Autor Wątek: Biuletyn administracji - Komentarze  (Przeczytany 48204 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 17, 2015, 15:58:13 pm »
Cytuj
za długie, nie czytałem

To nie będziesz wiedział, a to peszek. Serio przeczytać pół strony A4 da rade i dziecko w 6 klasie podstawówki, a ty chcesz jeszcze streszczenie tego... Społeczeństwo stacza sie coraz bardziej.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 18, 2015, 16:42:21 pm »
Biuletyn przeczytałem. Co zaś do:
Cytat: Sentenza
Po pierwsze, zamiast profilaktycznie o większość rzeczy pytać i robić dyskusje, jednak sami z dragiem będziemy decydować o wszystkim co i jak. Chcieliśmy tego uniknąć, żeby nie było że "podziemie o wszystkim decyduje" i by każdy mógł czuć się twórcą, ale zwyczajnie się to nie sprawdziło - choć pojawiały się dobre pomysły i celne uwagi, pozwolenie na swobodną dyskusję prowadziło do jej utykania w martwym punkcie lub wręcz eskalacji oskarżeń (np o brak planu) zamiast ich likwidacji.
Ogólnie, to najlepszym wyjściem jest przedstawienie danej koncepcji, a potem ewentualnie danie chwili ludziom na zgłoszenie ich pomysłów i jeśli jakiś będzie dobry, to można go dodać do koncepcji.

Społeczeństwo stacza sie coraz bardziej.
Jeszcze trochę to ludzie będą chcieli streszczenie listy składających się z 7 postulatów :P
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 18, 2015, 16:53:12 pm »
tak oddając nieco sprawiedliwości C, to tekst nie ma pół strony worda a prawie trzy (ofc po rozwinięciu spoilerów), ale fakt faktem, kto nie czyta sam sobie szkodzi.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 27, 2015, 19:10:54 pm »
pracownik swoje zrobił, jak już skończył dołożyliśmy jeszcze parę rzeczy od siebie, została już tylko implementacja dosłownie ostatniej pierdoły. Wszystko wskazuje na to, że w długi weekend będziemy mogli pokazać nową główną całemu forum. To czywiście jednak tylko ETA, z naciskiem na E, ale to jak zawsze będę informował jakby się coś miało zmienić.
Oczekuję podjarki, zapału i nieświeżych niusów zbieranych od dwóch lat, ale nie publikowanych o czasie.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 27, 2015, 19:17:55 pm »
akurat niusów nikt nie zbierał, chyba że o czymś nie wiem

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 27, 2015, 23:10:54 pm »
Niusy zaczynam zbierać od jutra, wiec relax.

Swoją drogą, nie pogardzimy dodatkową siłą roboczą.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 27, 2015, 23:33:20 pm »
ja bym poczekał z tymi niusami łowca, bo niech się znowu o tydzień czy dwa coś opuści i zamienią się w oldsy. No chyba, że korci cię jakiś krótki felieton na aktualny temat, bo to ma jednak dłuższą przydatność do spożycia

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 27, 2015, 23:58:23 pm »
Poszukam konserw i mleka UHT.

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 09, 2015, 07:38:14 am »
Zacznijmy może od kwestii TN, nie wpierdalając się w wasze ŚPowe sprawy, stojąc w boku mogę śmiało napisać, że "widoczne" 3/4 tego działu jest zbędne. Dostępne dla każdego powinny być tylko tematy pozwalające sie z grubsza zapoznać z zasadami tam panującymi, wczuć się w klimat i dowiedzieć się co nie co o lore. Tak więc zostawiłbym wszystkie tematy przypięte, do tego archiwum prac konkursowych i w sumie tyle. Moim zdaniem cała reszta jest zbędna, a częsty bałagan w konkursach i kłótnie w OwO mają raczej negatywny przekaz.

Marketing w sumie nieźle rozpisałeś, tylko pytanie do jakiej wielkiej grupy osób potrafimy dotrzeć, zakładając że przeciętnego ludka z naszego otoczenia średnio zainteresuje taka tematyka, tym bardziej że w większości już dawno przekroczyliśmy wiek szkolny. Szkoda, że odpadł nam Pyrkon gdzie zgromadziła się tylko i wyłącznie grupa docelowa, a więc działanie marketingowe byłyby dużo efektywniejsze. Zapewne są inne tego typu festiwale (średnio się orientuje w tej kwestii), a więc wypadałoby zaopatrzyć osoby w nich biorące udział w jakieś gadżety czy nawet zwykłe ulotki.

