy z Gornem
    odp Brzytwy
    pyt 46. Polskie imie jednej ze sluzek Y'Beriona
    odp Natalia
    pyt 47. Orkowy symbol przyjazni
    odp Ulu-mulu
    pyt 48. Prowadzi nielegalna hodowle bagiennego ziela
    odp Jacko
    pyt 49. Opowie nam o probie ucieczki orka-niewolnika
    odp Garp
    pyt 50. Ile istnieje run VI kregu magii
    odp 2
    pyt 51. Haslo do siedziby magow wody
    odp tetriandoch
    pyt 52. Za co w naszym jezyku do koloni trafil Wrzod
    odp zoofilia
    pyt 53. Kto nam moze sprzedaz spodnie kreta
    odp Swiney
    pyt 54. Kto ma nawyk napadania nowoprzybylych
    odp Butch
    pyt 55. Co rzekomo mielismy odzyskac z Grimem dla magnatow
    odp amulet
    pyt 56. Gach Lug to...
    odp Pelzacz
    pyt 57. Nazwa broni Lestera
    odp Negocjator Lestera
    pyt 58. Imie dawnego wladcy gorskiej fortecy
    odp Bergmar
    pyt 59. Platnerz w Nowym Obozie
    odp Wilk
    pyt 60. Jakiego zwoju uzywamy na uczniach Baal Cadara by zwrocic na siebie jego uwage
    odp zwoj sen
    pyt 61. Lubi babskie bibeloty
    odp Swistak
    pyt 62. Na jaka cene poczatkowo zmieni Fisk, gdy powiemy ze Swistak mogl za niego zaplacic mniej od nas
    odp 500
    pyt 63. Czego uczy nas Buster
    odp Akrobatyki
    pyt 64. Skupuje bagienne ziele w nowym obozie
    odp Cipher
    pyt 65. Kowal w obozie bractwa
    odp Darrion
    pyt 66. Sniacy uczynil z Nyrasa kogo
    odp Arcykaplana
    pyt 67. Mowi ze jest niesmiertelny
    odp Gor Boba
    pyt 68. Najbardziej popularne bagienne ziele
    odp Mrok Polnocy
    pyt 69. Moze nam ulepszyc zbroje z magicznej rudy
    odp Stone
    pyt 70. Duzo ich w gorskiej fortecy
    odp harpie
    pyt 71. Ile serc trzeba przebic, by wygnac sniacego
    odp 5
    pyt 72. W tym miejscu nikt nie bedzie po nas plakal
    odp Stara Kopalnia
    pyt 73. Kogo Brandick nienawidzi jeszcze bardziej niz obibokow
    odp donosicieli
    pyt 74. Na wskutek jakiego zagrozenia naturalnego zawalila sie stara wieza Xardasa
    odp trzesienie ziemi
    pyt 75. Mag Wody oferujacy nam leczenie
    odp Riordian
    pyt 76. Inna nazwa orkowego szamana
    odp Syn Ducha
    pyt 77. Cena Alepha za klucz do skladowiska jeśli doniesiemy na niego Brandickowi wynosi...
    odp 100 brylek rudy
    pyt 78. Kiedy Ur-Shak uciekl z kopalni
    odp wiele zim temu
    pyt 79. Za kogo mozemy zaplacic Bloodwynowi za ochrone 10 brylek rudy
    odp Jesse
    pyt 80. Ile Aaron placi za klucz do wlasnej skrzyni
    odp 20 brylek rudy
    pyt 81. Kto nam wrecza zbroje straznika swiatynnego
    odp Gor na Toth
    pyt 82. Nazwa broni Cor Angara
    odp czerwony wiatr
    pyt 83. Kto uprzedzal Corristo przed Gomezem
    odp Nefarius
    pyt 84. Kto z rodziny Cronosa ma lepsza pamiec od nas
    odp Babcia
    pyt 85. Co zrobia z nas orkowie wedlug Pacho po wejsciu na ich tereny
    odp Kotlety
    pyt 86. Pomoc Cor Kaloma
    odp Caine
    pyt 87. Pracuje od 2 dni bez przerwy
    odp Ghorim
    pyt 88. Jest w kolonii karnej od 2 lat
    odp Lester
    pyt 89. Slowa receptury leczniczej Cor Kaloma, maja sens wtedy, gdy sie je czyta...
    odp wspak
    pyt 90. Lapowka by isc na spacer z Dusty'm wynosi...
    odp 100 brylek rudy
    pyt 91. Szef starej kopalni
    odp Ian
    pyt 92. Szef Wolnej kopalni
    odp Okyl
    pyt 93. Przed czym chroni talizman wreczony przez Ur-Shaka wedlug jego slow
    odp oddechem smoka
    pyt 94. Nie placil podatkow
    odp Pock
    pyt 95. Z zawodu byl kowalem
    odp Horacy
    pyt 96. Ma swoja chate niedaleko Starego Obozu
    odp Cavalorn
    pyt 97. Czy w Cieniostworze sa 3 kawalki miesa
    odp Nie
    pyt 98. Exp za zabicie ognistego golema wynosi...
    odp 1000
    pyt 99. Warg w tej czesci gry to...
    odp Orkowy Pies
    pyt 100. Nazwa Orkowej Rozdzki
    odp Shabanakk
    Podziemie Beliara - Poszukiwacz

    inverse

    • Wiadomości: 457
      • Blog - opowiadania
    Odp: Archiwum Konkursów
    « Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 08, 2013, 23:46:08 pm »
    GotQuiz IV
    1. Miejsce: Piters (27 punktów)
    2. Miejsce: Mr.C (23 punkty)

    3. Miejsce: Sturmovik (19 punktów)
    4. Miejsce: Sero (8 punktów)
    5. Miejsce: Freestyle (6 punktów)
    6. Miejsce: Luke (5 punktów)
    7. Miejsce: Zinzangur (4 punkty)
    8. Miejsce: Rokkefeller (3 punkty)
    8. Miejsce: Feomathr (3 punkty)
    9. Miejsce: Luk4s (1 punkt)



    Oczywiście tak jak wcześniej:
    I miejsce - Duży Plus do awansu:wub:
    II miejsce - Średni Plus do awansu:blush:
    III miejsce - Mały Plus do awansu^_^

    Pytania i odpowiedzi:
    pyt 1. Jak polegli paladyni eskortujacy Diego
    odp bohatersko
    pyt 2. Wszyscy chetnie obiliby mu morde
    odp Valentino
    pyt 3. Nazwa burdelu
    odp Czerwona Latarnia
    pyt 4. Wyzywa nas od kurdupli
    odp Moe
    pyt 5. Kiedys chce otworzyc wlasny sklep z bronia
    odp Alrik
    pyt 6. Ile osob nosi zbroje cienia
    odp 2
    pyt 7. Ile sztuk zlota dajemy za imie Dextera
    odp 10
    pyt 8. Nazwa gospody Hanny
    odp Pod Senna Sakiewka
    pyt 9. Czeladnik Brutusa
    odp Den
    pyt 10. Chce pazur przywodcy stada zebaczy
    odp Lutero
    pyt 11. 1000 exp piechota nie chodzi, ale chodzi jako...
    odp Czarny Troll
    pyt 12. Jak ludzie tytuluja Sekoba
    odp Nadzorca Niewolnikow
    pyt 13. Najemny Lowca Smokow
    odp Biff
    pyt 14. Pan Cienia
    odp Archol
    pyt 15. Zgubil kusze bo sie bal umarlakow
    odp Dragomir
    pyt 16. Zgubil kusze bo mu spadla
    odp Sengrath
    pyt 17. Kto ukradl luk Bospera
    odp Jesper
    pyt 18. Za pokazanie gestu gildii zlodziei temu gosciowi zwiekszymy sobie zrecznosc
    odp Rengaru
    pyt 19. Gdy go zaczepiamy, gada caly czas ten sam tekst
    odp Herold
    pyt 20. Po co paladyni przybyli do gorniczej doliny
    odp Po rude
    pyt 21. Klawisz
    odp Boltan
    pyt 22. Piesc Ingmara zwie sie
    odp Lament Dominique
    pyt 23. Ile jest smokow
    odp 6
    pyt 24. Imie mistrza z listu Babo
    odp Marlas
    pyt 25. W razie zagrozenia ze strony paladynow, po pomoc do niego mamy isc
    odp Cord
    pyt 26. Po upadku bariery, cale bractwo wpadlo w...
    odp szal
    pyt 27. Ile sie max. pojawia filmikow w grze ?
    odp 7
    pyt 28. Sepleni
    odp Pepe
    pyt 29. Uczy magii paladynow
    odp Albrecht
    pyt 30. Alchemik Magow Ognia
    odp Neoras
    pyt 31. Pasterz owiec w klasztorze
    odp Opolos
    pyt 32. Kucharka najemnikow
    odp Thekla
    pyt 33. Przywodczyni gildii zlodziei
    odp Cassia
    pyt 34. Poluje na zebacze
    odp Grimbald
    pyt 35. Siostrzeniec Gubernatora
    odp Agon
    pyt 36. Nazwa kuzni Harada
    odp Swietliste Kowadlo
    pyt 37. Nazwa sklepu Bospera
    odp Pod zabojcza strzala
    pyt 38. Nazwa sklepu Mattea
    odp Sklep Mattea
    pyt 39. Jaja mu sie zachcialo
    odp Neoras
    pyt 40. Corka Onara i Marii
    odp Elena
    pyt 41. Nazwa zarcia ktorym czestuje nas Niclas
    odp Udziec Kretoszczura
    pyt 42. Zielarka
    odp Sagitta
    pyt 43. Ma problem z polnymi bestiami
    odp Lobart
    pyt 44. Ile lat plakal Innos [beksa, ciota, w ogole taki gorszy od Beliara ze hej xD ]
    odp 13
    pyt 45. Ile trzeba miec minimalnie zrecznosci, by ukrasc ksiege rachunkowa Lehmara
    odp 20
    pyt 46. Szkoli obywateli miasta i straznikow miejskich
    odp Wulfgar
    pyt 47. Pasterz z farmy Bengara
    odp Malak
    pyt 48. Pasterz z farmy Sekoba
    odp Balthasar
    pyt 49. Pasterz z farmy Lobarta [ xD xD xD ]
    odp Maleth
    pyt 50. Co zgubil Maleth jak jestesmy najemnikami w III rozdziale
    odp laske
    pyt 51. Jesli Randolph wygra konkurs do DNA, ile nam odda kasy
    odp 12 sztuk zlota
    pyt 52. Wyzywa nas od pajacow
    odp Engardo
    pyt 53. Paladyn plynacy z nami na Dwor Irdorath
    odp Girion
    pyt 54. Statek Paladynow zwie sie...
    odp Esmeralda
    pyt 55. Statek na ktorym pracowal Jorgen zwal sie...
    odp Magdalena
    pyt 56. Slyszal plotki, ze krol nie zyje
    odp Feros
    pyt 57. Chce smierci Pedra
    odp Serpentes
    pyt 58. Dokad udali sie magowie wody po upadku bariery
    odp Do miejsca destrukcji
    pyt 59. Exp za zdrade Mario na Dworze Irdorath wynosi...
    odp 5000
    pyt 60. Osoby opetane przez Poszukiwaczy maja w ekwipunku...
    odp Almanach Opetanych
    pyt 61. Uczy strzelania z kuszy straznikow miejskich
    odp Ruga
    pyt 62. Kowal ktory uciekl z zamku
    odp Dobar
    pyt 63. O ile wszystko zwieksza amulet Swietej Aury Innosa
    odp 20
    pyt 64. Cassia chce tego przedmiotu 6 sztuk
    odp Krwawe Kielichy
    pyt 65. Autor listu z katakumb kolo farmy Onara
    odp Ivan
    pyt 66. Czego boi sie Brutus
    odp Chrzaszczy
    pyt 67. Ile dostajemy expa za orka ozywienca
    odp 300
    pyt 68. Mozemy mu dac grzybowy tyton
    odp Dar
    pyt 69. Mozemy mu dac ziolowy tyton
    odp Ogrodnik
    pyt 70. Jak ma na imie lodowy smok
    odp Finkregh
    pyt 71. Jest w wiezieniu z wlasnej woli
    odp Draal
    pyt 72. Myto za wstep na farme Onara wynosi...
    odp 50 sztuk zlota
    pyt 73. Ile jest wiez Xardasa
    odp 3
    pyt 74. Komu Pedrakhan rzuci nasze cialo
    odp Scierwojadom
    pyt 75. Rosnie w gownie czarnego trolla
    odp Sloneczny Aloes
    pyt 76. Ta bron jest w piramidzie
    odp Orkowa Zguba
    pyt 77. Jego smierci chce Sedzia
    odp Morgahard
    pyt 78. Isgaroth ma klopot z...
    odp Czarnym Wilkiem
    pyt 79. Tyle jest brylek rudy w kopalni za wieza Dextera
    odp 5
    pyt 80. Ma zbroje od Wilka
    odp Gestath
    pyt 81. Exp za Poszukiwacza to...
    odp 180
    pyt 82. W ilu miejscach mozemy spotkac Lestera
    odp 4
    pyt 83. Gubernator Khorinis
    odp Larius
    pyt 84. Lutero ma u siebie pismo o nazwie...
    odp Weksel
    pyt 85. Jesli my nie uwolnimy Gorna, to uwolni go...
    odp Milten
    pyt 86. Jak Grom nazywa trolle
    odp wielkie wlochate bestie poteznej postury
    pyt 87. Imie baranow Pepe
    odp Bruce
    pyt 88. Zawod Alwina
    odp Rzeznik
    pyt 89. Ma wlasna bimbrownie
    odp Vino
    pyt 90. Na co narzeka Rod
    odp Buty
    pyt 91. Chce nas zatrudnic jako magazyniera
    odp Gerbrandt
    pyt 92. Co sie dzieje z Hilda w III rozdziale
    odp Choruje
    pyt 93. Jakie zadanie ma najwiecej wpisow w dzienniku
    odp Oko Innosa
    pyt 94. Najlepszy kusznik w Gorniczej Dolinie
    odp Udar
    pyt 95. Jaka wartosc w sztukach zlotach ma sledzik
    odp 0
    pyt 96. Bezposredni przelozony Straznika Miejskiego
    odp Lord Andre
    pyt 97. Ostrzega nas przed Sentenza
    odp Buster
    pyt 98. Przygotowuje sie do bitwy...
    odp Fester
    pyt 99. O kradziez bagiennego ziela Cipher posadza...
    odp Bodo
    pyt 100. Mowi nam, ze ma "zwiazane rece"
    odp Larius
    Podziemie Beliara - Poszukiwacz

    inverse

    • Wiadomości: 457
      • Blog - opowiadania
    Odp: Archiwum Konkursów
    « Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 08, 2013, 23:46:26 pm »
    GotQuiz V
    1. Miejsce: Sturmovik (21 punktów)
    2. Miejsce: Piters (16 punktów)
    3. Miejsce: Sero (13 punktów)
    4. Miejsce: Luke (12 punktów)

    5. Miejsce: Lokos (11 punktów)
    6. Miejsce: Rokkefeller (10 punktów)
    7. Miejsce: Xeroloth (6 punktów)
    8. Miejsce: Kologo (4 punkty)
    9. Miejsce: LowcaPoszukiwaczy (3 punkty)
    10. Miejsce: Uzulix (2 punkty)

    No i taka sama zasada nagrodzonych z podium co wcześniej, nie będe jej znowu niepotrzebnie pisał po raz trzeci xD

    Pytania i odpowiedzi:
    pyt 1. Nazywa swoja prace gowniana
    odp Sancho
    pyt 2. Przywodca Kasty Kaplanow
    odp Khardimon
    pyt 3. Miecz ktory sprowadzil zgube
    odp Szpon Beliara
    pyt 4. Co Greg zabral Garettowi
    odp Zloty Kompas
    pyt 5. Paladyni rozstrzaskali statek piratow jak...
    odp Stara skrzynie po owocach
    pyt 6. Dotyczy podzialow lupow
    odp Ksiega Rachunkowa Francisa
    pyt 7. Nowa odmiana Golema...
    odp Bagienny Golem
    pyt 8. To stworzenie mozna nazwac kuzynem krwiopijcy
    odp Bagienny Truten
    pyt 9. Przywodca Kasty Wojownikow
    odp Quarhodron
    pyt 10. Eremita to...
    odp Pustelnik
    pyt 11. Palasze Bandytow charakteryzuja sie jaka literka
    odp F
    pyt 12. Co nam wreczy Vatras do pomocy w poszukiwani handlarza broni dla bandytow
    odp Amulet Blednego Ognika
    pyt 13. Po upadku bariery, w Huno uderzyl...
    odp Piorun
    pyt 14. Nazwa zadania zwiazanego z przywroceniem Fortuno pamieci
    odp Meandry Umyslu
    pyt 15. Jesli wypijemy Miksture Dusze, ile otrzymamy expa
    odp 750
    pyt 16. Nazwa Amuletu Franka
    odp Amulet Franka
    pyt 17. Kogo Franko wyslal po zielona tabliczke przed nami
    odp Edgora
    pyt 18. Kogo zjadl Blotny Waz
    odp Lou
    pyt 19. Czego moze nas nauczyc Lucia
    odp zrecznosci
    pyt 20. Czego moze nas nauczyc Bill
    odp Kradziezy Kieszonkowej
    pyt 21. Ile sztuk zlota uzyskamy, gdy uzyjemy kradziezy kieszonkowej na Gregu
    odp 666
    pyt 22. Ile duchow mamy okazje spotkac w grze
    odp 2
    pyt 23. Siostrzeniec Thorbena
    odp Elvrich
    pyt 24. Dlaczego Lucia uciekla od Elvricha
    odp Bo to tchorz
    pyt 25. Co Lucia ukradle Bromorowi
    odp Zlota Mise
    pyt 26. Przedmiot z nazwy uszkodzony
    odp Peknieta Zlota Misa
    pyt 27. W zamian za co Baltram handluje z piratami
    odp Rum
    pyt 28. Kolor tabliczki kasty uczonych
    odp Zolty
    pyt 29. Czy jest mozliwosc wejscia do obozu piratow za darmo
    odp tak
    pyt 30. Wiekszosc bagiennych stworzen smakuje jak...
    odp Podeszwa Starego Buta
    pyt 31. Wedlug Jacka Aligatora, magowie wody biegaja po ruinach jak...
    odp kot z pecherzem
    pyt 32. Jack Aligator to wedle wlasnych slow...
    odp Zywa Legenda
    pyt 33. Co zrobil Edgor na statku piratow
    odp Rzygal
    pyt 34. Kto oskarzyl Miguela by go wrzucic za bariere
    odp Magowie Ognia
    pyt 35. Co przewaznie robi Tom
    odp Liczy kamienie
    pyt 36. Martin to...
    odp Kwatermistrz Paladynow
    pyt 37. Farim ma klopoty z "wladzamia miasto", poniewaz zabieraja mu...
    odp ryby
    pyt 38. Co daje nam Farim w podziece za rozwiazanie jego problemu
    odp Akwamaryn
    pyt 39. Zaginiony rybak
    odp William
    pyt 40. Zaginieni uwazaja go za swojego przywodce
    odp Patrick
    pyt 41. Jak Dexter okresli Patricka ?
    odp Ostro Gardlujacy Najemnik
    pyt 42. Zaginiony pomocnik Garvella
    odp Monty
    pyt 43. Uczy nas czytac w jezyku wiesniakow, wojownikow i kaplanow
    odp Myxir
    pyt 44. Ilosc czerwonych tabliczek wynosi
    odp 5
    pyt 45. Zleceniodawca zabojstwa Estebana to...
    odp Fisk
    pyt 46. Mowia, zeby lepiej go nie budzisz, o kogo chodzi
    odp Skinner
    pyt 47. Miecz Skinnera wymaga...
    odp 110 zrecznosci
    pyt 48. Mowi sie, ze Samuel wie prawie wszystko o...
    odp Prawie wszystkich
    pyt 49. Kucharz w Obozie piratow
    odp Snaf
    pyt 50. Garaz mowi, ze przydalaby sie...
    odp Drabina
    pyt 51. W Gorniczej Dolinie jako nowa osoba z dodatku dochodzi...
    odp nikt
    pyt 52. Ile jest czesci ornamentu
    odp 4
    pyt 53. Ornament z kamiennego kregu nieopodal farmy Lobarta jest w rekach...
    odp Paladynow
    pyt 54. Dlaczego bandyta przy kotle nosi spodnie kopacza
    odp Bo sa wygodne
    pyt 55. Morgan przegral swoj pierscien w jakiej grze
    odp w kosci
    pyt 56. Ile butelek grogu stracil Skip
    odp 20
    pyt 57. Jako pretekst do walki, Juan mowi ze mamy na ramieniu...
    odp robaka
    pyt 58. Po powrocie kapitana, Francis ma pilowac deski dopoki...
    odp nie skoncza sie wszystkie drzewa na calej wyspie
    pyt 59. Nazwa zamorskiej gildii ktorej czlonkiem jest Fernando
    odp Araxos
    pyt 60. Potrzebne sa do aktywacji portali
    odp Kamienie Ogniskujace
    pyt 61. Ktory z Magow Wody wraca do Khorinis by pomoc Vatrasowi
    odp Myxir
    pyt 62. Jaki tytul nadaje nam Saturas
    odp Straznik Rownowagi
    pyt 63. Co wlasciwie zrobil Kruk, ze jest teraz jaki jest
    odp Sprzedal swoja dusze Beliarowi
    pyt 64. Teoretycznie, niby prawa reka Kruka
    odp Bloodwyn
    pyt 65. Co sie dzieje z glowa Bloodwyna, gdy ja nosimy w ekwipunku
    odp Rozklada sie
    pyt 66. Autor ksiegi o wyrywaniu zadel krwiopijcom
    odp Damarok
    pyt 67. Podczas czego Samuel dowiedzial sie o czyms wartosciowym dla Francisa
    odp Podczas Nocnej Warty
    pyt 68. Co jest w jaskini na polnoc od plazy piratow
    odp Cieniostwor
    pyt 69. Jaki kolor ma szkielet w jaskini w kanionie
    odp Niebieski
    pyt 70. Niezwykla bron ukryta w grobowcu Quarhodrona
    odp Magiczna Kusza
    pyt 71. Niezwykla bron ukryta na szczycie jednej z wiez
    odp Ognisty Luk
    pyt 72. Wedlug Nadj'i, Lucia byla...
    odp Dziwka nie tylko z zawodu
    pyt 73. Byly Cien, obecnie czlonek wodnego kregu
    odp Cavalorn
    pyt 74. Jak Cavalorn nazywa Lestera
    odp Psionik
    pyt 75. Ile sztuk jednej rosliny trzeba pokazac Straznikom, by wejsc do miasta
    odp 10
    pyt 76. Nowa odmiana rudy
    odp Czarna Ruda
    pyt 77. Aby moc nosic Szpon Beliara, trzeba...
    odp Zlozyc Modlitwe
    pyt 78. Ramon mowi nam, zebysmy pakowali swoje ... do obozu
    odp cztery litery
    pyt 79. Co piecze pirat przy ognisku w obozie piratow
    odp Wilki
    pyt 80. Premia za wyczyn
    odp 500 punktow doswiadczenia
    pyt 81. Mozemy znalezc to tylko w kanionie
    odp Oaza
    pyt 82. Krwawy...
    odp Ogar
    pyt 83. Niezwykle wartosciowy przedmiot zakopany przez Grega
    odp Smocza Krew
    pyt 84. Co na nasze jakze blyskotliwe pytanie "co robisz" odpowiada Crimson
    odp Siekam Cebulke
    pyt 85. Przyjety do Nowego Kregu zaraz po nas
    odp Lance
    pyt 86. Ile pierscieni wodnego kregu mamy okazje posiadac
    odp 3
    pyt 87. Komu mamy dostarczyc mieso w obozie piratow
    odp Morganowi
    pyt 88. Po smierci Kruka, przywodca bandytow zostaje
    odp Thorus
    pyt 89. Jak sie nazywa trofeum ktore mozemy zdobyc z Polnego Pelzacza
    odp Glowa Polnego Pelzacza
    pyt 90. Jaki rodzaj artefaktu dochodzi w dodatku
    odp Pas
    pyt 91. Nowa ranga wsrod goblinow
    odp Wojownik
    pyt 92. Specjal ktory chce przyrzadzic Snaf
    odp Ognisty Gulasz
    pyt 93. Mamy je zabic w kanionie z piratami
    odp Brzytwy
    pyt 94. Na jaki towar czeka caly czas Huno
    odp Paczke Stali
    pyt 95. Pomocnik Huna
    odp Paul
    pyt 96. Gadanie o honorze wedlug Morgana to...
    odp Stek Bzdur
    pyt 97. Najlatwiejszy jezyk do nauczenia
    odp Jezyk Wiesniakow
    pyt 98. Handlarz bronia dla bandytow to...
    odp Fernando
    pyt 99. Nazwa mikstury dla Fortuno
    odp Mikstura Przemiany Duszy
    pyt 100. Czy Saturas moze nas nauczac kregow magii gdy gramy Magiem Ognia
    odp tak
    Podziemie Beliara - Poszukiwacz

    inverse

    • Wiadomości: 457
      • Blog - opowiadania
    Odp: Archiwum Konkursów
    « Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 08, 2013, 23:47:23 pm »
    Konkurs na Życiorys Postaci Fantasy

    Zasady:

    1. Konkurs ten ma na celu ocenienie zdolności pisarskich i pomysłowości członków Świętego Przymierza.
    2. Teksty winny być(przynajmniej) luźno związane ze światem gry Gothic(głównie chodzi o bogów, którymi muszą być Innos, Beliar i Adanos).
    3. Praca musi być dziełem uczestnika, żadnych plagiatów i używania cudzych prac.
    4. Można wykorzystywać swoje prace już opublikowane.
    5. Tekst musi być życiorysem swojej postaci umieszczonej w tym temacie.
    6. Jeden uczestnik może wysłać tylko jedną wersję życiorysu.
    7. Forma literacka dowolna, może być wiersz, ballada, opowiadanie, wspominki itd... Może to być też miks, na przykład całość to dziennik, a najważniejsza część to opowiadanie.
    8. Długość pracy dowolna, ale prace dwu zdaniowe nie będą raczej dobrze oceniane.
    9. Nagrody: 1 miejsce - duży plus do awansu, 2 miejsce - średni plus do awansu, 3 - mały plusik do awansu.
    10. Oddawanie prace: teksty należy przesyłać na email: knzpf@wp.pl . Tytuł wiadomości to KnŻPF, a treść to nick z forum, deklaracja o chęci wzięciu udziału w konkursie, i praca oddzielona dwoma enterami.
    11. Udział może wziąść każdy członek ŚP, z wyjątkiem tych na próbie, albowiem nie mogą posiadać postaci fantasy.
    12. Prace można oddać od dziś(30.01.2008), a do 27.02.2008. Nie trzeba się wcześniej zgłaszać do konkursu!
    13. Wszelkie pytania w tym temacie.

    Sędziowie: Dragunov, Freestyle i Wulf

    Uczestnicy:
    -Efka
    -Xeroloth
    -Xadamon
    -Xanas
    -Abuyin
    -Tues Asinus
    -Ertix
    -Piters
    -Arwen
    -Mr. C
    -Xilk


    Kwestie ogłoszenia wyników pozostawiłem Freestyle'owi, zgodnie z jego życzeniem (jakby co zwalajcie na niego! :P). Ze swojej strony chciałbym podziękować uczestnikom za dużą ilość nadesłanych prac, a sędziom za sprawną prace... A skoro mnie nie potrzebujecie to idę oglądać Cowboy Bebop! :D

    -Dragunov


    Mam zaszczyt i przyjemność ogłosić dziś wyniki
    Konkursu na Życiorys Postaci Fantasy


    Punktacja: Z ocen wszystkich sędziów została wyciągnięta średnia.
    Nie zamierzam owijać w bawełnę, a więc…


    Pierwsze miejsce, a zarazem duży plus do awansu zyskuje…
    Piters i jego ”Upadły Majestat”! (8.7 pkt.)


    Drugie miejsce powędrowało do…
    Arwen, która otrzymuje średni plus do awansu! (7.6 pkt.)


    Na najniższym zaś stopniu podium, wraz z małym plusem do awansu znalazł się… xilk! (7.3 pkt.)

    Potem kolejno miejsca zajmowali
    4. Mr. C (6.6 pkt.)
    5. xeroloth (6.3 pkt.)
    6. Abuyin (5.3 pkt.)
    7. efka (5.0 pkt.)
    8. Tues Asinus (4.0 pkt.)
    9. Ertix (3.8 pkt.)
    10. Xanas (3.7 pkt.)
    11. Xadamoon (2.3 pkt.)

    A oto komentarze do wszystkich prac, które brały udział w konkursie:

    Praca Pitersa:

    Freestyle: Zdecydowanie najlepsza praca, spośród wszystkich, jednak nie krótka, bo licząca aż dwadzieścia trzy strony. Ale, jak wszyscy się pewnie domyślają, ilość przełożyła się na jakość. Epicka powieść, która została tutaj opisana przez Maga Wody, jest po prostu świetną historią do zawarcia w książce, tak jak i inne ostatnie jego dzieła. W tej pracy podobało mi się wszystko. Fabuła, dobór słów, wspaniałe opisy wydarzeń, ludzi, uczuć… Widać, że w Pitersie drzemie talent pisarski, którego jeszcze do końca nie poskromił. Musi się starać, nadal pisać, a w przyszłości może, ktoś wyniesie go na sam szczyt kariery, która, miejmy nadzieję, pozwoli mu wybić się w światowej, lub chociaż europejskiej literaturze fantastycznej. Życiorys zawiera bardzo mało błędów, które nie łatwo dostrzec. Bardzo podobały mi się również sentencje zawarte pomiędzy poszczególnymi częściami tekstu. Być może, ktoś będzie posądzał mnie o faworyzację Pitersa, jednak Ci, którzy przeczytają już niebawem zamieszczoną na forum ową pracą, zgodzą się ze mną, że powieść jest po prostu świetna.

    Wulf: Długość pracy w stosunku do innych uczestników powala. Jednak to co zdecydowało o większej ocenie ma również swój minus – według mnie nie pasuje do konwencji życiorysu.

    Dragunov: Nie podzielam dzikiego entuzjazmu Freestyle'a, ale trzeba ci przyznać że masz talent. Naprawdę blisko ci do profesjonalizmu, jednak nie spoczywaj na laurach, wciąż są rzeczy które należy poprawić, chociażby lekko niezrozumiałe zdanie: "Okrzyk rozpaczy uwiązł mu w gardle, przejechał paznokciami po ostrych skałach, raniąc je do krwi." . Pomimo to, bez wątpienia to jedno z najlepszych(jeśli nie najlepsze!) opowiadanie tutaj umieszczone.

    Praca Arwen:

    Freestyle: Pomysł na ten życiorys bardzo mi się podobał. Fabuła była fascynująca i ciekawa, nie to, co niektórych uczestników… Zachowałaś wszystkie możliwe zasady interpunkcji i ortografii, ucieszyło mnie to. Cała historia niejakiej Luni, później zwanej Arwen była wyszukana i zachęcała mnie do dalszego czytania. Opowiadanie też nie było krótkie, co już się zdarzało. Postanowiłem dać wysoką ocenę.

