Autor Wątek: TES V Skyrim  (Przeczytany 57739 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: TES V Skyrim
« Odpowiedź #180 dnia: Sierpień 12, 2014, 18:04:14 pm »
Bez złośliwości, ale pytanie równie istotne - a ty się bawiłeś? Brzmi jak coś nieskomplikowanego. W zasadzie to brzmi jak coś, o czym trudno usłyszeć i nie poznać od razu prostej metody na wykonanie - bo podejrzewam, że to kwestia jednego lub dwóch poleceń w konsoli. Z czego jeden to byłby pewnie ten namierzacz ID (jeśli w ogóle nie robiłeś nic w konsoli Skyrim, to tam jest coś bodajże takie polecenie, które pozwala "wbić do głowy" grze ID obiektu, na którym masz ustawiony celownik), a drugi to polecenie zdejmujące efekt magiczny.

Dobra, chuj, mówcie mi Google Boy. Sam rzuciłem wyszukiwanie w internet i dostałem to:

http://www.uesp.net/wiki/Skyrim:Console
Z czego wynika, że możesz za pomocą konsoli zrobić dokładnie wszystko oprócz tego, na czym ci zależy. Można wsadzić FUS RO DAH w widelec (ten, który daje się zaklinać i używać jako broń), nie można usunąć efektu magicznego.

Jest za to mod:
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/9894/?

Powinno wystarczyć. Osobiście jakby mi zależało bardzo mocno na czymś takim, to sam bym rzucił okiem do Construction Seta i sobie stworzył kopię interesującego mnie przedmiotu, ale pozbawionego efektów magicznych. W Morrowindowym CS zajęłoby to mniej niż kwadrans.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: TES V Skyrim
« Odpowiedź #181 dnia: Sierpień 12, 2014, 18:43:57 pm »
Cytuj
Bez złośliwości, ale pytanie równie istotne - a ty się bawiłeś?
No właśnie bawiłem się i zdjąć efektu nijak nie mogłem, a podobno się da. Dlatego chciałem się poradzić osób, które być może też się tym bawiły. Ale po twoim poście widzę, że raczej odpada.
Cytuj
Osobiście jakby mi zależało bardzo mocno na czymś takim, to sam bym rzucił okiem do Construction Seta i sobie stworzył kopię interesującego mnie przedmiotu, ale pozbawionego efektów magicznych. W Morrowindowym CS zajęłoby to mniej niż kwadrans.
Ano, w morrowindowym Skyrimowego CreationKita na oczy nie widziałem nawet i nie mam pojęcia czy działa chociażby podobnie do tego z Morrka.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: TES V Skyrim
« Odpowiedź #182 dnia: Sierpień 12, 2014, 19:33:44 pm »
"Podobno" da się przywołać wersję itemu bez efektu magicznego - i to jedyne, co się da w konsoli. Nie ma polecenia na usunięcie efektu, na uesp.net są podane wszystkie polecenia, a "enchantować" obiekt brakiem enchantmentu się pewnie nie da, bo konsola bierze daną ilość danych i koniec. Ale taka wersja itemu musi istnieć i musi posiadać swoje odrębne ID - wpisz w konsolę "help <nazwa obiektu>" i wyświetlą ci się nazwy i odpowiadające im ID, jeśli istnieje wersja interesującego cię obiektu bez zaklętego efektu, to się zorientujesz. Ale nie liczyłbym na sukces - na pewno istnieją czyste wersje magicznych szat, za to jak szukałem tych bardziej artefaktowych itemów w google to ludzie rozkładali ręce i nic nie znajdywali. Albo gdybali, że podobno się da, ale nie wiedzą jak - co zawraca nas do punktu wyjścia.

Albo weźmiesz tego moda, który zapodałem na nexusie, albo samemu sobie zmotasz w CK w parę minut. Construction Set do Morrowind był praktycznie taki, jak gra - niekoniecznie prosty, ale na pewno przejrzysty i dało się w nim zrobić sporo. Idąc tym tropem myślenia Creation Kit powinien podać ci wszystko pod nos i kto wie, czy nawet nie będzie próbował z tobą flirtować. Warte spróbowania, moim skromnym zdaniem.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: TES V Skyrim
« Odpowiedź #183 dnia: Sierpień 12, 2014, 20:09:58 pm »
wejdź do tego specjalnego pomieszczenia gdzie są wszystkie przedmioty, może tam leży taki bez efektów.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: TES V Skyrim
« Odpowiedź #184 dnia: Sierpień 14, 2014, 23:25:07 pm »
Tu masz jeszcze moda, dzięki któremu możesz "wyczarować" szaty, zbroje itd. bez efektów: http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/36181/?

Jest taka sytuacja, osiągnięcie Mistrz przestępców - spraw, żeby nagroda za twoją głowę osiągnęła 1000 szt. złota w każdej włości. No to obleciałem sobie wszystkie te włości przemieniony w lorda wampirów, szybka podróż Zimowa Twierdza przemiana, ucieczka i następna lokacja, no i lipton, bo zwiedziłem tak całe Skyrim i dupa, udało się to komuś?

trololo
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2015, 00:31:17 am wysłana przez TheFlood »
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: TES V Skyrim
« Odpowiedź #185 dnia: Sierpień 20, 2014, 12:25:38 pm »
Nie próbowałem tego konkretnie, ale przy okazji innego achievementa zorientowałem się, że osiągnięcia mogą nie działać jak należy. I ogólnie lepiej się nie nastawiać na wbicie wszystkich osiągnięć, bo można napotkać komplikacje niezależne (przynajmniej na poziomie świadomym) od gracza i wstąpić na nieodwiedzane dotychczas wyżyny frustracji lub błąkać się po pustkowiach bezradności.