Ogólnie najważniejszy są tu nasi userzy w wieku gimbo-licealnym bo tu mamy największe szanse trafić do większej grupy odbiorców i tylko tu spamowanie na FB nie mija się z celem. Plakat z ewentualnym konkursem można porozwieszać po szkołach, pamiętam że u mnie w liceum była taka specjalna tablica, gdzie umieszczało się tego typu ogłoszenia, tylko trzeba mieć wtyki w środowisku szkolnym, bo chyba ciężko jest teraz tak po prostu wejść do budynku i przyczepić ogłoszenie. Z resztą wszelkie akcje plakatowe, mające trafić do tak wąskiej grupy odbiorców mają sens tylko w miejsca gdzie procentowy udział naszych "celów" jest znaczny.

Kolejna kwestia to ewentualna współpraca z innymi podmiotami o wspólnej tematyce, która moim zdaniem, na obecnym etapie nie ma żadnych szans powodzenia. Niestety stoimy na pozycji pasożyta, który nie ma nic do zaoferowania. Może w przyszłości jak serwis sie rozwinie, ale nie jako forma reklamy na obecnym etapie.

Na koniec, jak robicie jakąś listę chętnych na modków, to możecie mnie zapisać.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 09, 2015, 15:13:29 pm »
Myślę, że Terytorium Neutralne należy pozostawić widoczne, by goście widzieli, że coś się tam dzieje (lub nie dzieje). Natomiast zamknąłbym dział Off-Topic/Hyde Park bez usuwania go z listy widocznych desek.

Zadania moderacji powinny być jasno określone. Podejrzewam, że zamiast 9+ moderatorów bez określonego celu, służących około 100 użytkownikom, na całe forum wystarczyłaby jakaś para porządkowych odpowiadających za tematy i zgłoszenia od forumowiczów, i jedna aktywna osoba z rolą wykonawczą.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 12, 2015, 15:06:40 pm »
Zacznijmy może od kwestii TN, nie wpierdalając się w wasze ŚPowe sprawy, stojąc w boku mogę śmiało napisać, że "widoczne" 3/4 tego działu jest zbędne. Dostępne dla każdego powinny być tylko tematy pozwalające sie z grubsza zapoznać z zasadami tam panującymi, wczuć się w klimat i dowiedzieć się co nie co o lore. Tak więc zostawiłbym wszystkie tematy przypięte, do tego archiwum prac konkursowych i w sumie tyle. Moim zdaniem cała reszta jest zbędna, a częsty bałagan w konkursach i kłótnie w OwO mają raczej negatywny przekaz.
Imho zostawienie otwartego TN, ale bez tych luźniejszych tematów stworzy wrażenie, jakby ŚP było sektą jakichś drętwusów, którzy jedyne co robią to ścigają się w ilości napisanych opek wątpliwej jakości.
Cytuj
Ogólnie najważniejszy są tu nasi userzy w wieku gimbo-licealnym bo tu mamy największe szanse trafić do większej grupy odbiorców i tylko tu spamowanie na FB nie mija się z celem. Plakat z ewentualnym konkursem można porozwieszać po szkołach, pamiętam że u mnie w liceum była taka specjalna tablica, gdzie umieszczało się tego typu ogłoszenia, tylko trzeba mieć wtyki w środowisku szkolnym, bo chyba ciężko jest teraz tak po prostu wejść do budynku i przyczepić ogłoszenie. Z resztą wszelkie akcje plakatowe, mające trafić do tak wąskiej grupy odbiorców mają sens tylko w miejsca gdzie procentowy udział naszych "celów" jest znaczny.
Dlatego z plakatami celowałbym w szkoły, uczelnie i konwenty. Wieszanie ich gdzie indziej nie ma sensu. No może jeszcze jakieś sklepy z grami, ale one chyba są na wyginięciu w dobie internetu.
Cytuj
Kolejna kwestia to ewentualna współpraca z innymi podmiotami o wspólnej tematyce, która moim zdaniem, na obecnym etapie nie ma żadnych szans powodzenia. Niestety stoimy na pozycji pasożyta, który nie ma nic do zaoferowania. Może w przyszłości jak serwis sie rozwinie, ale nie jako forma reklamy na obecnym etapie.
Zaoferować współpracę zawsze można, a jak serwis się rozwinie, to wtedy możemy wrócić z propozycją gdzie warunki będą lepsze dla nas, bo "sytuacja się zmieniła".
Cytuj
Na koniec, jak robicie jakąś listę chętnych na modków, to możecie mnie zapisać.
Done.
Natomiast zamknąłbym dział Off-Topic/Hyde Park bez usuwania go z listy widocznych desek.
I jaki cel to miałoby osiągnąć?
Cytuj
Zadania moderacji powinny być jasno określone. Podejrzewam, że zamiast 9+ moderatorów bez określonego celu, służących około 100 użytkownikom, na całe forum wystarczyłaby jakaś para porządkowych odpowiadających za tematy i zgłoszenia od forumowiczów, i jedna aktywna osoba z rolą wykonawczą.
O ile zgadzam się, że moderacja powinna mieć jasno określone cele, to imho moderatorzy mający więcej niż 2 działy stworzą nową kastę Madderinów i Rabów, którzy leczą swoje kompleksy nadużywając władzy w internecie. Lepiej, żeby każdy miał te swoje dwa działy, które będą jego ukochanymi zwierzątkami i o które będzie dbał.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 12, 2015, 16:17:33 pm »
Zamykanie gościom dostępu do off-topicu służy odwróceniu ich uwagi od mniej istotnej części forum przy jednoczesnym pokazaniu, że nie jesteśmy całkowicie wideogierkowymi nerdami cały czas. Może ktoś kiedyś się zarejestruje, by poprzeglądać zawartość podforum i nawet napisać parę postów. W zasadzie gdy teraz sobie tak myślę, cała sekcja "Inne" mogłaby otrzymać takie traktowanie. Co sądzisz?