    Wulf: Przesłanie pracy zostało ubrane w prostą, lecz konkretną formę - tak jak powinno być. Być może, gdyby w treść wpleść trochę więcej epickości zasłużyła by na lepszą ocenę.

    Dragunov: Widać że lubisz książki Sapkowskiego, twoje dzieło nawiązuje do jego prozy, zarówno stylem, jak i fabułą. Broń Boże, nie jest to wada, ten sposób pisania bardzo przypadł mi do gustu. Właściwie nie mam się czego przyczepić... No może kilka wyrażeń z języka potocznego, moim zdaniem umieszczonych nie potrzebnie. Naprawdę dobra praca.

    Praca xilka:

    Freestyle: Praca nie za długa, lecz ciekawa. Jednakże popełniałeś pojedyncze błędy, czasem zjadłeś literkę, a czasem także dodałeś. Zdarzały się również powtórzenia. Większych błędów nie zauważyłem, praca trzymała się kupy. Zabrakło mi zaś starannych, dogłębnych opisów. Skoro życiorys jest napisany w formie opowiadania, to powinny się tam znaleźć. Ty jesteś już pełnoletni, więc powinieneś umieć chociaż ładnie opisać osobę, krajobraz, bądź chociaż uczucia. Zdania były krótkie i zwięzłe, jakoby miały tylko informować czytelnika o akcji.

    Wulf: Praca ma w sobie to coś. Ciekawa, wciągająca... Moim zdaniem jedna z najlepszych w całym konkursie, co potwierdza stosowna ocena.

    Dragunov: Kolejna przyzwoita praca, acz bez fajerwerków. Trochę dziwnie mi się to czytało, bo momentami czułem że mnie wciąga, a chwilami ziewałem. Językowo trzyma poziom, właściwie nic rażącego nie zauważyłem. Widać że masz doświadczenie i dobrze się w tym czujesz.

    Praca Mr. C:

    Freestyle: Trudno mi skomentować tę pracę. Była pisania w postaci dialogu, między główną postacią, a dwoma postaciami pobocznymi. Jednakże, nie mogłem zgadnąć, w jakich czasach dzieje się cała ta akcja. Czy to było klimatyczne średniowiecze, czy też raczej czasy nowoczesne… Myślę, jednak, że raczej to drugie, gdyż słowa takie jak portiernia i apartamentowiec nie pasowały mi do średniowiecza. Większych błędów w pisowni nie popełniłeś. Była dość długa, lecz czytałem ją po Pitersie, toteż wydawało mi się, jakby miała może ze stronę. Heh. Życiorys ciekawy.

    Wulf: Luźna, niebanalna forma. Cóż, życiorys jako dialog nie zadowala mnie całkowicie, ale autor postarał się (z dobrym skutkiem), aby jego konwencja należycie się komponowała.

    Dragunov: No no, jedna z czterech prac o których mogę powiedzieć że mnie naprawdę wciągnęły. Co prawda było kilka drobnych potknięć merytorycznych i jedna pomyłka(oprócz zamierzonych) w imieniu twojej postaci. Ale ja do czepialskich nie należę, więc masz ode mnie w pełni zasłużoną, wysoką ocenę.

    Praca xerolotha:

    Freestyle: Życiorys ten bardzo mi się podobał, i gdyby nie drobne uchybienia, czyli błędy interpunkcyjne i logiczne dałbym wyższą ocenę. Fabuła tego opowiadania jest dość niecodzienna, chyba dlatego przykuła moją uwagę. Wszystko dzieje się w realiach Gothica, za co jestem Xerolothowi dozgonnie wdzięczny. Czytało się przyjemnie, z zaciekawieniem. Ocena w moim mniemaniu, będzie dość wysoka. Gratuluję pomysłu.

    Wulf: Praca zawiera wszystkie konkretne informacje o życiu postaci. Na tym jednak plusy się kończą – forma tekstu jest nazbyt banalna, aby uznać ten życiorys za literacki fenomen – przez całość przewala się szkolna forma.

    Dragunov: Niezła fabuła, niestety zabita monotonią opowiadania. Brak urozmaiceń to największa wada twojej pracy, błędy ortograficzne i logiczne, są na tyle drobne, że można je znieść. Kawał porządnej pracy, chodź do wybitności daleko.

    Praca Abuyina:

    Freestyle: Kolejna praca z powtórzeniami, ale chociaż ty znasz zasady ortografii i interpunkcji. Napisałeś życiorys w formie pamiętnika, bądź notatnika, dobrze, ale zawiera on jedynie informacje ogólne, może raz użyłeś opisu, jednak żadnych dialogów, nic. Nie mogę wiele powiedzieć o tej pracy. Bardzo dobrze przynajmniej wyrażasz się o murach Algaroth. Jednak jesteś pomysłowy, umiałeś jako tako sklepać zdanie.

    Wulf: Praca opiewa tylko nad pewną częścią życia postaci, przez co konwent życiorysy trochę się zaciera. Sytuacje podtrzymują bardziej wyrafinowane słowa użyte przez autora.

    Dragunov: Krótko, zwięźle, na temat i właściwie bez błędów. Co moge jeszcze powiedzieć? Kilka powtórzeń psujących efekt końcowy. Jednym słowem - średniak.

    Praca efki:

    Freestyle: Młoda elfka uczy się walki mieczem dwuręcznym, zanim najpierw spróbować jednoręcznym? Dziwne. I jeszcze opis pojedynku na 1/4 życiorysu. Większych potknięć nie zauważyłem - żadnych powtórzeń, błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Tylko, trochę krótki ten życiorys, mogłaś się troszeczkę bardziej postarać. W tym opowiadaniu zabrakło mi jednak tego czegoś, co by mnie zafascynowało.

    Wulf: Gdyby bardziej urozmaicić, coś niecoś dopisać praca dostałaby trochę więcej – wygląda jakby została skrócona na siłę.

    Dragunov: Cóż moge powiedzieć? Żadnych rażących byczków nie zauważyłem(no może z wyjątkiem tego miecza dwuręcznego i jeszcze kilku drobnych błędów logicznych). Jednym słowem - od strony "rzemieślniczej", w porządku. Co z resztą? Życiorys czyta się szybko i lekko, widać że masz do tego smykałke. Niestety nie potrafisz jej wykorzystać, twoja praca jest nudnawa i pozbawiona jakiekolwiek iskry zachęcającej do dalszego czytania, stąd nienajlepsza ocena. Ale nie zniechęcaj się, pracuj, a może będą z ciebie druga Kossakowska!

    Praca Tuesa Asinusa:

    Freestyle: Często zdarzało Ci się zjeść jakąś literkę w wyrazie, jednak domyślałem się jego znaczenia. W tej pracy tak jak w kilku innych pojawiały się powtórzenia, utrapienie sędziów, a także błędy interpunkcyjne oraz kilka błędów ortograficznych. Czy Wy ludzie na prawdę nie umiecie odpowiednio korzystać z Worda? Nie rozumiałem trochę tego, jak powstają/rodzą się wilkołaki. Najpierw mówione było tak, potem inaczej. Wprowadzone dialogi były tak proste i czasami tak durne, że chciało mi się śmiać, a jednocześnie nie miałem ochoty dalej czytać. "[...]potykając się o orków, wargów i inne wystające z ziemi przedmioty[...]" - Orkowie i Wargi o chyba nie przedmioty, co? "[...]Cholernie monotonna atmosfera[...]" - monotonne to jest Twoje opowiadanie, cały czas to samo…

    Wulf: Jakieś takie krótkie, nieskładne. Wygląda jakby praca nieudolnie próbowała skopiować czyjś styl. Co ważne - dużo dialogów, mało faktów.

    Dragunov: Nienajgorszy życiorys, choć wyraźnie pisany pod presją czasu. Niezły warsztat, choć pojawiło się kilka dziwnych wyrażeń, jak - "celnie zauważył". Momentami widać że zabrakło ci pomysłów. Pochwalić można humor i dialogi, które z natury są bardziej dynamiczne niż opisy.

    Praca Ertixa:

    Freestyle: Krótka i zwięzła praca. Ogólnie to nie wiadomo o co chodzi w tym życiorysie. Trochę jest lania wody, potem opisane trzy dni, a na końcu pieśń. To Ciebie za to powinno się nazwać wodo lejem, nie klasztorników. W sumie, nic ciekawego, ale chociaż błędów nie było.

    Wulf: Życiorys, ale tylko z nazwy... Moim zdaniem zbyt mało faktów z życia, do tego zastosowana narracja zostawia wiele do życzenia.

    Dragunov: Średnio, znaczy nieźle(ale też nie powalająco). Trochę niejasne twe dzieje i trochę w nich białych plam, ale mniej więcej zrozumiałem o co biega, choć mam wrażenie że ktoś kto nie zna Ertixa (i Alucarda), nie miałby zielonego pojęcia o co w tym biega. Przynajmniej bez lania wody i w nietypowej formie. Pod względem poprawności językowej właściwie nie mam nic do zarzucenia.

    Praca Xanasa:

    Freestyle: Jak już w kilku pracach, w tej również pojawiły się błędy ortograficzne (pomimo tego, że niby pisałeś w Wordzie), interpunkcyjne i logiczne, tj:"[...]miał czarne smoła cztery żagle.[...]". Pojawiały się też powtórzenia. Z początku opowiadanie było dość chaotyczne, toteż niewiele z akcji rozumiałem. Swój życiorys budowałeś z krótkich zdań, mało było opisów, co nadaje zawsze pracom tej świeżości. "[...]Śniła mu się świątynia, piękna, cała czerwona, początkowo myślał że to taka farba[...]" - to zdanie też jakoś dziwnie zabrzmiało. "Bał się pierwszy raz w życiu się bał" - Hmm... Czytaj to co piszesz. Więcej cytować nie zamierzam. Chciałbym jeszcze zaznaczyć, że tak, jak np. Radok, stawiasz spację przed znakiem interpunkcyjnym. Jest to błąd, bo po pierwsze nieestetycznie to wygląda, po drugie łamiesz zasady pisowni. Czasem również pisałeś wyrazy pospolite z wielkiej litery, co też jest niedopuszczalne, u Ciebie to np. "Cztery Godziny, panie". Może chciałeś położyć nacisk na te słowo, ale mogłeś napisać cały wyraz wielkimi literami, a nie tylko pierwszą literę. Wiem, czepiam się... Jednak przeszkadza mi to w czytaniu. Powiem, że dialogi też nie były za bardzo wyszukane. Czasem, gdy mówił coś kapłan, zdawało mi się, jakby miał z pięć lat. 'Smokowcy' zbratali się z ludźmi, a oni bez żadnego jęknięcia zaakceptowali takich mutantów? Chłopie, przesadzasz. Ogółem życiorys mi się nie podobał, mało opowiadał o dziejach z Twojego fantastycznego życia. Do tego stał na niskim poziomie, skąd taka ocena a nie inna.

    Wulf: Słabo, słabo. Praca ma mniejsze lub większe błedy, powtórzenia itp. Sprawę ratuje, co bądź średnia długość pracy.

    Dragunov: Nietypowo, nawet z jajem, ale chaotycznie i z masą błędów. Interpunkcyjne pomyłki utrudniają zrozumienie. Mam wrażenie że to kolejna praca pisana "na żywca". Szkoda że się nie postarałeś, bo zapowiadało się naprawdę nieźle.

    Praca Xadamoona:

    Freestyle: Liczne powtórzenia, które psują całą treść. Do tego jeszcze błędy ortograficzne, interpunkcyjne i logiczne. Życiorys jest krótki, podzieliłeś go na pojedyncze dni; każdy z nich opisujesz jedynie kilkoma zdaniami. Jak dla mnie, praca stoi na bardzo niskim poziomie.

    Wulf: Króciutki wycinek z życia, dodatkowo niezbyt treściwy – ot zwyczajna forma ze szkolnego zeszytu.

    Dragunov: Zieeeeef! Praca napisana chaotycznie, co utrudnia odczytanie. Do tego sporo błędów i zero "wciągalności". Czytając twoją historie, samo ciśnie się na wargi stwierdzenie "a ch** mnie to obchodzi". Następnym razem radze nie pisać pracy na żywca(pewnie w okienku pod nazwą "Utwórz nową wiadomość"), ale zastanowić się i przeczytać choć raz, co się popełniło.
    Podziemie Beliara - Poszukiwacz

    inverse

    • Wiadomości: 457
      • Blog - opowiadania
    Odp: Archiwum Konkursów
    « Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 08, 2013, 23:47:54 pm »
      Wielki Konkurs Graficzny

      Edycja trzecia, jak ten czas leci :]



      Coś w stylu regulaminu. [LIST=1]
      • Konkurs ma na celu ocenienie Waszych zdolności artystyczno - plastyczno - graficzno - reżyserskich.
      • Prace powinny być związane ze światem gier z sagi Gothic. [tak, G3 też]
      • Praca musi być Waszym dziełem (plagiaty są be i fuj) i nie może być wystawiana na innych konkursach w obrębie forum (w poprzednim WKG również).
      • Prace, w formacie jpg/gif/avi/wmv/rar/zip [dwa ostatnie tylko w przypadku filmów i komiksów] mogą być nadsyłane w nieograniczonej ilości - koniecznie przysyłamy link do pracy umieszczonej na jakimś serwerze [imageshack.us, Megaupload, SendSpace itd.]. Dzięki temu szybko razem z wynikami zamieścimy Wasze prace.
      • Można ułatwić pracę sędziom wysyłając wraz z listem załącznik. Jest to pomocne w przypadku, gdy alternatywą jest czekanie na odblokowanie serweru uploadowego. Tym niemniej link nadal obowiązuje.
      • Prace przesyłamy od 14.01 do 24.02.2008 [23.59 CET]. Prace wysłane po tym terminie nie będą oceniane, osobiście nie mam również zamiaru go przenosić - jest to ostateczny i nieprzekraczalny termin.
      • Wpisywanie się na jakąś listę nie jest wymagane. Tu zgłoszeń nie ma.
      • Prace wysyłamy na adres e-mail wkg@vp.pl.
      • Nie ma ograniczeń co do ilości prac nadsyłanych we wszystkich kategoriach.
      • Nazewnictwo listów i plików też jest ważne! Temat maila musi brzmieć "Kategoria - podkategoria - nick z forum", czyli np. "Screeny Funny - Luke" (moga być spacje, przecinki, slashe [/] - ważna kolejność). Jeśli mamy prace z różnych kategorii, to kategorie osobno, podkategorie razem w obrębie jednej dużej kategorii. Czyli np. jeśli mamy film funny, screen krajobraz i screen funny, to wysyłamy dwa maile - "Film Funny Luke" oraz "Screeny Krajobraz i Funny Luke". Nazwa pliku - szablony pod kategoriami. Uwierzcie, to naprawdę nam pomoże w sortowaniu prac.
      • Sędzia może, ale nie musi, odmówić ocenienia źle podpisanej pracy. Musi jednak wysłać do autora informację o tym. [ten punkt ma zapobiec chaotycznym tytułom maili od nie wiadomo kogo].
      • Pytania, sugestie, wyjaśnienia - ogółem wszystko, co nie jest linkami do prac, do organizatora, czytaj, Luke`a, przez PM.
      • Nie ma cenzury, ale niektórych typów prac nie będzie nam wypadało opublikować.
      • Sędziowie z oczywistych powodów nie mogą wysyłać prac w kategoriach, w których sędziują. W innych mogą.
      • Nagrody będą zależne od ilości nadesłanych prac, na razie roboczo: I miejsce w kategorii - awans [do 4 rangi włącznie, powyżej - duży plus], I miejsce w podkategorii - duży plus do awansu, II i III miejsce w podkategorii - plus do awansu. Wielkość plusów do awansu zostanie ustalona na podstawie konkurencji, tj. poziomu prac oraz ilości zawodników w danej konkurencji.
      • Co do punktów - stary system, tj. każdy sędzia przyznaje 1-10 punktów. Z trzech ocen wyciągana jest średnia, która staje się wynikiem końcowym pracy.
      Kategorie:
      Prace ręczne
      Sędziowie: Rokkefeller, Tardziel, SaphirWszelkie przeróbki elektroniczne niemile widziane - w tej kategorii chodzi o to, aby praca była wykonana za pomocą ołówka / długopisu / pisaków / farb / grzybków / pomidorowej z ryżem.
      Nazwa pliku: r_podkategoria_nazwa_autor.jpg
      Nazwa archiwum (komiks z większej ilości obrazków): r_komiks_nazwa_autor.rar

      Artwork
      Komiks
      [klikaj na kolejne litery, ostatnia to praca z wycofanej w tej edycji kategorii - Krajobraz]
      Właściwie komiksem można by nazwać każdą pracę złożoną z więcej niż jednego obrazka, ale liczymy na wyjście poza granice definicji. Docelowo Lenc/Raczkowski, bardzo dobry przykład znajdziecie tutaj.

      Screeny
      Sędziowie: Luke, Radok, Saphir
      Technika dowolna, nie obchodzi mnie czy to Paint + klawisz Print Screen, czy jakiś inny program. Dozwolone użycie kodów. (jest to wręcz niezbędne w niektórych przypadkach)
      Nazwa pliku: s_podkategoria_nazwa_autor.jpg

      Krajobraz
      Co tu dużo mówić - powinien być to widok na różne lokacje gry

      Funny
      Funny = śmieszne. To chyba proste - im śmieszniejsze, tym lepsze.

      Walka
      Bitwa, pojedynek, potwory, postacie, miecze, magia. Screen. Gotowe.

      Freestyle [czyli reszta]
      Wszystko co nie mieści się w poprzednich kategoriach.

      Grafika
      Sędziowie: Luke, Tardziel, xilk
      czyli coś, co zostało przerobione za pomocą Painta, Photoshopa lub czegoś w tym stylu.
      Nazwa pliku: g_podkategoria_nazwa_autor.jpg
      Nazwa archiwum (komiksy): g_komiks_nazwa_autor.rar
      Komiks
      Zlepek screenów z "dymkami" przedstawiający jakąś historię. Może być jako jeden obrazek (jak w tym, do którego jest link) albo kilka większych ponumerowanych jotpegów.

      Logo/sygnaturka/avatar
      Grafika, która ma cieszyć oko i nie być za duża. W razie nadmiaru prac kategorię podzielimy.

      Artwork
      Rysunek własny - tym razem z możliwością dowolnej modyfikacji [GIMP, Photoshop].

      Tapeta
      Czyli grafika w wysokiej rozdzielczości [1024x768-1280x1024], docelowo na pulpit.

      Filmy
      Sędziowie: Rokkefeller, Radok, xilk
      Technika: dowolna, polecam Fraps i Gamecam. Kody i mody dozwolone.
      Nazwa pliku: f_podkategoria_nazwa_autor.avi (lub .rar, jeśłi jest spakowany)

      Sceny rodzajowe
      W tej kategorii film ma być spokojny, raczej pokazywać życie codzienne niż akcję [choć oczywiście nie bez jakichś wydarzeń...]. Na przykład coś w stylu "Z kamerą wśród zwierząt". To się jeszcze rozbuduje ^^

      Funny
      Chyba nie trzeba tłumaczyć.

      Walka
      Jak wyżej.

      Trailer
      Film mający zachęcić do zagrania w Gothica. Metoda dowolna.

      Tak, oto i są wyniki WKG. Poznacie tu stan prac i dotychczasowe wyniki...

      Artwork
      Mały komentarz, jak wszędzie: Nie wpłynął żaden komiks rysowany, więc jak się pewnie domyślacie, tej kategorii w kolejnej edycji nie będzie. Wobec tego pierwsze miejsce tej kategorii jest zarazem pierwszym miejscem w kategorii Prace ręczne.

      Zwyciężczynią tej kat... cóż, pierwsze słowo tego zdania wiele wyjaśnia. Praca Arwen zdobyła 9,33 punktu!
      Finkregh [za link dziękujcie Tardzielowi]
      Rokekfeller: Bardzo lubię rysować jak i podziwiać pracę wykonane tylko za pomocą ołówka. Kredki to strata czasu. Wracając do oceniania. Wyeksponowany smok wygląda iście genialnie i jest dopracowany w każdym szczególe. Lecz jednak fakt, że skupiłaś się na postaci owego gada, bierze swoje żniwo, gdy przychodzi do oceniania reszty (tła). Choć ono nadal utrzymuje poziom, to jednak widać, że nie napracowałaś się długo przy nim. Na koniec małe spostrzeżenie. Wiem, że chciałaś wyolbrzymić smoka, ale jednak przesadziłaś z wzrostem tego rycerza (?), który byłby nawet mały wśród niziołków.
      Tardziel: No... ummm... a komentarz jest potrzebny? Skupiłaś się na smoku i jego skarbie, i wyszło... majstersztyk. Tło potraktowałaś bardziej przedmiotowo, tak samo jak i smiałka, który przybył pokonać smoka, jednak nie to jest najważniejsze. Wręcz powala dbałość o szczegóły, cieniowanie łusek, dokładność w ich rysowaniu... proporcje wręcz idealne. No co tu dużo gadać? Dla mnie zwyciężczyni :>
      Saphir:
      Mimo tego, że obraz już widziałem, nadal wydaje mi się ładny. Smok wykonany jest poprawnie, imo anatomia gada jest okej. Jednak wydaje mi się, że smok mógłby pochylić trochę głowę. Bo wygląda jakby patrzył w ścianę lekko. A tak jest pięknie.

      Drugie miejsce zdobył Randal Walles - obie jego prace oceniono na 8,33 punktu.
      Ogr
      Rokekfeller: Gdy spojrzałem na tę pracę po raz pierwszy myślałem, że to screen ogra z G3 tylko z małą ilością kolorów. Rysunek mnie niezwykle urzekł, de facto to pierwsza praca, którą naprawdę cechuje wysoka jakość wykonania, jest przemyślana w każdym calu i co najważniejsze: strasznie mi się podoba. Majstersztyk.
      Tardziel: Dbałość o szczegóły – tego na pewno nie można Ci odmówić. Fajnie zarysowane mięśnie i żyły, proporcje bardzo dobrze zachowane... brakuje w tym jednak jakiegoś pazura... Może wielki, Ogrowy Morgensztern coś by na to zaradził?
      Saphir:
      Ładnie, widać, że przerysowywałeś z Artów Gothica III xP Jest zadowalająco. Brak mi jednak cieniowania.
      Paladyn
      Rokekfeller: „Ogr” bardzo wysoko ustawił poprzeczkę i bałem się, że „Paladyn” nie będzie już taki dobry. Po części moje obawy spełniły się. Choć praca nadal prezentuje wysoki poziom, ratuje się szczegółowością to jednak „Ogr” wydał się pracą ciekawszą. Bądź, co bądź, ale paladyn jest, można powiedzieć, „komercyjną” postacią. Lecz podkreślam praca i tak jest kapitalna.
      Tardziel: Choć nie sądzę, by coś było w stanie pobić Arwen, Ty bardzo się do nie zbliżyłeś tym wizerunkiem Paladyna. Z twarzy wnioskuję, iż jest to bezimienny, a on wygląda w tej zbroi znakomicie. Bardzo dobrze zachowane proporcje, dbałość o szczegóły, „techniczna” kreska, ogólnie rysunek sprawia wrażenie bardzo schludnego. Jak w przypadku Ogra – dbałość o szczegóły – pokazałeś klasę.
      Saphir:
      Coś twarz ci nie wyszła, a prawa ręka rycerza jest taka trochę kwadratowa xP

      Na podium rzutem na taśmę wszedł jeszcze Ertix ze swoją pracą "Pain", która zdobyła 6,16 punktu.
      Pain
      Rokekfeller: Hmm… Szkoda, że wszystkie prace były robione, „na jedni kopyto”. Powiem krótko: mogłeś wybrać inną postać, bo ta już na pierwszy rzut oka odrzuca i to nie za wzgląd, a nie za technikę. Myślałem, że na koniec będzie dobrze, a jest co najwyżej: przeciętnie
      Tardziel: Wg. mnie zdecydowanie najlepsza twoja praca z tej kategorii, szkoda, że nie pobawiłeś się światłocieniem, bo mogłoby to być coś na prawdę dobrego – światłocień wkomponowałby się idealnie w tę niechlujną kreskę . Do tego z profilu postać się lepiej prezentuje, aniżeli „od frontu”.
      Saphir:
      Wygląda trochę jak małpa xP Ale wszystko jest już w miarę odpowiednio duże, nie mam zastrzeżeń.
      Child Gaara
      Rokekfeller: Dość porządny zarys postaci. Choć szkoda, że oczy, które są tu wyeksponowane nie są, choć trochę symetryczne. Również nie podoba się tło, które jest „zapaćkane”, widać, że wiele razy gumowałeś, średnio udane też jest wykorzystanie kredki świecowej (?). Twarz na szczęście ratuje sprawę.
      Tardziel: Prosty szkic z pokolorowanymi oczami – nie powala, ale nie jest też zły. Ot, dobry rysunek. Przypadła mi do gustu „niechlujna kreska” - sam lubię taką rysować. Fajnie wygląda ten mikro-księżyc w oddali
      Saphir:
      Za szeroka twarz, nieproporcjonalna do długości szczęki. W ogóle wyglada jak dziecko xD
      Deidara
      Rokekfeller: Na starcie powiem, że trefna była ta decyzja z wyborem postaci… (Naruto… błech). Lecz nawet, gdy odłożę na bok własne odczucia co do tej postaci, to wciąż jest nie najlepiej. Bądź, co bądź, ale oko na wysokości 1/3 całej głowy wygląda, co najmniej śmiesznie. Zresztą reszta też nie przedstawia wysokiego poziomu, niestety.
      Tardziel: Tu trochę więcej do narysowania było, więc lepiej poznaliśmy się na twoim talencie. Dalej dominuje niechlujna kreska; ogólnie technicznie jest w porządku, ale jakoś nie powala. Poza tym, może mi się tylko zdaje, ale proporcje twarzy (oczy, nos) są niesymetryczne, jakieś takie „nieludzkie”.
      Saphir:
      Krzywe oko… W ogóle oczy mi się nie podobają. Ale ma całkiem znośne włosy xD

      Poza podium znalazł się Gold Dragon i jego praca [4 punkty].
      Deidara*:
      Praca mogła być na prawdę dobra, ale wygląda na robioną na szybko. Posąg jest ładny, ale reszta już nie.
      Tardziel:
      Ładnie wyszedł ci o dziwo nie paladyn, ale budynek w tle. Cała reszta... jest raczej przeciętna. Nawet mniej, niż przeciętna. Kostka brukowa nierówna, a wszystko w 2D, bez światłocienia.
      Saphir:
      No cóż, powiem tylko to, że talentu nie masz. Dość szkaradne narysowałeś tego paladyna z mieczem, chłopie.

      * Feo wystawił ocenę, bo Rokke chyba tę pracę przeoczył
      WIP. Jak widzicie, same artworki zajęły mi godzinę, więc to jeszcze trochę potrwa


      Wyniki vol. 2
      Na usprawiedliwienie mam tylko liczbę screenów: 104.
      Coś jeszcze?
      Ekhem...

      Krajobraz
      Statuetkę Naczelnego Fotografa Przyrodniczego oraz gacie Smutasa zdobywa Mr_C!
      Jego praca "Wsi spokojna, wsi wesoła" zdobyła 9,67 punktu.
      Luke: Co prawda drzewa w G2 nie wyglądają zbyt pięknie, ale ten widoczek ma swój klimacik. Cwane było to wcięcie.
      Saphir: Pięknie. A co ważniejsze, te paski, służące za ukrywajkę HUDa, świetnie wyglądają.

      Screen GOLD_Dragona pt. "Stolica" zdobył 9,33 punktu. Otrzymuje on rolę pościeli w filmie Damiana i Sweeta oraz "niech cię diabli, drugie miejsce".
      Luke: Taaa... widoczek śliczny, a i Bezimienny został arcyzręcznie wkomponowany w krajobraz... Jak na ciebie to to jest, bez urazy, arcydzieło :>
      Saphir: Łaaał, pięknie! Bardzo ładnie wygląda bezimienny w postawie bojowej na tle tego krajobrazu Vengardu.

      Trzecie miejsce zajął Ajacied i jego praca "Obóz piratów" oceniona na 9 punktów. Nagroda specjalna: słownik ortograficzny AddoNa.
      Luke: Niby już wiele razy to miejsce widziałem, ale i tak jest dobre.
      Saphir: Pięknie! Sielanka, 10/10!

      Pozostałe 46 prac w tej kategorii pomińmy. Małe plusy do awansu za miejsca tuż poza podium mogą sobie wpisać xeroloth [8,33] i Efka [8].

      Funny
      Statuetkę Najśmieszniejszego Fotografa Kabaretowego oraz jeden z Wielkich Planów Luke`a zdobywa wspomniany już Mr_C!
      Tym razem pracą "That`s How I Like It" zdobył 8,67 punktu.
      Luke: Rotfl ^^ Nie wiem jak ci się udało to zrobić, ale jest niezłe
      Saphir: Łoho, świetne, jak to zrobiłeś? xD Cienka z niej baba.


      Drugie miejsce: Efka - "Furtian" - 7,67 punktów. Gratis portfel Rokkefellera.
      Luke: Hmm... Takie sobie, jak dla mnie, acz śmieszne
      Saphir: Gdybym nie znał tego dialogu, nie uśmiechnąłbym się. Ale znam, na dodatek skrzywił moje słodkie usteczka ten napis nad postacią xD
      Trzecie miejsce znów należy do Ajacieda. Pracą "Bezimienna" ocenioną na 7 punktów zasłużył sobie na trzecie miejsce oraz beret Wallesa.
      Luke: Z całym szacunkiem, ale choć to wygląda śmiesznie, to... właściwie śmieszne nie jest. No dobra, jest, ale jest takie... głupie? Więcej niż sześć jakoś mi się nie chce dać... [Lol! Radok dał 9!]
      Saphir: xDD – tyle powiem, bezimienny w tych ciuszkach wygląda idiotycznie xD

      Freestyle
      Statuetkę Najlepszego Fotografa Bez Specjalności oraz obrożę jamnika Łowcy z przyjemnością... dzielę na pół! Pierwsze miejsce ex aequo swoimi pracami "Magia" i "Pułapka" zdobyli GOLD_Dragon i Efka!
      Obie prace zdobyły 8,33 punktu.
      Luke: Cóż... Jak na poziom tego zawodnika, majstersztyk. Choć jak dla mnie deszcz ognia jest aż nazbyt oklepany... Masz osiem i się ciesz.
      Saphir: Łał. Gratulacje, zarobiłeś pierwszą dziesiątkę ode mnie.Luke: Ooo, to jest ładne. Te charakterystyczne kolorki G1... Dziewiątka jak nic.
      Saphir: No, brawo za uchwycenie krwi i kolców

      W gronie zwycięzców witamy Xerolotha i jego "Jak to możliwe?" [7,67 pkt]. Do tego świeżutki nocnik Gomeza.
      Luke: OMG! Jak to możliwe?
      Saphir: Łał, faktycznie dziwne o.O Nawet w oddali widać niebo.
      Trzecie miejsce zdobył... tak, Ajacied. "Szkielet" [7 punktów] dołożył do jego puli nagród pół litra... Łaciatego :P
      Luke: Ładne, choć mało... oryginalne.
      Saphir: Wydaje mi się, że ładniej by wyglądał, gdyby stał w pozycji bojowej. Ale i tak jest znośnie.

      Walka
      Statuetkę Najwaleczniejszego Fotografa Wojennego oraz czołg Cypka zdobywa Yzerman!
      Jego praca "Jeden ork za daleko" zdobyła 9,67 punktu.
      Luke: Pogratulować refleksu - dobry pomysł, dobre wykonanie, ogółem świetny screen
      Saphir: Haa, genialne xP Ork wykonuje fatality ^^

      Tuż za nim Mr_C i "Kłótnia wśród zbieraczy" - czwarte konto Silgurfa i 7,67 punktu.
      Luke: Ten wyskok zdecydowanie lepiej by wyglądał od boku [w ogóle by jakoś wyglądał] - tym niemniej jest nieźle.
      Saphir: Dałbym dziesiątkę, jeśli kamera ustawiona byłaby z boku xD A tak ‘tylko' 8.

      Na podium wszedł jeszcze... nie, nie Ajacied, za to zmieściły się tam aż dwie osoby: Efka oraz GOLD_Dragon. [Skądś już znamy tę parę] Za prace "Z kuszy w Śniącego" i "Cios" [obie 7 punktów] otrzymują po siusiaku Prosiaq`a oraz trzecie miejsce.
      Luke: Hmm... Nic specjalnego, brakuje jakiegoś pazura...
      Saphir: Ciekawy pomysł. Jednak byłoby ciekawie moim zdaniem, gdybyś uchwyciła ślad lotu bełtu. Tak jakoś.
      Luke: Niby ładne jebudu, ale ten czerwony miecz (świetlny? ^^) wygląda tak samotnie bez właściciela...
      Saphir: Ładnie. Bardzo ciekawie wygląda ten elitarny wojownik w środku twojego zaklęcia :P

      Tak, oto i dalsza część wyników!

      Logo/Sygnaturka

      Zwycięzcą tej kategorii jest Ertix!
      A zwycięska praca to zestaw rysunków w Paincie...
      ...przedstawiających sygnaturki
      Według pojedynczych not wygrał Mroczny Strażnik [7,83]. [Tuż potem był Zatracony Mag.]
      Luke: Dowód na to, że nie trzeba umieć rysować żeby być grafikiem - Zatracony Mag wymiata!Pomysł przedni, wykonanie oryginalne - czego jeszcze chcieć? Jak dla mnie perełka.
      Tardziel:
      Bardzo mi przypadły do gustu. Postawiono tu ewidentnie na prostotę w stylu wykonania i na potraktowaniu tematu sygnatur z przymrużeniem oka. Wyszło bardzo dobrze, niektóre są genialne, jak Pan Smoków i jego „siad”, albo Zatracony Mag z jego maniakalnym uśmieszkiem. Za sam pomysł byłoby 10, ale jako że wykonanie też się liczy, dam 9 – co jak co, ale od strony technicznej całkowita prostota, „paintowa” robota. (co nie znaczy, że sygnaturki są prostackie, wręcz przeciwnie!)

      Drugie miejsce zdobył Fe... Deidara z pracą o jakże oryginalnym tytule "Logo Gothic Site" ocenioną na 7,5 punktu.
      Luke:To już bardziej pasuje do kategorii "Grafika". Co prawda strasznie niepraktyczne, ale bardzo ładne.
      Tardziel:
      Mamy tutaj zestawienie artworka i screena, które pod względem kolorystycznym idealnie do siebie pasują. Podoba mi się także styl czcionki, która pasuje do tematyki naszego serwisu. Także to „I” we frazie „Gothic Site” to całkiem ciekawy pomysł. Tło mogłoby przedstawiać więcej miasta niż gór – to takie moje stylistyczne odczucie.
      Xilk: Propagandowe loga mnie nie bawią, ale widać, że się trochę napracowałeś tworząc je.

      Mamy tu też ziem...Pod-ziemniaka zwanego Tues Asinus, którego "Za potęgę magii" zdobyło 7,16 punktu.
      Luke:Ładne, ładne, piękne, tylko... gdzie tu Gothic? Ale nie mogę odmówić Ci sześciu punktów za formę... tylko to nie ma gothicowej duszy w moim odczuciu.
      Tardziel:
      Abstrakcja z człowiekiem w środku – nawet dobrze to wyszło, wszystko utrzymane w jednej tonacji kolorystycznej... Ja tam widzę maga, ale nie wiem, co żeś sobie tam wymyślił. Jedna z lepszych sygnatur, choć nie związana z gothicem.
      Xilk: Widać, że się trochę napracowałeś nad tym dziełem. Jednak brakuje jakiegoś napisu, mógłbyś jeszcze trochę popracować nad tą pracą.

      Tapeta

      Pierwsze miejsce zdobył Russel, ze swoją tapetą "Tapeta WKG"
      Luke: Widać obeznanie w składaniu grafiki, pomysł ciekawy, ork duszący dziubdziuba wkomponowany bardzo dobrze [choć cholera wie po co], słowem - miałbym to na pulpicie gdyby słońce tak nie dawało ^^
      Tardziel:
      Na początku pomyślałem – miodzio! Farma, trawa porastająca łąkę, w oddali widać przepiękny krajobraz – wodospady i lasy. Wszystko okraszone napisem Gothic. Zastanawia mnie jednak jedno – skąd Ci do głowo przyszedł pomysł, by w lewym dolnym rogu umieszczać to brzydactwo?
      Xilk: Ładne obrazki, ciekawa obróbka.

      Drugie miejsce zdobył znów Fe... Deidara. Jego "Las Myrtany" zdobył 7,33 punktu.
      Luke: Nice. Las, stwory, drzewa, spalone drzewa, szczegóły, szczególiki, kolorystyka i tak dalej, czcionka ładna - tylko coś nie rozumiem sensu tego napisu.
      Tardziel:
      No cóż... za dużo pracy w to nie włożyłeś – artwork plus twoje napisy. Fajnie wygląda, tylko jeszcze lepiej wygląda bez napisów, więc?
      Xilk: Praca fajna, aż chce się ją wrzucić na pulpit.

      Z grzeczności informuję, że trzecie miejsce zajął GOLD Dragon. Z litości nie zamieszczam pracy, ocen opisowych ani tym bardziej wyników.

      Komiks
      Jedyną pracę przysłała Arwen, mimo to pierwsze miejsce się jej bezwarunkowo należy - "Wilcza Dolina" zdobyła 9 punktów.
      Luke: Aż miło patrzeć. Słód, miód i orzeszki.
      Tardziel:
      Trzy razy to oglądałem. Strona techniczna bez zarzutów – wszytko pięknie zrobione, sporo musiałaś się napracować, by ustawić te wszystkie postacie w tych miejscach, odpowiednio uchwycić momenty, do tego te „skurczone wilki”. Miód dla oczu, a i zakończenie genialne. Jedyne co przeszkadza, to kontrast – musiałem mocno zwiększyć jasność ekranu, bo trudno było rozróżnić kto z kim.
      Xilk: Pomysł ciekawy, wykonanie jeszcze lepsze. Widać, że musiałaś się zapewne sporo napracować nad zrobieniem tych screenów.

      [ufff... "mała" przerwa i będą Filmy]

      Filmy
      Przyszły tylko 4 prace (sic!). Do tego porozrzucane po kategoriach, więc konkurencji żadnej nie było...

      Walka
      Pierwsze i jedyne miejsce zdobyła efka, jej film oceniono na 6,33 punktu.
      Luke*: Bodaj największą wadą tego filmu jest brak własnej muzyki... i trochę brak pomysłu. Kiepska jakość muzyki, tnie się, nawalanka bez ładu i składu - choć ujęcia miejscami bardzo ładne.
      **
      Xilk:
      Ciekawa praca, spodobała mi ona się najbardziej z wszystkich nadesłanych filmów, tylko na przyszłość proszę dawać filmy w standardowym formacie ^^
      *Tyle żeś Rokke narzekał że preze to nie ma Twoich wyników... i i tak nie oceniłeś.
      **Będę taki miły i nie zamieszczę komentarzy sędziego z Klasztoru dla dobra jego zakonu.

      Trailer
      Znów pierwsze i jedyne miejsce zdobył film GOLD_Dragona pt. "It`s my Life" [5,33, rotfl, a gdyby nie Radok byłoby 4]
      Rokkefeller: Ehh... Co mnie przykuło na początku… Wybór utworu, który był chybiony. Dla mnie „użycie” piosenki rockowej do trailer’a o grze w klimacie średniowieczna, jest wybitnie złą decyzją. Do tła zapowiedzi GTA IV dałbyś utwór orkiestry symfonicznej? Wątpię. Co dalej? Zadałeś właściwie sobie pytanie: Co to jest trailer? Jeśli według Ciebie zapowiedź gry cRPG to tylko przedstawienie sceny walk i okazjonalnie czegoś rodzajowego, to co ty był zrobił, gdybyś musiał wykonać podobną pracę, ale w klimacie gangsterskim. Znów brakuje mi tego czegoś bym Twoją pracę obejrzał z zaciekawieniem, a nie tylko, dlatego, że muszę ją ocenić. Reasumując, jakościowo praca ciut lepsza od tej z kategorii „scena rodzajowa”, lecz jeśli chodzi o pomysł, to niestety są analogiczne.
      Xilk: Nic wielkiego, większość momentów polegała na wejściu w jakąś postać z potężnymi statystykami i nieśmiertelnością, obijając bez trudu słabszych przeciwników. zdarzało się kilka emocjonujących momentów, jednak jest ich zdecydowanie za mało...

      Sceny rodzajowe
      Tu mamy coś takiego na k, inaczej "współzawodnictwo".
      Pierwsze miejsce zdobył dankreven i jego "Khorinis od środka" [7,33 punktu].
      Rokkefeller:No… W końcu doczekałem się filmu przemyślanego i dobrze wykonanego. Nie wygląda na zlepek zupełnie przypadkowych scen. Do tego miła muzyka w tle. Co tu wiele się rozdrabniać. Tak powinna wyglądać każda praca: dobrze wykonana i z pomysłem.
      Xilk: Praca ciekawa. Można byłoby sporo w niej dopracować. Jednak pomysł, ale również podkład dźwiękowy bardzo mi się spodobał.

      Drugie i ostatnie miejsce zdobył GOLD_Dragon i jego "Potwory w okolicach Khorinis" [4,33 - gdyby nie Radok byłoby 2,5 (!)]
      Rokkefeller:Może jestem zbyt wymagający i pozuje na artystach, ale mam pytanie: Co to miało być? Oczywiście coś w deseń Gothic: Der Film, nie oczekiwałem, ale taki bezsensowny zlepek to trochę przesada. Mogłeś dać jakieś napisy w stylu: „A teraz jesteśmy niedaleko farmy Lobarta gdzie spotykamy Polne Bestie” lub coś bardziej twórczego. Zaś w Twojej pracy nie ma nic, co by mnie urzekło. Jak dla mnie to po prostu praca wykonana „do statystyk” by była i by zasiliła liczne grono podobnych jakościowo prac.
      Xilk: No trochę się niby napracowałeś, filmując te zwierzęta, ale nic więcej. Żadnego podkładu muzycznego, żadnego uatrakcyjnienia. Nuda i tyle.

      Niedługo spodziewajcie się podsumowania.

      Podsumowanie trzeciej edycji Wielkiego Konkursu Graficznego

      Jak się pewnie można domyśleć, to ostatnia edycja w takim ksztalcie. Zakładając że za rok ujrzycie na TN temat z trzema literkami, czwórką i jakąś pseudooprawą graficzną w stylu "..::w.k.g.4::..", na pewno kategorie będą wygladać inaczej. Za to moge już teraz podać ich wstępną listę:
      Artwork - co prawda w pierwszej edycji przysłana została tylko jedna praca [za to by Kaseven, więc poziom był]
      Krajobraz - tu chyba nie muszę niczego tłumaczyć.
      Walka - cóż, screeny żyją.
      Funny - bez tego nie ma co robić WKG.
      Logo - zawsze jakieś prace dojdą, i to wcale nie takie złe.
      Sygnaturka - a czemuż by nie.
      Tapeta - co prawda zwykle jest to opakowanie jakiegoś dobrego screena w wysokiej rozdzielczości, ale może się rozwinie.
      Komiks - może i była tylko jedna praca... ale chyba za bardzo lubię tę kategorię


      Brakuje, jak pewnie zauważyliście, Filmów - ale to od pierwszej edycji było naciągane oraz Freestyle - może i screeny przyszły, ale kategoria była w moim odczuciu zbyt mało sprecyzowana. Zresztą i tak wszystko może się zmienić.

      Kryteria przyznawania Plusów Do Awansu [tm]:
      Za miejsce na podium z notą 9+ - bardzo duży plus do awansu
      Za miejsce na podium z notą 7+ - duży plus do awansu
      Za miejsce na podium z notą 6+ - średni plus do awansu
      Za najlepszą średnią - bardzo duży plus do awansu
      Za drugą/trzecią średnią - duży plus do awansu
      Za czwartą/piątą średnią - średni plus do awansu
      Pozostali - mały plus do awansu

      Zwycięzcy:

      Arwen - klasa sama w sobie. Obie jej prace wygrały swoje kategorie i zostały ocenione na 9 lub więcej punktów. Otrzymuje ona Bardzo Duży Plus D.A. x 3 [dwa za zwycięstwa pracą 9+, jeden za najwyższą średnią prac].
      Cadrin - znów jakość ponad ilość. Zdobył miejsce na podium w każdej kategorii, w której wysłał pracę. Jest on również autorem najlepiej ocenionej pracy [9,67 pkt.]. Otrzymuje on Bardzo Duży Plus D.A. + Duży Plus D.A. x2 + Średni Plus D.A. [dwa pierwsze miejsca, z czego jedne pracą 9+, trzecia średnia - 8 pkt, jedno drugie miejsce]
      Randal Walles - co prawda na podium tuż za Arwen, ale za to średnia jego prac jest druga [8,33]. Otrzymuje Duży Plus D.A. x2.
      dankreven - wysłał co prawda tylko jedną pracę, ale zdobyła ona 7,33 punktu, co dało mu czwartą średnią. Otrzymuje on Duży Plus D.A. + Średni Plus D.A. [jedno pierwsze miejsce, czwarta średnia]
      Yzerman - za piątą średnią i najlepszy screen walki otrzymuje Duży Plus D.A. + Średni Plus D.A.

      Pozostali otrzymują plusy wg kryteriów podanych wcześniej. W razie niejasności mam jeszcze 30 slotów na PMki [już 5 razy od grudnia czyściłem do poziomu 20-30...]

      Który zakon wygrał? Cóż, można powiedzieć że mamy pewnego rodzaju remis między Królestwem a Podziemiem - wyznawcy Innosa zdobyli 17 miejsc na podium, a Beliara 10, ale za to jeśli chodzi o średnią to od razu widać że Podziemie wypada lepiej. Rozstrzygnięcie tego sporu pozostawiam do Waszej oceny własnej

      Czas na podsumowanie pracy sędziów... [jeśli to ja będę organizował WKG w przyszłym roku, to nie będę sędziował, m.in. aby to zestawianie obejmowało wszystkich ]

      Sędziowie
      Nagrodę Arbitra WKG i pierdzyliard ton magicznej rudy otrzymuje tardziel. Ocena w miarę szybka, dokładna, skrupulatna i ogółem profesjonalna.

      Drugie miejsce otrzymuje... Saphir. Co prawda "nieco" narzekałem na jego małe opóźnienie i 6 PMek, a prace Wallesa oceniał jako działa Ertixa [przynajmniej tak je podpisał], ale wyobraźcie sobie, że KAŻDY ze 104 screenów otrzymał krótszy czy dluższy komentarz. Naprawdę dobra robota.

      Trzecie miejsce otrzymałby Rokkefeller za swoje przejrzyste, rozbudowane oceny, ale niestety trzy tygodnie to zdecydowanie za dużo czasu. A do tego filmiku, na który tak narzekał że przez niego nie może oceniać, nie ocenił... Witamy więc na podium xilka - cóż, to było po prostu to, czego oczekiwałem.


      Chciałbym wspomnieć o dwóch osobach które "trochę" mnie rozczarowały - są to GOLD Dragon oraz Radok.
      Goldi wysłał aż 40 prac. Nawet wygrał parę kategorii, co nie zmienia faktu, że jego dzieła można określić jako totalny szajs. Średnia 4,4 mówi chyba wszystko, szczególnie gdy wziąć pod uwagę, że po jednej stronie były prace zwycięskie... Ten pan jest jednym z powodów, dl aktórych w przyszłym roku - JEDNA PRACA NA KATEGORIĘ. Kropka.
      Radok natomiast był najszybszym sędzią - ale dopiero przy podsumowaniu zobaczyłem, że na sędziowaniu się nie zna. Odniosłem wrażenie, że ten pan nie ma w zanadrzu innych ocen niż 7, 8 i 9, a przy spojrzeniu na oceny innych sędziów i prace, że nie są przyznawane zbyt przemyślanie. Starczy wspomniec Filmy i dwie ósemki dla prac ocenianych przez dóch innych kompetentnych sędziów na 2-3.
      Podziemie Beliara - Poszukiwacz

      inverse

      • Wiadomości: 457
        • Blog - opowiadania
      Odp: Archiwum Konkursów
      « Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 08, 2013, 23:48:47 pm »
        Konkurs na Prezentację
        [LIST=1]
        • W konkursie może wziąć udział każdy członek Świętego Przymierza niezależnie od posiadanej rangi, czy zakonu.
        • Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie prezentacji na temat kilku członków Fanklubu "Świętego Przymierza". Prezentacja ta może mieć charakter multimedialny, tekstowy, bądź graficzny.
        • Po zakończeniu zgłoszeń każdy z uczestników, uprzednio po losowaniu, otrzyma nazwę osoby, którą będzie miał za zadanie zaprezentować w formie przez siebie wybranej.
        • Długość prezentacji zależnie od wybranej formy powinna wynosić odpowiednio:
          • forma multimedialna: około 10 slajdów.
          • forma tekstowa: ok. 10 stron edytora teksu Word.
          • forma graficzna: w tym wypadku nie ma ścieśle określnych ram, jednakże wszystko ma swoje granice.
          • Ocenie będzie podlegać poprawność językowa, pomysłowość i zdobyta wiedza na temat poszczególnego członka ŚP.
          • Oceną prac konkursowych zajmować się będą Kapituły Świętego Przymierza
          • Termin składania zgłoszeń mija z dniem 17.05.2008r licząc od dnia jutrzejszego. Zgłoszenia przyjmowane są w tym oto temacie.
          • Konkurs rozpoczyna się z dniem 18.05.2008r.
          • Termin nadsyłania gotowych prac mija wraz dniem 8.06.2008r. tj. o godz. 24:00.
          • W przypadku nieoddania pracy na czas określony w Regulaminie konkursu, członkowie poszczególnych zakonów podlegają karze określonej przez macierzystą Kapitułę, tudzież ostrzeżenie/minusy zakonne.
          • Nagrodą w konkursie jest awans w hierarchii zakonnej, zaś o ich ewentualnej ilośći zostaniecie poinformowani wkrótce.
          • Zabronione jest używanie słów uznawanych powszechnie za obraźliwe.
          • Prace należy wysyłać na adres: knprezentacje@o2.pl.
          • Ewentualne pytania proszę kierować do członka poszczególnych Kapituł.
          • Wszelkie zmiany w Regulaminie będą zaznaczone kolorem czerwonym.
          Wielu chętnych, jedenaście oddanych prac, osiem nieoddanych, opóźnienie ze strony organizatorów, przedłużanie terminu i w końcu przyszedł czas na wyniki.

          Jak wyłoniono zwycięzcę? Prace oceniano za wrażenie ogólne. Nie było ściśle określonych kryteriów. Z ocen sześciu sędziów wyciągnięto średnią. Tak prezentuje się tabela z ocenami:



          Pierwsze miejsce zdobywa Efka ze średnia punktów wynoszącą 8,25. W nagrodę otrzymuje ona awans o jedną rangę w hierarchii zakonnej

          [/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
          Drugie miejsce przypada Ertixowi, który uzyskał średnią wynoszącą 7,58 punktów. Jego nagrodą jest plus do awansu*.


          Trzecia miejsce przypada reprezentantowi Stolicy Królestwa – Ajaciedowi [6,83 punktów]. On również otrzyma plus do awansu*.




          4. Luke - 6
          5. Ulv – 5,75
          6. Abuyin – 5,08
          7. Lecomte – 4,83
          8. Kologo – 3,92
          8. Randal Walles – 3,92
          10. Radok – 2,17
          11. Deidara – 1,75

          Gratulujemy!


          * Wielkość plusu jest ustalana przez kapitułę. Nagrodę tę otrzymują również wszyscy uczestnicy, którzy oddali swoja prezentację. Wiadomym faktem jest to, że plus za drugie miejsce jest więcej warty niż ten za miejsce jedenaste.

          Prac nie oddali:
          Klasztor: Rabittous
          Królestwo: Cursed, Elëthion, Nordmarczyk, Rokkefeller
          Podziemie: Lokos, Saphir, Xanas

          Konsekwencje oczywiście zostaną wyciągnięte. Niech te osoby szykują już usprawiedliwienie.



          Słów kilka na zakończenie:
          Konkurs miał być jedną z tych atrakcji, które będę rozgrywane bardzo rzadko. Trzeba przyznać, że nawet nagroda była wyjątkowa. W końcu nieczęsto za zwycięstwo przyznawany jest awans. Początkowo wszystko się zgadzało. Bardzo duża liczba zainteresowanych [aż dziewiętnastu chętnych].

          Niestety... w ostatecznym rozrachunku mamy też rekordową, chyba, liczbę nieoddanych prac, bo tych jest aż osiem! Cztery nieoddane prace członków Królestwa [co stanowi 44,4% zgłoszonych z tego zakonu], trzech prac nie oddali wyznawcy Beliara [42,9%] oraz jedna z Klasztoru [co przy trzech zgłoszeniach stanowi 33,3%]. Niestety. Zawiedliśmy się pod tym względem.

          Pozostaje jeszcze kwestia poziomu prac. Cóż... nie ma sensu owijać w bawełnę i pisać kwieciście o tym. Prace nie powalały, a zwycięska prezentacja po prostu wyróżniała się na tle pozostałych. Nie oznacza to, że wasze wypociny były beznadziejne. O nie! Po prostu nie ukrywamy, że liczyliśmy na coś więcej.

          Format prac? Sześć prezentacji w PowerPoincie [Abuyin, Ajacied, Efka, LeComte, Luke, Ulv], cztery prace graficzne [Deidara, Kologo, Radok, Randal Walles], oraz jedna tekstowa w Wordzie [Ertix].

          Co z dalszym losem takich konkursów? Cóż... zapewne kolejny nie będzie szybko. Kto nie wystartował niech żałuje, ze zaprzepaścił szanse na zdobycie awansu oraz sprawdzenia swoich umiejętności. Przy kolejnym tego rodzaju przedsięwzięciu liczymy na to, że ilość chętnych będzie, co najmniej, taka sama, nie będziemy musieli wyciągać konsekwencji za nieoddane prace oraz na to, że poziom prac będzie trochę wyższy, czego sobie i wam życzymy.

          Dziękujemy i polecamy się na przyszłość.

          Członkowie kapituł Świętego Przymierza.
          [/SIZE][/FONT]
          Podziemie Beliara - Poszukiwacz

          inverse

          • Wiadomości: 457
            • Blog - opowiadania
          Odp: Archiwum Konkursów
          « Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 08, 2013, 23:49:48 pm »
          Wakacyjny Turniej Pojedynków
          Witam przedstawicieli wszystkich Zakonów. Mam zaszczyt przedstawić Wam oficjalny temat turniejowy w którym zamieszczony będzie regulamin, tabele, wyniki itd. W turnieju uczestniczyć będzie 16 zawodników – ale nie martwcie się jeśli prześpicie zapisy! Ale o tym później.
          Życzę wszystkim powodzenia, a współsędziom dobrych zawodników odpowiadających na każde pytanie.
           
          Regulamin:
           
          1. W Turnieju może wziąć udział każdy członek Świętego Przymierza, niezależnie od posiadanej rangi.
          2. Oszustwa, próby korupcji, multikonta itd. Będą karane z bezwzględną surowością.
          3. Zgłoszenia do Turnieju będą przyjmowane w tym temacie od 24.06.08 do 29.06.08 ( do godz. 23.59 ).
          4. W Turnieju może wziąć udział 16 zawodników ( 4 grupy po 4 zawodników ). Jeśli jednak zgłoszeń będzie więcej niż 16, to 12 osób, które zapisały się pierwsze wchodzą do turnieju automatycznie, a o pozostałe 4 pozycje rozegrane będą eliminacje. W ten sposób każdy będzie miał szansę na wzięcie udziału, nie będzie sytuacji, w której ktoś nie może walczyć ponieważ zaspał czy coś :).
          5. Wszystkie walki rozgrywane będą na kanale: #wtp
          6. Dwie najlepsze osoby z każdej grupy przechodzą do fazy pucharowej.
          7. Opuszczanie walk, bez podania ważnego powodu, będzie karane ostrzeżeniami zakonnymi a nawet wykluczeniem z Turnieju.
          Jako, że sędziego można zastąpić, nieobecność arbitra nie będzie karana tak surowo. Ale nie myślcie że obędzie się bez konsekwencji.
          8. Jeśli zawodnik musi przełożyć termin walki, musi podać powód oraz zaproponować nowy termin sędziemu najpóźniej 2 dni przed walką.
          9. W walkach grupowych maksymalny czas spóźnienia wynosi: 15 minut. Za to w fazie pucharowej ten czas wydłużony zostanie do 30 minut.
          10. Każdy uczestnik, w miarę możliwości, (również sędzia) na 3 dni przed swoją walką zostanie poinformowany poprzez prywatną wiadomość o konieczności pojedynkowania się/sędziowania w danej kolejce.
          11. Sędziami w Wakacyjnym Turnieju Pojedynków są: tardziel, Vhailor i MaRay . ((( trzy miejsca sędziowskie są wolne, czekam na zgłoszenia na PW )))
          12. Nagrodami w turnieju są plusy do awansu, zależne od miejsca na podium. Być może uda się awans za pierwsze miejsce, jeśli gracz posiada rangę niższą od piątej. Najprawdopodobniej zawodnicy, którzy zajęli miejsca na podium dostaną dodatkowo medale, które będą mogli wkleić do swoich sygnaturek.
           
          Pozwoliłem sobie na oparcie podstawowych zasad na regulaminie ZTP.
          Zastrzegamy sobie prawo do zmian w regulaminie przed zakończeniem zapisów, jednak nie powinny być to zmiany bardzo znaczące. Oczywiście o kązdej będziecie informowani w tym temacie.
           
           
           
          UWAGA!!!

          Dodatkowo chciałbym poinformować o pewnej nowości. Otóż tuż po zakończeniu walk WTP odbędzie się turniej sędziów. Doszliśmy do wniosku, że na takich imprezach mogą wykazać się jedynie wojownicy i magowie, a przecież bez sędziów nie byłoby żadnego pojedynku. Wychodzimy temu naprzeciw i organizujemy zawody sędziów. Zgłoszenia będą przyjmowane również w tym temacie. Możecie zgłaszać się jednocześnie do WTP i Turnieju Sędziowskiego w pierwszym terminie, ale po zakończeniu walk w WTP dam jeszcze dzień na zgłoszenia. W jaki sposób będą rozgrywane te walki dowiecie się niedługo. Czekam również na propozycje arbitrów do prowadzenia tego Turnieju, ponieważ sędziowie z WTP najprawdopodobniej będą brali w nim udział jako zawodnicy.
           
          Zawodnicy:
          Wakacyjny Turniej Pojedynków:
          1. Mr.C
          2. player
          3. Luke
          4. xeroloth
          5. Ertix
          6. DoneR
          7. Deidara
          8. Rokkefeller
          9. Hauro
          10. Xanas
          11. Uzulix
          12. Sturmovik
          13. Thorus17
          14. Loczek al zah Chaber
          15. SerSon
          16. Ulv
           
           
           
          Tabela:
          Grupa A
          1. DoneR 9 pkt. 20-13
          2. Rokkefeller 6 pkt. 15-12
          3. Thorus17 3 pkt. 13-17
          4. Loczek al zah Chaber 0 pkt. 15-21
           
           
          Grupa B
          1. Sturmovik 6 pkt. 15-8
          2. xeroloth 6 pkt. 14-9
          3. player 6 pkt. 15-10
          4. Xanas 0 pkt 1-18
           
           
          Grupa C
          1. Ertix 9 pkt. 18-2
          2. Mr.C 6 pkt. 14-6
          3. Uzulix 3 pkt. 6-12
          4. Deidara 0 pkt. 0-18
           
          Grupa D
          1. Luke 9 pkt. 18-7
          2. SerSon 3 pkt. 10-12
          3. Ulv 3 pkt. 9-13
          4. Hauro 3 pkt. 7-12
           
           
           
          Terminy najbliższych walk:
           
           
           
           
          Grupa A:
          Loczek al zah Chaber vs. DoneR --- 2.07.2008 ( środa ), godz. 19.00 ---- 6:8
          Thorus17 vs. Rokkefeller --- 2.07.2008 ( środa ), godz. 19.40 ---- 2:6
          DoneR vs. Thorus17 --- 7.07.08 ( poniedziałek ), godz. 19.30 ---- 6:4
          Rokkefeller vs. Loczek al zah Chaber --- 8.07.08 ( wtorek ), godz. 19.00 ---- 6:4
          Rokkefeller vs. DoneR--- 9.07.08 ( środa ), godz. 19.00 ---- 3:6
          Loczek al zah Chaber vs. Thorus17 --- 14.07.08 ( poniedziałek ), godz. 19.00 ---- 5:7 (ucieczka)
           
          Grupa B:
          Sturmovik vs. Xanas --- 2.07. 2008 ( środa ), godz. 20.20 ---- 6:0 (walkower )
          xeroloth vs. player --- 3.07.2008 ( czwartek ), godz. 19.00 ---- 6:3
          Sturmovik vs. xeroloth --- 8.07.08 ( wtorek ), godz. 19.40 ---- 6:2
          player vs. Xanas --- 8.07.08 ( wtorek ), godz.20.20 ---- 6:1
          player vs. Sturmovik --- 14.07.08 ( poniedziałek ), godz. 19.40 ---- 6:3
          Xanas vs. xeroloth --- 14.07.08 ( poniedziałek ), godz. 20.20 ---- 0:6 ( walkower )
           
          Grupa C:
          Deidara vs. Mr.C --- 3.07.2008 ( czwartek ), godz. 19.40 ---- 0:6 (walkower )
          Ertix vs. Uzulix --- 3.07.2008 ( czwartek ), godz. 20.20 ---- 6:0
          Ertix vs. Deidara --- 9.07.08 ( środa ), godz. 19.40 ---- 6:0 (walkower )
          Uzulix vs. Mr.C --- 10.07.08 ( czwartek ), godz. 19.00 ---- 0:6 ( walkower )
          Ertix vs. Mr.C --- 10.07.08 ( czwartek ), godz. 21.00 ---- 6:2
          Uzulix vs. Deidara --- 10.07.08 ( czwartek ), godz. 21.30 ---- 6:0 (walkower )
           
