Ankieta

Co sądzisz o dostępie do broni w Polsce?

Powinno się całkowicie pozbawić cywilnych obywateli dostępu do broni
0 (0%)
Należy zaostrzyć obecne przepisy
0 (0%)
Obecne przepisy są odpowiednie
2 (10%)
Należy uprościć obecne przepisy
11 (55%)
Dostęp do broni powinien zawierać tylko minimalne ograniczenia
6 (30%)
Obrót bronią oraz jej posiadanie posiadanie nie powinno być regulowanie prawnie
1 (5%)

Głosów w sumie: 20

Autor Wątek: Dostęp do broni  (Przeczytany 16038 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nargan

  • Wiadomości: 1
Odp: Dostęp do broni
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 04, 2013, 18:08:21 pm »
Wracając do tematu, to dostęp do broni powinien być dostępny dla każdego z wyłączenie psychicznie chorych, bo karani i tak jak będą chcieli to sobie kupią. Każdy powinien mieć możliwość obrony siebie i swojego mienia.

Tak? A znasz kogoś, kto sprzeda Tobie broń? ^^

Dobrze, że jest jak jest. Im mniej osób ma pozwolenie tym lepiej. Nie dość, że po ulicach biegają debile z maczetami i pałkami to jeszcze do tego miałaby dojść broń dystansowa? "Niedojboże" : ]

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Dostęp do broni
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 04, 2013, 18:55:09 pm »
I tak dość długo ta dyskusja wytrzymała bez zarzutu, że po ułatwieniu dostępu ludzie będą biegać i się zabijać. :D
Klasztor - Fechtmistrz

Skellen

  • Wiadomości: 206
Odp: Dostęp do broni
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 04, 2013, 19:14:51 pm »
Prosta sprawa, w obecnej sytuacji łatwy dostęp do bronie mają bandyci, bo ci zawsze "zorganizują" towar swoimi kanałami.

Praworządny obywatel nie ma takich możliwości. So, obecna sytuacja jest do dupy. Powinno być łatwiej nabyć broń legalnie bez dwóch zdań.

KrzysheK

  • Wiadomości: 76
  • XI
Odp: Dostęp do broni
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 13, 2013, 13:19:27 pm »
Obecne przepisy są równie słuszne co do dupy. Bo dostęp do broni owszem powinien być ograniczany. Ale również każdy powinien mieć prawo z niej korzystać (tak jak wspomniano wyliczając ludzi z problemami psychicznymi etc). Niby tak jest ale... ale i nie jest. Przepisy nie powinny zostać zaostrzone, bo to i tak gówno da. Złotego środka nie ma, bo ludzie są na tyle głupi, że i tak będą się zabijać, czy się nam to podoba czy nie. Sam niemal zawsze chodzę z nożem wojskowym. Dla jednych to broń dla innych nie. Ale robi takie samo kuku jak pistolet i może doprowadzić do tego samego. Zaostrzą przepisy to ludzie będą chodzić z widelcami zamiast noży i tak dalej i tak dalej, aż dojdziemy do sytuacji gdzie będzie trzeba śmigać na waleta, bo wszystko będzie niebezpieczne. Więc ja same przepisy odnośnie posiadania broni jakotakiej bym zostawił w spokoju. Natomiast dopierdzieliłbym większe kary za uzycie broni w sposób "nieodpowiedni". Chyba kazdy rozumie co mam na myśli. Bo nasz system kar, jest tak żałośnie słaby, że odechciewa się tego w pełni komentować.
Królewski Rzemieślnik

Antybristler

  • Wiadomości: 44
  • Świat bez żółwi byłby dużo mniej żółwiowy...
Odp: Dostęp do broni
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 13, 2013, 14:36:42 pm »
Gdyby bandyty byli porządniej karani to nie by nie trzeba było się przed nikim bronić.

W zerówce jeden cygan mi ukradł batona i co z tym zrobili? Nic!
Żadnych kar i kurde taki dzieciar sobie rośnie i myśli, że mu wszystko wolno.
A jakby go wtedy zabili to czułbym się teraz dużo bezpieczniej.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Dostęp do broni
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 16, 2013, 21:21:26 pm »
Cóż, strzelanina w Waszyngtonie dobitnie dowodzi, że nie tylko dochodzi do masakr w miejsach, gdzie broń jest zakazana.

Ale pewnie to sprytny sposób na to, by zlikwidować prawo do noszenia broni w USA.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Antybristler

  • Wiadomości: 44
  • Świat bez żółwi byłby dużo mniej żółwiowy...
Odp: Dostęp do broni
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 16, 2013, 23:31:18 pm »
Ten event w Waszyngtonie to jakiś podejrzany jest wg mnie.

PredAlien

  • Wiadomości: 111
  • Ten mrok wokol mnie to taki chwyt na laski.
Odp: Dostęp do broni
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 01, 2013, 12:13:14 pm »
Ostatnio opowiedzialem wojkowi jak ochrona w Angielskim Tesco dostala by wciry od nastoletnich angolow za to ze personel odmowil im obslugi gdyz byli pod silnym wplywem alkoholu. Rzucilo sie na nich cale Tesco, kasjerzy, chlopcy typu przynies ponies pozamiataj i ktos zadzwonil po policje. Wiadomo ze ochrona nie moze zrobic z tym nic, nie maja prawa ruszyc nikogo ani uzyc jakiejkolwiek sily. Po prostu musza grzecznie prosic o opuszczenie lokalu i nie moga nikogo skrzywdzic. Szczerze to nigdy nie spotkalem sie z tak ogromnym przejawem agresji. Ci Anglicy wygladali na jednostrzalowcow a walczyli conajmniej jak armia ciemnosci. Anyway moj wojo odpowiedzial ze "gdyby spotkal sie z tym samym, to zastrzeliby sprawcow stawiajacych opor a pozniej wytlumaczyl sie przed przelozonym ze zostal zaatakowany przez dzikie zwierze, ktore pod wplywem choroby psychicznej, mozliwej wscieklizny i zaburzenia funkcji mozgu chcialo pozbawic mnie zycia. Zmuszony wiec bylem do obrony wlasnej co zaowocowalo smiercia zwierzecia. W zwiazku z powyzszym chcialbym poprosic o medal oraz szanse na promocje wzwyz. Dziekuje"

Reasumujac. Gdyby taki Angol w tesco mial pistolet. Podejrzewam ze ochroniarze skonczyli by o wiele gorzej. Gdyby natomiast tacy ochroniarze posiadali bron palna i mogli jej uzyc w tego typu warunkach. Nie mielibysmy takiej patologii w polsce jaka obecnie mamy.
Krolestwo - Nowicjusz Ognia (Kingdom - The nOOb of fire)

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Dostęp do broni
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 01, 2013, 17:04:20 pm »
Reasumujac. Gdyby taki Angol w tesco mial pistolet. Podejrzewam ze ochroniarze skonczyli by o wiele gorzej. Gdyby natomiast tacy ochroniarze posiadali bron palna i mogli jej uzyc w tego typu warunkach. Nie mielibysmy takiej patologii w polsce jaka obecnie mamy.
Co do ochroniarzy - żaden problem. Ale musieliby brać ludzi z licencją i płacić im o wiele więcej, a nie, biorą każdego lepszego, dawają za duży/mały mundur i jest ochrona...
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Dostęp do broni
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 01, 2013, 17:10:33 pm »
Dostęp do broni to kwestia bardzo prosta i dwubiegunowa. Nie za bardzo jest o czym dyskutować.

Pierwszy podstawowy fakt: Jako rząd możesz coś zdelegalizować i zwalczać, ale nie możesz tego całkowicie usunąć ze swojego państwa. Nie da się kontrolować obywateli (przynajmniej bez tworzenia totalitaryzmu) w stu procentach, a jak na coś jest popyt, to będzie i podaż, bo chęć zysku i chciwość mamy w swojej naturze jako gatunek.

Teraz kwestia broni. Zakazujemy posiadania broni. Co się dzieje? Uczciwi obywatele się rozbroją. Natomiast element przestępczy (i zorganizowany) zaopatrzy się w sprzęt nieoficjalnymi kanałami - całkowicie poza naszą kontrolą. Nie będą miały z tym żadnego problemu również jednostki chore psychicznie, o ile będą wystarczająco zdeterminowane. Taką sytuację mamy dzisiaj w Polsce.

Drugi biegun: Legalizujemy posiadanie broni, zostawiamy delikatny nadzór państwa. W postaci np. ewidencji. Co się dzieje? Broń mają wszyscy, obywatele i przestępcy. Jak przykład USA czy Szwajcarii (w tej drugiej do tego lekka indoktrynacja w postaci powszechnej służby wojskowej) pokazuje, świadomość, że napadnięty może mieć broń działa deprymująco na przestępców. Odsetek przestępstw spada.

I znieśmy te chore prawo określające granice obrony koniecznej. Ostatnio w stanach była akcja, gdzie tatuś poszedł z 6 letnią córeczką na plac zabaw. Odwrócił się na chwilę i zniknęła. Reszta dzieci mu powiedziała że zwinął ją jakiś facet, wskazały kierunek, rzucił się biegiem i złapał pedofila na gorącym uczynku, z nagim dzieckiem. Tak mu w złości przypierdolił, że zabił typa na miejscu.

Rada przysięgłych stwierdziła że każdy na jego miejscu zrobiłby to samo i go uniewinnili. Mówcie co chcecie o prawie w USA, ale moim zdaniem kopiujemy od nich niewłaściwe rzeczy.

W naszym prawie brakuje jakiegoś, cholera, common sense. Facet dostałby 20 lat za morderstwo.

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Dostęp do broni
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 01, 2013, 17:12:30 pm »
Cytuj
Ale musieliby brać ludzi z licencją i płacić im o wiele więcej, a nie, biorą każdego lepszego, dawają za duży/mały mundur i jest ochrona...

Śmiać mi się chce jak patrzę na tych sklepowych ochroniarzy, typu 70-letniego dziadka, czy suchoklatesa 50kg razem z butami. Chyba są tam tylko potrzebni do przenoszenia koszyków od kasy na kupkę.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

PredAlien

  • Wiadomości: 111
  • Ten mrok wokol mnie to taki chwyt na laski.
Odp: Dostęp do broni
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 01, 2013, 23:17:16 pm »
Ja mieszkam w UK. Nie wiem jakie panuja tu prawa poza tymi ze Europa Zachodnia dazy do samozaglady, ale wiem, ze jak bym chcial to zalatwilbym sobie klamke bez wiekszego problemu. Pytanie tylko: Po co? Narazie nie czuje potrzeby ale czesto przypomina mi sie jeden tekst ze slabego filmu: "Lepiej nie potrzebowac i miec niz potrzebowac i nie miec". W Polsce piechota bez broni (jakiejkolwiek) badz obstawy po 22? Nie w moim wojewodztwie...Zdarzaja sie wyjatki, ale nie oszukujmy sie. Ludziom z powodu bezrobocia i braku zajecia zaczyna odwalac a na alkohol i narkotyki kase i czas sie zawsze znajdzie. Gorzej z konsekwencjami swych decyzji podjetych po nich.
W Polsce bedzie coraz gorzej. I to nie jest wina patologicznych rodzin i swirnietych dzieciakow. To wina rzadu, przez ktory owe patologiczne rodziny powstaja. Nie jestem filozofem. Uwazam siebie samego za nieodpowiedzialnego debila. Ale Europie wiecej jak 10 lat nie daje. To tak jak z prostytutka (lub naiwna nastolatka), ktora rozchyli nogi i nagle zmieni zdanie ale okaze sie ze jest juz za pozno by cokolwiek zmienic. Ot i cala nasza Europa. Da sie lubic? Tia...

Bronie powinny byc. Inwestowac, trenowac, uczyc madrych ludzi, glodnych wiedzy, odpowiedzialnych i ambitnych. Strzelac, obezwladniac, unieszkodliwiac. Przemoc powinna byc wskazana i dozwolona ale tylko wtedy gdy zachodzi taka potrzeba. Patrzcie na Ruskich. Pozwolili sobie gejom lazic po ulicach i robic szopke? Nie. I full respect za to. Chcesz byc gejem? Wypier-papier z mojego kraju. Ja sobie na ten syf nie pozwole i rozjade Cie czolgiem jesli zajdzie takowa potrzeba, bo moje dzieci nie beda dorastac w tak popieprzonym srodowisku.

