Autor Wątek: Konkursy - regulamin  (Przeczytany 4672 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Konkursy - regulamin
« dnia: Sierpień 30, 2013, 22:25:54 pm »
Regulamin konkursów:

I. Organizacja i przebieg
  • Kto chce zorganizować konkurs zakłada temat-sondę który ma zawierać pomysł na konkurs oraz wstępny regulamin. Sonda ma być aktywna przez tydzień i zawierać opcje:
    "jestem za, wystartuję",
    "jestem za, ale nie wiem czy startuję",
    "jestem przeciw".
  • Głos "jestem za, wystartuję", jak sama treść wskazuje, oznacza automatyczne zapisanie się do konkursu, o ile ten rozpocznie się. Jeśli ktoś chce zmienić decyzję z "jestem za, ale nie wiem czy startuję" na "jestem za, wystartuję" to powinien napisać o tym w temacie konkursowym.
  • Konkursy dzielą się na małe i duże. Typ zostaje ustalony na podstawie liczby chętnych:
    Minimalna liczba osób potrzebna do startu małego konkursu to 5 uczestników i 2 sędziów.
    Jeżeli zostaną spełnione dodatkowe warunki: 3 sędziów oraz co najmniej 10 uczestników, wówczas konkurs otrzymuje miano dużego.
  • Po sukcesie sondy pomysłodawca wysyła Prywatną Wiadomość do swojej kapituły z gotowym regulaminem konkursu.
  • Każdy regulamin i propozycja konkursu po głosowaniu w sondzie podlega ocenie Kapituły ŚP. Dopiero po zatwierdzeniu przez nią regulaminu konkurs może wystartować. 
II. Numerator
  • Numeratorem jest jeden z członków Kapituły. Obecnie jest to Wielki Czarny Mistrz Sentenza.
  • Organizator konkursu może poprosić Numeratora o pomoc przy jego organizacji. Bądź musi się do niego zwrócić, gdy zażąda tego co najmniej dwóch uczestników konkursu.
  • Numerator przydziela oficjalną święto-przymierzową skrzynkę mailową przeznaczoną na prace konkursowe.
  • Zawodnicy wysyłają prace na skrzynkę jako załącznik do maila, w którego tytule wpisują swój nick i nazwę konkursu (pełną lub skrót). Nick może znajdować się TYLKO w tytule maila.  Umieszczanie go jako podpisu w pracy jest zabronione. Nieprzestrzeganie tego warunku grozi bezwarunkową dyskwalifikacją.
  • Po upływie terminu Numerator informuje organizatora o ilości nadesłanych. W razie niskiej frekwencji organizator może przedłużyć konkurs.
  • Numerator przesyła oznaczone numerami prace sędziom. Gdy ci je ocenią, organizator przesyła listę ocen Numeratorowi, który zapoznawszy się z nią przesyła organizatorowi listę numerów z odpowiadającymi im nickami. Dopiero w tym momencie organizator może ogłosić wyniki.
III. Nagrody
  • Organizator konkursu może, po uzgodnieniu tego ze swoją kapitułą, dać jako nagrodę za zwycięstwo (oprócz standardowego tytułu i plusów do awansu) także różne inne, bardziej wymierne przedmioty: mogą to być np. magiczne pierścienie, miecze czy amulety, które mogą być wykorzystywane później przez daną postać w sesjach, wyprawach i opowiadaniach.
  • W przypadku zdobycia takiej nagrody, można dopisać ją do opisu swojej postaci. Wygrane przedmioty nie podlegają żadnym ograniczeniom co do zakonnej rangi.
  • Tytuły oraz nagrody zdobyte w konkursach nie podlegają wymianie i innym formom odstąpienia innym członkom ŚP.
IV. Inne uwagi
  • Powyższe procedury nie dotyczą atrakcji ciągłych, rozmaitych quizów i zabaw. Chęć ich organizacji zgłaszamy w temacie Oko w Oko.
  • Uczestnictwo w konkursie oznacza automatyczną zgodę na publikację swojej pracy w archiwum.
  • Organizator tworzy temat archiwalny po zakończeniu konkursu. Zawiera w nim: regulamin, wyniki i podpisane prace uczestników.
  • Kwestie niewymienione w tym regulaminie rozstrzygają członkowie kapituł.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2015, 22:15:06 pm wysłana przez Lowcap »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!