Ankieta

Co sądzisz o dostępie do broni w Polsce?

Powinno się całkowicie pozbawić cywilnych obywateli dostępu do broni
0 (0%)
Należy zaostrzyć obecne przepisy
0 (0%)
Obecne przepisy są odpowiednie
2 (10%)
Należy uprościć obecne przepisy
11 (55%)
Dostęp do broni powinien zawierać tylko minimalne ograniczenia
6 (30%)
Obrót bronią oraz jej posiadanie posiadanie nie powinno być regulowanie prawnie
1 (5%)

Głosów w sumie: 20

Autor Wątek: Dostęp do broni  (Przeczytany 16150 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Dostęp do broni
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 03, 2014, 21:33:19 pm »
Jeśli jednostki będą niezarejestrowane, to jak sprawdzić miliony mieszkań, czy jest tam broń? Lub czy w ogóle kiedykolwiek była, a teraz jest ukryta?
Klasztor - Fechtmistrz

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Dostęp do broni
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 03, 2014, 21:49:04 pm »
Brzmisz jak Smutas, z tym okupantem. Weź jeszcze sie powołaj na II WŚ i będzie cały obrazek.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Dostęp do broni
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 03, 2014, 21:54:35 pm »
A źle mówię? Mamy zapewniony jakiś stały pokój, czy co?
Klasztor - Fechtmistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Dostęp do broni
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 03, 2014, 23:07:17 pm »
to prewencyjnie będą strzelać do każdego. Jaki jest efekt powszechnego dostępu do broni to pokazuje bliski wschód, gdzie całośc przypomina kadr z Asteriksa gdzie wszyscy walczą ze wszystkimi.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Dostęp do broni
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 03, 2014, 23:25:16 pm »
Plus fakt, że może brak broni zniechęci Polaków do powstań.

Bo przykro mi to pisać, ale w ogólnym rozrachunku powstania nam nic nie dały. Najczęściej z winy dowódców (jeden zachlał, drugi dał rozkaz do ataku, mimo, ze wiedzial, ze to bez sensu).
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Dostęp do broni
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 04, 2014, 10:10:02 am »
dodaj jeszcze zwykłych idiotów mądrych tylko w potrząsaniu szabelką i wciągających w gówno cały kraj, a potem kłócących się i obszczekujących nawzajem, jak to było w listopadzie roku pamiętnego..

..aczkolwiek dwa wielkopolskie sie udały bo były robione z głową :D

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Dostęp do broni
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 27, 2014, 20:37:03 pm »
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Dostęp do broni
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 27, 2014, 21:55:07 pm »
O to Ci chodziło? Bo w Twoim poście się nie wyświetla.


Edycja.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=3Ilo47SrnzQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=3Ilo47SrnzQ</a>
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2014, 20:09:48 pm wysłana przez Damiano_gt »
Klasztor - Fechtmistrz

Epikur

  • Wiadomości: 65
  • Przeklęty
Odp: Dostęp do broni
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 01, 2016, 20:50:02 pm »
W sumie dostęp do broni nic by nie zmienił... Terrorystom wystarczy tasak, a mimo to bez dostępu zawsze znajdą kałacha czy nawet klasyczne C4. Dać broń obywatelom. Już widzę te strzelaniny... Bo talibem mu z gęby patrzyło.
Zamiast zmieniać dostęp do broni, trza nauczyć dobrze korzystać z niej służby porządkowe. #Ostrzał_Tira_Francja

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Dostęp do broni
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 01, 2016, 21:00:01 pm »
Dawno sie tu nie wypowiadałem. Z ciekawostek - mam już pozwolenie, a także miałem okazję strzelać ze słynnego VIS-a YETI.

Dać broń obywatelom. Już widzę te strzelaniny... Bo talibem mu z gęby patrzyło.
A masz strzelaniny z użyciem czarnoprochowców?

Zamiast zmieniać dostęp do broni, trza nauczyć dobrze korzystać z niej służby porządkowe. #Ostrzał_Tira_Francja
Nie mam siły dyskutować na ten temat.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2016, 21:01:36 pm wysłana przez Damiano_gt »
Klasztor - Fechtmistrz

Epikur

  • Wiadomości: 65
  • Przeklęty
Odp: Dostęp do broni
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 01, 2016, 21:13:49 pm »
Dawno sie tu nie wypowiadałem. Z ciekawostek - mam już pozwolenie, a także miałem okazję strzelać ze słynnego VIS-a YETI.
Gratuluję. I jak wrażenia?
Cytuj
A masz strzelaniny z użyciem czarnoprochowców?
Raczej nie. Zaledwie od czasu do czasu jakiś szajbus z bronią kogoś zabije, ale to codzienność. Cytując sami-wiecie-kogo "Europa musi się przyzwyczaić do terroryzmu" Korzystają z tego co akurat mają pod ręką, a więc czasami padnie na broń czarnoprochową, co będzie jeszcze częstszym zjawiskiem, gdy bez jakichś specjalnych wymagań będzie można pozyskać broń... Choć w sumie na to już za późno :/. Ot zwykłe zezwolenie łatwo pozyskać.
Cytuj
Nie mam siły dyskutować na ten temat.