          Grupa D:
          Ulv vs. SerSon --- 4.07.2008 ( piątek), godz. 19.40 ---- 6:1
          Hauro vs. Luke --- 7.07.2008 ( poniedziałek ), godz. 20.00 ---- 1:6
          Luke vs. Ulv --- 10.07.08 ( czwartek ), godz. 19.40 ---- 6:3
          SerSon vs. Hauro --- 10.07.08 ( czwartek ), godz. 20.20 ---- 6:0 ( walkower )
          SerSon vs. Luke --- 10.07.08 (czwartek ), godz. 21.40 ---- 3:6
          Ulv vs. Hauro --- 17.07.08 ( czwartek ), godz. 19.30 ---- 0:6 ( walkower )
           
           
           

          Special thanks to Lifu :*

           
          Ćwierćfinały:
          DoneR vs. xeroloth --- 23.07.08 ( środa ), godz. 20.40 ---- 6:2
          Rokkefeller vs. Strumovik --- 20.07.08 ( niedziela ), godz. 19.40 ---- 1:6
           
          Ertix vs. SerSon --- 21.07.08 ( poniedziałek ), godz. 19.00 ---- 6:1
          Mr.C vs. Luke --- 23.07.08 ( środa ), godz. 21.00 ---- 8:6
           
           
          Półfinały:
          DoneR vs. Sturmovik --- 29.07.08 ( wtorek ), godz. 20.00 ---- 8:6
          Ertix vs. Mr.C --- 29.07.08 ( wtorek ), godz. 20.30 ---- 6:3



          Pojedynek o trzecie miejsce:

          Sturmovik vs. Mr.C --- 30.07.08 ( środa ), godz. 20.20 ---- 0:6 ( walkower )


          FINAŁ:
          Ertix vs. DoneR --- 30.07.08 ( środa ), godz. 21.00 --- 6:1

          ---------------------------------------------------------------------------------------
           
          Turniej Sędziowski: sędziowie: Luke, Vhailor , MaRay
          1. Ertix
          2. Rokkefeller
          3. xeroloth
          4. DoneR
          5. Aramis
          6. tardziel
           
          Wczorajszego wieczora odbył się Turniej Sedziowski. W szranki stanęło 6 zawodników - DoneR, Ertix, Xeroloth, Rokkefeller, Radok, oraz Kologo ( wszedłza Aramisa ). W trzech pojedynkach wyłoniliśmy trójkę zwycięzców któzy zmierzyli się w finale.
          Po raz pierwszy były organizowane takie walki, ale odniosłem wrażenie iż ( mimo 3 godzin :P ) pomysł się przyjął. Zobaczymy jak to będzie. Zachęcam do lektury logów.

          Ertix 8:2 Radok

          Kologo 6:8 Rokkefeller

          DoneR 8:5 Xeroloth


          Finał
          [/COLOR][/SIZE][/B]
          Finał zostałrozegrany między trzema zawodnikami naraz. Po zaciekłej walce wygrał Ertix zdobywając plus do awansu oraz tytuł Najlepszego Sędziego ŚP ( oczywiście zaraz po sędziach turnieju :P ).


          Ertix ---6
          Rokkefeller --- 4
          DoneR --- 2
          Podziemie Beliara - Poszukiwacz

          inverse

          • Wiadomości: 457
            • Blog - opowiadania
          Odp: Archiwum Konkursów
          « Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 09, 2013, 02:54:50 am »
          Konkurs Na Piosenkę
          Witam was, moi drodzy pierodzy.

          Może wam się wydać, że ten konkurs to absurd. Ale nie. Powiem wam coś o absurdach - absurd jest wtedy, kiedy pojawia się nowy konkurs i nawet bez otwierania tematu wiadomo, że chodzi o pracę literacką lub o grafikę. Muzyka jest królową sztuk i nie można jej lekceważyć, ani tym bardziej pomijać. Ten konkurs to nie absurd, tylko powiew świeżości. Coś, czego jeszcze nie było. W dzisiejszych czasach prawie każdy ma w swoim arsenale mikrofon komputerowy, choćby najtańszy. Istnieje mnóstwo amatorskich programów do tworzenia muzyki, wielu z was na pewno gra na jakichś instrumentach. A w narządy mowy, a więc i śpiewu natura wyposażyła każdego z was. Tak więc do roboty, zjadać koty. Poniżej, dziady, wypisałem zasady:

          Zasady ogólne:

          1. Do konkursy może przystąpić każdy członek Świętego Przymierza.
          2. Nagrodą dla zwycięzcy jest duży plus do awansu, za zajęcie miejsca drugiego i trzeciego grozi plus średni.
          3. Chętni do wzięcia udziału w konkursie mają tydzień aby zadeklarować się w tym temacie. Termin zgłoszeń upływa w dniu 16.07.08
          4. Prace należy nadesłać do dnia 08.08.08 na adres konkursowy zajebistepraceslijcietu@o2.pl
          5. W razie nie oddania pracy w terminie grozi kara od Bozi.
          6. Sędziami w konkursie są Aramis, Tardziel oraz Mr. C

          Wymagania wobec prac konkursowych:

          1. Utwór można napisać przy pomocy dowolnego programu generującego dźwięki, lub instrumentu(ów).
          2. Utwór może być utrzymany w konwencji dowolnego gatunku muzycznego.
          3. Czas trwania utworu nie może być krótszy niż 120 sekund.
          4. Utwór musi zawierać tekst śpiewany, recytowany, bądź rapowany.
          5. Tekst utworu musi być związany z Gothicem lub Świętym Przymierzem (jego członkami, zakonami, wydarzeniami z przeszłości. Przyszłości też.)
          6. Utwór należy zatytułować.
          7. Zabronione jest wykorzystywanie, nawet w najmniejszych ilościach, fragmentów innych utworów. Każdy dźwięk musi być TWÓJ, TWÓJ, I TYLKO TWÓJ!
          8. Na wokal nałożyć można dowolne efekty.

          Kryteria oceny:

          1. Na ocenę nie będą miały wpływu osobiste gusta sędziów konkursu.
          2. Oceniane będą: pomysłowość, kunszt muzyczny, praca włożona w utwór (to, jak bardzo jest złożony), montaż, oraz tekst.

          Inne uwagi:

          1. Wraz z ogłoszeniem wyników konkursu prace zostaną opublikowane.
          2. Moda Na Sukces od poniedziałku do piątku na TVP 1 o godzinie 17:35.

          W razie pytań zapraszam na lody.
           
          Work in progress
          Podziemie Beliara - Poszukiwacz

          inverse

          • Wiadomości: 457
            • Blog - opowiadania
          Odp: Archiwum Konkursów
          « Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 09, 2013, 02:55:13 am »
            Konkurs na Wiedzę O Gothicu 3

             
            Regulamin
            [LIST=1]
            • W konkursie może brać udział każdy członek ŚP.
            • Konkurs polega na odpowiedzeniu na 100 pytań, na które odpowiedzi można znaleźć wyłącznie w Gothic 3.
            • Konkurs rozpocznie się 27.07.2007 równo o godzinie 12:00, więc o tej godzinie wypatrujcie posta z pytaniami. Konkurs będzie trwać 24 godziny. Odpowiedzi wysłane później nie będą zaliczane.
            • Do konkursu nie trzeba wysyłać zgłoszenia.
            • Odpowiedzi należy wysłać do Nowicjusza Maniaksa przez PW.
            • Podpowiadanie nie jest mile widziane.
            • Na pytania odpowiadamy w takiej samej kolejności, jak są ułożone pytania.
            • Nie przepisujemy pytań, wysyłamy tylko numer pytania z odpowiedzią.
            • Nagrodami będą plusy do awansu.
            • Zmiany w regulaminie zostaną naniesione kolorem różowym.
            • Wszystkie pytania osobiście na moje życzenie wykonał Nowicjusz Maniaks, ale ponieważ jest na okresie próbnym nie miałby możliwości organizacji tego sam, tak więc można powiedzieć że ja tu działam tylko w kwestiach organizacyjnych.
            Pytania:
            1. Jakie jest imię orka dowodzącego w Ardei?
            2. Ile złota dostajemy od Jacka, kiedy powiemy mu, że wiemy o złocie buntowników?
            3. Kto zaczepia nas jako pierwszy, kiedy pierwszy raz pojawiamy się w Vengardzie?
            4. Co musimy znaleźć dla assasyna Aldo?
            5. Niezbędny składnik (prócz fiolki) w każdej miksturze przemiany?
            6. Od kogo orkowie próbują/próbowali się dowiedzieć, gdzie jest Redock?
            7. Nazwa miecza, którego mamy na samym poczatku w ekwipunku?
            8. Na co pozwoliliby orkowie wg Hamlara, jeśli byśmy ich nie przegonili z Ardei?
            9. Nazwa broni, której bałby się nawet ork?
            10. Co mamy zabić w obozowisku drwali obok Reddock?
            11. Dowódca grupy orków stacjonującej na farmie i przetrzymującej kowala Kliffa?
            12. Ile i czego mamy dostarczyć Sebastianowi w zamian za naukę alchemii?
            13. Ile sztuk złota bierze za informację Marlo?
            14. Jakim określeniem posłużył się Marlo, mówiąc nam o alchemiku z Cape Dun?
            15. Kto w Reddock może nam towarzyszyć, po pokonaniu go na arenie?
            16. Jakie zwierzęta znajdują się w Klanie Ognia?
            17. Jaki kamień teleportacyjny możemy oddać Lee?
            18. Kto potrzebuje zębów szablozębów do wyrobu strzał?
            19. Ile cieniostwórów nie zaciągnęłoby Thoralda na niziny?
            20. W czyjej chacie znajdziemy kamień teleportacyjny do Klanu Ognia?
            21. Jakie pytanie zadaje nam Sivert, gdy po raz pierwszy przechodzimy obok niego?
            22. Co robi Pyran na pomoście przed klasztorem?
            23. Jak nazywa się jaskinia, w której Innos objawił się ludziom?
            24. Ile i czego dodaje nam Księga Aidana?
            25. Skąd pochodzi Innostian?
            26. Co zostawił Xardas w Klanie Wilka?
            27. Kim jest Rune w Klanie Wilka?
            28. Ile oswojonych wilków lodowych znajduje się w Klanie Wilka?
            29. Co otrzymał Xardas poprzez zawarcie układu z Klanem Wilka?
            30. Co przyśniło się Larsonowi?
            31. Kto może pomóc nam w oswobodzeniu Trelis (2 osoby)?
            32. Kto mówi nam o długach orków wobec assasynów?
            33. Jak ma na imię zbiegły alchemik z Trelis?
            34. Kto daje nam informacje i zadanie związane ze skarbcem miejskim w Trelis?
            35. Jaka roślina odnawia nam 10 % energii życiowej?
            36. Co zostawił Ben w świątyni pradawnych nieopodal Trelis?
            37. Ile i czego dodaje nam artefakt kamaka, po założeniu go?
            38. Jakiego składnika poszukuje Treslott do swojej misktury?
            39. Jak nazywa się paladyn-renegat?
            40. Imię paladyna, który może dołączyć do buntowników z Nemory?
            41. Jakie potwory pilnują namiotu z towarami z pustyni dla Russela?
            42. Co zrobi dla nas Luca po przyniesieniu mu kilku skór mrocznego zębacza?
            43. Czego Nefalem oczekuje od kupca Abbasa?
            44. Który z magów wody znajduje się nieopodal Bragi?
            45. Jak ma na imię rabuś znajdujący się w ruinach między Bragą a Mora Sul?
            46. Kto był kwiatem Bragi?
            47. Po ile sztuk złota winni są Zubenowi trzej kupcy z Bragi?
            48. Dlaczego Sibur Narad przestał budować łodzie?
            49. Co ma Fabio, czego nie mają Rhobar II i Zuben?
            50. Jak niewolnicy nazywają Shakyora?
            51. Jakie potwory lubią bagienne ziele?
            52. Kto uczył alchemii Rasula?
            53. Kto nazywa bezimiennego Ojcem Transakcji?
            54. Kto był "Synem złodzieja"?
            55. Czym dla Sinikara miała być jaskinia, w której przebywa?
            56. Imiona dwóch buntowników, którzy przebywają w Varrancie?
            57. Do kogo należały trzy szkatuły, które mamy znaleźć dla Aldo?
            58. Jakim epitetem określany jest Irhabar?
            59. Jak bezimienny nazwał Ahmeda?
            60. Ile skrzyń znajduje się w skarbcu miasta Bakaresh?
            61. Ile niewolnic znajduję się razem z Tizgarem przy posągu Beliara?
            62. Gdzie wykuto Księżycowe Ostrze?
            63. Kto pracował dla Ningala?
            64. Złodziej artefaktów z Mora Sul?
            65. Kto ma na sobie Zbroję Orków?
            66. Z jakiego klanu pochodzi Anktos?
            67. Jak nazywają się osoby, która w Varrancie noszą pancerz z Nordmaru?
            68. Ile kosztuje mapa świata?
            69. Kto w Mora Sul może nam pożyczyć 1000 stuk złota?
            70. Ile złota chce Kirk za informacje o kluczu do świątyni w Mora Sul?
            71. Jakiego artefaktu chce Hamid?
            72. Jak nazywa się zarządca Ishtar?
            73. Jakie koszta ponosimy, chcąc wyuczyć się czaru "Błyskawica"?
            74. Jakie zwierzęta znajdują się w Pałacu Ishtar?
            75. W których miastach assasynów nie ma możliwości walki na arenie?
            76. Czego producentem, prócz mikstur, jest Eusebio?
            77. Wymień nazwy pełzaczy, które musimy pokonać dla Vasco?
            78. Jak Sancho nazywa Eusebio, kiedy mówimy mu o podejrzanym zachowaniu tego drugiego?
            79. Ile tuneli jest w kopalniach złota w Ben Erai?
            80. Jakiego określenia użyto przy nazwie łuku, miecza jak i tarczy jednocześnie?
            81. Kto okradł Barracka - szefa areny w Silden?
            82. Kto jest leniwą świnią w Silden?
            83. Dwa znaczenia "Zabójcy orków"...
            84. Od kiedy młyn w Silden używany jest jako magazyn?
            85. Ile to jest "Mnóstwo złota"?
            86. Kto nam mówi o ognistym pucharze, znajdującym się w Silden?
            87. W czyich snach Bezimienny walczył i z jego ręki zginęło wielu...?
            88. Kto w Silden nazywa nas obibokiem?
            89. Ile doświadczenia dostaniemy za pokonanie Jarocka na arenie?
            90. Przed kim sława czynów Bezimiennego dotarła na kontynent?
            91. Jakie jest zaklęcie tworzenia magicznej kopuły - bariery? Wymień dwa określenia.
            92. Jedni potrafią, inni nie. Ja potrafię... - Dokończ.
            93. Jaką część miasta Vengard zajęli orkowie?
            94. Kto dostał zadanie wypędzenia buntowników z nadbrzeża?
            95. Świniopas, nie lubiący naszego głupiego uśmieszku...
            96. Co jest najsilniejszą walutą w kontaktach z orkami?
            97. Wymień trzy określenia skrzyń z towarami dla Urkrass'a...
            98. Kto w Faring zna wszystkich ludzi, kręcących się w okolicy?
            99. Dlaczego orkowie wygrali wojnę?
            100. Co takiego Xardas trzymał w dłoni podczas bitwy o Faring?


            Wyniki



            Pierwsze miejsce zajmuje Yzerman! Zdobył aż 94 pkt. Przy sprawdzaniu jego odpowiedzi, dosłownie opadła mi szczena. W mistrzowskim stylu rozbroił prawie każde moje pytanie. Otrzymuje on duży plusik do awansu. Wielkie brawa dla tego pana :P

            Miejscem drugim pochwalić się może, uwaga... efka! Zdobyła ona 84 pkt, zadziwiając mnie tym samym w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Ta pani wraz z panem wyżej odpowiedzieli na najtrudniejsze pytania, które ułożyłem. Moje gratulacje. Średni plusik do awansu jest twój :D

            Trzecie miejsce zajął Torn! Zdobył on 78 pkt. Widać, że też świetnie orientuje się w świecie Gothic 3. Mały plusik do awansu należy się jemu. Gratulacje :)



            Poniżej podaję całą tabelę wyników:

            Yzerman - 94 pkt
            efka - 84 pkt
            Torn - 78 pkt
            Rokkefeller - 54 pkt
            Loczek al zah Chaber - 51 pkt
            Ajacied - 33 pkt
            Kologo - 8 pkt
            DoneR - 4 pkt
            Gunner - 0 pkt

            Jeszcze raz moje gratulacje dla tych, co brali udział w tym konkursie.
            Pozdrawiam ;)

            Na koniec, jako ciekawostkę, napiszę, na które z pytań nie padła poprawna odpowiedź. Były takie dwa (o ile się nie mylę) :P
            Oto one:

            72.    Jak nazywa się zarządca Ishtar?
            Odp: Tutaj chodziło mi o Muntasir'a

            77.    Wymień nazwy pełzaczy, które musimy pokonać dla Vasco?
            Odp: Bardzo łatwe... Pełzacz pustynny i Twardy pełzacz pustynny.
            « Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2013, 02:58:48 am wysłana przez inverse »
            Podziemie Beliara - Poszukiwacz

            inverse

            • Wiadomości: 457
              • Blog - opowiadania
            Odp: Archiwum Konkursów
            « Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 09, 2013, 02:56:06 am »

            Konkurs na Filmiki III

             
            To już trzecia edycja tegoż konkursu, który o ile sięgam dobrze pamięcią odbywa się w każde wakacje ^^ Zatem przełazimy do rzeczy, o to regulamin.
             
            1. W konkursie mogą brać udział wszystkie osoby należące do Świętego Przymierza.
            2. By wziąć udział w konkursie nie trzeba się do niego zapisywać, nie będziemy wywoływać presji otrzymania ostrzeżenia zakonnego za nie wysłanie filmiku.
            3. W tym roku sędziami są: Abuyin, Luke i Ertix.
            4. Nie można robić filmików, obrażających inne osoby. Mowa tu już o bezczelnym obrażaniu używając słów typu "Ty ch...";"Ku..." itp. Lekkie wyśmianie kogoś w granicach zdrowego rozsądku jest jak najbardziej dozwolone, ale w przypadku tych cięższych obrażeń będziemy wyciągać kary w postaci ostrzeżeń zakonnych.
            5. Filmik może być o czymkolwiek, byleby nie łamał regulaminu. Mówiąc o czymkolwiek mam na myśli waszą własną inwencję twórczą w danej kategorii.
            6. Nie róbcie filmików w stylu:
            Popolupo. Za taki film jest minus do awansu xD
            7. Konkurs w tegoroczne wakacje ma sporo kategorii, każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Po za tym w każdej można wysłać filmiki robione w obu programach, będą jednak oceniane jako osobne kategorie. O to one:
            -Wakacje w ŚP (Dfilm / BombayTV)
            -O kapitule (Dfilm / BombayTV)
            -O Królestwie (Dfilm / BombayTV)
            -O Podziemiu (Dfilm / BombayTV)
            -O Klasztorze (Dfilm / BombayTV)
            -O Administracji (Dfilm / BombayTV)
            -O Userze [czyli filmik dotyczący konkretnej osoby] (Dfilm / BombayTV)
            -ŚP w krzywym zwierciadle (Dfilm / BombayTV)
            -Funny (Dfilm / BombayTV)
            -Własny Pomysł (Dfilm / BombayTV)
            8. Każdy może wziąć udział w każdej z powyższych kategorii, jeśli chcę może spróbować sił we wszystkich. Wysyłając nam filmiki koniecznie piszcie do jakich są kategorii !
            9. O to programy w jakich mają być tworzone ów filmiki.
            -Dfilm (banalna obsługa, zaraz po wejściu w link macie do wyboru tło i miejsce, potem wybieracie jak mają się zachować postacie przed i po rozmowie, potem wybieracie dwie postacie, a na koniec przypisujecie dialogi a potem możecie popatrzeć na swoje dzieło i sprawdzić co wam w nim nie pasuje, co poprawić etc. )
            -BombayTV (po wejście w link kliknijcie "Make a movie". Tutaj możecie sobie wybrać scenke i od razu zobaczycie jak wygląda filmik bez tekstu, a potem możecie dopasować do tego tekst wpisując go z prawej strony w "Add subtitles". Dalej sobie poradzicie)
            10. Konkurs rozpoczyna się 26.07.2008 a kończy 10.08.2008
            11. Wyniki zostaną ogłoszone 15.08.2008 ale w razie sprężenia się sędziów możecie wypatrywać ich już wcześniej.
            12. Gotowe filmiki należy przesyłać do wszystkich trzech sędziów.
            13. Nagrodami są oczywiście plusy do awansu oraz przewidziany tytuł niespodzianka dla jednej osoby, ale niekoniecznie tej która wygra.
            14. Ewentualne zmiany w regulaminie zostaną zaznaczone kolorem pomarańczowym.
            15. Jeżeli 3 sceny to dla was za mało, żeby opisać całą fabułę filmu, to bez wahania możecie zrobić drugą część jako kontynuację pierwszej, np:
            Wakacje w Królestwie cz1
            Wakacje w Królestwie cz2 itd.
             
            Podsumowując wszystkie informacje: Mamy do rozdania aż 20 plusów do awansu i przypomnę że w każdej kategorii jest tylko jeden zwycięzca, nie ma tu czegoś takiego jak podium. Życze powodzenia w inwencji twórczej ;)

            Wyniki:
            Witam !
             
            Zanim przejdę do dawania wyników, o to komentarze sędziów:
            <tardziel>rzal.pl
            <Abuyin>rzal & bul
            <Ertix>rzal, bul & popolupo
            <tardziela>i wogule jesteście rzałośni!!!111oneone
             
            Więc po tym jak już mogliście ujrzeć nasze piękne komentarze, przejdę do rzeczy ^^ Zainteresowanie było ogromne, łącznie musieliśmy obejrzeć ok. 80 filmików co zrobiliśmy 2 godziny i komentowaliśmy na bierząco za pomocą skype'a. Nie raz leżeliśmy ze śmiechu i częściej się załamawaliśmy przez brak śmiechu, ale ostatecznie wybraliśmy te lepsze wśród gorszych i lepsze wśród lepszych xD
             
            Zwycięzca każdej kategorii otrzymuje plusa awansu naturalnie
             
            BombayTV









            ŚP w krzywym zwierciadle
            Zwycięzca: Rokkefeller
            http://www.grapheine.com/bombaytv/in...75f40d76d1a0c4


            Dfilm

            O Administracji
            Zwycięzca: Yzerman
            http://www.dvolver.com/live/movies-172454

            ŚP w krzywym zwierciadle
            Zwycięzca: Mr.C
            http://www.dvolver.com/live/movies-175780


            O Podziemiu
            Zwycięzca: Ajacied
            http://www.dvolver.com/live/movies-175471

            Wakacje w ŚP
            Zwycięzca: Mr.C
            http://www.dvolver.com/live/movies-175764


            O Królestwie
            Zwycięzca: Mr.C
            http://www.dvolver.com/live/movies-175779



            Konkurs dał nam do zrozumienia, jak wielka bieda panuje w klasztorze. Właściwie jak to stwierdził tardziel, to marzeniem tych członków jest chyba chleb, bo wodę według Abuyina już macie, ponoć samo nasienie Adanosa z tego co mówił xD Ogółem w konkursie uczestniczyły 2 osoby z Klasztoru, z czego tylko jednej udało się coś wygrać ^^ Ostatecznie nie było zwycięzcy w Dfilm w kategorii Własny Pomysł gdyż... nie miał nikt z was pomysłu jak widać xD
             
            Końcowy bilans: Klasztor zdobył jednego plusa, Królestwo 8 a Podziemie 10
             
            I oczywiście dziękuje za współpracę Abuyinowi oraz tardzielowi, który zastąpił Luke'a bo wyjechał, a tak wyniki by były spóźnione. Tak więc zamiast Luke'a sędziował ostatecznie tardziel i to też jemu przysługuje się plus, tak jak Abuyinowi, dzięki wielki panowie
            Ogłaszam Konkurs na Filmiki III oficjalnie zakończony ^^
            « Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2013, 02:59:12 am wysłana przez inverse »
            Podziemie Beliara - Poszukiwacz

            inverse

            • Wiadomości: 457
              • Blog - opowiadania
            Odp: Archiwum Konkursów
            « Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 09, 2013, 03:02:33 am »
            POST SAPHIRE'A.

            Zgadnij Kto To

            Zasady konkursu:
            1. W konkursie może wziąć udział każdy uczestnik Świętego Przymierza, bez względu na posiadaną rangę. (również osoby, które są obecnie na okresach próbnych bardzo mile widziane)
            2. Konkurs odbywa się na IRCu na kanale #ZKT. Pierwsza część z G1 odbędzie się w poniedziałek, dnia 18.08.2008 o godzinie 17:00. Datę kolejnych podam po zakończeniu pierwszej części konkursu.
            3. Polega on na odgadnięciu przez uczestnika konkursu imienia NPC'a, o którym mówi sędzia dając podpowiedzi.
            4. Zawodnik może odgadywać tylko raz w czasie jednej zagadki, także jeżeli się pospieszy i udzieli złej odpowiedzi już nie może zgadywać w tej samej zagadce.
            5. Jeśli sędzia daje kolejną podpowiedź to znaczy, że osoba, która odpowiedziała wcześniej udzieliła błędnej odpowiedzi.
            6. Zagadki będą na temat postaci z następujących części Gothica: G1, G2, G2:NK.
            7. Konkurs jest podzielony na 3 mniejsze, odpowiednio do trzech kategorii.
            8. Zaplanowanych zostało po 50 pytań do każdej z kategorii.
            9. Sędziami w konkursie są: xeroloth, Abuyin oraz tardziel.
            8. Do konkursu nie trzeba się zgłaszać. Osoby zainteresowane mają się stawić na czacie w wyżej podanym czasie i miejscu.
            9. Za pierwsze 3 miejsca w każdej kategorii przewidziane są plusy do awansu.
            10. Ewentualne zmiany będą zaznaczone kolorem zielonym.

            Wyniki:
            ZKT - wyniki pierwszej części!


            P
            ierwsze miejsce, z dorobkiem 19 punktów zdobywa... Ertix! Zdominował cały konkurs, gdy już miał zapewnione zwycięstwo, dał sobie spokój.
            Otrzymujesz duży plus do następnej prośby o awans oraz flakonik krwi dziewicy!

            D
            rugie miejsce, z dorobkiem 12 punktów również przypada reprezentantowi zakonu Beliara, a jest nim... DoneR! Nie dał się do samego końca i to jednak on staje na drugim stopniu podium. Otrzymujesz średni plus oraz misę ryżu prosto z Nowego Obozu!


            Trzecie miejsce z dorobkiem 11 punktów przypada... Mr.C! A więc Podziemie jak zwykle dominuje i zdobywa całe podium! Cadrin walczył do końca i w ostatniej kolejce oddał drugie miejsce na rzecz DoneRa. Otrzymujesz mały plusik oraz butelkę Łaciatego! Smacznego kocie! :)


            A oto cała punktacja:
            1. Ertix - 19
            2. DoneR - 12
            3. Mr.C - 11
            4. Randal Walles - 4
            5. Makashi aka Faolin, Ajacied, Yzerman - 1



            D
            zięki wszystkim za przybycie, liczę na równie dużą frekwencję na drugiej części konkursu.



            ZKT - wyniki drugiej części!



            P
            ierwsze miejsce, z dorobkiem 15 punktów zdobywa... Ertix! Dzisiaj już tak nie dominował i prawie do samego końca nie wiadomo było, czy jednak wygra.
            Otrzymujesz duży plus do następnej prośby o awans i jako nagrodę specjalną nowiutką laleczkę Voodoo!

            D
            rugie miejsce, z dorobkiem 11 punktów również dla Podziemia, a zdobywa je... DoneR! Nie dał się dogonić reszcie stawki i uplasował się tuż za swoim byłym mistrzem. Otrzymujesz średni plus oraz worek ziemniaków!


            Trzecie miejsce z dorobkiem jedynie, lub jak kto woli aż 5 punktów przypada... Sturmovikowi! A więc Podziemie znów zdobywa  całe podium! Otrzymujesz mały plusik oraz rękawice murarskie! Gratulacje!


            A oto cała punktacja:
            1. Ertix - 15
            2. DoneR - 11
            3. Sturmovik - 5
            4. Freestyle aka D'Artagnan, Makashi, Smuggler - 3
            5. Rokkefeller, Gor na Angar - 2
            6. Yzerman, thend, radziwidzideusz, Randal Walles - 1


            Dzisiaj przybyło jeszcze więcej ludzi, niż w poniedziałek, co bardzo cieszy. Obyście równie licznie przybyli na trzecią część!


            ZKT - wyniki trzeciej części!


            P
            ierwsze miejsce, z dorobkiem 14 punktów przypada dumie Klasztoru... Makashi'emu! Dzisiaj wszyscy myśleli, że to Ertix znów zdominuje konkurs. Ale stanął mu na drodze czarny koń z Algaroth. Wielkie gratulacje dla niego!
            Otrzymujesz duży plus do następnej prośby o awans oraz roczny karnet wstępu do "Czerwonej Latarni"!

            D
            rugie miejsce, z dorobkiem 10 punktów tym razem dla asa Podziemia, czyli... Ertixa! Nie dał rady dogonić rozpędzonego Makashi'ego, i przypadło mu tym razem drugie miejsce. Otrzymujesz średni plus i najnowszy model nocnika Gomeza!


            Trzecie miejsce z dorobkiem 7 punktów przypada... DoneRowi! Czyli tym razem prawie całe podium dla Podziemia, również gratulacje. Otrzymujesz mały plusik oraz roczny zapas pilników do paznokci!


            A oto cała punktacja:
            1. Makashi - 14
            2. Ertix - 10
            3. DoneR - 8
            4. piters2005 - 7
            5. Randal Walles - 4
            6. Rokkefeller - 3
            7. Vaax - 2
            8. Saphir - 1

            Dzisiaj jak się okazało przybyło najmniej osób spośród wszystkich trzech części. Dziękuję jednak tym, którzy poświęcili czas i jednak się pojawili.

            Podsumowanie:
            Konkurs można raczej zaliczyć do udanych. Całość odbyła się w luźnej atmosferze, myślę, że wszyscy, którzy przybyli, byli zadowoleni z rozrywki. Sądzę, iż w ŚP powinno się odbywać więcej tego typu luźnych konkursów na mIRC'u, widać, że cieszą się one sporym zainteresowaniem (wystarczy wspomnieć, że na drugiej części było około piętnastu osób). Chciałbym również podziękować sędziom - Abuyinowi i tardzielowi, za włożony wkład w układanie zagadek. Mam nadzieję, że nie zostanie to pominięte w ich następnych prośbach o awanse w zakonach. Tu kieruję jeszcze dodatkowe podziękowania dla tardziela, który specjalnie przygotował kanał na konkurs. Jeszcze raz dzięki wszystkim za przybycie i do zobaczenia w (o ile się odbędzie) kolejnej edycji. :)



            Podziemie Beliara - Poszukiwacz