Ankieta

Weźmiesz udział?

Tak
10 (55.6%)
Nie
1 (5.6%)
Nie wiem
7 (38.9%)

Głosów w sumie: 18

Autor Wątek: [Sonda] Wielki Quiz RPGowy  (Przeczytany 8068 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
[Sonda] Wielki Quiz RPGowy
« dnia: Sierpień 28, 2013, 13:15:37 pm »
Atrakcja mojego autorstwa, wcześniej z sukcesem przeprowadzona w Podziemiu. Teraz pora na wersję TNową.

Poniżej regulamin - jest trochę skomplikowany(dla sędziów głównie), ale kiedy go zapamiętacie działa bardzo dobrze.

Cytuj
Regulamin:
1. Sędziowie(Dragunov, sędzia z kur... królestwa, Kassler) codziennie w godzinach wieczornych wrzucają dwa pytania dotyczące znanych gier RPG wydanych po 2000 roku.
2. Zadaniem uczestników jest wysłać prawidłową odpowiedź na PW sędziego który zadał pytanie.
3. Pierwsza osoba która prawidłowo odpowie na oba pytania otrzymuje trzy punkty, druga dwa punkty. Następne odpowiedzi nie otrzymują punktów.
4. Jeden punkt otrzymują również osoby które odpowiedzą dobrze na jedno z pytań zanim dwie osoby odpowiedzą prawidłowo na oba.
5. Odpowiedzi na pytania można wysyłać do momentu pojawienia się następnego pytania, wtedy też organizator podaje prawidłową odpowiedź i mówi kto otrzyma punkty.
6. Jeśli ten sam uczestnik wyśle więcej niż jedną odpowiedź na to samo pytanie, pod uwagę brana jest jego OSTATNIA odpowiedź.
7. Jeśli chodzi o błędy w zapisie nazw własnych, dozwolony jest tylko brak znaków specjalnych (czyli np. ä piszemy jako a) i zamiana cyfr rzymskich na arabskie i w drugą stronę (jeśli odpowiedź brzmi "Dragon Age 2", to "Dragon Age II" też będzie punktowane).
8. Jeśli gra została wydana po polsku, to można podać nazwę polską lub oryginalną, jeśli gra nie posiada oficjalnego tłumaczenia, podajemy tylko nazwy oryginalne.
9. Jeśli na dane pytanie nie padnie prawidłowa odpowiedź do czasu zadania następnego, można na to pytanie odpowiadać jeszcze jeden dzień. Potem sędzia podaje prawidłową odpowiedź, a punkty przepadają.
10. Za dwa tygodnie robimy podsumowanie wyników - osoba z największą liczbą punktów dostaje dużego plusa do awansu, drugie miejsce średniego, a trzecie małego.
Zmiany będą zaznaczane tym kolorem.

Jako, że nie jest to atrakcja do której trzeba się zapisywać, to ankieta ma służyć tylko zbadaniu, czy jest jakieś zainteresowanie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2013, 12:20:43 pm wysłana przez dziki »
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: [Sonda] Wielki Quiz RPGowy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2013, 13:19:24 pm »
Nie zabieraj plusów za sędziowanie. D: Moge sędziować za Ciebie.

A jak nie, to zdeklasuje rywali. Oczywiście, jeżeli nie będzie znowu zasady debilnej, że przed 2003 rokiem RPGi nie istniały.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

inverse

  • Wiadomości: 457
    • Blog - opowiadania
Odp: [Sonda] Wielki Quiz RPGowy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 28, 2013, 13:22:30 pm »
No wiesz, tu jest zasada 'kto pierwszy ten lepszy' i nie dość, że trzeba mieć wiedzę w paluszku, to jeszcze campić na TN i czekać na pytania. Trochę to dziwne, ale widzę, że Twój ma większe szanse się powieść.
Podziemie Beliara - Poszukiwacz

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: [Sonda] Wielki Quiz RPGowy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 28, 2013, 13:24:40 pm »
Sędziowałem go z Dragiem w Podziemiu, także wiadomo, że na bank wypali taka atrakcja, bo to taki "Znawca Gothika" z wszystkich rpg, a na znawcę zawsze było parcie. Teraz chętnie wezmę udział

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: [Sonda] Wielki Quiz RPGowy
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 28, 2013, 13:25:38 pm »
Nie zabieraj plusów za sędziowanie. D: Moge sędziować za Ciebie.
Jak chcesz, to nie ma problemu.
Cytuj
A jak nie, to zdeklasuje rywali. Oczywiście, jeżeli nie będzie znowu zasady debilnej, że przed 2003 rokiem RPGi nie istniały.
Było, że przed 2000. I generalnie problem jest taki, że ostatnimi czasy średnia wieku trochę nam spadła (do 16-17 lat na moje oko) i trochę trudno wymagać, by ludzie znali gry z roku w którym się urodzili. Wiem, że warto odrobić lekcje z historii, ale to ma być atrakcja dla całego ŚP, a nie retro-gamerów.
No wiesz, tu jest zasada 'kto pierwszy ten lepszy' i nie dość, że trzeba mieć wiedzę w paluszku, to jeszcze campić na TN i czekać na pytania.
Jak startował w Podziemiu, to też wszyscy o to jęczeli, a potem popularność okazała się naprawdę duża.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

inverse

  • Wiadomości: 457
    • Blog - opowiadania
Odp: [Sonda] Wielki Quiz RPGowy
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 28, 2013, 13:28:53 pm »
W takim razie ufam na słowo, skoro się udało. Chociaż sam nie zamierzam startować, ale jestem za tym quizem.
Podziemie Beliara - Poszukiwacz

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: [Sonda] Wielki Quiz RPGowy
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 28, 2013, 13:29:14 pm »
Nie no, sędziuj (ew. zerolot).

Ale ta zasada przed 2000 rokiem tak czy siak jest głupia. Czemu? Bo na przykład zadasz ze Skajrima (MAJESTIC, DRAGONS 11/10), a niektórzy nie mają kompa dobrego na niego. Dla niektórych to taki sam handicap, jak retro gry. IMHO powinno być wyważone. Oczywiście jak dasz z Eye of Beholder to może Atrion tylko odpowie, ale takie Fallouty, BG 1 i Icewind Dale to grzech omijać. Zwłaszcza na rzecz Skajrima (MAJESTIC! DID YOU SEE THE DRAGONS?!)
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: [Sonda] Wielki Quiz RPGowy
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 28, 2013, 13:58:06 pm »
tbh, gdy przyjmujesz rok 2000 to jedyne co odpada, to BG i pierwsze dwa fallouty. Planescape, gothice, NWN, KOTORy, morrowindy, arcanum, vampire to wszystko wyszło w 2000 lub później

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Fremen

  • Wiadomości: 86
  • Exquisite RPGFag
Odp: [Sonda] Wielki Quiz RPGowy
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 28, 2013, 14:04:34 pm »
Cytuj
(...) ale to ma być atrakcja dla całego ŚP, a nie retro-gamerów.

Wielki Klasztor - Pieruńsko-Ważna-Ranga

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: [Sonda] Wielki Quiz RPGowy
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 28, 2013, 14:11:33 pm »
Ale ta zasada przed 2000 rokiem tak czy siak jest głupia. Czemu? Bo na przykład zadasz ze Skajrima (MAJESTIC, DRAGONS 11/10), a niektórzy nie mają kompa dobrego na niego. Dla niektórych to taki sam handicap, jak retro gry. IMHO powinno być wyważone. Oczywiście jak dasz z Eye of Beholder to może Atrion tylko odpowie, ale takie Fallouty, BG 1 i Icewind Dale to grzech omijać. Zwłaszcza na rzecz Skajrima (MAJESTIC! DID YOU SEE THE DRAGONS?!)
Jak chcecie, mi nawet wygodniej zadawać pytania ze starych gier, bo w rzeczonego Skyrima grałem całe dwie godziny - potem mnie znudził.

Dzięki za wartościowy input. Też widziałbym RPG Center jako forum dla ludzi bardziej świadomych klasyki, ale póki co dysponujemy czym dysponujemy i nie zamienimy tego w jednym ruchu.

Bo serio, ile osób grało chociażby we wspomnianego już EoB? Trzy? Z czego jedna(ja), sędziuje.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Morean

  • Wiadomości: 273
  • Ocean Soul
Odp: [Sonda] Wielki Quiz RPGowy
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 28, 2013, 14:13:14 pm »
Rzecz oczywista, biorę udział.
Ave Crux, Spes Unica Mea! | Et lux in tenebris lucet, et tenebrae eam non comprehenderunt.
Pracowity Sługa Beliara | Złoty Czempion ŚP | Czempion Podziemia | Tropiciel Turnieju Chowanego | FEiE

Podziemie - Poszukiwacz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: [Sonda] Wielki Quiz RPGowy
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 28, 2013, 14:14:27 pm »

Bo serio, ile osób grało chociażby we wspomnianego już EoB? Trzy? Z czego jedna(ja), sędziuje.
ty atrion fremen, zgadzałoby się ;p anyway podbijam.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: [Sonda] Wielki Quiz RPGowy
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 28, 2013, 14:18:27 pm »
tbh, gdy przyjmujesz rok 2000 to jedyne co odpada, to BG i pierwsze dwa fallouty. Planescape, gothice, NWN, KOTORy, morrowindy, arcanum, vampire to wszystko wyszło w 2000 lub później
To zależy. Tornment został wydany w grudniu 1999 roku, ale w Polsce pojawił się dopiero późną wiosną 2000 roku.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Fremen

  • Wiadomości: 86
  • Exquisite RPGFag
Odp: [Sonda] Wielki Quiz RPGowy
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 28, 2013, 14:27:52 pm »
Po prawdzie to "PS: T" sam w sobie zasługiwałby na osobny quiz

Wielki Klasztor - Pieruńsko-Ważna-Ranga

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: [Sonda] Wielki Quiz RPGowy
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 28, 2013, 15:02:27 pm »
Szczerze to nie podoba mi się 1 i 3 punkt regulaminu(co za sędziowie... ), tak na poważnie, wszyscy będą czatować wieczorami byle by odpowiedzieć jako pierwszy, zresztą pisałem to jak robiłeś podziemną edycję. Sprawiedliwiej by było jakby godzina podawania pytań nie była znana, a punkty liczone za wszystkie poprawne jak to w quizach.
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|