Rozumiem stres itp. Ale oni są szkoleni by działać właśnie w takich sytuacjach :/

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Dostęp do broni
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 01, 2016, 21:20:16 pm »
Gratuluję. I jak wrażenia?
Ciężko powiedzieć. To był mój pierwszy raz z krótką i musiałbym spróbować jeszcze z kilkoma innymi, żeby mieć porównanie.

:)

Korzystają z tego co akurat mają pod ręką, a więc czasami padnie na broń czarnoprochową, co będzie jeszcze częstszym zjawiskiem, gdy bez jakichś specjalnych wymagań będzie można pozyskać broń...
Nie rozumiem tego zdania. Niby jakie według Ciebie trzeba spełniać warunki do czarnoprochowej?

Ot zwykłe zezwolenie łatwo pozyskać.
Co?

Rozumiem stres itp. Ale oni są szkoleni by działać właśnie w takich sytuacjach
Bez złośliwości, ale widać, że nie siedzisz w temacie.
Klasztor - Fechtmistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Dostęp do broni
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 01, 2016, 21:23:09 pm »
Cytuj
Choć w sumie na to już za późno :/. Ot zwykłe zezwolenie łatwo pozyskać.

Hipotetyczna sytuacja. Idzie sobie ulicami Paryża taki sobie dajmy na to Algierczyk. W planach ma urządzenie krwawej jatki z wykorzystaniem broni palnej, ale na całe szczęscie na jego drodze stanęły przepisy prawa zakazujące posiadania broni palnej. I cały misterny plan legł w gruzach. To ma taki sens jak opaski na rękach Szwedek mówiące "nie gwałć mnie", które mają chronić je przed gwałtami :)

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Kassler

  • Wiadomości: 324
  • Kassler schmeckt gut.
Odp: Dostęp do broni
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 01, 2016, 21:28:03 pm »
Wykształcenie się służb porządkowych to jednak przejaw postępu cywilizacyjnego. Powinniśmy iść w tym kierunku, nawet z dopuszczeniem pewnej formy robotyzacji (Protektrony z Fallout <3), zamiast bawić się w rozdawanie gnatów obywatelom. Powszechny dostęp do broni się sprawdza w krajach, gdzie o sprawną ochronę policyjną trudno z powodu dużej przestrzeni, vide południowy-zachód USA, albo gdzie wysoki poziom edukacji niemal zupełnie wyklucza możliwość ulicznych strzelanin, vide Szwajcaria. W Polszy szczególnie tego drugiego nie uświadczysz, a dodając polską skłonność do warcholstwa, katastrofa jest gwarantowana.

@Broń czarnoprochowa - przejdz się na rynek w swoim mieście i popytaj ludzi co to jest, i czy wiedzą, że można ją bezproblemowo nabyć.

Wielki Klasztor - Wtajemniczony

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Dostęp do broni
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 01, 2016, 21:30:05 pm »
Cytuj
Hipotetyczna sytuacja. Idzie sobie ulicami Paryża taki sobie dajmy na to Algierczyk. W planach ma urządzenie krwawej jatki z wykorzystaniem broni palnej, ale na całe szczęscie na jego drodze stanęły przepisy prawa zakazujące posiadania broni palnej. I cały misterny plan legł w gruzach. To ma taki sens jak opaski na rękach Szwedek mówiące "nie gwałć mnie", które mają chronić je przed gwałtami :)

Taki sam sens ma Black lives matter. :D

W PL, to chyba łatwiej dostać broń z ukrainy, niż coś legalnego.

Ostatnio coś gdzieś czytałem, o zatrzymanej grupie wojskowych (w tych chyba 2 OSów) i cywilów, wymuszającej haracze i parającej się przemytem, zarekwirowano im sporo borni nielegalnej.

To że Polskie służby, w oczach laika mogą wydawać się nieobyte z bronią, jest spowodowane tym., że raczej u nas gangusy nie strzelają się z policją na ulicach.
Od strzelania się z ganusami są czarni, a oni, uwierz Epikur, umieją posługiwać się bronią.
Co innego AT, co innego zwykły krawężnik.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2016, 21:32:07 pm wysłana przez Legion »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.