Odnośnie moderacji: zrobisz, jak uważasz. Pamiętaj, że jako sysop właściciel kluczy do serwera możesz ukrócić samowolę dowolnego użytkownika/członka moderacji. Jako, że jednocześnie jesteś głównym administratorem forum, powinieneś dbać o dobry kontakt z jego personelem.

Nie zdefiniowałeś "dbania o dział", więc nie wiem, co ta rzesza ludzi miałaby robić.
Jeśli chodzi o zajmowanie się postami szemranej treści... Mogę się ciebie spytać o to, jak często forumowicze korzystają z funkcji zgłaszania postów i jakie wiadomości zgłaszają? Możesz też wyjaśnić, co dzieje się z wypełnionymi raportami, tj. do kogo one trafiają?

Myślę, że zgłoszenia są ważnym elementem forum - ważniejszym od regulaminu, bo stanowią wyraz tego, jakie treści forumowiczom nie pasują. Jeśli zatem raporty nie przychodzą, to może to oznaczać, że forumowicze albo
  • nie wiedzą o istnieniu funkcji raportowania, albo
  • wiedzą o funkcji, ale nie wierzą w jej efektywność, ewentualnie
  • wiedzą o niej i wierzą, że jej użycie przynosi jakieś wymierne skutki, ale żadne wiadomości im nie wadzą/nie czytają ich.

Pierwszym dwóm przypadkom można zaradzić, zwiększając publiczną świadomość istnienia funkcji i zapewniając ludzi, że ktoś raporty jednak czyta.

Podbijam jeszcze przy okazji moją starą propozycję z wątku na sugestie odnośnie powołania kogoś zaufanego do rozwijania forum i powierzenia tej osobie dużej autonomii, jako że ciebie i tak prawie nigdy nie ma, a Sentenza zdaje się być bardziej zajęty portalem. I nie, nie mówię o sobie, bo chociaż proponuję najwięcej (głównie niewielkich) zmian do forum i chcę je wprowadzać, to Sent (de facto prezes tego miejsca) mi nie ufa, a zaufanie jest ważne.
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2015, 16:20:39 pm wysłana przez C »