   
Krolestwo - Nowicjusz Ognia (Kingdom - The nOOb of fire)

KrzysheK

  • Wiadomości: 76
  • XI
Odp: Dostęp do broni
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 04, 2013, 01:59:09 am »
Cóż, również jestem zdania, że lepiej mieć i nie użyć, niż potrzebować użyć a nie mieć. Polska ma chory system kar, to wie każdy. Wspomniany przykład z pedofilem jest idealny, bo sam pewnie jakbym takiego sukinkota dorwał to waliłbym w morde dopóki by mi kości nie popękały. Szczególnie jeśli byłoby to moje dziecko. A później za to że broniłem czci, honoru, zdrowia i psychiki dziecka zostawiłbym żone i dziecko bo musiałbym się schylać po mydło przez naście lat -,- I dopóki system kar się nie zmieni to nie wiem czy chciałbym mieć aż tak wolny dostep do broni bo nawet jeśli zniosą większość zakazów to się nagle okaże, że mając broń gówno można zrobić nawet w słusznej obronie koniecznej, bo będzie się srało po gaciach, że się dostanie wyrok. Patologia prawnicza w najczystszej postaci.
A broń nie ukrywam przydałaby się. Mieszkam w takiej okolicy w jakiej mieszkam i mimo słusznych rozmiarów i nie najgorszej tężyzny fizycznej czasami strach iść wieczorem do sklepu.
Królewski Rzemieślnik

PredAlien

  • Wiadomości: 111
  • Ten mrok wokol mnie to taki chwyt na laski.
Odp: Dostęp do broni
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 04, 2013, 07:30:49 am »
To ja wrocilem na osiedle po latach nieobecnosci i co? Wszystko odnowione, odmalowane wypieknione. Posadzili trawniki i drzewka, ogrodzil, psy maja zakaz robienia caca pod warunkiem ze je wlasciciel pozbiera...Tylko jedno pytanie: Gdzie dzieciaki i mlodziez? Bylem w wakacje. Nikt nie gral w pilke, nikt nie odbijal kapek, nikt sie nie bawil w chowanego, nikt nie sepil od mamy na oranzade...mijal mnie samochod BMW z jakimis podrostkami i patrzyli na mnie jakbym mial srodkowy palec zamiast twarzy i gdyby tylko mieli za pazucha jakies Uzi to podejrzewam, ze mialbym zaszczyt ujrzec lufe skierowana w moja strone...poza tym szla grupka jakis wkorwionych nacpanych nastolatkow gdzieniegdzie, niezadowolona rodzina w ktorej ojciec wydzieral sie na swa zone, pijaczki, generalnie pustki i brak zycia a gdziekolwiek ktos byl to patologia i nienawisc, malo kto pamietal a ci co pamietaja juz dawno za granica, w pierdlu albo martwi...Sobie mysle, tak ku..wa?  Arivederci, Godbye, Aufwiedeshnaps. I tak juz do osiedla nie naleze po tym jak rodzice chate sprzedali, wiec...Mniejsza z tym, wazne zeby bron trafila w odpowiednie rece i moze zeby zrobili taka bron specjalna z nadajnikiem, identyfikatorem, kamera itp technologicznym szajsem...  W koncu zyjemy w 21 wieku.
Krolestwo - Nowicjusz Ognia (Kingdom - The nOOb of fire)

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Dostęp do broni
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 04, 2013, 08:18:49 am »
Legalizujemy posiadanie broni, zostawiamy delikatny nadzór państwa. W postaci np. ewidencji. Co się dzieje? Broń mają wszyscy, obywatele i przestępcy.
No niezupełnie. Bo w USA, choć nie wiem, czy we wszystkich stanach to działa, mają bardzo ciekawy system - dostaje się broń po spełnieniu wymogów formalnych oraz zostawieniu odcisków palców, przez co przestępcy nadal wolą broń z czarnego rynku.

bo nawet jeśli zniosą większość zakazów to się nagle okaże, że mając broń gówno można zrobić nawet w słusznej obronie koniecznej, bo będzie się srało po gaciach, że się dostanie wyrok.
Jak to się mówi - lepiej żeby mnie sądziło dwunastu, niż niosło sześciu.


Jako ciekawostkę podam wykres z facebookowej strony ROMBu.

« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2013, 10:53:55 am wysłana przez Damiano_gt »
Klasztor - Fechtmistrz