Chodziło o achievement za zebranie 15 daedrycznych artefaktów - jest tak oskryptowany dziwnie, że bardzo często nie wpada pomimo spełnienia warunków (a są one wyliczone tutaj http://www.uesp.net/wiki/Skyrim:Oblivion_Walker#Achievements )

Wniosek z krótkiej podróży po forach i relacjach ludzi z tym samym problemem - jak masz ten problem, to jesteś SOL, masz pecha i nawet zagranie od nowa może dać ten sam skutek. Wywróciłem stół i odinstalowałem Skyrima kilka minut przed wbiciem 300 h (po zakończeniu główniejszych questów i wątków z dodatków jedyne, co zostaje w tej grze do roboty to zabawa w osiągnięcia).

Tak było.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: TES V Skyrim
« Odpowiedź #186 dnia: Sierpień 20, 2014, 13:35:38 pm »
Cytuj
Tak było.
Wierzę, bo skyrim ma to do siebie, że potrafi zostawić nawet jakiś wpis w dzienniku, który powinien zniknąć. Mam tak na przykład z zadaniem daedrycznym Zew Boethiah. Dawno zrobiłem, ebonową kolczugę sobie noszę, a w 'różnych' nadal mam wpis 'Zbadaj sprawę kultysty Boethiah'. Szkoda, bo akurat dziennik zadań lubię mieć maksymalnie uporządkowany. Zna ktoś komendę na wywalenie tej konkretnej linijki z dziennika? Bo ja szczerze powiedziawszy z id komend z dziennika raczej się nie łapię.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: TES V Skyrim
« Odpowiedź #187 dnia: Sierpień 20, 2014, 14:04:23 pm »
Z tymi artefaktami to sam skopałem sprawę, bo jak zwykle nie słuchałem się Vaerminy i Dagona, to odpadły mi 2 artefakty. :p

Co do zadań - są tak zbugowane, że głowa boli, często też w kategorii Różne - po oddaniu Marisie (dunmerce z Pękniny) 5 zębów lodowych upiorów misja aktywuję się ponownie, albo Tobjorn (?) Łamacz Tarcz chce Amulet Akraya -> pomimo posiadana amuletu nie można mu go dać.

Ale szczytem było jak Farkas wysłał mnie na ratunek zwłok, Eltrysa z Markartu oczywiście po przejściu wcześniej wątku tego miasta. : ]
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: TES V Skyrim
« Odpowiedź #188 dnia: Sierpień 21, 2014, 17:57:13 pm »
Ale chyba większość z tych zadań idzie wywalić z dziennika za pomoca konsoli. Wiem na pewno, którego nie można, bo próbowałem wszystkiego i tylu komend, że szok. Jedno z daedrycznych zadań w Markarcie. Wpis "Porozmawiaj z Verulusem na temat komnaty umarłych". Ja pierdykam... co się naszukałem... i dupa.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: TES V Skyrim
« Odpowiedź #189 dnia: Sierpień 22, 2014, 16:04:33 pm »
Mam pewien problem, po rozpoczęciu nowej gry mam błąd ze świrującym wozem o tak jak tutaj https://www.youtube.com/watch?v=ZL0D7lILrxY#t=193
Wyczytałem, że wyłączenie Vsync poprzez wpisanie w SkyrimPrefs "Display"(C:Dokumenty-My Games-Skyrim) linijki iPresentInterval=0 pomaga, ja tak zrobiłem i gówno mi to dało.
Co prawda mam trochę modów, ale czytałem też że ludzie przeinstalowywali całą grę, z modami włącznie i nic to nie dało, jedyną poważną zmianą było zainstalowanie HR Texture Pack.
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: TES V Skyrim
« Odpowiedź #190 dnia: Sierpień 22, 2014, 16:24:15 pm »
A nie masz czasem zainstalowanego Helgen Reborn? Miałem identyczny problem i okazało się, że to wina tego moda.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2014, 16:37:10 pm wysłana przez mnikjom »

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: TES V Skyrim
« Odpowiedź #191 dnia: Sierpień 22, 2014, 17:21:51 pm »
Jeśli to wina modów to jest jedno rozwiązanie - wyłącz wszystkie, włączaj każdy po kolei i w końcu dojdziesz, który ci tak psuje grę.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: TES V Skyrim
« Odpowiedź #192 dnia: Sierpień 22, 2014, 18:20:43 pm »
Zaraz po napisaniu posta wyłączyłem wszystkie mody wraz z HR Texture Pack i podziałało.
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: TES V Skyrim
« Odpowiedź #193 dnia: Styczeń 27, 2015, 15:16:29 pm »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=XBlhXKjSy6M" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=XBlhXKjSy6M</a>

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: TES V Skyrim
« Odpowiedź #194 dnia: Marzec 14, 2015, 11:43:05 am »
Panowie i Panie, wydano Skyrim: Ultimate Edition, zapraszam:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=q6yHoSvrTss" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=q6yHoSvrTss</a>
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.