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 12, 2015, 17:21:44 pm »
Zamykanie gościom dostępu do off-topicu służy odwróceniu ich uwagi od mniej istotnej części forum przy jednoczesnym pokazaniu, że nie jesteśmy całkowicie wideogierkowymi nerdami cały czas. Może ktoś kiedyś się zarejestruje, by poprzeglądać zawartość podforum i nawet napisać parę postów. W zasadzie gdy teraz sobie tak myślę, cała sekcja "Inne" mogłaby otrzymać takie traktowanie. Co sądzisz?
Czekaj, bo się pogubiłem. Chcesz, żeby Hyde Park wciąż działał, ale był dostępny tylko dla zarejestrowanych userów? Jeśli tak, to nawet mi się podoba ten pomysł.
Cytuj
Odnośnie moderacji: zrobisz, jak uważasz. Pamiętaj, że jako sysop właściciel kluczy do serwera możesz ukrócić samowolę dowolnego użytkownika/członka moderacji. Jako, że jednocześnie jesteś głównym administratorem forum, powinieneś dbać o dobry kontakt z jego personelem.
Owszem, tylko lepiej stworzyć system który działa, zamiast bawić się w reakcjonizm, a potem jeszcze słuchać gorzkich żalów, dlaczego jeden mod dostał po łapkach a drugi nie.
Cytuj
Myślę, że zgłoszenia są ważnym elementem forum - ważniejszym od regulaminu, bo stanowią wyraz tego, jakie treści forumowiczom nie pasują.
Jak dla mnie to zgłoszenia ssą. Tzn. przydają się do wyłapywania oczywistego spamu, ale to w sumie tyle. Reszta przewinień z reguły nie jest zgłaszana, bo mentalność zarówno userów, jak i Polaków, jest taka, że nikt nie chce kapować. A jeśli już coś jest zgłaszane, to najczęściej właśnie treści które "nie pasują userom". A my nie jesteśmy redditem, żeby ukrywać/wywalać posty tylko dlatego, że nie podobają się reszcie użytkowników.
Cytuj
Podbijam jeszcze przy okazji moją starą propozycję z wątku na sugestie odnośnie powołania kogoś zaufanego do rozwijania forum i powierzenia tej osobie dużej autonomii, jako że ciebie i tak prawie nigdy nie ma, a Sentenza zdaje się być bardziej zajęty portalem.
W dalszej perspektywie chcemy znaleźć kogoś, kto zajmie się portalem od strony technicznej, co odblokowałoby mi czas na zajęcie się bardziej merytorycznymi sprawami.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 12, 2015, 17:29:54 pm »
od siebie dodam, że parę tych raportów było, ale że jesteśmy małą ekipą która generalnie się zna, to najczęściej ludzie wolą napisać bezpośrednio via PW bądź na gadu. Poza tym raporty są o tyle upierdliwe, że trzeba je sprawdzać ręcznie (tzn nie ma osobnych powiadomień), więc jak ktoś nie ma nawyku włażenia specjalnie w panel to ich nie przejrzy.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 12, 2015, 17:56:46 pm »
Czekaj, bo się pogubiłem. Chcesz, żeby Hyde Park wciąż działał, ale był dostępny tylko dla zarejestrowanych userów?
No tak, tak. Nie chcę go wywalać, tylko zamknąć dla gości, by nie mogli go przeglądać.

"W dalszej perspektywie chcemy znaleźć kogoś, kto zajmie się portalem od strony technicznej, co odblokowałoby mi czas na zajęcie się bardziej merytorycznymi sprawami."
W sensie, że ty chciałbyś siedzieć na forum i znaleźć kogoś do majstrowania przy portalu? Myślałem, że jest na odwrót. Bez urazy, ale po prostu ciebie tutaj w ogóle nie było widać - dopiero niedawno jakbyś się ożywił.

"Reszta przewinień z reguły nie jest zgłaszana"
A co to za przewinienia się tutaj zdarzają? Bo nie wiem już w sumie, o czym mówimy. Reklamy ("spam") to jedna rzecz.

"nie jesteśmy redditem, żeby ukrywać/wywalać posty tylko dlatego, że nie podobają się reszcie użytkowników"
Brzmi niebezpiecznie podobnie do forczanowej ideologii. Dla przypomnienia: 4chan jest zasypany gównopostami i próbami ebickiego trollingu. Nie mam nic przeciwko funpostowaniu, ale może powinno zostać przekierowane do wydzielonego podforum (nie parku Hyde'a).

"jesteśmy małą ekipą która generalnie się zna, to najczęściej ludzie wolą napisać bezpośrednio via PW bądź na gadu"
Wiem, że my jesteśmy rdzeniem starego Świętego Przymierza z Forum Gothic, ale staram się patrzeć na forum z perspektywy osób nowych, mniej zżytych z bazą użytkowników, które chcą po prostu popisać o gierkach albo wziąć udział w całym tym Przymierzu i zobaczyć, z czym to się je.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')