Autor Wątek: TES V Skyrim  (Przeczytany 58068 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: TES V Skyrim
« Odpowiedź #165 dnia: Maj 09, 2014, 13:00:26 pm »
ta, wiem-położysz kolesiowi garnek na łeb i koleś nic nie widzi, a to że ma garnek na głowie nie wydaje mu się w żaden sposób podejrzane... ogólnie w brew pozorom środowisko skyrima jest bardzo mało interaktywne. z oczywistym brakiem jakiejkolwiek reakcji na
(click to show/hide)
na pierwszym miejscu
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: TES V Skyrim
« Odpowiedź #166 dnia: Maj 09, 2014, 14:33:40 pm »
czekaj czekaj... ukraść kradzieżą kieszonkową czyjeś serce? WHAT?????
O ile dobrze wylukałem w necie, jak to się może nazywać po polsku, to chodzi o "serce renegata". Forsworn mają taki rytuał, w którym dedniętemu typowi wyciągają jego oryginalną i niechodzącą już pikawę, a na jej miejsce wstawiają to kwiatopodobne pikawo-coś (briar heart). Widocznie nie jest zamocowane zbyt solidnie, bo można to kolesiowi gwizdnąć w ramach kradzieży kieszonkowej.
(click to show/hide)
Gdzieś w tym poście, którego zacytowałem z Codexu jest bodajże też mod, który dorzuca sporo specjalizacji w kwestii pokonywania konkretnych przeciwników - co prawda nie w kierunku ułatwienia czy pomysłowego sposobu na skróty (jak w/w kradzież truskawy), ale sporego utrudnienia (tzn. bez danego typu broni/magii/itp. do danego osobnika/stwora nawet nie podchodź, bo zdechniesz jak szmata) - tak czy inaczej jest to ta sensowniejsza gałąź modyfikacji i może się nawet skuszę, jak już mi się przeje Skyrim w wersji waniliowej. A to pewnie jeszcze potrwa.

PS. Jak mam być szczery, to ta rytualna pikawa wygląda jak karczoch (klik). Chodzenie z karczochem w klacie to mimo wszystko całkiem spora cena za powrót do świata żywych, musicie przyznać.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Barneyek

  • Wiadomości: 899
  • Niebieski Kot Klasztorny
Odp: TES V Skyrim
« Odpowiedź #167 dnia: Maj 09, 2014, 14:37:30 pm »
Cytuj
O ile dobrze wylukałem w necie, jak to się może nazywać po polsku, to chodzi o "serce renegata".

W polskiej wersji to Serce Róży, cenny składnik alchemiczny, i faktycznie nie jest solidnie zamocowane, trzema szwami na krzyż, jak się typowi dobrze przyjrzeć :P
Milion Lat W Lochu

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: TES V Skyrim
« Odpowiedź #168 dnia: Maj 09, 2014, 16:59:31 pm »
tak, serce róży, i renegaci takowi zwą się "renegat-serce róży". walczyłem, zabierałem z trupa, ale nigdy nie pomyślałem że koleś ma to zamiast serca. muszę się przyjżeć bliżej zwłokom plus przejść wątek markartu (wątek renegatów)
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: TES V Skyrim
« Odpowiedź #169 dnia: Czerwiec 09, 2014, 12:38:19 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=TcsLd3dVNz8 ciekawy "dokument", wart obejrzenia

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: TES V Skyrim
« Odpowiedź #170 dnia: Czerwiec 20, 2014, 14:34:34 pm »
Kupiłem sobie Skyrima na Steam, bo promocja, teraz pytanie czy mody można instalować przez Nexusa czy trzeba przekopać się przez całe te śmiecie w warsztacie steam i jakoś je instalować?

Chciałem na początku zainstalować SkyUI, to pokazuje mi się, że Skyrim pobiera jakieś 4.4 GB, podczas instalacji było 6 GB, teraz wyjebało jakimiś dodatkowymi 4, wtf?
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: TES V Skyrim
« Odpowiedź #171 dnia: Czerwiec 20, 2014, 14:39:29 pm »
Bez różnicy, z nexusa też możesz. A te 4 gb być może jakieś patche? Kupiłeś grę w wersji najnowszej czy podstawowej? Moja instalka skyrima ma prawie 12 gb, tyle, że to legendary edition, nie wiem co ty masz

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: TES V Skyrim
« Odpowiedź #172 dnia: Czerwiec 20, 2014, 14:43:42 pm »
Wersja podstawowa, ale zaktualizowana była do tej najnowszej wersji 1.9.

W ogóle kino bo, chciałbym chociaż mieć Dawnguarda, ale jak DLC jest droższe od gry to pozdro... gra 7.50 euro, dodatek 13...
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: TES V Skyrim
« Odpowiedź #173 dnia: Czerwiec 20, 2014, 14:57:24 pm »
promo na DLCki też się trafia, ale tbh taki sobie interes zrobiłeś, mogłeś od razu legendary z jakiegoś amazona brać i niewiele drożej by cię wyszło.
A co do 4 GB - może przypadkiem lub specjalnie zainstalowałeś DLC z teksturami HD?

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: TES V Skyrim
« Odpowiedź #174 dnia: Czerwiec 20, 2014, 15:06:20 pm »
No te 13 euro za Dawnguard to jest właśnie po 33% promocji.

No i się wyjaśniło, nie wiedziałem że te tekstury to 4GB, nie wiem czy jest sens, jeszcze się okaże, że mój sprzęt ich nie dźwignie. :D
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: TES V Skyrim
« Odpowiedź #175 dnia: Czerwiec 20, 2014, 15:44:15 pm »
Te tekstury czasami powodują błędy np takie, że ci Skyrim wywali się na ryj... po 1-2 min grania. Przetestuj, sprawdź jak u ciebie i zdecyduj czy je chcesz, czy nie :P

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: TES V Skyrim
« Odpowiedź #176 dnia: Czerwiec 20, 2014, 16:12:54 pm »
tbh i bez tych tekstur tak robi :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: TES V Skyrim
« Odpowiedź #177 dnia: Czerwiec 20, 2014, 20:08:37 pm »
Zainstalowałem sobie SkyUI i żeby to poprawnie działało to należy grę zawsze odpalać przes skse loader?

Ściągnąłem sobie też dwa mody Immersive Armors i Weapons, kiedyś działało bez problemu, teraz gra wyłącza się zaraz po logo Bethesdy.
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: TES V Skyrim
« Odpowiedź #178 dnia: Czerwiec 20, 2014, 20:26:23 pm »
Cytuj
Zainstalowałem sobie SkyUI i żeby to poprawnie działało to należy grę zawsze odpalać przes skse loader?
Jeśli będziesz odpalać przez SKSE, to wszystko będzie w jak najlepszym porządku. Jeśli nie, to bodaj w menu zamiast ładnych ikonek będziesz mieć wszędzie kwadraty.

Ja tam się przyzwyczaiłem i zrobiłem sobie skrót do SKSE, bo wiele świetnych modów właśnie go wymaga.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: TES V Skyrim
« Odpowiedź #179 dnia: Sierpień 12, 2014, 15:20:58 pm »
Pytanie dość istotne dla mnie - czy bawił się ktoś w enchantowanie itemków za pomocą konsoli? Zasłyszałem, że jest dzięki temu możliwość by zdjąć efekt z danego itemku, czyniąc go możliwym do zaklinania na swój sposób. (istotne przy przedmiotach, których nie można zdobyć niezaklętych, a np ich wygląd jest kozaki, a efekt magiczny do dupy)

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia