Autor Wątek: Aleja Sław  (Przeczytany 4245 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

xilk

  • Wiadomości: 846
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Aleja Sław
« dnia: Sierpień 30, 2013, 22:28:28 pm »
W tawernie ludziska siedzieli tłoczno, pijąc, jedząc, klnąć i śpiewając sprośne piosenki, zwłaszcza przy jednym stole prowadzono zażartą dyskusje.
 - Gadają ludziska - mówił jeden, krepy niski i wąsaty typ - że jest coś takiego na terytoriach Neutralnych co się zowie "Aleja Sław", gadajo że tam podobno wywieszona imiona wielkich wojowników i mędrców świętego Przymierza!
Wśród zebranych wokół stołu zawrzało, wszyscy wymieniali się poglądami, niekiedy, jak to w takich przybytkach, obrzucano się błotem, wyklinano i pluto pod stopy.
 - Tam gadacie - zaczął drugi - chyba wam baba do snu opowiadała jako bajki bo tak chcieliście, a ona nie chciała więc was usypiała, byle do rana.
Skwitowano to gromkim śmiechem i czerwoną twarzą dyskutanta o którym była mowa.
 - A niech was Beliar pochłonie, klnę się na mój zakład kowalski że to prawda - wrzeszczał wstając.
Wtem do gospody wpadł posłaniec, czerwony na twarzy niczym burak a spocony jakby dopiero co z jeziora wyszedł.
 - Jóźwa! Twój zakłada spalony, Beliarowcy najechali, zabijają i palą wszystko i wszystkich! - wykrzyczał i padł ze zmęczenia.
 - I pokarał Innos za krzywoprzysięstwo - powiedział jeden ze słuchaczy do towarzysza.
 - Raczej Beliar - odpowiedział drugi, po czym uśmiechnął się, nałożył kaptur i wyszedł.
Podążał przez las ścieżką którą nikt przy zdrowych zmysłach nie zapuszczał by się o tej godzinie, w pewnym momencie skręcił w gęstwinę, przedzierając się przez krzaki doszedł do małej polany z wielkim głazem na środku. Przybysz wyszeptał parę dobranych słów i głaz zniknął odsłaniając wejście do Podziemi, wszedł w głąb biorąc pochodnie ze ściany, oświetlając sobie nią drogę. Im głębiej tym bardziej duszno, wreszcie schody skończyły się a ogień rozświetlił wielką komnatę z rzędem tablic wywieszonych na ścianach jaskini, były na nich wypisane sławne imiona Świętego Przymierza Bogów oraz zasługi którymi się odznaczyli zapisani tam ludzie, elfy, krasnolud, orkowie i inne rasy…


Krótko, zwięźle i na temat, w tym temacie, w tej Alei będą wypisani laureaci Konkursów. Jeśli czujesz ze czegoś tu brakuje [biorę to z pamięci i z tematy Archiwum Konkursów] to napisz do mnie na PM. ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2013, 22:28:45 pm wysłana przez Nederland »
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia