Autor Wątek: Divine Divinity & Beyond Divinity  (Przeczytany 5040 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lifu

  • Wiadomości: 234
  • Dunmer
    • Twitch
Divine Divinity & Beyond Divinity
« dnia: Sierpień 27, 2013, 05:38:37 am »
Pierwsza z gier została wydana w 2002 roku i nie zyskała zbyt dużej popularności.
Na początku wybieramy jedną z trzech klas postaci - wojownika, maga lub łotra. Umiejętności możemy rozwijać praktycznie w dowolny sposób, a jest ich bardzo dużo. Świat gry jest ogromny i dobrze zagospodarowany, wszędzie znajdziemy coś ciekawego, a lokacje są bardzo klimatyczne (miasto krasnoludów, cudo...). Duża liczba questów pobocznych sprawia, że gra nie jest liniowa. Grafika na swój sposób ponadczasowa - bardzo ładnie wykonane 2D w rzucie izometrycznym. Zdecydowanie jedna z moich ulubionych gier RPG.

Beyond Divinity zostało wydane w 2004 roku. Tutaj kierujemy już dwoma bohaterami (podobno później nawet trzema). Niestety, mnie osobiście gra do gustu nie przypadła już tak samo jak część poprzednia. Liniowość i mało wciągająca fabuła słabo powiązana z Divine Divinity to chyba największe minusy. Poza tym na prawdę szkoda, że twórcy zrezygnowali ze świetnych grafik postaci w 2D na rzecz słabego, kanciatego 3D... Przeszedłem tylko krótki fragment tej gry. Kiedyś pewnie się zmuszę, żeby skończyć całość, ale na razie jakoś nie mam ochoty...

Grał ktoś w to w ogóle? ;)

Kontynuacja serii została wydana w roku 2009 i jako że różni się już mocno od poprzednich części, zakładam dla niej temat w osobnym dziale - tutaj
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2013, 05:55:09 am wysłana przez Lifu »

Bogactwo dla nas, władza dla Beliara!

inverse

  • Wiadomości: 457
    • Blog - opowiadania
Odp: Divine Divinity & Beyond Divinity
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 27, 2013, 05:40:53 am »
Pierwszy raz o niej słyszę. Ma to polską wersję, co nie? Wszystkie gry zdzierżę po angielsku, tylko nie erpegi.
Podziemie Beliara - Poszukiwacz

Lifu

  • Wiadomości: 234
  • Dunmer
    • Twitch
Odp: Divine Divinity & Beyond Divinity
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 27, 2013, 06:14:01 am »
Jest polska wersja, przynajmniej w starych wydaniach być powinna*. Nadmienię jeszcze, że sam grę miałem na 3 płytach CD z jakiejś gazety, chyba jeszcze z Clicka, tam była po polsku... Na Steamie polskiej wersji nie ma, a do tego jest drogo. W sklepach idzie w tej chwili znaleźć Divinity - Antologia, wydanie zawierające Divine Divinity, Beyond Divinity i Divinity 2 - wszystko w ładnym, grubym pudełku ^^

*Z tego co wyczytałem, w Antologii nie przetłumaczono Divine Divinity na polski, a wynika to z tego, że są to już te nowe wersje steamowskie... Tak czy inaczej, gdzieś na internecie powinno być spolszczenie.

Bogactwo dla nas, władza dla Beliara!

Fremen

  • Wiadomości: 86
  • Exquisite RPGFag
Odp: Divine Divinity & Beyond Divinity
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 27, 2013, 16:44:34 pm »
Grałem dość dawno i wtedy "DD" nazwałem "najlepszym przeciętniakiem", bo z gier, które kładą dość spory, jeżeli nie największy, nacisk na walkę, wyżej stawiam "Wizardry". W sumie to taka zabawna hybryda "Ultimy VII" i drugiego "Diablo" - z naciskiem na to pierwsze, nigdy nie rozumiałem nazywania "DD" klonem "Diablo" - z rozległym światem, nawałem questów i ukrytych smaczków, prostym systemem walki i całkiem niezłym C&C, więc zagrać na pewno warto, bo potrafi solidnie wciągnąć, a teraz i tak powinno kosztować grosze. Na temat grafiki się nie wypowiem, bo to chyba ostatnia kwestia, na jaką zwracam uwagę. Jedyną rzeczą, której szczerze nie znosiłem, to generalny podział umiejętności na te "totalnie bezużyteczne, szkoda że to wychodzi w praniu", "bezużyteczne, ale musisz się ich nauczyć" i "te, bez których nie warto nawet próbować". Akurat nie miałem czego odświeżyć, więc równie dobrze może to być i "DD" - ale to jak wreszcie uporam się solo błaznem z "BG2" z tacticsem

Wielki Klasztor - Pieruńsko-Ważna-Ranga

Ertix

  • Wiadomości: 637
  • Nosferatu
Odp: Divine Divinity & Beyond Divinity
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 29, 2013, 14:11:38 pm »
To jest jedna z najlepszych gier RPG jakie w życiu widziałem, a była dołączona polska wersja do magazynu Click wieki temu.

I również się nie zgadzam z nazywaniem tej gry klonem Diablo. Fabuła jest mocno wciągająca, znużyć się można jedynie eksplorując wszystkie obszary gry bo ten jest po prostu ogromny - ale warto, często można trafić na różne smaczki. Elfy, krasnoludy, wampiry, nekromanci, rycerze itd. - nigdy nie wiesz co spotkasz na swojej drodze i jak potoczy się dany wątek [chyba że już raz grałeś, niestety pamiętam już większość rzeczy na pamięć]. Te wątki humorystyczne również miażdżą - np. rozmowa dwóch szkieletów czemu mówią choć nie mają strun głosowych i lepiej o tym za dużo nie myśleć bo zaczną się zastanawiać jakim cudem wgl są w stanie "żyć" - po czym po chwili się rozpadają od natłoku myśli. Gra godna zagrania ; )

iselor

  • Wiadomości: 15
Odp: Divine Divinity & Beyond Divinity
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 27, 2016, 14:30:03 pm »
DD to mistrzostwo cRPG choć ma trochę technicznych bugów. Polska wersja była normalnie sprzedawana w sklepach. Klasa sama w sobie. Grać koniecznie.