Autor Wątek: seria Baldurs Gate  (Przeczytany 464 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6269
  • demigod
seria Baldurs Gate
« dnia: Luty 28, 2020, 17:21:29 pm »
Wprawdzie foro jest na kroplówce, ale to jednak trochę wstyd, że przez tyle lat ta seria nie doczekała się u nas własnego topicu. Zapowiedź trójki to dobra okazja by nadrobić ten brak. Na początek, cinematic trailer:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=jNY7AEQ59-8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=jNY7AEQ59-8</a>

klimatem o ironio przypomina bardziej Tides of Numenera niż Baldura, ale podoba mi się.  Intryguje, a to najważniejsze. Dla osób z większą ilością czasu, tutaj jest gameplay z komentarzem twórców:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=7bRyG5WpIMY" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=7bRyG5WpIMY</a>
sam widziałem tylko początek bo trochę za długie, ale już wiem, że raczej nie zostanę fanem pokazanego systemu dialogów. Niby taki trochę jak stare, ale sprawia wrażenie dość ograniczającego. Dla odmiany nie mam nic przeciwko walce w turach, chociaż już widzę te pochodnie za to, że nie ma trybu real time z pauzą.

Mam tylko nadzieję, że sensownie pociągną fabułę, bo tbh BG1-2 z tronem stanowiły pewną zamkniętą całość, do której takie doklejanie na siłę trójki jakoś średnio mi się widzi.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Wixu

  • Wiadomości: 142
Odp: seria Baldurs Gate
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2020, 22:25:34 pm »
Cholera, od lat biję się z tym, żeby porządnie ograć Baldury, nawet zakupiłem wersję iOS, co by na ipadzie pograć, ale jakoś przemóc się nie mogę... Co do nowej części, to podchodzę neutralnie, może zagram, może nie, ale na pewno cieszy, że ktoś dalej pamięta o znamiennych dla historii gier serii i przywraca je do życia. Niepokoi jedynie, że bardzo łatwo można taką serię zniszczyć, wystarczy stworzyć coś w rodzaju, tfu, Arcanii. Czy nowy Baldur's okaże się Arcanią serii? Oby nie...

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6269
  • demigod
Odp: seria Baldurs Gate
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 29, 2020, 19:20:53 pm »
No własnie to jest mój problem z takimi powrotami - czy to jeszcze drugie życie, czy już żerowanie na marce. Na necie już czytałem pretensje, że ten BG3 pod względem mechaniki czy grafiki wiecej ma wspólnego z Divinity niż oryginałem (aczkolwiek pisał to redaktor, który parę zdań później stwierdził że fallout 3 był idealną kontynuacją dwóch pierwszych części, tak więc nie traktuję jego opinii zbyt poważnie). Generalnie mam nadzieję, że faktycznie  jakoś inteligentnie pociągnie się wątki z poprzednich części (np. problem dziedzictwa jakie zostawiły po sobie dzieci baala) by to faktycznie była gra godna "trójki" w nazwie, a nie że stworzy się coś zupełnie od czapy i tylko będzie  odcinać kupony.

Coś jak ten remake gothica 1, który jak na ironię pozmieniał na gorsze to, co decydowało o oryginalnym klimacie tamtej gry.

A co do oryginalnych baldurów to świetnie rozumiem dylemat, bo usiłowałem kiedyś przejść, ale jedynka jednak zbyt mocno się jak dla mnie zestarzała. Za duży nacisk na walkę przy jednoczesnym narzucaniu zbyt wielu ograniczeń (lvl cap osiągany w połowie gry), przynajmniej o ile nie znasz mechaniki na pamięć by wykorzystywac jej zawiłości na swoją korzyść.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!